Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 05:43:36

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко около кърменето - част 4  (Прочетена 201780 пъти)
 
Aila
Ентусиаст
**
Публикации: 104


IBCLC


« Отговор #225 -: юни 22, 2014, 23:45:38 »

  Както и другите майки са писали, напълно нормално и естествено е да кърмиш навън.
  Когато времето е хубаво определено не е приятно да си затворен вкъщи или близо до вас и да се прибираш всеки път за кърмене. Даването на шише, дори и с изцедена кърма винаги крие риск от проблеми с кърменето и също не е за препоръчване.
  Определено е от полза да си имаш компания от други майки, които също не се притесняват да кърмят навън. С първите ми дъщери бяхме няколко майки с бебчета на една възраст, всичките от които кърмехме и повечето без една кърмехме спокойно и навън.  В повечето случаи хората дори решават, че просто гушкаш бебето. Вече има доста подходящи и дрехи за кърмене, както и други варианти за прикриване ако се притесняваш. Моите гърди са малки и поне докато сучеха бяха кротки, така че просто повдигах леко дрехата, а самата главичка на бебето скриваше гърдата. Не съм ползвала шалове, мисля че имах една блузка от кърмаческите, където в областа на гърдите се застъпва плата и може без да се заголва кръста примерно да се кърми.
   При мен единствената разлика при кърменето навън беше, че кърмех близначките една по една, докато вкъщи винаги заедно. Не открих обаче дискретен начин за кърменето им едновременно  smile
  Най-лесно ще е просто да опиташ, ще видиш, че не е никак страшно и едно доволно бебче, нахранено навреме е много по-добре от гладно и ревящо детенце, на което майката се опитва да се върне вкъщи възможно най-бързо за да го нахрани. Аз лично никога не съм имала проблем с околните и с кърменето навън докато бяха малки.
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #226 -: юни 25, 2014, 14:07:32 »

 Момичета, страхотни сте!  give_rose Безкрайно много ви благодаря за напътствията и съветите. Вече два пъти опитах с кърмене навън на по-тихи и спокойни места. Наистина детето се чувства спокойно (в пъти повече от майка си  Wink ) и не е имало проблеми с околните. Смятам да продължаваме смело все така  smile
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #227 -: юли 12, 2014, 15:07:21 »

Имам въпрос, на който надявам се някой може да даде отговор. Поради ред причини, една от които, че бебето не можеше и не искаше да суче от раждането сме на комбинирано хранене. Напоследък започна да суче, а от няколко дни вече бута бутилката и иска да се храни само от гърда. Как да намаля приема на адаптирано мляко и да увелича кърмата, като бебето да е нахранено в същото време? Започнах да го слагам по-често на гърдата, за да стимулира, но все пак давам и адаптирано мляко, защото не успява да се нахрани. Ако е видимо доволен и заспи, не предлагам АМ, но ако изсуче всичко и повече от 30 мин суче на празех ход и скимти, му давам мляко. На прав път ли съм?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #228 -: юли 12, 2014, 16:41:27 »

Алексия, колко е голямо бебето?В началото ние бяхме на комбинирано хранене, държах много време на гърда, след това цедях с помпата, за да стимулирам още повече лактацията.За около седмица и стигаше кърмата само вече.Но при нас беше съвсем в началото.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #229 -: юли 12, 2014, 16:57:43 »

Маги, на почти 2 месеца е. Първия месец изобщо не искаше и да помирише гърдата, давах изцеденото с помпата и адаптирано мляко. Тъкмо се бях отчаяла и  почти отказала и происка.
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #230 -: юли 12, 2014, 17:13:04 »

Aлекс, щом е почнал, вероятно постепенно ще спре сам адаптираното мляко.
 И при нас с малката в началото беше като при Маги. Решението се оказа кърмене на поискване. Буквално за седмица фъстъчето отказа всичко освен кърма. Честото хранене на малки порции (в началото и при мен кърмата не беше достатъчно) се оказа стимул да се увеличава с времето. Сега дори ми се налага да цедя и складирам, защото е повече от нуждите на дребосъчката. Няколко пъти пих и чай за кърмачки. В момента само приемам много течности.
 Да, по-изморителен е този режим, спор няма. Ала като се нагодите един към друг, той ще почне да хапва на по-големи и относително равни интервали, защото ще му стига кърмата.
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #231 -: юли 12, 2014, 18:03:53 »

Алексия, бях чела някъде, че кърмата се регулира в рамките на 24 часа. Съвет от мен, като минала по този път,  спираш отведнъж адаптираното мляко, след като имаш кърма и си храниш добре. Един ден детето ще ти виси на гърдите и ще иска да яде нон стоп, както и ще суче на празен ход, но това ще даде сигнал на тялото и на по-следващия ден ще ти стига. Бебето дори и да реве, има достатъчно запаси и няма да му стане нищо от един ден липса на дохранване. Начините за повишаване на лактацията ги знаеш - достатъчно и качествена храна, течности, сън, спокойствие и най-вече нощно кърмене, защото около 4ч. се синтезира хормона, който увеличава кърмата.

Аз иначе все изпитвах ужас, че детето е гладно и го поях всяка вечер с адаптирано мляко първия месец. И като почнахме якото кърмене след един голям спад, просто едва вечер не дадох добавка, на следващата вечер, отново пропуснах и учудващо, бебето се справи, сучеше хубаво и на другия ден гърдите ми бяха пълни и му стигаше. От време на време и сега имаме спадове, но всичко е ОК. Супер е, че досега сте се справили така, браво на теб и бебо! Успех! smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #232 -: юли 12, 2014, 18:34:09 »

Да Деничка е много права, допри и да има еднодневен спад, постоянното слагане на детето на гърда дава сигнал на тялото и  на другия ден вече имаш кърма.И аз съм предлагала така през 15 мин едва ли не гърда, защото беше гладна.На другия ден вече нямахме проблем.И нощно кърмене, както са писали момичетата.Аз дори я будех ако пропуснеше нощно в началото.След това всичко се регулира.Просто един ден се примиряваш, че ще сте като скачени съдове.И много течности, както е писала Мишел.Аз също пиех чай за кърмачки в началото.
Щом иска от гърда, а ти си решена да опиташ, ще се справите.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #233 -: юли 12, 2014, 20:39:51 »

Момичета, благодаря ви за съветите и подкрепата give_rose Дано потръгне още по-добре, защото хич не го иска адаптираното, той пие хипоалергенно, което е по принцип по-гадно на вкус и явно му писна.
Чай за кърмачки пия, даже сега почнах да му добавям по една лъжичка Галактожил, което е за стимулация на кърмата също. Ще пробвам и всичко останало give_rose
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #234 -: юли 31, 2014, 16:02:56 »

 Имам въпрос във връзка с храненето. И понеже то е кърмене, май съм за тази тема.  smile
 Моята дребосъчка е пълничка. Движи се в нормите за тегло и ръст, но винаги с около 400-500 гр над средното (съответно и ръста е над него). На мен ми се струва добре детето, защото е жизнена и спокойна. В последните 3 седмици сама си нагласи храненията на 3 часа и сега има 6 през деня и 1-2 през нощта. Всяко продължава средно 5-10 минути.
 Всеки път, когато отидем на месечната консултация при педиатърката, деликатно ни се намеква да вземем мерки за теглото й. Майка ми налива масло в огъня с всекидневно натякване, че прехранвам малката. Препоръчват ми да започна да й давам подсладена вода и сокове. Както и нощем да спра храненията.
 Принципно не съм съгласна с тях, ала като майка леко ме хваща параноята дали пък наистина не вредя на детето. sad Не бих давала сокове толкова рано, но се замислям за нощните хранения. Въобще според вас момиченце на почти 2 месеца и 3 седмици с ръст около 60 см и тегло 5500 гр твърде дебело ли е? Трябва ли да се промени нещо в кърменето му?
« Последна редакция: юли 31, 2014, 16:05:40 от michelle » Активен
cveta_d86
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1290



Моят сватбен албум

« Отговор #235 -: юли 31, 2014, 16:29:51 »

Мишел не се притеснявай...с кърма няма как да прехранваш детето. Изобщо не слушай другите какво ти говорят. Единственото, което ми идва на ум да ти кажа е браво мамо справяш се страхотно и малката папка супер smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #236 -: август 01, 2014, 07:23:16 »

Мишел на вашите месеци бяхме със същото тегло и мерки и в момента на 5 месеца Моника е 8,100 и е 66см.Ами висока и ящна мома.А и децата на кърма в началото наддават повече от тези на АМ, но в последствие като почнат да се движат забавят качването на грамчета.Не не я прехранваш абсурд, детето няма как да преяде от кърма, а и ако и е в повече тя ще го повърне, както прави Мони.За съжаление педиатрите масово са забравили какво е да имаш кърмено дете.И за да те успокоя, на една позната малката за един месец качи 1,500кг, на следващия пак толкова smile педиатърката им е щастлива.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #237 -: август 01, 2014, 08:29:35 »

Мишелче, изобщо не се притеснявай, добре си е детето. В никакъв случай не й давай подсладена вода и особено сокове на такава малка възраст. Колкото до нощното хранене, тя сама ще си покаже кога е готова да се откаже. Изумена съм как педиатрите масово искат да ограничават храната на бебетата.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #238 -: август 01, 2014, 09:11:19 »

Момичета, имам нужда от съвет. Бебката ми е на 9 дни и я кърмя от 6. Като ми тръгна кърмата много ми натежаха гърдите и казаха да се цедя след всяко хранене на беба. В момента я храня около 8 пъти и се цедя по толкова, но положението не се оправя. Гърдите ми текат жестоко и има напрежение. Казаха ми дс пия по-малко вода, вмомента пия по около 3 литра, та да ги намаля на 2. Но ме притеснява това капане. Пробвах да я храня по на често, но много трудно я будя, а и ми се разраняват гърдите съвсем. Също си и подържам температура 37.2. Някакви препоръки?
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #239 -: август 01, 2014, 11:02:56 »

Vivi20,
Прекалено малко време е минало, за да са ти спокойни гърдите. Кърмата все още се регулира, нормално е да капе в началото. Продават едни подплънки за сутиени, хартиени подложки, които попиват хубаво. От друга страна, изцеждането след кърмене се прави съвсем по малко, колкото да облекчиш напрежението, ако са много пълни гърдите, а детето яде малко, но ако цедиш големи количества в началото, можеш да предизвикаш хиперлактация и мляко да прелива и занапред. Така че цеди лекичко, колкото да усетиш как гърдата се отпуска, не някакви колосални количества, докато помпата спре да изкарва.

За разранените зърна, можеш да вземеш силиконови зърна, не знам дали не е коментирано някъде по-горе. Струват 5-6лв., а вършат чудеса.

Мишел, тая твоята педиатърка...  diablo Всяко ограничаване в кърменето, което се прави целенасочено, а не идва от бебето, ми се струва лесен начин за отбиване. Всяко бебе е различно, това е клише, повтаря се до втръсване, но е вярно. Нормите за килограми и сантиметри са средностатистически, нали? Не обхващат всяко бебенце с всичките му особености. Ако беба се движи добре, игрива е, има сили, спи добре, какво намаляване на храната? Това не е голям човек, който да има отклонения и да поставиш на диета. Ясен наддаваше по над кило и половина първите месеци и по измервания винаги беше около горната граница, въпреки това от момента, в който започна да лази и да се изправя, забави темповете и последния месец беше качил около 500 грама. Та, ако бебето е само на кърма, то знае колко да яде и как. Ти нито може да знаеш по колко суче на всяко ядене, нито нищо. А и тоя страх да не са дебели бебетата ми е толкова странен, все едно не трябва да да се благодарим, че децата ни са живи и здрави, ами трябва да гледаме да не качат два грама отгоре... Браво за хубавото кърмене и слушай най-вече себе си!

Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines