Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 09:44:24

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко около кърменето - част 4  (Прочетена 201441 пъти)
 
irena_popova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 458



Моят сватбен албум

« Отговор #105 -: октомври 09, 2013, 13:05:41 »

Привет отново, върнахме се от консултация.. ми не съм очарована, но това е друга тема. Измериха малката 4 кг. но с памперс и дрехи. Аз като се прибрах я измерих по боди и сменен памперс -3,770. Тази нощ ми направи 2 паузи от по 4 часа и половина.
А за спането по корем - дори сега се гушкаме , за да може да поспи.
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #106 -: октомври 11, 2013, 12:56:45 »

Ау да побеснее човек от тези лекари! Какво ще разберат като претеглят бебето с всичките дрехи! Защо въобще теглят в такъв случай! Ти като мериш бебето по един и същи начин всеки път - ще можеш да разбереш какво е положението - за памперс и боди повече от 50-60гр няма нужда да вадиш от теглото, значи 3,7кг - ами наддава си детето, това е важното, значи кърменето е успешно.
За нощните паузи - при бебе с такива размери, аз не бих настоявала да се буди и яде нощем - при моите така съм правила - ако и когато се събуди и иска - давам, но не будя. Така големия сам си направи нощната пауза от 5-6часа още преди да навърши един месец. С малкото още ядем по-често нощем, но и той понякога пропуска.
Спокойно и смело напред - бебето наддава - значи кърма има и кърменето е както трябва. Браво!  give_rose give_rose give_rose
Още нещо - обикновено бебетата наддават повече през втората половина на първия месец, отколкото през първата, така че очаквай още грамчета!
Активен
irena_popova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 458



Моят сватбен албум

« Отговор #107 -: октомври 11, 2013, 14:08:10 »

Много благодаря Светли  give_rose
Така е - пародия беше прегледа, но ще мисля в движение дали и къде да сменя ЛЛ на малката.
Дано да продължаваме така с кърменето и всичко да е наред.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: януари 09, 2014, 15:31:08 »

Някой може ли да ми даде съвет как без хапчета се спира кърмата?
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #109 -: януари 09, 2014, 16:01:14 »

С постепенно, а не рязко отбиване.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #110 -: януари 09, 2014, 16:37:02 »

А тя моята госпожица почти сама си се отби. Но от седмица хич не суче, а още имам кърма и тия дни я мъча да изсмуче каквото може.
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #111 -: януари 09, 2014, 17:02:47 »

punk_girl123 , изцеждай малко кърма, но само колкото да облекчиш гърдите, ако има напрежение. Ако нямаш напрежение , нищо не прави. Може да се появи на 2 дни веднъж, само тогава изцеди малко .
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #112 -: януари 09, 2014, 17:12:43 »

Пънки, ако изцеждаш, не изцеждай до край, за да не се пълнят наново. Другият вариант, който аз ползвах миналата година, беше с пристягане. Изцеждах се, след това с бинт мъжът ми ме пристягаше и така спях по цяла нощ. Не е приятно изживяване, но въпреки лекарствата (от които се чувствах като парцал) кърмата ми вървеше.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #113 -: януари 09, 2014, 17:20:31 »

Сетих се и друго много ефикасно: зелеви листа в сутиена. Намаляват много кьрмата. При кьрмачките ги препорьчват при запушен канал, за да се намали малко млякото и да се отпуши канала, но не повече от 24 часа именно защото блокират млякоотделянето.

Пробвай.
Активен
Roxanne_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



« Отговор #114 -: януари 10, 2014, 02:57:03 »

Чай от салвия. Пише, че е много ефикасен. Чувстваш ли наприжение? Имай предвид, че капка ще имаш мисеци наред.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #115 -: януари 10, 2014, 08:28:23 »

Мерси за съветите!
Роксан не знаех, че ще има капка месеци. Иначе нито имам напрежение, нито нищо. Просто нещата станаха по доста естествен начин.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #116 -: януари 10, 2014, 16:07:38 »

Щом нямаш напрежение какьв е проблема? То при спиране на кьрменето, проблемно е точно напрежението, което значи препьлнени гьрди и риск от запушване. Ако при теб няма такова, всичко е Ок.
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #117 -: януари 11, 2014, 23:21:46 »

Ще го запиша на български...Рицинос кумунис 30 CH, това са хомеопатични на Боарон, спират кърмата, схемата обаче съм я забравила. макар, че аз през цялото време имах ужасни проблеми със каналите и накрая след едно голямо запушване, просто ми се наложи да я спра с лекарства, но сестра ми го използва...
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #118 -: януари 12, 2014, 12:44:13 »

Рицинус комунис се приема и за стимулиране на лактацията, но и аз не помня в каква валенция и как се приемаше  crazy.

Иначе, щом нямаш напрежение в гърдите всичко е ОК. Аз съм чела, че месеци след преустановяване на кърменето може да се появяват капчици, което не е притеснително и било нормално  pardon
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #119 -: януари 13, 2014, 07:04:22 »

Ще го запиша на български...Рицинос кумунис 30 CH, това са хомеопатични на Боарон, спират кърмата, схемата обаче съм я забравила.
Рицинос кумунис 5ph за стимулиране на лактацията - 3*5гранули. 30 ph - 2*5 гранули за спиране.
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines