Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 17:52:33

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко около кърменето - част 4  (Прочетена 200802 пъти)
 
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: ноември 26, 2012, 13:44:19 »

Лени, на мен не ми се е случвало, но знам от позната, пък и четох някъде, че няколко години след приключване на кърменето може все още да се произвежда кърма. А ти правиш ли нещо, когато се усетиш така? Ако е проблем и е сериозно, може би ще трябва да си изследваш хормоните.
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: ноември 26, 2012, 14:11:26 »

 svetli , ами нищо не съм правила. То е за секунди и отшумява. Не знам дали е притеснително. Освен да попитам личния си лекар, или ендокринолога, при който имам час даже утре. Май така ще направя, мерси за съвета  smile
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: ноември 26, 2012, 15:55:08 »

Лени, наистина разумно си си запазила час при лекар. Да се успокоиш. Стискам палци да е нещо съвсем нормално good Драсни тук после 2 реда да кажеш как е минал прегледа.
Аз, между другото, не кърмя от година, а съвсем до скоро като стисках леко зърното, имаше кърма. Вече не.
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: ноември 26, 2012, 17:38:09 »

Leni_Beni, аз все още имам такова чувство, особено когато прегръщам сина ми, още от преди втората бременност. Нямам секрет. И сега понякога имам същите усещания. не съм се консултирала с лекар, защото си мислех ,че е нормално, а и го отдавам на това, че кърменето ми липсва. Знам ли  crazy
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: ноември 27, 2012, 12:15:09 »

 sunray , аз часа при ендокринолога по друг повод го запазих, но добре, че ме подсетихте, че мога да питам.
Каза, че по принцип не е много притеснително, но иска да ми изследва пролактин-а. Защото това можело да окаже влияние при една следваща бременност  sad
Иначе нямам секрет, не съм пробвала да стисна зърното , за да видя дали ще има капка.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #20 -: декември 01, 2012, 11:55:14 »

Помощ  help

Сигурно имам запушени канали, ужасно ме боли едната гьрда. Мека е, няма зачервяване, напипват се малко вьзли, сигурно е канал.

Давайте спешни сьвети, че е ужас. Досега винаги сьм разчитала на Марта, но имайте предвид, че вече не може да се разчита на нея - не цока дьлбоко и до капка като преди, а само си ближе зьрното, пийне малко и смени гьрдата, така че тя не е вариант за отпушване  sad
Активен
Поли
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 464



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: декември 01, 2012, 12:34:25 »

Ина, аз в началото имах такъв проблем и вземах Калкареа Карбоника 15, информацията я открих в един чуждестранен сайт за хомеопатия. При мен помагаше, но ако искаш все пак се консултирай с хомеопат.
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: декември 01, 2012, 22:38:02 »

Ина, по-сложно ми се вижда при теб. Ако тръгнеш да цедиш по много, ще увеличиш лактацията, а едва ли искаш това. Така че съветите, които дадох по-горе, ми се виждат неприложими особено много при теб. Пробвай с масаж според мен и топъл компрес преди кърменето, за което знаеш, че Марта ще суче много. Мисля, че беше споменала, че сутрин суче повече. За лецитин съм чувала хубави неща при такива проблеми, но аз лично не съм го ползвала и не мога да го препоръчам.
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: декември 02, 2012, 01:47:09 »

Инче,
изцеди малко на ръка над купа например. Значи правиш първо движение с ръка отгоре надолу и след това поемаш над зърното и натискаш/цедиш. Според мен няма как да изцедиш толкова, колкото ако Марта сучеше от теб и да предизвикаш повече мляко. При мен има облекчение да кажем от 10 пъти горното упражнение. Но си зависи колко мляко има....
Не мачкай гърдата.
И аз съм чувала за лецитин-а, но за сега не съм го използвала и не мога да го коментирам.

Много крайна мярка за намаляване на лактацията е да сложиш зелеви листа в сутиена си, като зърната не са покрити. Не повече от 24часа.

Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #24 -: декември 02, 2012, 12:26:48 »

Да, лецитина и аз го знам от Дани, но не знам как се пие.

Днес сьм по-добре. Вчера вечерта напарих хубаво под душа и масажирах. Пробвах да изцедя малко на рька. Е, излезнаха няколко капки, но количество не сьм изкарала. Обаче явно е имало ефект, защото тази сутрин почти нямам болка. Слава Богу, беше непоносимо.
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: декември 20, 2012, 23:20:17 »

Реших да потърся информация дали мога да си пийна няколко глътки винце сега по празниците, а се оказва, че било позволено по 1 чаша бира на обяд и една чаша вино вечер при кърмене. Трябвали 2 часа докато се разгради това количество, така че ако кърменето е през 3-4 часа нямало проблеми. Това не го знаех, не че ще тръгна да пия всеки ден, но поне по празници.  smile
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: декември 21, 2012, 00:17:57 »

Princess_of_the_Dawn,
значи кьрмиш, след това пиеш алкохол. Ако си изпила количеството, което си посочила - кьрмиш след 3-4 часа, ако си пила повече - просто пропускаш 1 кьрмене smile Даваш изцедена кьрма или АМ. Винаги има начин!
На Здраве и Весели Празници! И ние сме хора smile  give_rose
 Offtopic
Аз и 10 грама твьрд алкохол НЕ мога да изпия. Толкова сьм отвикнала...
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: декември 21, 2012, 00:28:11 »

Благодаря за включването, Anichka, ще ги имам предвид тези неща.  smile Да ти кажа честно и аз не съм близвала никакъв алкохол от вече година и 3 месеца и най-вероятно и няколко глътки вино ще ми дойдат в множко, но поне наздравица да направя.  smile
Весели празници и на теб!  give_rose
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: декември 23, 2012, 09:12:00 »

За няколко глъдки вино не виждам проблем да се кърми.
Аз не съм близвала алкохол откакто съм забременяла и дори не съм си помисляла, но аз и по принцип не пия.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #29 -: декември 23, 2012, 16:09:09 »

Да отбележа само, че алкохольт при кьрмене и бременност не влиза по сьщия начин в бебето.
При бременност прониква директно през плацентата, защото крьвта на бебето е свьрзана с тази на майката, самото бебе е в процес на изграждане и е абсолютно забранено да се пие.
При кьрмене се обработва пьрво от майчиното тяло, минимална част от него отива в кьрмата и чрез нея, според зависи кога и колко мляко пие детето, отива в неговото тяло. Така че крайното количество алкохол, който прониква чрез кьрмата, ако майката изпие една-две чаши вино, е сьвсем незначително (не говоря разбира се за бутилка водка  good ).


* ок.jpg (33.01 KB, 180x240 - видяно 5295 пъти.)
« Последна редакция: декември 23, 2012, 16:13:58 от inaxastra » Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines