Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 03:59:58

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко около кърменето - част 4  (Прочетена 201589 пъти)
 
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #285 -: септември 17, 2014, 15:06:16 »

Благодаря ви много за мненията give_rose Разпитвах и други майки и горе-долу си изясних нещата. Засега все пак мисля да взема АМ и да карам с него месец-два. После може да въведа кисело мляко. Свекърва, сега точно намерих сирене от козе мляко и Мария определено много го харесва. Може да пробвам да правя и с козе кисело мляко след време. Със сигурност обаче няма да ползвам АМ до 3 годишна възраст на детето smile
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #286 -: октомври 02, 2014, 21:07:56 »

Имам приятелка с бебе на 4 месеца. Непрекъснато я надъхвам, че може да кърми, че няма да и свърши кърмата. Притеснява се, че кърмата ще намалее и няма да стига на бебето. Аз и обяснявам, че щом бебето иска повече, ще накара гърдите да произвеждат повече. Обаче тя вчера ми заби следния въпрос:" Тогава как другите жени разбират че им е намаляла кърмата".
 Ха!
 Как жените казват "вечер имам малко".
 Замислих се и не можах да си обясня как хем бебето стимулира производството, хем има жени които твърдят че вечер имат малко.
Някой да има отговор?
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #287 -: октомври 02, 2014, 22:07:23 »

Мисля си, че кърмата малко или повече е според някакъв биологичен режим на бебето - вечер не му трябват тонове храна, за да му е по-леко, сутрин пък е по-гладно и има повече. И при мен вечер кърмата е по-малко, доколкото съдя от начина на кърмене.

А това за "ще имам ли кърма", "ще стига ли на бебето" и т.н. ми се струва, че е естественият ефект от повсеместните приказки, че кърмата е нехранителна, не стига, не може да даде всички добавки, които има в адаптираното мляко и т.н.  diablo
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #288 -: октомври 07, 2014, 20:56:58 »

Момичета, отново имам нужда от мнението от вас. smile малката преди понякога вечер след банята и преди сън храненето много плаче на гърдата, обикновено като я обличаме след банята много плаче и все си мислех, че е остатъчен рев от след банята, от няколко дни е спокойна след баня, но като започна да я храня се разплаква, на 2 пъти беше невъзможно да я нахраня и се наложи да се изцедя, от бутилката пие и после заспива спокойна. Случвало ли ви се е нещо такова и от какво може да е? Четох, че може да е преуморена или да ми тече много бързо кърмата, но кърмата ми си е така откакто се е родила, а чак толкова изморена не вярвам да беше в конкретните дни. Някакви съвети, защото ме е страх да не откаже гърда напълно.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #289 -: октомври 07, 2014, 21:51:55 »

Силна струя най-вероятно.Ако дърпа глава от зърното много е възможно да е това.Виж поза за кърмене конче, пробвай я.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #290 -: октомври 07, 2014, 22:43:20 »

Vivi20, имала съм подобна ситуация, не установих причината. Това което съм правила е, сменях позата за кърмене, сменях мястото за кърмене, давах кърма с лъжичка преди кърмене или приготвях АМ, понеже ние бяхме на смесено хранене, и напръсквах зърната с АМ, да предизвика някакъв интерес, люлеех и пеех песнички по време на кърмене(Зайченцето бяло направо се изтърка). Периодът беше около седмица първия, после имаше още на няколко пъти такива дни, но отшумяваха нещата по-бързо. Също след първия такъв период, понеже и при мен беше след баня, започнах да давам Биогая, мисля че и това успокояваше нещата донякъде.
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #291 -: октомври 08, 2014, 11:19:25 »

Виви, понякога може да се наблюдават периоди на кърмаческа стачка. Причините може да са различни. Погледни тази статия, доста подробно е описано, има и съвети какво да се опита: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=124928.0
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #292 -: октомври 09, 2014, 18:35:54 »

Благодаря момичета, вчера беше по-добре, пяхме песни, люшкахме се, а и преди това се изцедих малко, за да и е нормална струята. Не мисля, че е чак кърмаческа стачка, но или е от струята или нещо временно ни прихваща, подозирам, че може и да е от това, че след баня я мажем с кремче и то полепвс по гърдата, може да не й харесва, та спрях да я мажа, снощи и дадох и био гайа в случай, че са газове, дано не се случва пак, че е доста притеснително така дс отказва бебчето да хапва.
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #293 -: октомври 09, 2014, 20:38:46 »

Мога ли да смеся кърма от няколко цеденета в един ден заедно в шише? Или трябва от всяко цедене да се консумира самостоятелно?
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #294 -: октомври 09, 2014, 21:02:19 »

Разбира се, че можеш. Дръж вече изцеденото в хладилник до 24 часа е ок, внимавай само с доналиването тъй като са различни температури, т.е. топлото не трябва да е повече от студеното.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #295 -: октомври 21, 2014, 11:34:30 »

Пак съм аз. Wink Може ли да попитам понеже идва зима и ми се иска да пия някакви имуностимулатори, какво може да се приема докато кърмя, може ли например клеева тинктура или ехинация или други билки?
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #296 -: октомври 21, 2014, 11:49:11 »

Аз с клеевата тинктура не съм спирала по време на бременността и сега плюс тинктура от бъзак и орехова такава.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #297 -: октомври 21, 2014, 11:56:33 »

Каква ти е схемата за прием на трите?
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #298 -: октомври 21, 2014, 12:17:05 »

Аз пия и билков чай от различни билки като резене (които стимулират кърмата и изобщо са полезни по време на кърмене), всеки ден си правя и в него слагам по една лъжичка и от трите и си го изпивам през деня постепенно на порции  smile
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #299 -: октомври 21, 2014, 15:49:22 »

Благодаря за разяснението!  give_rose
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines