Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 11:19:51

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко около кърменето - част 4  (Прочетена 201717 пъти)
 
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #270 -: септември 05, 2014, 10:47:15 »

мами, незнам дали сте попадали на тази страница за кърменето, но тя и препратките към нея предлагат страшно полезна и интересна информация smile

http://kellymom.com/bf/pumpingmoms/pumping/what-to-expect-when-pumping/
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #271 -: септември 05, 2014, 11:58:16 »

Аничка, моя мъник е на 25 дни, роди се 4200гр., на 3тия ден, след като ни изписаха от болницата беше 4060гр, 7 дена по- късно беше - 4540гр- за 7 дни беше качила 500 гр. На следващия ден я мериха пак и беше 4600гр. След 7 дни + 240гр  и вчера - което беше 6 дни следпредното мерене  беше качила 160гр. В момента е точно 6кг. Хелт визитора ни, каза, че това, не е достатъчно наддаване за едро бебе.
София не е карала жълтеница! А за памперсите - не ги броя - но ги има поне 7-8 общо. Само тази сутрин от 5.30 до 8.30 съм сменила 3 - 1 само напишан и 2 наакани.
Другата седмица ще дойде консултант по кърмене и в сряда пак ще я мерим. Не ми се иска да давам формула, но и не искам да си държа детето гладно.
Снощи, може би за 2ри път бебка направи по-голяма пауза м/у храненията  и поспа по-добре. Яде 20.00, после чак 1.30  и после 5.30. Което даде възможност на гърдите да се понапълнят повече и успях да изцедя - 40мл  и 20 мл. След това яде в 7.50 - при което кърмата не и стигна и до дохраних от другата гърда. Едвам изцедих 5 мл.
Съжалява, че съм толкова подробна, но да добиете представа.

Мили, УСПОКОЙ СЕ! Това е супер важно, за да имаш кърма! Аз бях изпаднала в стрес за няколко дни и тогава кърмата ми направо се пресуши. Превъзмогнах го и пак си тръгна. Цеди се винаги след като беба е сукала, поне 10 минути. С помпата трябва повече време за стимулиране. И слагай София на гърда по-често.

Според мен не трябва да бързаш да дохранваш с ам.
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #272 -: септември 05, 2014, 16:10:47 »

Millie, успокой се, моля те.

Това, което аз прочитам от поста ти е, че малката е наддала 1кг и 800 грама за 25 дни. ЕВАЛА!!!!! Това е страхотно! Ти се справяш на 6+++.
Това не ти го пиша ей така. Моля те, виж цифрите сама и се успокой.

Цитат
Хелт визитора ни, каза, че това, не е достатъчно наддаване за едро бебе.
Не зная, но това ми звучи като лудост.

Имате достатъчно напишкани и наакани пампита. Детето не е гладно и ти имаш достатъчно кърма. Честна дума. Колко според Хелт визитора трябва да наддаде едно дете за 1 месец? Аз лично мисля, че 2кг са много.

Аз винаги съм давала и от двете гърди на Леа. И като мине и втората, ако пак търси, пак първата давам (млякото не спира да се произвежда). После цедя на помпата и/или на ръка, за още стимулация, както и да сложа във фризера. Върнах се на работа на 10 седмица, след като тя се роди и трябваше да имам запаси. За протокола - моля те виж този мой пост http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,29426.msg489477.html#msg489477
Леа е родена на 28.07 - 3,655кг, на 24 август е била 4620. Ето ти 27 дни - около 1кг наддадени. Вие сте 1.800  за 25 дни - имате си бухтичка!
Леа я кърмих 2г и 1м и спрях по мое желание, като започнах да и давам по-рядко, да не цедя и така намаля. Подарявах замръзено мляко с торбите и няколко месеца храних още 2 бебета. Леа е пила замръзено мляко още 6м след това

Моля те, не чакай да ти се напълнят гърдите - така ще ти намалее млякото. Колкото повече предлагаш на детето и цедиш, толкова повече се произвежда.
« Последна редакция: септември 05, 2014, 16:38:50 от Anichka » Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #273 -: септември 05, 2014, 16:40:35 »

Не не, имам грешка в набирането - не е наддала 1800гр, а 800гр. Сега е точно 5 кг. Сега се зачетох и си казах, защо се притеснявам, като ми наддава добре детето  crazy. Първата седмица като ми слезна кърмата наддаде много добре - 500гр. След това тръгна надолу. Да прави сте - много се притеснявам, за всичко. Не мога да я оставя само на кърма, като виждам, че не й стига. А и тя се изнервя и наддава такъв рев, направо пищи. Продължавам да давам първо кърма и после да се цедя. Миленка, често я слагам, тя не може и 2 часа да издържи през деня. Какво да кажем за сън над 1 час- ако не ми е на гърдите няма начин.
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #274 -: септември 05, 2014, 17:11:18 »

Мили, ежедневието през първите два месеца е само кърмене и сменяне на памперси. Това е.

Аз кърмех малко без режим тогава - на всеки час през деня - като иска, давам - едната, втората гърда - давам на поискване…Е как да я оставя гладна? Все ми се струваше “слаба”. Сега гледам снимки и ще падна колко е била пухкава .

През 3ч кърмене беше блян. Постепенно минахме на 2ч и после на 3.


И 800гр за 25 дни ми се струва супер добре. Лично мнение. Вие вече сте почти на месец и са важни напишканите/наакани пампи също.

Сега ще навлезете в един специален период - особено 6 седмица е невероятна. Не го пиша, за да те плаша, а просто да прочетеш и да си подготвена, че центрофугата ще засили обороти.
http://www.biberonbg.com/info/plach.htm
През 6 седмица,  има голяма вероятност да ти се струва, че детето само иска да ти седи по гърдите и е така, защото е в т.нар скок на растежа и се успокоява, когато е върху мама и е захапало гърдата. Нормално е да се притесняваш. Не си първата, няма и да си последната. Но ти имаш кърма, само продължавай да даваш на детето и от двете гърди и след това да цедиш.
Успех! Ще пробвам да Ви следя.

p.s - ние живеем в Чикаго и поне нашия педиатър се запозна с нас на 5 ден и след това го видяхме на 2м (8 седмица). През това не сме имали посещения в къщи или мерения. Аз си бях купила кантарче да я меря и имам представа.
Та сестрата премери Леа, тя беше качила към 2кг за 2 месеца и доктора пита как сме - аз добре, кърмим се, той дойде и ми стисна ръцете и каза - Браво, на мама!
« Последна редакция: септември 05, 2014, 17:23:10 от Anichka » Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #275 -: септември 05, 2014, 17:26:01 »

Аничка благодаря от сърце за окуражителните думи  give_rose Явно аз трябва да се стегна и да хвана здраво  помпата. Ако стане - стане, ако не - детето ми няма да е нито първото нито последното на АМ или смесено хранене smile
А ти имаш прекрасно момиченце - да ти е жива и здрава!!!
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #276 -: септември 05, 2014, 17:49:54 »

 Offtopic
Леа е абсолютен бонбон!!!  Bravo Много е сладка.

Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #277 -: септември 15, 2014, 13:24:19 »

Каня се от доста време да задам един леко тъп въпрос blush Предполагам, че мнения ще има толкова, колкото и майки, ама все пак ще ми е ориентир. Та... Какво адаптирано мляко да купя и на каква цена ще е нормално да го взема?
Положението към момента е такова - Мария НИКОГА не е опитвала АМ. Кърмихме се изключително до 6-я месец, последва плавно захранване. Сега тя е на 10,5 месеца и мисля да започна да я отбивам. Сега се кърмим по два пъти на ден - сутрин, когато ме събуди (около 7-8 часа обикновено) и вечер след къпане (21:30 ч). Мисля първо да заместя сутрешното кърмене, въпреки че ще е по-сложно за мен. Май ще е по-естествено за нея вечер да си я кърмя? Все пак приемам мнения Wink
А, да... и за възрастта й какво трябва да бъде - двойка ли?
Активен
Roxanne_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



« Отговор #278 -: септември 15, 2014, 14:45:52 »

Ако няма алергии защо АМ. Аз давах кис. мляко, не да пие, а да яде, за да набавя калции. Голяма е според мен. Аз съм против тази химия. Михаил го отбих на 10 м. Вечер вечеряше супа и после пиеше вода, преди да заспи. Хем избягваш филма с разваляне на зъбите, заради нощно пиене на мляко, хем после се маха според мен по лесно нощният памперс. С Йоан с неговата алергия ще го кърмя по-дълго, защото няма как да дам млечни
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #279 -: септември 15, 2014, 15:02:14 »

Ами досега не е проявила никакви алергии. В началото давах безмлечни каши (в които слагах кърма), а после и млечни каши на Ганчев, Хумана, Слънчо. Не е ли малка за кисело мляко? Това даже ще ми е по-лесно да давам. Аз също съм много против химиите, но овчият инстинкт ми подсказа, че може би първо АМ, после мляко pardon
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #280 -: септември 15, 2014, 15:17:16 »

И аз като цяло не съм фен на АМ. Айрянчето определно е по-добрия избор. Само че според мен не й давай купено мялко. По добре виж как и от къде може да купувате прясно и да квасиш. Занимавка е, но мисля че си заслужава.
А за АМ има едно на лактана, мисля, че е след 10тия месец. То е със плодов вкус и Алекс много го харса. http://www.toepfer-babywelt.de/lang-bg/-/-/-/c311.html Другото АМ така и не го пи повече от 30-40 мл.
Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #281 -: септември 16, 2014, 10:38:06 »

Мамите по-нагоре с опит са ти дали съвети, само ще вмъкна, че според не й е рано за кисело мляко, едно време от 4 мес, майка ми ми е давала, да пия. И както Пънки казва, ако имаш възможност по-добре домашно.
За АМ аз дохранвам понякога моята госпожица с Аптамил, дават го най-близко до майчиното. Като цена незнам как е в България smile
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #282 -: септември 16, 2014, 10:47:10 »

По принцип ме смущаваше това, че Мария е с късно захранване - след 6-я месец зеленчуково пюре, след 7-я месец месо, след 8-я глутен, а след 9-я жълтък. Ако кажа на лекарката, че ще й давам кисело мляко, ще ахне! Имам обаче чувство, че умишлено лекарите стимулират индустрията с адаптираните млека. До този момент не съм имала съмнения за педиатърката и затова попитах тук като мнения какво ще дадете pardon
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #283 -: септември 16, 2014, 11:19:32 »

Макар децата ми да са колкото вас, че и по-големи, пък и имаше само един вид адаптирано мляко, до годинка и нещо не съм им давала краве. Все пак това са адаптирани  към човешкото мляко храни, минали са специална обработка и имат добавени витамини. С тези болести по кравите, знам ли  crazy, според мен не бързай да даваш. За предпочитане е козето мляко, то е по- близко до човешкото.
Активен
_perlichkata
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 459



Моят сватбен албум

« Отговор #284 -: септември 16, 2014, 17:33:41 »

Али, Теди вече е на почти годинка, но сутрин и вечер си му давам АМ. Пиехме Лактана био 2, сега вече ще взимам тройката. Други мами около мен също са доволни от Аптамил и Фризо. Нашата педиатърка не дава да давам домашно кисело мляко, точно подари причината, която и свекърва е споменала, че има доста болести по животните. Давам му кисело мляко, купено, по БДС с бисквитки за закуска.
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines