Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 08:09:59

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко около кърменето - част 4  (Прочетена 201928 пъти)
 
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #210 -: май 26, 2014, 22:20:13 »

Благодаря ви за бързите отговори и съвети, момичета! В крайна сметка не се наложи да пия каквото и да е - дъждовете си свършиха работата и състоянието ми значително се подобри, та ще изтрая без медикаменти.

Aila, сърдечни благодарности за линковете и адекватните отговори  give_rose
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #211 -: юни 02, 2014, 10:38:08 »

 Offtopic По повод мазилата против стрии си мисля дали няма да е проблем да се направи тема за разкрасителни процедури по време на бременност и след това /по време на кърмене/. Нещо като аналогична тема за разкрасителните процедури преди сватбата. Говоря за това - каква козметика да ползваме, какви козметични и фризьорски процедури може да се правят /епилации, почиствания на лице, избелвания, боядисване на коса, маски против косопад/.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #212 -: юни 02, 2014, 10:46:35 »

То си има подобна тема:

http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,16616.255.html

В нея преспокойно може да се коментира и за процедури и т.н. според мен.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #213 -: юни 04, 2014, 09:35:11 »

Не съм я виждала до сега blushПросто забелязах, че по доста странични теми се коментират такива процедури, а си е хубаво всичко да е на едно място Wink
Активен
Leq_80
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #214 -: юни 15, 2014, 12:52:22 »

Не бих се мазала с крем против стрии по време на кърмене, а относно разраняването- Гармистан ползвах и имаше ефект.
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #215 -: юни 19, 2014, 16:52:40 »

 Имам едно запитване, дано не ви се стори нелепо  blush Свързано е с кърменето навън.
 Нашата дребосъчка се кърми на поискване. Има си някакъв неин режим, който на този етап реших да не променям, защото забелязах, че с него се чувства по-добре и спокойна, както и че и се отразява облекчаващо за коликите. Това е свързано с на практика безсънни нощи, но пък като й видя усмихнатата и доволна муцунка и всичко ми минава  smile
 По същество - храни се само от гърда. Отказва всякакъв род шишета, залъгалки и прочие. Даването на вода е малка битка.
 Горното подсказва, че изцеждането на кърма няма много смисъл  sad Не че и успявам след храненето й да изцедя повече от 20-40 мл.
 В крайна сметка се реших да я кърмя, когато сме навън. Няма как да излизаме за по 1-2 часа и на бегом да се прибираме, предвид разстоянията в града. А да излизам само в квартала ни на практика ме превръща в нещо като затворник за доста дълго време cray
 Питането ми е към майките в сходна ситуация - които кърмят навън. Имате ли проблеми с околните? Как по-точно ви се получават нещата - предполагам се загръщате с шал? Ще ви бъда благодарна да споделите опит и впечатления  give_rose
Активен
miauka
Наблюдаващ
Сватбен ГУРУ
***
Пол: Жена
Публикации: 793


"Не е важно какъв си-важното е да си добър човек!"


Моят сватбен албум

« Отговор #216 -: юни 19, 2014, 17:29:07 »

michelle,при нас беше същото.Изключилно кърмен до 6м.Отказваше шишета и залъгалки.Така и не пи от шише а от бибата направо му се гадеше!Никога не я обикна(лошо от една страна тогава и за добро сега smile )От гърдите не можеше да изцедя нищо,а щом той засучеше кърмата веднага слизаше.Аз лично навън си взимах шал или негова тънка пелена и сядахме на някоя пейка.Търсех си някоя сред природата или по-усъмотена.Той сучеше не повече от 7-8мин.Няма смисъл да се тревожиш,да бързаш да се прибираш,тя да плаче и да се изнервяйте.Пробвай да видиш дали се чувстваш комфортно.Няма нищо по-естественно от това.Някой хора много се заглеждат,аз сега като видя кърмеща майка се усмихвам и веднага отделям поглед защото това за мен си е много личен момент.
Успех  give_rose  Дано се вкючат и още мами знам,че има такива с голям опит с кърмене на открито.

П.П. За водата мисля,че на този етап няма смисъл да се мъчите да и даваш тъй като в кърмата има всичко smile Предполагам,че пълни памперсите smile Моя син започна да пие вида някъде към 8-9м и сега много я обича и пие към 500мл. на ден.
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #217 -: юни 19, 2014, 17:46:16 »

Michelle, миличка, привет! (Имаме много да говорим още, но ще ти драсна тук, за да ни четат и други кърмещи майки, ако са в началото).

Аз изпитвах голям срам в началото, как ще кърмя, имах усещането, че всички ме гледат, че е неприлично, да не говорим, че в болница ми се е случвало да се свия накрая на някой по-безлюден коридор и да излезе лекар да ме пита доста отрицателно:"Кърмите ли вие там, какво правите?", от което се почувствах като последен идиот.

Аз опитвах да се прикривам с шалове, обаче все се смъкваха, имах чувството, че ще задуша и бебето в него. Никак не ми беше удобно. Но около третия месец на Ясен открих един т.нар. шарф, който продават в Декатлон и бил за след йога, медитация, не знам какво още. На него има копченца, а се родих - ползвам го за одеало, за увиване, когато го нося някъде, изцяло обгръща, а с копченцата не се смъква и ме закрива супер. Оттогава не съм имала проблем с кърменето навън, защото нищо не се вижда. То след първите месеци и първите притеснени кърмения навън, някак спира да те притеснява това толкова, защото едно спокойно дете, което не те принуждава да го прибираш на втория час, е тотална награда за излизането и успокоение. Ето това е моят, но ако вече го няма в магазина, можеш да си приспособиш и просто един голям шал (а и по-тънък за лятото), на който да пришиеш две копчета, където ти е удобно. Иначе тоя е евтин, към десетина лева го купих аз. Стискам палци да почнеш да си кърмиш навън без да те притеснява нищо.  LOVING

П.П. Ясен също вода не иска, биберони не дъвче.
http://www.decathlon.co.uk/meditation-shawl-scarf-id_8280233.html

Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #218 -: юни 19, 2014, 18:17:37 »

Аз се запасих с шалове, им много летни и тънки шалове и така се увивам нея и мен и я кърмя.Друг вариант нямам, защото и аз като теб не искам да препускам от кърмене до кърмене да се прибирам.От както кърмя забелязах, че има доста кърмещи майки около мен и съм по-спокойна.

Мони също плюе биберона, макар за мен това да е голям минус, защото като е нервна иска гърда, играе със зърното и ме боли после.Вода до скоро плюеше, но в големите жеги взе да я пие.
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #219 -: юни 19, 2014, 20:44:53 »

Michelle, ти си майка и храниш детето си, така както се хранят децата на тази възраст откакто свят светува.Аз кърмя навън в град, в който съм виждала само една майка да го прави. Никога не съм се притеснявала, защото детето ми е гладно и нищо друго не ме интересува. А, онзи ден видях една майка на тротоара да кърми, сега се сетих.
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #220 -: юни 19, 2014, 20:55:32 »

michelle първият път когато се налагаше да изляза за по-дълго и аз не се чувствах комфортно да кърмя навън и затова се бях изцедила, но от следващият път просто си казах, че това си е нещо нормално и започнах в началото да си избирам също по-усамотени местенца за кърмене. Но мина се време и не ми пречеше да кърмя и в самолета, и на плажа или където се наложи. Покривах се с едно от тези леките одеалца на дупки, така хем не се вижда нищо, хем не се притеснявах, че ще й е задушно под завивката.
За водата също не трябва да се притесняваш. На Вероника започнах да давам вода след 6тия месец като захраних и после няколко месеца пиеше по съвсем малко като количество.
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #221 -: юни 19, 2014, 21:28:01 »

Просто трябва да го направиш веднъж. Ти си храниш детето. Ми то е гладно, как да не му дадеш да суче?  

Аз си бях купила едно като престилка за миене на чинии (не е много удобна), но после ми беше по-удобно с пелена или каквото има наблизо в количката. Като беше по-голяма и можеше да суче във всякаква поза, съм я кърмела и приспивала в Ергото, докато се разхождаме например. Никой дори не разбираше.


И аз започнах с водата след като захраних на 6м. Гледаше ме с празен поглед. За съжаление ние сме от малкото деца, които просто не пият вода (има няма по 50мл на ден на 3г.) и съответно пишкат по 3 пъти на ден. Но това няма нищо общо с кърменето. Това си е до дете.

За даването на бутилка - даваш на таткото/баба/дядо да дава с бутилка от време на време - да кажем веднъж седмично, за да си и ти човек и да можеш например да имаш 3ч дупка и детето да не страда. Ако аз й дадех бутилката - отново празен поглед.
« Последна редакция: юни 19, 2014, 21:39:19 от Anichka » Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #222 -: юни 20, 2014, 06:45:37 »

И аз съм кармила на открито и никога не ми е пукало околните какво ще кажат. Просто слагах една пелена и до там. Хапвали сме и на кафе и в парка. Просто за да се чувстваш ти добре, трябва да не се притесняваш. Не престъпление все пак!
А за водата и аз давах по малко, но Алекс не искаше. То си е до дете, но обикновенно кърмените не пият. Но може да й предлагаш в жегите. Просто не я насилвай. При нас проблема беше, не че не иска биба, а просто не искаше вода!
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #223 -: юни 20, 2014, 10:05:12 »

Мишел, аз за кърмене навън не мога да дам съвет. Просто имах много кърма, Мария повръщаше на фонтан и двете ставахме в мляко след всяко хранене. Затова и отписах кърменето по пейките pardon Все по-често обаче виждам майки, които са с големи шалове (тези от индийските магазини) и така се прикриват.
Относно водата - аз давах по малко чиста преварена вода през деня. Мария почти не пиеше първите 4 месеца. Да са се събирали по 5-10 мл на ден. В последствие смених биберона с по-голям, а и стана по-топло навън, и осезаемо тя започна да приема повече вода. Сега (на почти 8 месеца) тя пие по около 120 мл на ден. Предлагай вода, но не си назорвай детето.
Същото се оказа и с шишетата. Налагало се е на няколко пъти майка да храни с шише малката. Казваше ми колко трудно е било. Смених биберона и разбрах - Мария беше свикнала кърмата да цвърчи, а тя само да преглъща. Мързеше я да суче активно и затова с биберон с малка дупка й беше трудно. Трябва да прецениш как ти върви кърмата - ако е по-бавно, биберонът нека да е с малка дупка (да не се отбие). Ако пък кърмата ти тече бързо, съобрази биберона.
Активен
Roxanne_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



« Отговор #224 -: юни 20, 2014, 11:23:22 »

Хмм, Али, накара ме да се замисля. Моите деца и двете съм им предлагала вода, но да не я видят. Сега се замислих, че може и да си права относно "цвърченето на кърма" Моята също е на толкова силна струя, че Йоан се дразни докато слезе, че трябва да посмуче по-силно. Трябва да го пробвам с по-голяма дупка. Мерси за съвета.
Иначе аз също се смущавах с баткото и все търсих някоя тиха пейка, където няма хора. После с течение
на времето свикнах и сега толкова не ми пука, че чак майка ми се чуди. В началото е хубаво да има някой с теб да ти помогне със шала, да хване бебето като си готова, за да си оправиш сутиена, после сама ще свикнеш.
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines