Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 18:43:58

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко около кърменето - част 4  (Прочетена 200713 пъти)
 
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #300 -: ноември 28, 2014, 16:59:55 »

И в тази тема за съвет.
Явно кърмата ми се регулира, защото гърдите ми омекнаха и не текат на силни струи, както първия месец.
Ако пропусне 1-2 хранения (например през нощта), трудно изцеждам повече от 90-100 мл. от двете гърди, а между храненията едва 20-40 мл. се събират.
Малката хич не е доволна от този факт, защото сега трябва да полага усилие, а не като преди да й се излива в устата. В резултат на това след петата минута започва да се ядосва, дърпа се от гърдата и започва да реве. По никакъв начин не мога да я сложа обратно на гърда или да предложа другата.
Аз започвам да се притеснявам какво е успяла да изцока за 5-10 мин. и дали не остава гладна. Имам кантар вкъщи, ама нещо не работи добре и не мога да преценя наддава ли тегло.
Вечер особено положението е голяма драма, тогава имам най-малко кърма.
Как мога да я "науча", че всъщност мляко има, само трябва повече усилие? A ако нямам достатъчно кърма как да разбера?
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #301 -: ноември 28, 2014, 17:04:06 »

За това дали се храни достатьчно освен по теглото може да сьдиш и по аките и пишкането. Изхвьрля ли достатьчно?

Имай предвид, че бебе на 2 месеца цока по-силно и качествено от новородено и за 10 мин изцоква повече мляко. Друга вьзможност е да има криза на растеж и затова да се плаче. За повече кьрма давай по-често. Тя като е гладна ще цока, няма кьде да отиде.

Защо пропуска хранене през нощта? Кьрмата най-силно се стимулира от храненето кьм 4 сутринта. Гледай да не го пропускате него. Не е нужно да е будна тя, за да цока. Ако я видиш че спейки и трепкат клепачите и мьрда устнички можеш да й дадеш гьрда.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #302 -: ноември 28, 2014, 17:07:18 »

Нощното кърмене е много важно особено в началото.То стимулира най-силно произвеждането на кърма.Иначе в един момент започват да ядат много по-бързо от в началото това е факт.Но я слагай по-често на гърда и следи памперсите.
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #303 -: ноември 28, 2014, 17:15:42 »

Ами не е акала от 3 дни, но има поне 8-10 обилно напишани памперса на ден. Тя яде на 2 часа и преди всяко хранене сменям напишан памперс. А вечерно време различно яде, тъй като е на поискване. Снощи например яде в 23.30 последно, заспа и се събуди в 6.30. Но в 21 много плака и като опитах да изцедя - едва 20 мл. успях, та размразих кърма и с шишето 110 мл. си ги изяде. Има нощи, в които ми яде на 2 часа и такива, в които прави 4-6 часови паузи. И аз съм настроена според нея през нощта- като я чуя да мрънка я храня.
Мога да пробвам да ставам в 4 и да я взимам спейки да цока. Досега не съм я хранила докато спи.
Силно се надявам проблема да не е в недостатъчна кърма.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #304 -: ноември 28, 2014, 17:30:39 »

Ако е на поискване не може да е в кьрмата проблема. Но както казах може да е само временно: тя да има скок в растежа и ти да имаш нужда от няколко дни да се нагодиш кьм новите изисквания.

Изглежда че пишка много добре. А ти внимаваш какво ядеш нали?

За кьрмата почивай повече, не е лесно да се направи, но винаги когато ти е вьзможно. Яж ядки и овесени ядки и пий лактогонни чайове.
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #305 -: ноември 28, 2014, 17:45:03 »

Честно казано ям каквото си искам, не съм се замисляла  blush може би, защото досега не й се е отразявало.
Ще пробвам с ядки и чайове, дано е период. Като цяло грешката е в мен, защото не се замислях, че може да има проблем, след като в началото течеше обилно и че по-нататък може и да намалее кърмата. Пък и през деня карам основно на сандвичи на две - на три, трябва да се поправя докато е време.
Много благодаря за съветите!
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #306 -: ноември 28, 2014, 17:54:24 »

За нищо. Важно е да се храниш добре и да почиваш максимално според вьзможностите. Питах какво ядеш и защото има храни, чиито вкус минава в кьрмата и може да дразни бебето, което да е гладно, но заради това да не може да яде (не мен ми се случи такова нещо с един джинджифил).

Иначе е нормално да се урегулира кьрмата с времето. Изследвай различните изброени вьзможни причини и ще видиш откьде идва проблема  good
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #307 -: ноември 28, 2014, 18:51:16 »

Аз много внимавах с храните.Мони се оказа с по-чувствителен стомах и плачеше от определени храни.Но предлагай наистина по-на често и ако трябва я буди нощем.Аз да си кажа първия месец съм я будила нощем на 3 часа.
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #308 -: ноември 28, 2014, 19:39:40 »

Има ли ядки, които трябва да избягвам? Кои са за предпочитане?
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #309 -: ноември 28, 2014, 19:42:55 »

Доколкото знам орехите сгьстяват кьрмата. Предполагам всичко, кьм което ти не си алергична. Избягвай сьщо млечните изделия. Кравия протеин прониква през кьрмата и ако тя не го толерира добре, може да й става тежко от него.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #310 -: ноември 28, 2014, 20:14:56 »

Избягвай сьщо млечните изделия. Кравия протеин прониква през кьрмата и ако тя не го толерира добре, може да й става тежко от него.

Това ми стана интересно. Трябва да се избягват сирена, кашкавали, кисело и прясно мляко?
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #311 -: ноември 28, 2014, 23:10:11 »

Моето дете много плачеше като ям кисело мляко.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #312 -: ноември 28, 2014, 23:12:48 »

Еми да, ако има проблеми трябва да се спрат за поне две седмици и да се види дали има подобрение.
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #313 -: ноември 28, 2014, 23:25:20 »

По принцип трябва да се занимава с краве млечните продукти особено, аз затова съм на козе сирене/кашкавал и кисело мляко, но и тях опитвам да ги ограничавам. Иначе наистина е важно какво ядем докато кърмим, за да имаме хранителна кърма и да не тразни бебчовците, някои храни се харесват на едни, на други не се и т.н. Трябва да следим реакции след като изядем определено нещо и да си записваме какво им/не им харесва smile От ядките знам, че най-добре орехи и бадеми, фъстъците например са забранени. Аз лично ям орехи, бадеми, бразилски орехи, лешници - само сурови и натопени във вода стават още по-полезни.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #314 -: ноември 29, 2014, 09:36:15 »

Аз ядях много бадеми и жито в началото.Пиех и много чай за кърмачки.Избягвах лещата, зелето, зелената салата, грах, царевица.Просто след някои храни тя ставаше много нервна и ревеше и така знаех, че съм яла нещо не подходящо за нея.
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines