Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 19:18:50

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко около кърменето - част 4  (Прочетена 201696 пъти)
 
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: февруари 12, 2013, 01:21:14 »

Snow_White и аз бях питала скоро за запушен канал (първата страница на темата) и освен това, което вече правиш друг съвет не мога да ти дам май. Топъл компрес преди кърмене и студен след това, масажиране и най-вече бебето да суче често от тази гърда или цедене. На мен така ми се оправи бучката за един ден. Но ако Ема не иска да суче от нея, не би ли трябвало да има за цедене поне, а ти казваш, че няколко капки излизат. Не знам за това, дано някоя друга майка се включи. Стискам палци скоро да се оправи проблема.  good
Активен
katerinaatan
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 205



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: февруари 12, 2013, 07:55:01 »

За цеденето пробвай да се изцедиш на ръка,не с помпа....
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #47 -: февруари 12, 2013, 09:06:32 »

Snow_White , съседката имаше такова преживяване след 8 - месечно кърмене. Каза, че за втори път и помага компрес от хляб, натопен във вино. Дано си се справила с проблема вече.
Активен
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: февруари 12, 2013, 10:00:49 »

Snow,знам че звучи безумно,но познати си оправиха бучките с зелево листо- компрес от зелево листо, прясно. Слагаш листото, измито в сутиена на мястото, където е бучката. Надявам се да помогне.
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #49 -: февруари 12, 2013, 13:07:26 »

Благодаря ви от сърце за отзивчивостта и бързите отговори. След тежка вечер и нощ, днес нещата са значително по-добре. Освен това имам предположение откъде се получи проблема. В крайна сметка Ема суче от гърдата и бучката вече не е толкова твърда и не е болезнена. Надявам се до края на деня да съм се справила с неприятната ситуация.
Дано не стигам до компреса със зеле, че хич не мога да гледам зеле откакто забременях. Най -много да пробвам рецептата с хляба и виното, но май няма да се наложи.
Аз всъщност се цедя само на ръка, така и не се разбрахме с помпата  pardon Но явно толкова се бях запушила, че нищо не излизаше, въпреки компресите.
Балгодаря ви още веднъж  give_rose
Активен
katerinaatan
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 205



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: февруари 12, 2013, 13:20:03 »

И аз го имах този проблем първите 2-3 месеца не можех да се цедя с помпа. Смених 3 помпи. Дано всичко мине бързо и леко  blush
Активен
matsinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 571



Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: февруари 12, 2013, 18:08:18 »

Акушерката ,която идва в нас ми беше казала ако имам болки или бучки,просто да предлагам по-често съответната гърда и леко да притискам (разтривам или масажирам) съответното място и аз така съм правила.Незнам дали в твоя случай би помогнало.Неиното обяснение беше,че по този начин спомагам на млякото,което се е струпало в определен участък да тръгне напред.Пробвай под душа докато се къпеш на ръка да поизцедиш малко.
Активен
dorina79
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1476



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: февруари 13, 2013, 03:41:16 »

Snow, надявам се че вече си се справила с проблема аз докато се добера до форума, но все пак ще пиша и аз каквото знам. За бучките поне според консултантката за кърмене се препоръчва основно слагане на бебето на засегнатата гърда и смяна на позата на кърмене, така че брадичката на бебето да опира в по-твърдия участък. Така от самото сукане бебето с долната си челюст масажирало участъка. Това беше едното, което препоръчваха при бучки. Другото, което си спомням освен топлите преди кърмене и студените след кърменен компреси е също компрес от зеле, последното не съм го изпробвала. За запушен канал на мен в родилното ми изписаха хомеопатично средство - bryonia 9ch и честно казано ми помогна.
Знаеш ли от какво се е получило при теб и дали наистина е запушен канал? 
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #53 -: февруари 13, 2013, 12:17:12 »

Благодаря ви, момичета, мисля, че се справихме.
Мисля,че проблема дойде от притискане, причинено от колекторите, които слагам заради чувствителните ми зърна. За да облекча една болежка си причиних друга  pardon Махнах колекторите, едно денонощие слагах Ема първо на тази гърда и нещата се оправиха. И аз се пробвах да и опирам брадичката до твърдия участък, няма да ви разправям какви пози измисляхме, тъй като бучката беше в областта на деколтето. Не знам защо, обаче, ми намаля кърмата  crazy. А и бебка се дърпа и не иска да суче много, вероятно ми прави стачки, но ще минем и през това - няма как smile
Активен
Roxanne_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



« Отговор #54 -: февруари 14, 2013, 13:56:48 »

Като ветеран в запушването на каналчета... crazy, 7 или 8 пъти, да ти кажа да не се притесняваш за намаляването на кърмата. Винаги ми става така, но след 2 дни се оправя. Явно е някаква реакция на организма, за да се справи с проблема. Аз след толкова месеци чак последния път разбрах, че ми става така, когато бебето без да иска ме ритне или удари в гърдата, аз забравям и след няколко часа до ден, ми се запушваше. Явно имам някакво предразположение. При мен гадното е, че вдигам веднага температура, даже често преди да усетя болка или бучка. Два от случаите вдигах по 39 градуса, но се оправих без антибиотик. Бях писала по назад - със слагане на детето изключително на болната гърда, фанатично цедене по цял ден и един мехлем, който е за мастити при кравите. crazy Продава се само във ветеринарните аптеки...малко ме беше страх, но го предписва мамолог.
Между другото скоро разсъждавах как в началото на кърмаческата ми кариера tease съм тръгнала много погрешно и то, защото не се доверих на това, което бях чела, а на свекърва ми и етърва ми. Аз още от родилния дом имах страшно много кърма и цедях постоянно. По техен съвет след всяко кърмене аз цедях до край и си докарах такава хипер лактация, че сега като си спомня как се разкарвах 3 месеца със гърди пълни като стомни и лошо ми става. Кошмар...спомням си, че като кажа, че не трябва да се цедя и свекърва ми казваше, че трябва, защото скоро бебето ще има нужда от повече кърма и аз от страх да не остане гладен малкия, произвеждах като за петзнаци. Сигурно на ден съм хвърляла по 500-600 мл. Яд ме е, че нямаше как да я дарявам тази кърма, като знам как се мъчат някои майчета, но поредната българска тъпотия - може само в София. Поне на едно бебенце в родилния дом дадох. За такива работи си мисля в 2 през нощта, когато не мога да заспя. shok
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #55 -: февруари 22, 2013, 12:04:03 »

Roxanne, едва вчера ти прочетох поста, но добре, че го прочетох, защото не минаха и 10 дни и аз отново се боря със същия проблем  Cow-boy
Вчера бях убедена, че се разболявам отново, защото започнах да вдигам температура.....цял ден борих предполагаемата настинка и чак привечер се появи едно зачервяване на дясната гърда (предния път беше лявата). Наложи се да пия един парацетамол вечерта (температурата се покачваше), но поне сега нямам температура и продължавам борбата по каналния ред с всичките му екстри. Стискайте ми палци да се справя бързо.
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: април 18, 2013, 21:46:26 »

Не намирам по-подходяща тема да задам въпроса си- от бременността вместо сутиен нося малки потничета, които леко придържат гърдите ми. Вече кърмя предимно вечер и нощем и ми се иска да изглеждам по-добре в тениска, та се чудя мога ли да  сложа нормален сутиен. Това което ме притеснява е да не притисна много гърдите и да ми се запуши каналче.
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #57 -: април 18, 2013, 23:17:51 »

А защо точно нормален, като си има специални за кърмене? Аз по принцип съм ЗА специален сутиен от самото начало, ако искаме гърдите да са запазени до колкото може smile

Иначе зависи от сутиена, но повечето според мен не стават.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #58 -: април 18, 2013, 23:29:29 »

Аз от една година вече нося нормален сутиен с банели. Не ми се е запушвал канал от него, но ако си предразположена е много вьзможно да ти се случи.

Запушвал ми се е преди това на няколко пьти - ведньж от потник с вградена поддрьжка (не знам как се казва). Но гьрдите ми вече са много меки и нямам приливи на мляко. Твоите как са?
Активен
katerinaatan
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 205



Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: април 19, 2013, 07:13:46 »

В началото на кърменето носих специиален за кърмачки,а след това обикновен и никога не съм имала запушено каналче. Ти имала ли си такъв проблем,че се притесняваш?
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines