Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 24, 2024, 06:52:14

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко около кърменето - част 4  (Прочетена 201562 пъти)
 
Aila
Ентусиаст
**
Публикации: 104


IBCLC


« Отговор #195 -: май 08, 2014, 22:24:20 »

  Наистина няма как да изглеждат по абсолютно същият начин след кърменето гърдите, но в голяма степен възстановяват вида и формата си. Всъщност самата бременност и първите дни след раждането оказват голяма влияние и промените при гърдите, като често именно рязкото отбиване или спиране на кърмата в самото начало, но с препълване и неизцеждате в този момент, може да доведе до по-големи поражения. Възрастта също малко по-малко оказва влияние.
  Аз лично съм с много малки гърди, чашка А ми е голяма в момента, нещо от типа магьосница, ако си вдигна ръцете гърдите изчезват girl_wink Но при слизането на кърмата и по време на кърменето бях доволна. В момента след близо 6 години последователно кърмене и 2 години откакто съм приключила, гърдите са ми почти същите както преди децата. Имам леко нацепено на едната и зърната са по-оформени, но размера им и видат е същият.
  И като стана въпрос за гърди и размер, въпреки че си шия сватбената рокля по поръчка и споделих, че съм с много малък бюст, както и ми взеха размер, чашката която е сложена ми е голяма, била най-малката и ще се наложи и сутиен да нося sad.
Активен
Roxanne_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



« Отговор #196 -: май 14, 2014, 21:44:49 »

Пак съм с температура и запушен канал. Аман. За втори път с Йоан.  С Михаил поне 10 бяха. Възможно ли е от стегнат кърмачески сутиен,  който носих в неделя за 2 часа, да се прояви 3 дни по-късно? Аз съм вече профи с лекуването, но все още не разбирам причината, за да я предотвратя в бъдеще.  angry
Активен
Aila
Ентусиаст
**
Публикации: 104


IBCLC


« Отговор #197 -: май 15, 2014, 16:34:04 »

Напълно възможно, всъщност притискането на гърдите и блокирането на дренажа са най-честата причина за запушвания. Ако си склонна към запушвания и проблеми, може по време на запушване да приемаш до 3-4 капсули лецитин от 1200 мг на Валмарк, а профилактично по 1 капсула през останалото време. Както и да избягваш стегнатите сутиени, спане по корем или инцидентни по-големи паузи по възможност.
Няма да споделям за мерките, явно имаш опит в справянето със запушванията, ако имаш нужда от помощ пиши.
Има изследвания, които показват, че като цяло носенето на сутиен не само когато кърмим увеличава и риска от рак на гърдата. Чела съм ги отдавна самите изследвания, но днес ми попадна и статия на бг по въпроса.
Хубавото е че кърменето е една от най-добрите превенции smile
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #198 -: май 22, 2014, 11:04:27 »

Здравейте,

Бихте ли ми казали дали ако кърмя мога да продължа да използвам олио/крем против стрии.

Също така, крема за зърна само ако има раздразване ли се ползва или е добре да се слага редовно (питам, за да знам дали да да си го купувам отсега или да изчакам да видя дали ще ми е нужен такъв)

Мерси smile
Активен
miauka
Наблюдаващ
Сватбен ГУРУ
***
Пол: Жена
Публикации: 793


"Не е важно какъв си-важното е да си добър човек!"


Моят сватбен албум

« Отговор #199 -: май 22, 2014, 12:17:42 »

milenuity,аз кърмих 1г и 1м.През бременноста използвах крем на Мустела по корема и гърдите.Също така бадемово олио.Тези продукти са специално разработени за бременни жени и не мисля,че има проблем да ги използваш през цялата бременност.Аз нямам нито една стрия,но според някои това е до ген,според други зависи и от килограмите,аз качих само 9кг.Но при евентуална втора бременност отново бих използвала такива продукти.
Крема за зърна се слага не само при налично раздразнение.Аз лично не си бях купила за болницата,но на втория ден едното ми зърно страшно много се разрани и семейството ми донесе този по препоръка на моя братовчедка: http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=5397&cat=57
Акушерките бяха много скептични,че ще ми помогне,но още на другия ден раната беше хванала коричка болката я нямаше.Чесно казано съм го използвала само първите месеци,после зърната ми свикнаха и не ми се е налагало.
Нека и други момичета да се включат и да споделят личен опит smile
 give_rose
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #200 -: май 22, 2014, 12:36:34 »

Аз си мазах зърната ,малко преди раждането и след това първия месец.Взех си гармистан без отмиване.В началото наистина според мен си има нужда от някакъв крем, че боли и можеш да се разраниш,, след това зърната свикват.Поне моите свикнаха и крем не съм ползвала от средата на първия месец.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #201 -: май 22, 2014, 13:55:22 »

Благодаря ви, момичета.

А за крема против стрии, аз си се мажа сега, но се чудех дали, вече след раждането, когато ще кърмя живот и здраве, би имало проблем за бебо ако продължа да се мажа.
Активен
Aila
Ентусиаст
**
Публикации: 104


IBCLC


« Отговор #202 -: май 23, 2014, 12:17:06 »

milenuity принципно ако позата  е правилна, което не винаги се получава за съжаление, не се стига до разраняване, но почти винаги дори и в случай на правилна поза зърната са по-чувствителни и леко болезнени първите дни.
Затова едно кремче, но на основата на чист ланолин, едното от показаните по-горе е такова, има чист ланолин за кърмачки на повечето фирми за бебешки продукти и козметика е хубаво да имаш под ръка. Омекотява и подпомага възстановяването на кожата и най-важното е няма нужда от отмиване, както останалите продукти. Необходимостта да се измиват повечето от другите мазила допълнително изсушава кожата и може да доведе до проблеми.
Ако обаче причината за разраняването е неправилна поза или примерно къса юздичка, докато не се коригира позата или юздичката само ланолина няма да помогне за разраняването, а трябва да се отстрани причината за това.
Повечето продукти за стрии са съобразени и стават и при кърмене, но конкретно може да се отговори на въпроса, ако кажеш какво точно ползваш.
Препоръчвам ти да  прочетеш повече за правилната поза при кърмене, което е най-важното за комфорта по време на сукане и липсата на разраняване след това.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #203 -: май 23, 2014, 13:15:34 »

milenuity принципно ако позата  е правилна, което не винаги се получава за съжаление, не се стига до разраняване, но почти винаги дори и в случай на правилна поза зърната са по-чувствителни и леко болезнени първите дни.
Затова едно кремче, но на основата на чист ланолин, едното от показаните по-горе е такова, има чист ланолин за кърмачки на повечето фирми за бебешки продукти и козметика е хубаво да имаш под ръка. Омекотява и подпомага възстановяването на кожата и най-важното е няма нужда от отмиване, както останалите продукти. Необходимостта да се измиват повечето от другите мазила допълнително изсушава кожата и може да доведе до проблеми.
Ако обаче причината за разраняването е неправилна поза или примерно къса юздичка, докато не се коригира позата или юздичката само ланолина няма да помогне за разраняването, а трябва да се отстрани причината за това.
Повечето продукти за стрии са съобразени и стават и при кърмене, но конкретно може да се отговори на въпроса, ако кажеш какво точно ползваш.
Препоръчвам ти да  прочетеш повече за правилната поза при кърмене, което е най-важното за комфорта по време на сукане и липсата на разраняване след това.

Много ти благодаря! Ще се образовам smile.

Аз за мазилото против стрии, най-често слагам олиото на Weleda или крема на Palmer's.
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #204 -: май 25, 2014, 22:40:53 »

Майчета, не знам дали тук е мястото на моя въпрос, но все пак: Някоя от вас има ли опит с кърмене и алергии? От няколко дни ме мъчи ужасен алергичен пристъп - сенна хрема, каквато бях забравила, че имам (миналата година ме пощади напълно). Обикновено пия един-два зиртека и нещата отшумяват, но сега не смея (чела съм, че антихистаминовите препарати преминават в кърмата).....Чували ли сте дали могат да се приемат някакви (и какви???) антиалергични препарати по време на кърмене?
« Последна редакция: май 25, 2014, 22:46:13 от Snow_White » Активен
Aila
Ентусиаст
**
Публикации: 104


IBCLC


« Отговор #205 -: май 26, 2014, 10:19:39 »

Майчета, не знам дали тук е мястото на моя въпрос, но все пак: Някоя от вас има ли опит с кърмене и алергии? От няколко дни ме мъчи ужасен алергичен пристъп - сенна хрема, каквато бях забравила, че имам (миналата година ме пощади напълно). Обикновено пия един-два зиртека и нещата отшумяват, но сега не смея (чела съм, че антихистаминовите препарати преминават в кърмата).....Чували ли сте дали могат да се приемат някакви (и какви???) антиалергични препарати по време на кърмене?
Здравей,
няма проблем да приемаш зиртек докато кърмиш, принципно него го предписват и на бебенца при нужда.
Ето тук може да се правят проверки, ако е нещо което не го дават като риск левъл нула, както е зиртека, тоест напълно съвместимо с кърменето или риск левъл 1, с нисък риск, тогава вече препоръчвам консултация с фармацевт, които има опит с кърмачета и прием на лекарства за да може да отговори за конкретният случай и да даде насоки за най-подходящият ритъм на прием на лекарството и кърмене.
Зиртек - http://www.e-lactancia.org/trademark/784
По активна съставка- http://www.e-lactancia.org/product/322
Принципно по активна съставка отдолу може да видиш кога е най-висока концентрацията, какъв е периода на полуразпад за да може примерно ако приема АБ да се прецени кога ще е най-подходящо да пиеш АБ и да кърмиш след това, но в случая тъй като зиртека е напълно съвместимо няма нужда.
Активен
Aila
Ентусиаст
**
Публикации: 104


IBCLC


« Отговор #206 -: май 26, 2014, 10:21:06 »

milenuity на Веледа със сигурност е ок, на Пармърс, ако е от същият клас и съставки най-вероятно също, просто в момента нямам възможност да проверя.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #207 -: май 26, 2014, 10:50:13 »

Тъй като аз сам с хронична алергия и моята алерголожка ми е казвала по време на бременност и кърмене нищо противоалергично да не пия. Единствено локално си пръсках спрейчета и то при крайна необходимост.
Иси аз все пак бих те посъветвала да се консултираш с лекар.
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #208 -: май 26, 2014, 12:42:35 »

Искре, в линковете на Aila наистина пише, че няма висок риск, но при нас друго съветват, че могат да се вземат антихистаминови препарати, но само при изключително крайна нужда по време на бременност или кърмене, защото децата могат да получат странични ефекти като замаяност, сънливост, колики, поне при малки бебета, които се кърмят активно. Може би нашите са по-предпазливи знам ли. Аз когато го пия винаги получвам странични ефекти. Ти не знам колко често кърмиш все пак, но най добре да се посъветваш с лекар или фармацевт в твоя случай. Иначе спрей за нос в по-малка дозировка и капки за очи са спасение. Гледам, че в аптеките предлагат и някакви хомеопатични ренитал или ренитил, но колко са ефективни нямам представа. 

И така и така съм се включила в кърменето само да пиша как минаха при нас нещата с отбиването. С две думи мина лесно и бързо, просто момента си беше настъпил по напълно естествен път. Послушах съвета ви и първо прескочих 1 ден, после 2, 3 и за седмица спряхме сутрешното кърмене без да усетя дори. Не е имало нужда да се цедя, нищо не съм правила. Само където толкова го мислих.  smile А Вероника не ме търси въобще за кърмене, за което ми е малко мъчно, но пък не беше и малко. За другото мъчно нещо ми е, че вече не иска да спи при мен. След годинката когато започна да се буди често я слагах при мен за да ми е по-лесно. Но като се отби, иска да си спи в нейното легло. Което е добре от една страна, че не ми се налага да я уча да си спи в леглото. През нощта спи непробудно повечето нощи, от време на време се буди и приплаче, но заспива бързо. Също за приспиването вечер в началото отнемаше повече време, докато заспи сама (поне час), защото беше свикнала да суче, а след отбиването искаше да гледа все песнички на таблета, но го изкорених този вреден навик докато е време, плака няколко вечери и това беше. А за дългото кърмене колко приказки чух от сорта на: ако кърмя през нощта, ще получи кариеси, ако спи при мен, после няма да иска да заспива сама в леглото си, ако съм кърмела късно, после трудно щяло да се отбие детето и нямало да иска. Е, нищо подобно.  smile
Благодаря на всички ви отново за съветите от началото до сега, ако не бяхте вие, кой знае дали щях да я докарам до тук.  give_rose
И успех на всички млади и бъдещи кърмещи майки, наслаждавайте се на тези моменти, защото после ще ви е мъчно.  smile
Активен
Aila
Ентусиаст
**
Публикации: 104


IBCLC


« Отговор #209 -: май 26, 2014, 13:38:49 »

  Да прави сте, по време на кърмене ако е възможно е хубаво да се избягват каквито и да е лекарства, но майката в случая е написала, че най-вероятно ще и се наложат един два приема.  При съвместимите лекарства не се налага  прекратяване на кърменето , предвид рисковете които крие дори временното прекратяване на кърменето, особено при бебчета изцяло на кърма. Лекарството което достига до бебето е малка част от приетата доза от майката преминала през кръвната плазма в кърмата, но както по-горе сте писали винаги са възможни странични ефекти и за майката и за бебето и ако е възможно е хубаво да се избягва приема на лекарства. Доста голяма част от педиатрите предписват при проблеми с бебенцата например обрив  или алергична кашлица Зиртек или Ериус, както и понякога преди ваксинация. Конкретното лекарство е съвместимо с кърменето.
  В случая доколкото разбрах бебчето не е малко, тоест риска като цяло е по-малък, но ако е и захранено може спрямо периода на полуразпад и най-високата концентрация да се организира приема на зиртек от майката. Трябва да се избягва кърмене 1,7 часа след приема на зиртек, а лекарството е излъчено наполовина след 10 часа. Принципно мога да дам номера на колежка магистър фармацевт с която да се консултира, но конкретно за зиртека съм сигурна какъв ще е отговора. Ако искате ми пишете на ЛС за да ви пратя номера й или може да и пишете от формата за контак тук - http://www.podkrepazakarmene.com/consultingroom

  
« Последна редакция: май 26, 2014, 13:51:47 от Aila » Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines