Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 15:03:52

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко около кърменето - част 4  (Прочетена 201727 пъти)
 
SweetDream
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 49



« Отговор #315 -: декември 05, 2014, 00:28:44 »

Здравейте момичета! Относно какво трябва и какво не да се яде по време на кърменето на мен ми казаха, че трябва да избягвам бобови храни, мляко и млечни продукти, ядки, зеле, шоколад, кофеин, газирани напитки, та дори и някои цитруси. Понеже нас коликите ни започнаха на 7-я ден и аз си казах ОК няма да ям нищо от това, но пък в крайна сметка какво остава да може да се яде??  nea Бях започнала един период само на печени филий  crazy но накрая си казах, че така няма да стане, с тия печени филий кърмата ми или ще намалее значително или ще спре, пък ако ли не бебка сама ще се отбие.
Понеже живеем в Щатите се поинтересувах в БГ какво казват да се избягва и така там например си разрешават ядките, та дори и мляко  crazy За това в последствие започнах да си ограничавам само ядките, бобовите, газираното, зелето (да отбележа че не го ядях дори и през бременността - гадеше ми се дори и от миризмата на готвено зеле и така до днес не го ям, а аз много обичах зеле до преди бременността) и шоколада, а кафе въобще не пия колкото и да ми се иска.
Активен
Roxanne_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



« Отговор #316 -: февруари 02, 2015, 15:02:25 »

Здравейте, момичета! Обръщам се с питане към майките, които са кърмили по-дълго дечицата си. От известно време Йоан (1г. и 2 м.) не иска да суче в класическата бебешка поза, полегнал на ръката ми. Започва едно неистово ритане и бутане да се изправи. И то хубаво, ама като го оставя и той захапал гърдата ми не стои седнал, ами започва да дърпа и едва ли не счита, че ще се разхождаме така. При което аз разбира се го махам и той започва да плаче. Пробвах и да легна, а той до мен, но така ни е още по-неудобно. Какво да го правя? Как се кърми такова голямо бебе? На мен ми се иска да се кърмим поне до пролетта, защото сега никак не е момент за отбиване.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #317 -: февруари 02, 2015, 15:10:00 »

Ние се кърмим само легнали.Моника се опитва на няколко пъти да се завърти по корем и да се изправи със зърното в устата си, но аз си прибирам гърдата казвам и не, не може така и я нагласям както трябва.Да поплака няколко пъти, но сякаш разбра че кърменето е само в тази поза.
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #318 -: февруари 03, 2015, 09:43:15 »

Roxane, аз имах такива проблеми с Ема (кърмена 2 години)- тя беше толкова пристрастено кърмаче, че ако имаше един начин и на челна стойка щеше да суче. Какво ли не опитах, нищо не помогна - просто където и както ме докопаше така си се самообслужваше. Отделно нощем си сучеше легнала.
Не знам какво да те посъветвам, аз отчитам допускането на тези своеволия като моя грешка, но от друга страна  госпожицата изпадаше в такива невъобразими истерии за да си поцока, че аз просто се предавах pardon
Дано при Йоан това да е просто някакъв период и бързо да отмине smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #319 -: февруари 03, 2015, 12:36:25 »

Snow_White, а как се отбихте?Ние още се кърмим, но Моника е точно като Ема, много обича кърменето, като ме види да се преобличам направо изпада в екстаз и иска да суче.Направо не знам как ще се получи отбиването с нея.Не признава биберон, не иска шише.Иначе през деня вече не суче, само за приспиване ако сме в къщи, но в останалото време не.
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #320 -: февруари 03, 2015, 12:59:02 »

Вероятно позата не му е удобна вече? Пробвайте с др пози. Аз кърмех или седнала и госпожицата в мен, или легнала.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #321 -: февруари 03, 2015, 14:45:45 »

Аз кьрмех вьв всякакви позиции и не ми е пречело. Спомням си, че седнала в мен обичаше да цока. Още като почнаха да й растат зьбите й обяснявах да не дьрпа, че боли и не сьм имала проблеми с това. Ако бях имала щях да се скарам, да откажа гьрдата и следващият пьт да я дам напомняйки условието. Това ми е обичаен начин за действие в което и да е отношение.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #322 -: февруари 03, 2015, 15:57:55 »

Ина, как отби Марта?Събирам мнения аз по въпроса.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #323 -: февруари 03, 2015, 16:05:00 »

Ами тя почти сама се отби, но на 2,5 години де. Най- в началото махнахме нощните заради зьбите. Не си спомням колко голяма беше, но е след годинката. После бяха останали 4 на ден. За следобедна закуска почнах да й предлагам в чаша. Тя в началото много не беше сьгласна, но аз малко я понасилих (няма мляко сега в гьрдите, правят за довечера). Оттам вече обедното само отпадна. После вечерното, пак само. И остана само сутрешното. После постепенно тя започна да не тьрси всеки ден, а ведньж на два дни, ведньж на три дни и един ден като се сьбуди и каза дай мляко, на мен спомнтанно ми дойде да отговоря: Ами няма вече, млякото свьрши. Тя каза нещо от рода, добре сипи ми тогава в чашка и това беше.

Тя и досега понякога се сеща, че иска да цока де.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #324 -: февруари 03, 2015, 17:30:29 »

Блгодаря за отговора.
Активен
miauka
Наблюдаващ
Сватбен ГУРУ
***
Пол: Жена
Публикации: 793


"Не е важно какъв си-важното е да си добър човек!"


Моят сватбен албум

« Отговор #325 -: февруари 03, 2015, 18:06:30 »

Маги,Алекс беше точно както описваш Мони-щом ме водеше изпадаше в екстас.От раждането си обожаваше кърма никога не е пил от шише,мразеше АМ и никога не е имал биба!Ненавиждаше ги!Кърмата му беше като наркотик.Торално пристрастен.И аз си мислех "Леле отбиването ще е много трудно!".Кърмих го 1г и 1м.След навършването на една годинка цокаше само вечер за приспиване и тъй като много лошо спеше от зъбите вечерно време като се събуди ме търсеше.Ползваше ме за залъгалка,а мен вече ме болеше и усещах,че е дошло времето.Бях два дни болна и майка ми го взе при нея.След това щом се прибра вечерта си легнахме и той заспа без са иска гърда.Това се повтори следващите вечери.И повече не потърси.Направо бях  Oh my ... Не можех да повярвам!Срана толкова лесно и без драми и изтерии.Някак си естествено!Така че може и ти да бъдеш приятно изненадана smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #326 -: февруари 03, 2015, 21:12:05 »

И ние сме така.Няма биба, няма шише, няма нищо.И сега покрай зъбите е ад за мен.Зърната ме болят на моменти жестоко.Освен да я пращам за 2 нощи при баба и.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #327 -: февруари 03, 2015, 21:55:29 »

Маги, искаш да я отбиваш ли?
Марта имаше биба и понякога беше много удобно настина.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #328 -: февруари 03, 2015, 22:26:47 »

Ох Ина не искам, но не искам да ме ползва за залъгалка.Боли ме, буди се по 100 пъти на нощ, има случай през 15 мин търси гърда.Направо е супер натоварващо за мен.Сутрин се будя схваната, ако въобще спя.Биба не поиска, как ли ни и я тиках в устата от ден едно тя не я поиска и до там.Сега има 2 и си играе с тях, дъвче ги, но нощем а и дам а е ревнала.Направо не знам.А зъбите яко я мъчат.От една страна не искам да я отбивам, не е кой знае какво тя суче вечер, нощем и сутрин, от друга страна зърната на моменти ме болят жестоко и ми трябват дни да се възстановят.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #329 -: февруари 03, 2015, 22:34:59 »

Ох, много добре те разбирам, знам колко е изтощително  sad

За сьжаление никакьв свестен сьвет не мога да ти дам  sad Дори за отбиването не знам как е по-добре, дали да е наведньж или постепенно.
Знам, че аз страдах от сьщото, което описваш и вьпреки че дьлго тьрпях, вьтрешно й бях гневна на Марта и това се отрази на отношенията ни за известно време. Та не сьм убедена, че е добьр сьвет да се продьлжава вьпреки всичко.

Ти лично какво изпитваш за себе си, ако не трябва да отговаряш пред другите? (не е нужно да го пишеш или казваш, виж само за себе си дали клониш кьм някакво решение)
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines