Здравей, Гост    Вход: 

Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 25, 2017, 08:57:21

Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:

Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 30 31 [32]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко около кърменето - част 4  (Прочетена 74986 пъти)

магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Публикации: 4617

яхнала метлата

Моят сватбен албум

« Отговор #465 -: ноември 15, 2016, 08:56:20 »

Свилена, Моника съм я кърмила по 40 минути.Тя беше изключително мързеливо и поспаливо бебе, което захапваше, сучеше, заспиваше, аз я будех тя пак сучеше, пак заспиваше и така по 40 минути.Хубавото беше, че беше силно бебе с добри килограми и като беше гладна ревеше силно и ясно, защото има бебето който са вели и спят повече вместо да сигнализират, че са гладни.Аз я кърмех само от една гърда, за около седмица гърдите се регулираха и не ми се е налагало да я слагам на другата гърда, освен ако не е препълнена и не усещам тежест.Нощем и аз съм я будила няколко пъти,  първите месеци, след това тя стана като часовник.Гърдите ти сега са по-твърди и чувстваш напрежение, след месец като се регулират, ще се отпуснат и ще омекнат.И това не е защото нямаш мляко, а защото са регулирали кърмата.Ще се напрягат единствено ако пропусне хранене или се забави за такова.Когато МОника се разболя, не искаше да яде и като бяхме в болницата протекох.Буквало цялата бях в кърма.Но тогава пропусна едно хранене и минаха около 5 часа от едното до другото.
Активен
Svilena
Професор
Публикации: 304

Моят сватбен албум

« Отговор #466 -: ноември 15, 2016, 09:40:43 »

Много ти благодаря, Маги! Много ми е полезно всичко, което споделяте - мамите, които са с дълъг "стаж" в кърменето, имам предвид!  smile

Общо взето, моята тактика в момента (на "внушителната" една седмичка на Елена  funnytooth) е да предлагам една гърда на хранене - редувам ги на храненията, Елена суче много активно първите 15 минути (горе-долу). После почва да позабавя, позаспива, аз я будя и продължава. Ако съвсем заспи, изпозвам момента да я оригна, да сменя памперс, защото си върши работата, докато хапва, хехе. Тогава се разсънва хубавичко и я връщам да довърши сукането. Пак подобна процедура и накрая тя окончателно пуска гърдата. Гледам доколко е омекнала гърдата и доколко усещам облекчение и според това решавам дали да пробвам още или да затварям млекарницата  smile
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Публикации: 1726

If you want a rainbow, you have to stand the rain.

Моят сватбен албум

« Отговор #467 -: ноември 15, 2016, 10:15:18 »

Свилена, мисля, че се справяш отлично! good

Определено спокойствието на майка с второ дете си казва думата.
Не знам дали си имала успешно кърмене предишният път, но дори и да не е така, сега, с второто дете, си по-уверена по другите въпроси свързани с бебето и това ти е голямо предимство.
« Последна редакция: ноември 15, 2016, 10:17:26 от Marri » Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
Публикации: 2139

Моят сватбен албум

« Отговор #468 -: февруари 01, 2017, 10:22:40 »

Отдавна се каня да кача две статии, изпратени ми от консултантка по кърмене. Може да са от полза на някой. smile

Слабо наддаване след първите 3 месеца
https://xedra.wordpress.com/2012/03/26/lowafter3/

Кърмаческа стачка
https://xedra.wordpress.com/2015/12/02/strike/
Активен
Страници: 1 ... 30 31 [32]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: