Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 12:00:04

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко около кърменето - част 4  (Прочетена 200776 пъти)
 
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #360 -: февруари 23, 2015, 21:30:08 »

Присетих се, че има и много ефикасна хомеопатия за намаляване на лактацията. За сьжаление не си спомням какво точно, но предполагам, че в аптеката знаят  good
Ето: http://apteka.framar.bg/30060040/%D1%80%D0%B8%D1%86%D0%B8%D0%BD%D1%83%D1%81-%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D1%83%D0%BD%D0%B8%D1%81-30-%D1%81%D0%BD
Аз взимах 2-3 пъти на ден по 5гр, когато отбих.

Чела съм за лецитин, че се ползва при запушени канали и отбиване, но нямам идея как действа и как се дозира.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #361 -: февруари 23, 2015, 22:46:08 »

Точно да  good Сега като видях се сетих, за рицина говоря и аз. (и за лецитина сьм чула, но не знам как се използва, не сьм ползвала).
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #362 -: април 18, 2015, 22:04:20 »

С радост и гордост се вписвам и аз  тази темичка! heart
искам да попитам има ли в темата някъде списък с храни които са благоприятни при кърмене и такива които дразнят бебчо?
Търсех информация за червеното цвекло но не намирам нищо.Педиатъра ни каза че образувал газове и не бил добре.Ние сме с колики и аз се съобразявам какво хапвам,но ми се иска до колкото е възможно да разнообразя храните.
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #363 -: април 20, 2015, 09:03:25 »

Този блог ми беше много полезен https://xedra.wordpress.com/2012/11/26/momdiet/  good.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #364 -: април 20, 2015, 09:15:42 »

Лецитин съм пила, но схемата ми я каза консултантката по кърмене, с която се свързах. Няколко дни беше по-интензивно, после постепенно се разреждаха приемите. Хранителна добавка е, но все пак е хубаво някой специалист да прецени дозировката.
Зелевия лист се измива хубаво, леко се начуква, за да е една идея по-мек и леко да пусне сок (но леко) и се слага за малко в хладилник. После, вече охладен, се налага. И така на няколко часа ги сменяй.
 Като цяло си иска време тази работа good
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #365 -: април 20, 2015, 10:45:03 »

С радост и гордост се вписвам и аз  тази темичка! heart
искам да попитам има ли в темата някъде списък с храни които са благоприятни при кърмене и такива които дразнят бебчо?
Търсех информация за червеното цвекло но не намирам нищо.Педиатъра ни каза че образувал газове и не бил добре.Ние сме с колики и аз се съобразявам какво хапвам,но ми се иска до колкото е възможно да разнообразя храните.

Реално избягвай само бобовите че образуват газове, яж тестяни, жита, пий много вода, можеш и летицин да пиеш. Пий чай за кърмачки с копър хем помага за коликите.

Sunray  това със зелевия лист за какво е? Че аз четох че налагане със зелев лист намалява кърмата, и се прави при хиперлактация, мастити, температура?
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #366 -: април 20, 2015, 11:04:37 »

Дани, постьт на Мили е от преди два месеца, едва ли вече е актуално. И аз се зачудих защо заговори за това…   blush
Сигурно не си обьрнала внимание  give_rose
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #367 -: април 20, 2015, 11:05:44 »

Дани, постьт на Мили е от преди два месеца, едва ли вече е актуално. И аз се зачудих защо заговори за това…   blush
Сигурно не си обьрнала внимание  give_rose

Ох, извинявам се! Аз малко скришом и набързо поглеждам, докато съм на работа...Въобще не съм видяла датата, признавам си blush Отивам да редактирам, ако мога.

П.С. Не мога да премахна поста, сори.
« Последна редакция: април 20, 2015, 11:08:02 от sunray » Активен
Поли
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 464



Моят сватбен албум

« Отговор #368 -: април 20, 2015, 15:12:17 »

Рубин , позволявам си и аз да се включа, бебчетата ни се родиха долу горе по едно и също време (ние сме на 25 Март) и за мен темата е на дневен ред. В линковете има примерно меню и полезните храни по време на кърмене.
http://ezine.bg/n13-40272-%D0%A1%D0%B5%D0%B4%D0%BC%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%BE_%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%8E_%D0%B7%D0%B0_%D0%BA%D1%8A%D1%80%D0%BC%D0%B0%D1%87%D0%BA%D0%B8

https://missby.wordpress.com/2011/05/05/50-superfoods/
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #369 -: април 20, 2015, 22:20:38 »

Благодаря ви момичета за съветите,ще ги изчета!
А сега като mariolka спомена,да попитам дали е нужно да пия този чай?Имам го отворен още от болницата,но в момента в който ми потече и си имам кърма,не го пия.Мисълта ми е ,че се страхувам да не стане свеък лактация.
А за храните се интересувам кои храни пазят бебчо от колики,не толкова да се произвежда кърма.Иначе почти във всяко ядене добавям копър.Допивам неузпития чай на малкия с копър,че той не го иска а аз мисля че поне така би стогнало нещо до коремчето му.
Много ми е трудно в хапването.Не мога да хапвам айсберг,донати,цвекло,а сега и черешите идват...Все си казвам че от малко нищо няма да стане.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #370 -: април 20, 2015, 22:37:33 »

Той реално има ли колики или профилатично питаш? Кьрмените бебета обикновено нямат.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #371 -: април 21, 2015, 06:49:00 »

Кьрмените бебета обикновено нямат.

Ние бяхме май от изключенията huhhuh.gif От трети ден я хванаха, още преди изписването. И макар първите 5 месеца да беше само на кърма, си караше и колики - нито твърде силни, нито много леки.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #372 -: април 21, 2015, 11:14:32 »

Това за кърмените бебета не е вярно, знам много майки които са кърмили и са имали бебета с зверски колики, включително и брат ми който е бил само на кърма и е имал нечовешки колики.Това идва от твърдението че кърмените бебета не гълтат въздух докато сучат, а всъщност коликите са от неразвитата храносмилателна система и липсата на някакъв ензим който разгражда лактазата. А пък при момчетата са в пъти по силни, че нали не издържат на болка. Wink

Рубин според мен можеш да си пиеш чая, не е чак чудотворен че да получиш свръхлактация.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #373 -: април 21, 2015, 14:47:23 »

Не заради вьздуха, а заради това, че кьрмата не се предполага да сьдьржа нещо, което техните стомашни ензими не могат да разградят.
Иначе да, това, което е "обикновено" не обхваща 100% от хората, а просто по-голямата част  good

Затова питах де дали реално има колики.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #374 -: април 21, 2015, 19:14:36 »

Има си колики,от 4 дни някъде и по едно и също време ба деня.И аз не го вярвам това за кърмените бебета.Каката ибтбеше на кърма самонв началото иня хванаха че по рано от малкия.Още на 5 ден и бяха зверски.Облекчение имаха от Лефакса,а спряха точно когато ми спря и кърмата.Не знам дали е съвпадение,но така беше.Сега си мисля че нещата които ядем са пълнинс какви ли не отрови и хормони,че може от там да са тези колики.Гледам да не го мисля,понеже искам да си се кърмим.Поне месото което консумираме е 90 % домашно.
А за чая се чудя,че и така си тека.Но пък съдтавките аконще действат и на малкия в добро ще го пия.Аз сега си пия деткия чай с копър,че той не го иска.
Момичета,да ви питам нещо което малко ме тормози.Чувам едно хриптене ли е,секрет ли е.Не винаги и посовнно ,но ме претеснява.Използваме аспираор на BabybVac,но нищо не излиза.Впръсквам и физ р-р,но няма.
Чудя се нормално ли е?Още в болницата го чувах и все си мисля че е нормално.Ноо ме гложди.Тези днибще годим на консултация пробна и ще питам доки.
А вие промивате ли с лъжичка с вода след хранене устата на бебчо?
Активен
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines