Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 24, 2024, 06:33:26

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко около кърменето - част 4  (Прочетена 201561 пъти)
 
minalina
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 734



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: декември 30, 2012, 09:18:31 »

Ето какво върви по ФБ в момента - таблица за питиета и кърмещи майки smile

http://xedra.wordpress.com/2010/01/15/alctable/
Активен
Roxanne_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



« Отговор #31 -: януари 12, 2013, 17:23:49 »

Момичета, имам проблем. Михаил от сутринта не иска да суче. Вече го слагам 4 пъти и става все по-лошо. В началото правеше нещо като хапане на зърното и бутане в гърдата, след което се отдръпваше, а последните пъти директно се извърта назад и започва да се дере като магаре докато не го вдигна. Гладен е, но не иска. Сега му дадох каша от елда и я изяде с огромен апетит. Какво става? Зъби ли да са?  sad
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #32 -: януари 12, 2013, 18:11:10 »

Може да е кьрмаческа стачка. Виж в нета, че нямам много време да пиша подробно, нито имам линк под рька. Преживявала сьм го на няколко пьти, в периоди от няколко дни и е много гадно  sad

А ведньж ми се случи като бях изяла една кутия джинджифил - той е много силен и беше подлютил млякото. Просто бях прекалила с количеството.
Активен
Roxanne_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



« Отговор #33 -: януари 12, 2013, 19:04:58 »

Мерси, Ина. Мисля, че не е от храната. Сега спи, дано после да се оправят нещата.
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: януари 12, 2013, 19:57:51 »

Roxanne_, и на мен ми прилича на стачка по тези сигнали. Пробвай вечер/през нощта да го кърмиш, когато е тъмно, спокойно и тихо да видиш дали ще има промяна. Също не забрявай да се цедиш, ако не е сукал цял ден, да не си запушиш канал. Ти по принцип как процедираш с кърменето и храната през деня?
Активен
Roxanne_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



« Отговор #35 -: януари 12, 2013, 21:53:03 »

Да се похваля, че сука. Беше много нервен и през цялото време ме удряше с ръчичка и се мяташе, но яде.
Принцес, урегулира ми се кърмата и въпреки, че ни е заместено храненето на обяд нямам проблеми. От месеци не се цедя и съм ок.
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: януари 12, 2013, 22:38:24 »

Е, браво, че е сукал.  smile За цеденето, имах предвид да цедиш днес само ако ти се е събрала кърма, защото не е сукал цял ден.  good
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #37 -: февруари 07, 2013, 12:53:05 »

Копирам си въпроса и тук, защото тук си му е мястото и ще го прочетат повече опитни майчета:

Ема все още суче по един час(понякога и повече) на всяко хранене. Не, че ми пречи, но се изморявам ужасно много от това висене и държане на бебето с часове. Някоя от вас била ли е в подобна ситуация, кога ще се съкрати времето за кърмене и изобщо, ще се съкрати ли?
Не смятам, че ме ползва за биберон (тя не желае залъгалки откакто стана на 40-на дни), защото я чувам как преглъща, явно просто си суче по-бавно, но пък цял час  crazy
Активен
Scarlett
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: февруари 07, 2013, 15:05:58 »

А, и ние бяхме така на тази възраст, съвсем нормално е. Половин час на едната гърда, после още толкова на втората...и след един час отново същото упражнение. Залъгалки не съм давала, вода също. Съкращава се времето с възрастта, няма да е вечно така, спокойно. До към шестия месец мисля, че го бяхме докарали до 20-30 минути, не си спомням добре. Аз кърмене не съм прекъсвала на тази възраст, колкото дълго, толкова. Защо не опиташ кърмене легнали, така няма да се уморяваш толкова? Ние май точно на вашата възраст го въведохме, та си и подремвах през това време. Успех и сладки емоции с бебенце  good
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: февруари 07, 2013, 15:40:10 »

И ние бяхме така, по час , а понякога и повече, но при нас времето на 6 месечна възраст доста се съкрати и стигна до 5 мин на гърда, при което аз си мислех ,че не получава досатъчно и го водих на контролно измерване, където го мериха преди и след кърмене и се оказа, че детето за 5 мин на гърда , т.е. 10 мин общо, успява да си изпие около 110 мл. Сметнаха го ,че за денонощие получава повече от литър , което е напълно достатъчно и така аз спрях да се притеснявам.
Активен
dorina79
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1476



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: февруари 08, 2013, 05:04:26 »

И ние бяхме така до скоро. Сега намаля времето, но през деня имаме периоди на често кърмене, т.е през час или най-много два. Не мисля, че ме ползва за биберон, защото го чувам да преглъща и явно детето си суче бавно и кротко. Но тъй като и аз имах своите притеснения яде ли достатъчно вечер обикновенно му даваме от шише около 150-180 мл. изцедена кърма ( купих му специално шише, което имитира сукането от гърда ), след което му давам да суче и така заспива. Това става около 20,00ч. Даже последните два дни не заспива на гърдата, а явно се е нахранил, защото спира да суче, обръща главата настрани (сякаш ми казва достатъчно) и заспива smile. После го местя в неговото легълце, което засега си е в спалнята до нашето. Събужда се чак сутринта около 6,30-07,00ч. 
Активен
Scarlett
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: февруари 08, 2013, 10:51:17 »

dorina79, не разбирам причината да даваш шише , после гърда и т.н. Определено не бих го правила, ако не искам да се разделям с кърменето. Особено пък всяка вечер и при условие, че съм си вкъщи на разположение на бебето. Ако искаш да измериш колко суче, се прави контролно кърмене - мериш детето преди сучене, така, както си е с дрешките, кърмиш, след това мериш пак, отново, както си е с дрешките. Не забравяй, че кърменето не е само храна за малкото, а и ласка с мама, успокоение и т.н. Особено пък кърменето за приспиване.
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #42 -: февруари 08, 2013, 12:35:31 »

Благодаря ви, момичета. Според някои като вас е нормално, според други - не, но щом не е само при мен такава ситуацията,. съм спокойна. Аз не давам кърма от шише (освен в много редките случаи когато се наложи да изляза за по-длго време), ако усетя че търси да хапне още предлагам другата гърда. Съвсем в началото имахме везна, тъй като Бубето(Ема) не наддаваше добре, но с често контролно кърмене отрегулирахме нещата.
Скарлет, вечер и нощем я кърмя легнала, защото тогава просто нямам сили. През деня някакси не мога да го правя, просто не съм свикнала да спя и лежа през деня, но и на това ще се науча, ако се почувствам съвсем изтощена.
Явно просто ще си се кърмим дълго - важното е, че се кърмим и детето наддава. Между другото, майка ми сподели, че ме е кърмила също по над половин час, понякога един. Семейна черта  popcorn biggrin
Активен
Scarlett
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: февруари 08, 2013, 16:36:31 »

Аз не давам кърма от шише (освен в много редките случаи когато се наложи да изляза за по-длго време), ако усетя че търси да хапне още предлагам другата гърда. Съвсем в началото имахме везна, тъй като Бубето(Ема) не наддаваше добре, но с често контролно кърмене отрегулирахме нещата.

Браво, Snow_White, справяш се повече от чудесно! Пожелавам ви дълго и безпроблемно кърмене.  Bravo
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #44 -: февруари 11, 2013, 22:33:57 »

Благодаря ти, Скарлет! За жалост моите кърмачески мъки продължават - днес следобед ми се образува голяма буца в едната гърда....изобщо не знам откъде, защо и как....Ема не иска да суче от нея, държах я повече от половин час (голяма борба падна), опитвам се да правя компреси и да цедя, но успявам да изкарам само някакви капчици. Явно е запушено каналче, пих лецитин, но засега няма никакъв ефект. Ако някой знае някакъв друг лек и метод да се справя със ситуация, моля да ми пише.
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines