Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 24, 2024, 16:18:52

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко около кърменето - част 4  (Прочетена 201577 пъти)
 
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #345 -: февруари 12, 2015, 08:55:44 »

Посумче най-добрия вариант е да се опиташ да го свикнеш да заспива без нищо. Рядко става обаче. Ние Алекс и дадахме биба, ама тя сама на третия месец се отказа от нея.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #346 -: февруари 12, 2015, 09:35:13 »

 Offtopic Аз четох сега в някаква книга че бебето трябва да се научи да си суче пръста за да може само да се успокоява и без биба.  Виждам смисъл в това, тъй като те още в корема го правят и си е нещо нормално и не би трябвало да ги спираме. Малко ме притеснява да не остане навик за по дълго но в книгата пишеше че най често малките спират до първата година, някой спазвал ли го е?
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #347 -: февруари 12, 2015, 10:09:01 »

Мариолка, много рискове крие смукането на пръст. Племенникът е на 5 и продължава, освен това му сложиха вече шини, че предните зъби са като на мишле от палеца. Биба се изхвърля, но палец - трудно.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #348 -: февруари 12, 2015, 10:10:53 »

И аз мислех като Мари в началото, сега е абсолютно различно.Сега има зъби, буди се по 100 пъти на нощ и е болезнено на моменти, а аз съм пред физическо изтощение заради не спането.

Мъчих я с биба от деня в който се прибрахме от болницата.Госпожицата я плюеше много добре и не я научи.Да ви кажа всички казват по-добре, но никой не ми дава алтернатива как да я успокоя през нощта, без да ми смуче гърдите!Палеца, да ви кажа по против съм пред бибата.Палеца се отказва много по-трудно, защото той винаги е под ръка.

Реално сукателния им рефлекс е много силен дълго време и това ги успокоява, за това имат нужда от гърда/биба/палец.Така че все нещо ще се смуче.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #349 -: февруари 12, 2015, 10:14:25 »

 Offtopic И аз съм против палец. Особено като започнат да пълзят и да пипат всичко, хигиената отива на вятъра. Освен това в палците има и кости, а в бибероните - не. Та освен зъбите, може и пръстът да се изкриви.
Моя приятелка не даваше биберон, въобще не е купувала. Та уж било по-добре. Като започна синът й да вади зъби, все в гърлото си бъркаше и вечно оповръщан милият. Мария за сметка на това пък гризеше биберона и го нагласяше, където я сърби.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #350 -: февруари 12, 2015, 10:28:33 »

Ясно, сега разбирам защо братовчедка ми въпреки че кърми много е била настоятелна за бибата да се научи малкия. Еми не ми остава нищо друго освен да се надявам да се научи с биба. Предпочитам го преди това да ми дъвче гърдите, макър че няма никаква гаранция, всяко детенце си е различно. Wink
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #351 -: февруари 12, 2015, 10:49:04 »

Аз съм мн против смукане на палеца. В групата на дъщеря ми има 3-годишно, което си смуче палеца и имаше чак екземи, отделно пръстчето е изтъняло и криво. Мн се опасявах да не стане така и при моята дама, но мн бързо се отказа от този навик, пу-пу.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #352 -: февруари 12, 2015, 12:30:53 »

Само не се шашкайте като мен, всички бебета около 3-4 и малко повече месеца си лапат всички пръстии ги смучат, така опознават света.Е аз се бях шашнала, че ще си смуче палеца.Посмука го месец и спря, не и беше интересен.
Активен
minalina
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 734



Моят сватбен албум

« Отговор #353 -: февруари 12, 2015, 13:09:33 »

Маги, знам колко неприятен е този момент сьс зьбите. При нас деùстваше Camillia (хомеопатия на Boiron).
Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #354 -: февруари 23, 2015, 16:57:16 »

Привет  smile Аз имам нужда от съвет. Кажете как да я намаля тази кърма. Разреждам максимално цеденето. Гледам да цедя около 60-100 мл макс, но гърдите ми ще се пръснат, след 4тия час. При мамите, които кърмят сигурно си се получава естествено този процес на намаляване, когато спрат да ядат бебчовците нощно време или когото заместите хранене. 
За пояснение моята бебка е на 6м и половина почти. Сучеше само месец и половина и после отказа. Оттогава цедя и давам от шише.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #355 -: февруари 23, 2015, 17:07:18 »

Правилно ли сьм разбрала" 6ти месец и не е регулирана лактацията, имаш сврьх-произодство?
Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #356 -: февруари 23, 2015, 18:10:54 »

Лактацията беше регулирана, или поне така си мисля. Хранех София на 3 часа, като редувах гърдите.  Гърдите ми се пълнеха нормално - стояха леко меки. До скоро ядеше и през нощта. От последния един месец яде след 5 сутринта, последните няколко дни в 7 часа.
От както започнах захранването цедя само колкото ще й дам, в смисъл 100 мл на обяд и следобяд (останалото пюре) и в гърдите си остава едно количество - 50-80 мл, което до преди това цедях. Мислих, че до няколко дни ще се регулира, но за сега не става. Преди 3 дни заместих обедното хранене и започнах да опитвам да разреждам цеденето, но както казах като не цедя до край гърдите се пълнят много бързо. Стават като камък и на бучки (като се изцедя се махат), и болят ужасно.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #357 -: февруари 23, 2015, 18:12:41 »

Цеди само минимум колкото да облекчиш и налагай компрес сьс зелев лист, който намалява лактацията. Трябва повече време явно.
Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #358 -: февруари 23, 2015, 19:26:41 »

inaxastra, благодаря за съвета  give_rose Направих компрес със зелеви листа. Незнаех, че намаляват лактацията. Дано има ефект  give_rose
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #359 -: февруари 23, 2015, 19:28:41 »

Дрьж постоянно един лист в сутиена. Като омекне го сменяй. За запушени канали го дават не повече от 24 часа, точно защото намалява млякото. Дано ти помогне, дрьж ни в течение  good

Присетих се, че има и много ефикасна хомеопатия за намаляване на лактацията. За сьжаление не си спомням какво точно, но предполагам, че в аптеката знаят  good
« Последна редакция: февруари 23, 2015, 20:08:21 от inaxastra » Активен
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines