Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 06:59:10

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко около кърменето - част 4  (Прочетена 201781 пъти)
 
Scarlett
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #90 -: септември 30, 2013, 12:30:14 »

Ина, ти си една прекрасна майка - от моите любимки във форума, така че съм сигурна, че си постъпила по най-правилния за теб и за твоето дете начин.  give_rose give_rose give_rose
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #91 -: септември 30, 2013, 12:31:04 »

Аз много трудно махнах нощното - ходех на работа, с постоянно главоболие съм и недоспиването ми се отразява зле. Предпочитах да я накърмя за 5-10 минути и да си легна пак вместо да се опитвам да я успокоявам половин час, че и повече. Махнах го малко преди да навърши 2 годинки, но стана горе-долу постепенно. Първо, 3 дена ме нямаше - бях на организирано пътуване от работата. След като се върнах, я кърмих още няколко пъти - но тя вече не се будеше всяка нощ, та пропускахме и по едно време почнахме да й предлагаме вода нощно време. Сега, ако се събуди нощно време, пие вода. Преди, обаче, изобщо не искаше и да чуе за вода - дори бях пробвала да й купувам адаптирано мляко и да й давам адаптирано мляко през нощта (с идеята понякога и баща й да може да й дава, за да не ставам всеки път - будила се е и по 5-6 пъти на нощ, тогава сънят ми отиваше на кино). Не го искаше изобщо. И да - пробвах тактиката на Ина - не искаше да разбере. Ама моята си е доста голям инат. Включително и сега като учим разни неща - казваш й: "Това е гепард" (примерно), тя ти отговаря с: "Не, куче" - и така 10 пъти докато на мен ми писне.
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: октомври 01, 2013, 09:50:06 »

Много ви благодаря момичета за отговорите.
Аз като че ли мисля, че това по-скоро е някакъв период, защото досега никога не се е будила толкова често през нощта, дори и когато сме вадили зъбки. Това будене започна откакто проходи и откакто сме във Варна (все пак ново място за нея, много нови хора, нови впечатления) и е много възможно да е заради това. Но скоро се прибираме вкъщи и ще видя първо как ще се чувства там след първите дни на адаптация.
Scarlett много ти благодаря за статията.  good Аз честно казано не се бях задълбочавала по този въпрос, само чувала оттук оттам, а то според написаното следва, че кърмата не може да причини кариеси. И аз открих една доста подробна статия по въпроса (на английски), където е добре обяснено: http://milkmatters.org.uk/2010/12/05/breastfeeding-tooth-decay/ Изложили са зъб на кърма за 12 седмици и не е имало никаква промяна в имейла на зъба. Свекър ми също каза, че няма как от кърменето да се причинят кариеси или деформация на зъбките, за разлика от бибероните. Също каза, че досега не е имал пациентка, която е кърмела толкова дълго колкото мен и за нощното кърмене не може да ми даде конкретен съвет, защото и некърмените деца е възможно да се будят така. Така че засега по-скоро клоня да не го махам още нощното.
Активен
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #93 -: октомври 01, 2013, 21:27:54 »

И при нас през нощта е едно безкрайно кърмене, обаче това е единствения начин да успокоя Елена, както и да я приспя вечерта, така че не виждам как ще приключим скоро, въпреки че и на мен някои вечери ми идва в повече. Решила съм да изчакам да порасне още малко, може би да стане на 2 годинки и тогава ще започна вече да и говоря и да и обяснявам, засега май няма как да стане  pardon

Преди през деня имахме само едно кърмене - на обед, за заспиването, но от средата на август изведнъж започна и през деня да иска по много пъти да суче, най-вече следобед. Когато сме навън, на разходка не се сеща да суче, но когато сме си вкъщи не ме оставя на мира  smile
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #94 -: октомври 01, 2013, 22:04:08 »

За кариесите мисля, че си е до зьби. На мои приятелки децата от 9 месечни са с близалка в рька и зьбите им са перфектни. Марта до 2г не беше кусвала захар и има 4 кариеса.

Зьболекарката твьрди, че е от кьрмата - от киселината, която е в млякото и която подяждала емайла плюс захарта, която естествено се сьдьржа в него. На сьщия принцип както изкуственото мляко казва тя, на френски си има даже термин: "синдром на биберона".

Аз не сьм убедена, че е от кьрмата, но вече ви обясних горе.

Мисьлта ми е, че ако детето си има природно здрави зьби, всичко е Ок. Ако са му крехки по природа, каквото и да правиш каузата е загубена - постоянно наблюдение и грижи му е майката.
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #95 -: октомври 02, 2013, 23:35:43 »

Принцеске,
Ние махнахме нощното кърмене, когато Леа беше на около 13м, след като се прибрахме от БГ и оправихме часовата разлика.
Аз просто не влизах в стаята и мъжа ми я пое - много гушкане и говорене, че мляко ще й дадем по светло само. Аз я кърмех към 5-6 сутринта. За около седмица горе долу всичко премина. Не сме давали вода или биберон.
По това време я кърмех 3 пъти на ден до 16м, когато тръгнах на работа и минахме на сутрин и вечер.
Към 17м полека започнах да махам сутрешното мляко, но успех чак към 20м, ако не се лъжа. Беше ми просто по-лесно сутрин да се оправим и излезем от нас.
Кърмих я до 2 години -вечерно и после около месец "източвахме".....

Колкото и да чета - моето мнение е, че децата намаляват/спират да се будят, след като се научат сами да се успокояват.
За кариесите е до зъби....
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #96 -: октомври 05, 2013, 07:39:45 »

Благодаря ти Anichka за отговора. Браво на вас за успешното премахване на нощното кърмене толкова лесно.  good Мен ме притеснява, че ако махна нощното кърмене, но тя продължи да се буди ще ми бъде много по-трудно да я успокоявам, а биберон или шише не искам да й давам. И със сигурност ще се чувствам гузно като че ли, че в нощи, когато се буди често от зъбки, аз няма да й давам да се успокоява по този начин. Затова се чудя дали да не изчакам да й пробият повечето зъбки и тогава да махна нощното. Иначе сутрешното не ми пречи да си го има до 2 годишна възраст или докато тя сама се откаже. А преди 2 месеца се случи да ме няма за 3 нощи и Рони беше с майка ми. Само първата вечер е плакала много, заспала е в 1 часа, после се е събудила към 4-5 и са заспали към 6, но от втората вечер по-малко се е будила, а на третата въобще. Можеше тогава да се възползвам като че ли от ситуацията, но аз не бях готова. Иначе виждам, че Рони малко по малко се научава да се успокоява и да заспива сама. Примерно вечер винаги е заспивала на гърда, но вече започва сама да се дърпа без да е заспала и започва да си търси "позизията за заспиване", аз й пея и галя по косата или тя си говори сама/пее и така заспива. Така че има я светлината в тунела и при нас.  smile И ще мисля още за нощното какво да направя. Последните вечери си буди 2-3 пъти до сутринта за времето от 22 до 8-9 часа, което не е чак толкова зле.
Активен
irena_popova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 458



Моят сватбен албум

« Отговор #97 -: октомври 05, 2013, 19:03:19 »

Здравейте момичета,
От12 дни сме с нов член в нашето семейство:)
С бебка сме  само на кърма- храним се на 3 часа (малката се буди като часовник) до преди два дни на всеки трети час си чувствах гърдите напрегнати, но напрежението вече го няма. До преди два дни я слагах на двете гърди на хранене, но реших (и аз незнам защо) да редувам гърдите на хранене. Не се цедя. Притеснява ме това, че когато предложа едната малката не се наяжда  и се буди гладна и се върнахме на дохранване с двете.
Пълним памперсите - нямаме сухи.
Има ли възможност да се е регулирала кърмата за този малък период и за това да не усещам напълване на гърдите или ми спира кърмата?
И последно: Зърната ми са доста чувствителни (дори студения въздух ме пронизва) дали има място за притеснение?
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #98 -: октомври 06, 2013, 10:06:26 »

Здравей, irena_popova,
Справяш се повече от отлично, изобщо не се притеснявай. За чувствителността на зърната е напълно нормално, дори има много по-тежки случаи от този на свръхчувствителност, с времето(за всеки е индивидуално, но около месец може би) ще загрубеят и чувствителността ще намалее.
За кърмата е напълно нормално за този период да се е повлияла лактацията, но като си променила отново храненето, ще настъпи нова промяна и при лактацията. В този начален период все още не сте влезли в ритъм.
Нещо последно, но много важно, това че не усещаш гърдите си напрегнати в никакъв случай не означава, че няма мляко. С времето усещанията се променят. И по-късно ще имаш периоди на напрегнати гърди, но отново казвам, дори и да усещаш гърдите си отпуснати и меки, това не значи, че няма мляко. Наблюдавай бебето, то най-добре показва, щом се събужда гладна, слагай я отново на гърда, това ще повлияе добре и на лактацията.
Успех! give_rose
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #99 -: октомври 07, 2013, 07:34:47 »

И мойте гърди бяха меки в началото и имах същите притеснения като теб irena_popova. Но това, че са меки не значи, че бебка не хапва достатъчно. Ние си купихме кантар за бебе и я мерихме на всяко ядене колко изяжда. Та ако много се притесняваш и това е вариант.
Активен
irena_popova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 458



Моят сватбен албум

« Отговор #100 -: октомври 08, 2013, 08:23:56 »

Пънк и ние имаме кантар, но тя всеки път яде различно. Понякога разликата е 80 гр., друг пък 50 - 100 и така- нещо не мога да се оправя с тези цифри  crazy
По колко е нормално да яде бебето, когато е само на кърма?
Притеснението ми е че понякога се наяжда за 10-15 мин. активно сукане, а друг път "седи"  по 30-40 мин.
Има и случаи, в които яде , след това пуска зърното и след 5 мин ми показва, че е гладна.... следователно се връщаме на старта ... 
От друга страна пък тя си прави паузи от по 3 часа и малко... което значи , че не е гладна.
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #101 -: октомври 08, 2013, 10:54:58 »

С теглене само на едно ядене, не може да се определи колко яде бебето. Нормално е всяко сукане да е различно. Такива "замервания" се правят , като се сумира за 24 часа. Тези 10 минутните сукания, най-често са утоляване на жаждата.
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #102 -: октомври 08, 2013, 13:46:36 »

Кантарите само могат да внесат допълнително напрежение при кърменето при и без това разтревожена майка. Ако ще теглите - теглете веднъж седмично - ако наддава бебето, значи яде достатъчно и няма повод за притеснение. А колко често и за колко дълго ще сучи - това зависи от нуждите му - понякога има нужда само от успокоение, друг път е много гладно, за това няма място за тревога. Все пак, когато бебето е много малко, да речем до към първия месец /зависи и от теглото му де/, но понякога се налага да бъде будено, за да може наистина да се нахранва.
Гърдите наистина ще омекнат с времето и рядко ще се чувства напрежение в тях. А защо само едната? Ако бебето се наяжда само с едната /моите деца бяха/са така/ - добре, но когато след като изяде всичко в едната гърда е все още гладно - дава се и другата - без да се мисли за ред, часове и т.н. След това следващото кърмене започва от гърдата, която е била последна при предишното - така пак се получава някакво редуване. Възможно е понякога в следствие на умора например, кърмата да намалее, но без паника и с редовно слагане на бебето на гърда, всичко си идва на мястото.
За тези 12 дни има ли промяна в теглото на бебето? Би трябвало да е започнало да наддава след спада от раждането. Ако е така - няма нужда от тревоги!  give_rose
Активен
irena_popova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 458



Моят сватбен албум

« Отговор #103 -: октомври 08, 2013, 21:51:25 »

Благодаря за съветите  give_rose
Ами прави ми впечатление, че от едната не се наяжда и търси още да хапва. Малката се роди 3,460, а ни изписаха 3.240. Сега като я меря с дрехи, памперс кантара показва 3.8... и нещо (зависи от яденето) тя е спокойна (така мисля) до вчера си спеше м/у храненията. От вчера май ни посетиха колики и будувамее и плачем. Прави ми впечатление, че като плаче ( според мен колики) има пориви за глад- слагам я и се успокоява, но не мисля че е гладна. Прави по 8 хранения на денонощие Притеснява ме това че не мога да разгранича дали е гладна или я боли коремчето.
Утре сме при док на консултация и ще видим и тя какво ще каже.
« Последна редакция: октомври 08, 2013, 21:53:13 от irena_popova » Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #104 -: октомври 09, 2013, 12:35:12 »

Коликите наистина може да приличат на глад. Като са толкова малки и с колики, няма как да разбереш дали е глад или е от коликите. Те просто искат да висят по гърдите и толкова. Лошо няма в това! Като иска още даваш и другата гърда и така. Спокойствието на майката е едно от най-важните условия за успешно кърмене. Като ви премерят голи на консултация, най-точно ще се види теглото, но предполагам, че наддава, дори и 400гр да извадим за дрехи и памперс и т.н. - пак остава 3,4кг, което е повече от теглото при изписване. А за коликите - спането по корем върху мама или тате май е най-ефикасното лекарство. Поне аз такива наблюдения имам.
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines