Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 09:16:00

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко около кърменето - част 4  (Прочетена 200769 пъти)
 
Lupercola
Гост
« Отговор #180 -: април 27, 2014, 21:05:05 »

Стоях само на сутрешно известно време (две седмици примерно), после стана един пьт на два дни и един казах "свьрши млякото, няма вече" и това беше. Никакьв проблем, вьпреки че сьм предразположена кьм запушване.

ПП Марта още тьрси да цока понякога.
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #181 -: април 28, 2014, 08:50:12 »

Да, това е идея да разредя дните  good, но незнам дали с прескачане на цял ден няма да запуша някой канал, въпреки че кърмата естествено ми е много малко и гърдите ми са станали като преди. Ти като прескачаше дни, не си се цедила Инче, така ли? Като спрях другите две кърмения, не получих напрежение или препълване, освен лек бодеж няколко пъти.
Иначе и аз се чудя дали като отбия напълно Вероника пак ще ме търси известно време или ще забрави. Аз реших да я отбия, защото ме търсеше вече само за приспиване и докато като по-малка като ми сочеше гърдите казваше Ам-ам или Ме (мляко), сега като ги сочи и прави звук за хъркане, тоест го свърза само за приспиване и си казах това ще е. Въпреки че ми е мъчно, но и 23 месеца кърмене не е малко.  smile
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #182 -: април 28, 2014, 09:24:54 »

Здравей, Princess_of_the_Dawn, ще споделя моят опит.
След като отпаднаха всички хранения при нас и отбиването беше факт, използвах помпа. Аз имах такава още от самото начало и си я ползвах постоянно.С помпата процедирах по следния начин, в първите дни се изцеждах всеки ден, сутрин, но не напълно, това беше 2-3 дни, след това през ден, за около седмица, след този период кърмата силно се редуцира, така че дори при пълно изцеждане нямаше кой знае какво. Въпреки това направих две контролни изцеждания през 5 дни, за да се убедя, че всичко е ок. Не съм имала никакви проблеми в последствие. Искам да направя следното уточнение, самото отбиване беше дълъг процес, а и аз никога не съм имала много кърма(за всичките 9 месеца кърмене постоянно съм се изцеждала и изобщо кърмата беше в недостиг). Но въпреки това смятам, че схемата е добра. Аз много внимавах с този финален процес, понеже ме беше страх от някои усложнения, може би други момичета ще споделят не чак толкова продължителни методи за безпроблемно спиране на кърмата.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #183 -: април 28, 2014, 18:57:14 »

Ами не, аз не сьм цедила. Но то си е до човек де. Винаги можеш да наложиш компрес сьс зелево листо за намаляването на кьрмата.
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #184 -: април 29, 2014, 17:19:54 »

Marri, Ина благодаря за съветите.   good
Не знаех, че зелевото листо намалява кърмата. Иначе съм го ползвала при запушен канал.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #185 -: април 29, 2014, 20:41:46 »

Ами то затова помага при запушен канал, защото намалява временно лактацията. Затова не го препорьчват повече от 24 часа. Но на теб като ти трябва за обратната цел, можеш да го използваш без ограничения.

Бих казала, че ако са ти меки гьрдите и не преливаш от мляко, би трябвало всичко да е наред. Последното останало мляко се резорбира от организма.

Успех и ни дрьж в течение give_rose
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #186 -: април 29, 2014, 22:00:20 »

Ние спряхме на 2 годинки, но "оттичахме" още един месец. Аз, както Инка, разредих дните. Не съм ползвала помпа, защото не се наложи. Първо на 2 дни, на 3 дни, на седмица, и накрая спря. Някой път вечер малко на ръка, само ако ме боли и не мога да заспя. Винаги първо съм й давала бутилка с друго мляко и после съм и давала да суче от мен, за да суче малко, колкото да облекчи.
Леа не е търсила. Чак ми беше донякъде тъжно, но дори сега като я питам, показва гърдите ми, че е имало мляко, но вече няма.
Аз все още имам капки и от двете гърди. Да видим кога ще спре напълно.

Принцес, успех!
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #187 -: април 30, 2014, 08:45:13 »

Благодаря момичета.  give_rose Все едно вчера беше когато пак вие ми давахте съвети и подкрепа в началото когато започнах да кърмя. Ако не бяхте вие и бях попаднала на грешна информация, кой знае дали щях да успея да стигна до тук. give_rose

А по въпроса аз също мисля, че няма да имам нужда от помпа. Гърдите са ми меки, направо нищо няма в тях. Просто си дойде към естествения край, защото както писах Вероника не сучеше кой знае колко, а просто си се приспиваше, смукне и заспи, та за каква лактация говорим.  smile Сега само не знам това сутрешно кърмене дали по принцип има нужда от него, не мога да преценя като че ли. Дали трябва да го заместя с мляко сега като го спра. Тя не пие просто така мляко в чаша. В смисъл правя й закуски с мляко, млечни десерти, яде чисто кисело мляко и т.н, но прясно мляко от чаша не пие. По принцип от течности в чаша/бутилка само вода пие и на всичко друго се мръщи. Нали доскоро се кърмеше по няколко пъти и не съм се притеснявала дали приема достатъчно мляко за деня. Освен да започна да я уча да пие мляко в чаша за закуска. Да се надявам, че ще свикне рано или късно.
« Последна редакция: април 30, 2014, 08:55:49 от Princess_of_the_Dawn » Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #188 -: април 30, 2014, 09:05:12 »

Princess_of_the_Dawn, според мен трябва да експериментираш, детето само ще покаже трябва ли да заместваш сутрешното кърмене с друго мляко или ще минете направо към закуската. Моят син също на тази възраст не обичаше да пише прясно мляко от чашка, не съм го насилвала, също пише течности само вода, от време на време фреш портокал, но рядко, основно вода, също като вас киселото и прясното мляко присъстваха в ежедневното хранене, в ястията. Така че според мен няма от какво да се притесняваш, тя сама ще ти покаже. Между другото, сега обичаме прясно мляко от чашка, пием си го без проблем, трябвало е да му дойде времето явно. Когато Симеон беше на 1г ненавиждаше кисело мляко, не можеше дори една лъжичка да хапне, майка ми направо изпадаше в ужас, как така не обичал кисело мляко, сега си го хапва всеки ден, дори сам ми показва, че му се яде точно това.
Така че децата най-добре ни показват пътя понякога. smile
Активен
Aila
Ентусиаст
**
Публикации: 104


IBCLC


« Отговор #189 -: април 30, 2014, 13:20:41 »

Princess_of_the_Dawn много се радвам, че след така успешното кърмене вървите с малката към успешно и лесно отбиване. smile
Съвета за пропускане на ден и разреждане още повече на кърменията последните дни е много удачен. В такъв случай обикновенно няма нужда изобщо от изцеждания след това. Дори да се наложи принципно може да изцедиш и на ръка, но е малко вероятно според описаното от теб положение. Когато е малко кърмата тя се абсорбира и не се налага изцеждане. Ако е прекратено кърменето малко по-рязко обикновенно се налага това изцеждане по веднъж на ден и после през ден, което естествено може да се получи и със сучещо бебче при плавно отбиване.
Виждам, че другите майки са споделили за зелев компрес, може да използваш и чай от салвия, това е другото име на градински чай. Традиционно го използваме с много добър ефект при хиперлактация (много мляко) или при отбиване. Една чаша на ден приготвена по описаният на опаковката начин е напълно достатъчна, като може дори и докато кърмиш малката да пиеш, но млякото няма напълно да спре докато все пак има стимулация. Чай от мента също понижава производството, но е с по-слабо действие от градинският чай.
Нормално е месеци, дори половин-една година след приключване на кърменето при стискане на зърното да се виждат капки мляко, но е хубаво да се ограничат тези проби, защото това е един вид стимулация и удължава периода.
Около датата на овулация и малко преди цикъла гърдите може да се усещат отново по-пълни и болезнени, което е свързано с действието на хормоните около тези дати.
Препоръчва се 2-3 месеца след пълното отбиване, когато вече жлезистата тъкан се е прибрала да се отиде на профилактичен преглед при гинеколог или мамолог.
Ето и една малко по-подробна статия по въпроса - Какво се случва с гърдите при постепенно отбиване?

Напълно достатъчен може да е приема на млечни продукти под каквато и да е форма на тази възраст в необходимите количества без това задължително да включва прясно мляко. Всички производни - кашкавал, сирене, кисело мляко, извара и тн, ако ги харесва може напълно да покрият нуждите и от млечни продукти без да пие чисто мляко.
« Последна редакция: април 30, 2014, 13:26:54 от Aila » Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #190 -: април 30, 2014, 22:20:23 »

Marri права си, че детето само ще си покаже, а и всичко с времето си. Аз също като теб никога за нищо не насилвам.  good Благодаря за мнението и споделеният опит.  smile

Aila много благодаря за полезната информация.  give_rose Ще прочета и статията подробно.  good Да, наистина отбиването върви много леко засега, плавно и постепенно.  smile Успокоих се също като прочетох в тази статия, че е нормално след окончателното спиране гърдите да изглеждат по-отпуснати, празни и леко сбръчкани, но че след това си възвръщали предишната форма и че не остават така.  smile
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #191 -: април 30, 2014, 22:40:43 »

Успокоих се също като прочетох в тази статия, че е нормално след окончателното спиране гърдите да изглеждат по-отпуснати, празни и леко сбръчкани, но че след това си възвръщали предишната форма и че не остават така.  smile
Аз бях изпаднала в депресия като видях какво остана от гърдите ми в този момент. Все пак всяка жена иска да изглежда добре..... За щастие с времето си връщат нормалния вид..., поне донякъде... Wink
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #192 -: май 01, 2014, 10:43:39 »

Донякьде, да  Girl_hide

Моите преди бяха на пипане като балони пьлни с вода, а сега са като пьлни с памук  GROAN
И разбира се малко по-малки Плачещо момиче
Активен
miauka
Наблюдаващ
Сватбен ГУРУ
***
Пол: Жена
Публикации: 793


"Не е важно какъв си-важното е да си добър човек!"


Моят сватбен албум

« Отговор #193 -: май 01, 2014, 23:15:48 »

Искам да споделя моя личен опит относно възтановяването на гърдите след кърмене.Аз кърмих до края на Януари,тоест до като моя син беше на 1г. и 1м.Мога да се похваля с едно лесно и естественно отбиване.По негово желание.Всичко стана от само себе си противно на моите представи.След като спрях не съм се цедила,млякото намаля само.Сега ако се стисна излиза 1-2 капки прозрачна течност.Но гърдите ми имаха ужасен вид,направо плачевен sad Аз винаги съм имала малък бюст,но заради кърмата се беше увеличил доста.След като се изпразниха можете да си представите гледката!Но сега 3м има голяма промяна!Почти като преди са smile Мога да кажа на 80%!И на пук на доста хора около мен които казваха,че съм "луда" да го кърмя толкова дълго и как гърдите ми щели да са "като на баба",аз не съжалявам за нито един ден!Това е единствено по рода си преживяване!Но също така и много лично така,че смятам,че всеки има правото да реши дали,кога и колко!А в някои случай бебчо/детето казва последната дума Wink
Успех на всички!
Принцес,дано всичко приключи лесно и естественно и за двете ви  give_rose
 
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #194 -: май 02, 2014, 06:53:53 »

Тук и дума не може да става(поне при мен), видът на гърдите след кърменето да е причина за избора или продължителността на кърменето. Това не пречи обаче да ми се иска гърдите ми да са си пак във вида и формата, която бяха Wink. Според мен по-малките гърди, се възстановяват в по-голяма степен.
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines