Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 02:16:43

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко около кърменето - част 4  (Прочетена 201775 пъти)
 
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #240 -: август 01, 2014, 11:31:24 »

Vivi20, присъединявам се към мнението на Дени. Тепърва ще се нормализират нещата с кърмата. Постепенно спирай да се изцеждаш и гърдите ще произвеждат колкото е необходимо на бебчо. Той е най-точния регулатор smile. Не го буди детето - колкото повече и по-често кърмиш, толкова повече кърма ще имаш. И температурата ще се нормализира!
Спокойно, скоро ще се видят проблясъци в омагьосания кръг кърмене-цедене-сменяне на пелени. smile
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #241 -: август 01, 2014, 21:51:03 »

vivi20, гърдите ти могат да капят поне месец още. Първите месец-два винаги съм сменяла по 2-3 тениски на ден, дори подложките не ме спасяваха, протичаха и ми мокреха тениската и ходех мокра и навън, по разходки. Съвсем нормално е, просто си от късметлийките с много кърма.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #242 -: август 04, 2014, 08:18:42 »

 michelle, ще се изкажа крайно, но при тези съвети, които ти дават относно ограничаването на кърменето, не мога да се въздържа. Смятам заместването на кърмата със сокчета и подсладена вода на тази възраст за престъпление. Няма дете, което се прехранва с кърма! Има такива, които се хранят смесено кърма и АМ или само АМ.
Хранене през 3 часа, изключително и само с кърма, спокойно и здраво бебе, това е мечтата на всяка майка в тази възраст на детето.
Моят съвет е пропусни тези съвети и не им се впрягай поне още 3 месеца. След това, когато се започне със захранването, ако продължава да е със същия апетит(дано, че бебе без проблеми с храненето си е невероятно облекчение), тогава вече може повече да внимаваш да не се превишават дозите на дневните хранения, но сега.... просто не го мисли. give_rose
П.С Няма нищо по-добро за бебето от един добър старт като размер, кг, да е здраво и спокойно, когато е на кърма.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #243 -: август 04, 2014, 13:27:13 »

Michelle,синът ми на 3 месеца беше 5900/60см. Той е само на АМ(вкл се в темата защото сме с близки кг) и яде пет пъти, често насила и доста под препоръчаната доза по кутия. Според ЛЛ е ок, твоята мацка е дори по слаба и не виждам причина да я ограничаваш. Моята ЛЛ твърди, че ако качва до 1,200-1,500 първите месеци е нормално. Щом детето яде и се кърмите успешно, не виждам с тези мерки повод да даваш вода или намаляваш бройката на храненията.
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #244 -: август 05, 2014, 15:47:41 »

 Благодаря ви за помощта! Уви, отново имам нужда от нея, този път много спешно.
 Поради здравословен проблем, трябва да не кърмя поне седмица (приеманото лекарство се отделя с кърмата и е рисково за бебетата). Нямам време и възможност да натрупам резерви от кърма. Лечението трябва да започне незабавно, поради висок риск за мен самата.
 Страхувам се да не ми спре кърмата  cray Моля ви много за съвет как да постъпя. Ще храня тези дни детето с адаптирано мляко, няма как иначе. Но дали ще иска после пак да бъде кърмена...  cray
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #245 -: август 05, 2014, 15:49:47 »

Една седмица не е много дълго .Цеди и изхвърляй кърма.И не му мисли много какво ще стане после.Важното е беба да има здрава майка.Няма да е по лошо отгледано дете дори и да се наложи да си остане на АМ.Стискам палци да се оправиш бързо !
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #246 -: август 05, 2014, 17:29:31 »

Мишел, не се тревожи за Ева - Фийби ти е дала ценни съвети give_rose Няма ли откъде да си набавиш кърма? Банки? Да се оправяш бързо give_rose give_rose give_rose
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #247 -: август 06, 2014, 09:15:45 »

Да, не се притеснявай и за това....Една от майките / Alleksia, на предната страница/ има бебе, което реши, че ще суче след 2-3 месеца хранене от бутилка. Аз ползвах дойка при второто дете - приятелка с по- голямо бебе в период на захранване и много кърма. Макар и при еднократно  кърмене и прескачане на дни, навиците и желанието му за сукане не се изгубиха. Имаше и друга майка, прекратила и възобновила кърмене, пак от форума, но не си спомням коя.
Стискам палци всичко да мине и замине успешно!
« Последна редакция: август 06, 2014, 09:25:56 от svekarva » Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #248 -: август 06, 2014, 12:59:06 »

Да се включа аз от първа ръка, Мишелче, не се притеснявай, ще си яде Ева без проблем след 1 седмица. Най-малкото адаптираното мляко няма да и е никак вкусно и ще предпочита кърмата. Ако ще ти е по-спокойно, вземете шишета, които наподобяват гърдата (Авент Натурна, Томи Типи).
Както е писала свекърва, знаеш, че Виктор след 2 месеца происка гърда и засука (макар, че сега продължавам с цеденето, защото не се научи за суче правилно и ми причинява страхотни болки).
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #249 -: август 06, 2014, 15:13:27 »

Мишелче, а ако все пак решиш, че искаш, аз все още кърмя, моя приятелка в кварташа - също, и можем да се видим за по едно ядене на беба. Но си мисля, че за седмица няма да се отучи, а ти няма да останеш без кърма, просто цеди активно и след като започнеш да кърмиш отново, всичко ще е наред. Стискам палци да си добре здравословно.
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #250 -: август 06, 2014, 15:40:09 »

michelle, на мен ми се наложи да не кърмя Вероника за няколко дена поради операция, а и лежах в болница. Цедях се постоянно, през 2-3 часа. Също е много много важно да се цедиш през нощта, тогава най-вече се стимулира кърмата. И аз се притеснявах дали няма да се оттучи малката, но не се случи това нещо. Кърмих 23 месеца.  smile Успех ти пожелавам и не се притеснявай, най-важното в момента е да оздравееш! Стискам палци.  good

Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #251 -: август 08, 2014, 09:37:10 »

Момичета срам не срам ще питам, откакто родих не съм ходила нормално до тоалтна, страхотен запек. Пробвах всякакви храни - сливи, круши, течности, салати, смокини, нищо. Не смея да взема хапче орално, защото не знам как ще се отрази на беба. Някой знае ли какво може да се пие и да не мине към кърмата или ако мине, колко време н е трябва да кърмя, за да не пострада малкото човече? sad
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #252 -: август 08, 2014, 09:46:24 »

Vivi не съм на 100% сигурна че може и при кърмачки, но не намирам никъде информация и че не може, така че попитай и лекар, но може да пробваш с EVA Q свещички, те ги изписват на бременни. Също така топла вода на гладно пробвай. Много е гадно, аз страдам от такъв хроничен, знам как е  sad
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #253 -: август 08, 2014, 13:05:43 »

Виви, можеш да приемаш Movicol, не знам дали го има при вас, те са едни прахчета, които се разтварят във вода, както и да използваш глицеринови свещички. Муувиколът със сигурност може да се ползва по време на бременност и кърмене, тъй като ми го даваха в болницата поради същия проблем след раждането и го приемах известно време и вкъщи след като се прибрахме, по препоръка на лекаря ми.
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #254 -: август 08, 2014, 15:24:18 »

Виви, можеш да пробваш този сироп от смокини, позволен е да се приема по време на кърмене: http://www.boots.com/en/Boots-Syrup-of-Figs-100ml_1830/
Друго, което можеш, даже мен ако питаш, трябва да вземеш са Fibrogel ili Senna прахчета, които можеш да купиш от аптеката. Те са безопасни по време на кърмене също. За лактулозата знам, че също я предписват на кърмачки.
Трябва да приемаш много количество вода, двойно, защото кърмиш, а и времето е доста горещо, така че организмът ти има нужда, а липсата на течности предполага запек.
Но най бих те посъветвала да се обадиш на джипито или midwife за съвет, след като проблемът продължава толкова дълго време. Стискам палци всичко да се нормализира скоро.  good

П.С Допълвам си поста: Movicol/Morvical/Magrocol и глицеринови свещички също.
Знам, че и заради хормоните е възможно много жени да имат проблем със запека дори няколко месеца, така че е добре да вземаш лаксативи, за да не се мъчиш.
« Последна редакция: август 08, 2014, 16:10:32 от Princess_of_the_Dawn » Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines