Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 17:11:16

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко около кърменето - част 4  (Прочетена 201417 пъти)
 
mariola85
Гост
« Отговор #390 -: април 27, 2015, 15:42:13 »

Намерих какво е :

https://xedra.wordpress.com/2008/09/07/bliste/

Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #391 -: април 27, 2015, 16:36:35 »

Че то вируси няма ли целогодишно, та само лятото  huhhuh.gif Тва в БГ напоследък също взе да се променя постепенно. Бях на гости на нашите в провинцията за 2 седмици и последно отидох на фризьор, че бяхме на едно събитие и тя ми разказа как е кърмила дъщеря си до годинка и нещо, та се успокоих, че има надежда! Срещам все повече хора, които са про-кърменето и се радвам! Аз не смятам изобщо да обръщам внимание на когото и да било относно въпроси за кърменето или захранването... карам си така както ми идва отвътре и на база на всички информации и проучвания, които съм изчела и така. Не си правя планове кога ще отбивам, защото плановете не са това, което бяха и просто няма смисъл  pardon Искрено се надявам поне до годинка да кърмя, а живот и здраве и повече smile
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #392 -: април 28, 2015, 09:18:29 »

И аз някъде четох, че е добре отбиването да е напролет или есен. Защо не знам.
Чудя се обаче какво им влиза в работата на хората кой колко ще си кърми детето и кой няма да го кърми.
Въпрос на личен избор.
Аз дотук съм заместила обедно и следобедно хранене, през останалото време си цока. И дори майка ми казва, че Ния е вече голяма и трябва да мисля за отбиване. Това по повод възмущението ми, че педито иска да замествам сутрешното кърмене с попара.
А Ния милата е такава цицоманка, че само като разбере накъде отиват нещата и започва да скимти и приритва от кеф.
Виви, кърми  си както си знаеш. Явно е било временно неразположение от преумора, неизбежно е.
Олее, сега прочетох Аличка за повечето кърма в жегата - ами аз направо ще гръмна, то така имам в изобилие, пък камо ли тогава.
Та като обобщение - действам така, както ми  идва отвътре за всичко, свързано с бебето. Така и двете сме спокойни, а няма нищо по-хубаво от това. Ама не си мислете, че не ми прегряват бушоните често, там ММ го отнася  pardon
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #393 -: април 28, 2015, 12:13:28 »

Приритвала от кеф...  Как сладко звучи. Междудругото,  се разрових и намерих много статии за ползите от кърменето,  мога да преведа основните неща, ако на някой му е интересно. smile за недостатъци не се говори, само се казва, че се хабят между 200-500 калории, което значи че е активен метаболитен процес и трябва да се има предвид изхабената енергия, но не мисля че е нещо, което не се комоенсира с малко повечко храна и пазене  smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #394 -: април 28, 2015, 13:46:23 »

Наистина много енергия отива в кърменето от страна на майката, отделно и кърменето води до контракции и от там свиване на матката и прибирането и.Не знам дали помогна, но аз отслабнах много бързо, свалих доста кила, но аз и не съм се спирала, много и редовни разходки с детето.
И Моника е така с кърменето, като види гърдата и направо се залепва за мен и не пуска, пристрастена е, но на мен на моменти ми тежи и ще видим кога ще я отбия.Още го мисля.
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #395 -: април 28, 2015, 16:06:47 »

На мен ми тежеше преди, но сега това са ми единствените минути на почивка, в които мога да седна и отморя.
Тя си иска своето и непрекъснато съм в движение, отделно и домакинската работа.
Ако сме на разходка понякога спи, понякога не.
Ето днес е дъждовно и  беше цяла война да заспи в кошарата, направи го преди 10 мин. и само се моля да поспи поне час.
Сори за оффа  give_rose
Смятам до годинка да кърмя и тогава да отбия, за да мога плавно да заместя храненията, а и все още нощното кърмене не пропуска. Това на есен се очертава, дано и нейните планове са като моите  Wink
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #396 -: април 29, 2015, 14:09:34 »

Noir, кога успя да заместиш цели две хранения?  huhhuh.gif Аз не мисля, че и едно скоро ще замествам, но вчера онзи ден четох как захранването до годинката е с основна цел опитване на храната и на нови вкусове, а не наяждане и че наяждането си остава с кърма все пак smile Затова и не бързам да замествам... стомахчетата още не могат да усвояват добре твърдата храна и това се вижда и в съдържанието на пелената доста често  Girl_hide
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #397 -: април 29, 2015, 16:58:15 »

Аз започнах на 5 и половина месеца и постепенно се получиха нещата. Сега е с две заместени и 4 кърмения за 24 часа. Ния е ящна и досега нищо не отказва, дори да свърши пюрето отваря пак уста. Карам го по усет най-вече.
Да ти кажа много съм доволна, защото като направя двете бурканчета излизаме и цял ден сме навън и не ми е притеснено как ще яде. На мен лично никога не ми е било комфортно да кърмя навън и преди все тичах като наближи време за ядене или пък изцеждах в шише.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #398 -: април 29, 2015, 17:53:55 »

Аз също заместих бързо две ядения.Моника е много лакома и минаването с опитване не ставаше.Сърдеше се, после сучеше много, повръщаше всичко.Та или заместваш или не даваш друго беше при мен.Да съм заместила едното на 6 месеца, а второто на 8 или 9 .Закуска за сметка на това дадох мнооого късно.Сега сме вече само с нощни и сутрешни кърмения.
Има един момент в който ако се пропусне изместване на хранене детето после много трудно свиква на друга храна и идва обратния ефект на дете не искащо друга храна освен кърма.Наблюдавам го това в някоо майки и деца наоколо.
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #399 -: април 29, 2015, 22:26:24 »

Още помня ужасът в лицето на провинциална гинеколожка която трябваше да ме прегледа заради потенциален мастит, когато Бубет беше на почти 6 месеца: "Ти кърмиш?! Детето не е захранено?! Ти луда ли си?! То трябва да яде всичко вече!!! И не си давала сок? Отбивай, отбивай веднага, виж се!!!!"  insane Eeager
Ина,  goodpost
Oh my ...
Моята ЛЛ (педиатър и личен мой лекар от раждането ми досега) и ЛЛ на дъщеря ми от 5 месеца насам щеше да припадне, когато прочете в здравната ѝ книжка, че е захранена с ПАРЧЕ картоф на 6м и половина, сок ѝ е даван на 14-16 месеца, жълтък на 9-10м, а всякакви млечни съм въвеждала след годинката (заради АБКМ-то). Също толкова потресени бяха, че още кърмех (точно започнах да отбивам).
А според баща ми нашата дрисла няма апетит заради кърменето, трябва да му покажа вашата Ема, за да му оборя теорията beating.
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #400 -: април 30, 2015, 09:16:43 »

Всичко е индивидуално както при всяко друго нещо. Ария в момента яде по около 60-90 грама на обяд, ако ѝ дам пюрирана храна, иначе на парчета нямам представя колко изяща, но доста по-малко... не знам дали скоро ще има заместено хранене, но както се получи. Иначе ѝ давам докато все още иска да яде, като стисне уста и почне да се върти и да се занимава с какво ли не, спирам и след малко ѝ предлагам да суче, обикночено суче поне 2-3 минути след като е яла. Предполагам, че някой ден просто ще откаже да суче след обяда си и по това ще разбера, че е заместено хранене...  pardon

Ария имаше един дълъг период, в който спеше по 7-10 часа през нощта без да иска да суче, сега обаче мисля, че откакто порасна повече отново си върна нощното хранене ис ега яде веднъж през нощта - между 3 и 5... не знам дали е хубаво или не и дали трябва нещо по-различно да правя... просто не съм го усетила като проблем huhhuh.gif През деня суче на около 2.5-3.5 часа...
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #401 -: април 30, 2015, 09:57:41 »

Scilla, колкото и да е тежко за нас, за бебето е много хубаво да суче в този интервал, казват че кърмата тогава най-много се събира. Ния също суче между 3 и 5, като аз изобщо не я разбутвам. КАто я чуя да мрънка, ставам и я слагам на гърда, без да светвам и без да сменям памперс. Иначе се разсънва тотално. Тя си поцоква 10 мин. и я връщам обратно в кошарата. Моментално заспива.
Може да я мъчат зъбките Ария или нещо друго, или пък да търси утеха по този начин.
Две нощи се опитах да "махна" нощното кърмене с вода, но се измъчихме и двете и се отказах.
Преполагам, че когато е готова сама ще се откаже.
Но тя никога не е спала непробудно цяла нощ, винаги е яла и през нощта.
За заместените хранения - обяда заместих месец след началото на захранването, а следобедното преди около 2 седмици. В началото тя малко се сърдеше на кашата следобед и си искаше цокането, но бързо свикна.
Но аз изхитрях и полека-лека го направих все като сме навън, там яде и не се сърди. Та сега и вкъщи няма проблем.
Закуска няма да бързам да замествам, може би след 9-ия месец, за да не я претоварвам.
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #402 -: април 30, 2015, 10:53:31 »

Noir-че, и на мен никак не ми тежи да ставам и при нас се получава точно както си описала - като примрънка или я чуя да шава много я взимам и я слагам за 5-10мин се насуква и продължава да спинка  good Аз съм свикнала отдавна и не ми се отразява на режима... въпросът е, че тези дни чувам мнения от сорта на: "трябвало да се премахне нощното хранене, защото трябвало да си почива стомахчето на бебето поне 6-7 часа", а при нас не се получава такава дълга почивка, макс 5 часа е. Мисля си, че е от зъби и изобщо от нужда от емоционална близост... нищо не опитвам да правя, но просто реших да споделя да видя какво мислите вие по въпроса smile

А и навън как си я хранела с каша? В какво я носиш... Аз захранвам вече малко над месец и няма още заместено smile Ама може би скоро ще заместим обяда, не знам...
« Последна редакция: април 30, 2015, 10:58:48 от scilla » Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #403 -: април 30, 2015, 11:31:55 »

Ползвам бурканче от 190 гр. (на Хип месните са такива). Точно преди да излезем й правя 110 гр. оризова безмлечна каша (около 9 лъжици суха + преварена вода на око, за да докарам желаната консистенция и към това добавям плодово пюре круша или слива 80 гр.). Докато е топло още, увивам бурканчето в едно вълнено елече на Ния и слагам в термобокса. Към 16.30 го хапва все още топло. То на кутията на кашата пише непосредствено преди ядене да се приготвя, ама къде да разнасям посуда. За 3 часа нищо й няма на кашата. Като стане на 8 месеца ще започна по мъничко да предлагам пресен плод и тогава ще правя каша с пресни плодове. Скоро ще въвеждам елда с брашно и ще разнообразя оризовата с елдена каша.
За обяда по същия начин процедирам, гледам от предния ден да съм наясно какво ще яде и като станем сутрин, докато си играе приготвям отрано обяда, че не се знае после какво ще е настроението.
А ти пробвала ли си да й увеличиш интервалите на хранене?
Ния последно цока в 20.00 и следва нощен сън до към 3-5, когато я кърмя. Има 1-2 примрънквания, които туширам с бибата или си пъхам ръката в кошарата да ме усеща, докато се успокои.
Извинявам се, малко изместихме темата за кърменето  give_rose
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #404 -: май 01, 2015, 15:53:18 »

Ами пробвам и аз като легне между 20 и 21:30 да я оставям по-дълго, ама много начесто почва да мърка/църка и тя залъгалка не ползва и само я люшкам и "шшшш"-кам и ръката ми не помага сякаш и се чудя... ще пробвам пак освен да видя колко макс ще издържи smile
Активен
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines