Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 00:44:18

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко около кърменето - част 4  (Прочетена 200735 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #255 -: август 08, 2014, 15:39:57 »

Лактулозата може да се приема.Най-важното е да си оправиш храните, да имаш поне една манджа или супа, както и много вода, ама много.Отделно плодове и зеленчуци.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #256 -: август 11, 2014, 09:18:28 »

Благодаря момичета!  give_rose изключително отзивчиви и полезни както винаги! smile
Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #257 -: август 30, 2014, 09:58:32 »

Момичета имам нужда от спешен съвет - Кърмата ми намаля значително. Дъщеря ми е 19 дни и е само на кърма. Храни се на 2 - 2.30 часа през деня и на около 3-3.30ч. през ноща. От няколко дни гърдите ми са много по - меки. Преди ядеше по 15-20 мин, от вчера яде 5 мин и започва да проплаква жално. Държа я максимално, за да изцеди и колкото може повече, и после я слагам на другата гърда, за да си дояде. Пробвах да доизцедя гърдата, за да видя колко остава - еми 10-20мл макс.
След като усетих, че кърмата намалява започнах да пия чай от копър и понякога от малинови листа, който ми бяха препоръчани.
Моля ви за съвет - какво да направя, за да ми се увеличи кърмата. Не искам да спирам да кърмя или да давам адаптирано мляко.
Активен
AliTia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 593



Моят сватбен албум

« Отговор #258 -: август 30, 2014, 12:56:38 »

Millie, на мен ми помогна много лактогонен чай. Купих си го от билкар, а не готов от аптеката. Също ядях ядки /без фъстъци/, пиех много вода и масажирах гърдите по време на кърмене. Опитай се също да си почиваш повече и да не се натоварваш излишно, това също оказва влияние за намаляването на количеството произведена кърма.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #259 -: август 30, 2014, 18:55:14 »

Приемането на повече течности, като че ли помага най-много. От храните варено жито, също овесени ядки стимулират лактацията. Явно има някакъв спад в лактацията или пък скок в растежа, детето може за по-кратко време да поема по-голямо количество и просто да не му стига млякото, което се е произвеждало досега. Нощните хранения стимулират най-силно лактацията. За почивката също е фактор, може да пробваш на по-кратки периоди да слагаш да суче бебето, режимите не са важни в този момент, това доста трудоемко, но също помага.  До няколко дни би трябвало да се регулират нещата. Меките гърди не означават, че са празни гърди.
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #260 -: август 30, 2014, 22:13:36 »

Това, че изцеждаш малко не означава че имаш малко. Помпата не стимулира така както бебето, а и като се има в предвид, че докато изцеждаш си под напрежение колко ли ще изкараш, нормално да не излиза много.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #261 -: август 31, 2014, 07:36:41 »

Изцеждането и меките гърди не означават че нямаш кърма.Аз и до ден днешен не мога да изкарам повече от 10 мл с помпа а малката е на кърма и качва по кило на месец.
Много течности, поне по 2 литра на ден.Лактогенен чай, вземи си български обикновен, върши повече работа от тия на ХИП и т.н.марки.Бадеми, жито и може да ме линчуват, но след един спад на кърмата аз пих бира.При мен ефекта от бирата е че протичам буквално.Има сега радлери разни, пробвай.
Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #262 -: септември 02, 2014, 17:19:51 »

Благодаря за съветите  give_rose Правя всичко, което ме посъветвахте, но за сега не виждам резултат sad Може би просто моето дете е по-лакумо и хапва по- голямо количество на бързо и после се ядосва, че няма sad Ще продължавам да следвам съветите ви и дано има по-голям резултат. Поръчах да ми изпратят лактогенен чай, че тук не мога да намеря.
Още веднъж благодаря и успех на всички мами с кърменето smile
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #263 -: септември 03, 2014, 00:17:58 »

Честита дъщеричка Millie, да ви е жива и здрава.  smile
Ето този лактогенен чай ми бяха препоръчали в английския форум майките, но аз така и не стигнах до него затова личен отзив не мога да дам: http://www.amazon.co.uk/Neuners-9590-Organic-Nursing-Tea/dp/B00544PUW0/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1409696153&sr=8-1&keywords=fenugreek+tea
Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #264 -: септември 03, 2014, 14:50:41 »

Благодаря Принцес!!!  give_rose Ще поръчам чая, може би ще пристигне преди колета от България. Гледам, че е с анасон. Търсих да купя такъв чай в билковата аптека, но нямаше, само копър  pardon
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #265 -: септември 04, 2014, 08:53:00 »

Анасонът и копърът са от едно и сьщо семейство и действието им е сходно  good
Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #266 -: септември 04, 2014, 17:54:40 »

Ние ще трябва да се дохранваме с адаптирано мляко sad Днес ни теглиха и за една седмица сме наддали само 140 гр. Жената, която ще ни наблюдава (Helth Visitor) предложи да изчакам една седмица, като през това време я кърмя всеки път когато поиска, е да ама млякото ми като не е достатъчо бебка се изнервя и става ужас. От довечера ще пробвам да дохранвам. Ако има други, които са дохранвали, по-колкотрябва да давам?
Искрено се надявам, че все пак кърмата ще се увеличи и ще мога да си я кърмя изцяло.
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #267 -: септември 04, 2014, 18:42:32 »

Millie, извинявай, че ще ти задам няколко въпроси, но:
1. Колко голямо е дъщеричката ти?
2. Контролното мерене първо ли беше след болницата?
3. Има ли жълтеница?
4. По колко напишкани/наакани памперси има на ден?
5. Колко кг се е родила?

Ако детето е под 30 дни, тогава е малко по-трудно/рисковано да се дават съвети онлайн, освен ако човека, даващ съветите не е консултант по кърмене.

Моля те, потърси консултант по кърмене - има ги навсякъде. http://www.llli.org/ Те ще видят/говорят и ще обсъдят пози, трикове, съвети.

Лично аз, бих се допитала до консултант първо, след това ще се водя по брой напишкани/наакани пампи, а не по наддадения грамаж.
Ако това ви е първо теглене след болницата, как знаеш, че тези 2 кантара не дават отклонение? Също така, средно всяко бебе след раждане може да загуби до 10% от теглото си. Тоест при 4кг бебе, то става 3600, и ако сега сте 4100, значи не сте наддали 100гр, а сте наддали 500гр.

Да, чай, помага, но най-много помага  увереността, че ти имаш мляко да си нахраниш детето.
Спокойствие.
Почивка.
Силна храна - овесени ядки, месо, ядки (без фъстъци).
Също цедене след кърмене. Ужасно трудно е...Ужасно. Била съм там и само като погледнех 5лм в шишенцето и ми се дореваваше. Но след 1 ден помпане след всяко кърмене по 10-15мин на сухо, в шишенцето се появиха, 10мл, после 20 и така за 1 седмица имаше 50мл +.

Ти можеш.

Аз не съм давала АМ и не мога да ти дам съвет за АМ - колко и как. Съжалявам.
« Последна редакция: септември 04, 2014, 18:49:01 от Anichka » Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #268 -: септември 04, 2014, 21:19:29 »

но най-много помага  увереността, че ти имаш мляко да си нахраниш детето.

 
 good
Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #269 -: септември 05, 2014, 10:23:45 »

Аничка, моя мъник е на 25 дни, роди се 4200гр., на 3тия ден, след като ни изписаха от болницата беше 4060гр, 7 дена по- късно беше - 4540гр- за 7 дни беше качила 500 гр. На следващия ден я мериха пак и беше 4600гр. След 7 дни + 240гр  и вчера - което беше 6 дни следпредното мерене  беше качила 160гр. В момента е точно 6кг. Хелт визитора ни, каза, че това, не е достатъчно наддаване за едро бебе.
София не е карала жълтеница! А за памперсите - не ги броя - но ги има поне 7-8 общо. Само тази сутрин от 5.30 до 8.30 съм сменила 3 - 1 само напишан и 2 наакани.
Другата седмица ще дойде консултант по кърмене и в сряда пак ще я мерим. Не ми се иска да давам формула, но и не искам да си държа детето гладно.
Снощи, може би за 2ри път бебка направи по-голяма пауза м/у храненията  и поспа по-добре. Яде 20.00, после чак 1.30  и после 5.30. Което даде възможност на гърдите да се понапълнят повече и успях да изцедя - 40мл  и 20 мл. След това яде в 7.50 - при което кърмата не и стигна и до дохраних от другата гърда. Едвам изцедих 5 мл.
Съжалява, че съм толкова подробна, но да добиете представа.
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines