Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 05:44:42

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко около кърменето - част 4  (Прочетена 201889 пъти)
 
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #165 -: март 16, 2014, 02:18:47 »

Браво на теб, две години и половина.  Bravo Аз до толкова едва ли ще изкарам, но сте много прави с Ина, че причините може да са най-различни и всичко е много индивидуално. Явно е някакъв период, но понеже взе да продължава по-дълго от обикновено и вместо да става по-добре, напротив. Затова и реших да пиша да видя при другите как е било, а и малко за подкрепа предполагам.  blush Иначе по принцип след годинката бяхме с много малко кърмения, даже мислех, че сама ще се отбие, но след това пак си ги увеличи.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #166 -: март 16, 2014, 09:49:00 »

Ако питаш при другите как е било и аз мога ще ти разкажа моя опит.

Марта цокаше много стабилно през нощта. Тя не спи добре по принцип. Будеше ме поне 3 пьти в леките нощи и до 10 пьти в тежките. Понеже получи проблеми сьс зьбите и зьболекарите го отдадоха на нощното кьрмене, вьпреки научните данни, че кьрмата не прави кариеси, заради сьмнението, което ми внесоха реших да спра нощното. За мен това беше мощната мотивация, която ме тласна кьм решението. Беше малко преди втората й година доколкото си спомням, но тя имаше биберон-зальгалка.

Когато се сьбуди през нощта да й дам гьрда и казвах, че вече няма да й давам нощем, защото са й развалени зьбите, да изчака да стане светло, а ако не може, ето й биберонката, да смуче нея. Пьрвата нощ беше малко по кофти, но сравнително лесно прие новата ситуация.

Това беше нощното отбиване при нас  pardon

А историята сьс сьня е цяла друга история  GROAN
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #167 -: март 16, 2014, 12:19:51 »

Доста време си издържала и ти с толкова много събуждания. При нас като назрее този момент да го спра (Миналата година пак питах за спиране на нощното кърмене, но след това се отказах, защото тя се будеше не повече от 1-2 пъти и то рано сутрин, а понякога и не се будеше и се надявах, че ще го спре сама). Но сега след като положението се влошава, се замислям сериозно, затова и писах тук. Но проблемът е, че Вероника не ползва биберон и ще са големи истерични ревове през нощта. Преди време беше изровила от шкафа една нейна бебешка биберона и я смучеше, та да не взема освен да я въведа...хаха голям смях ще е да въвеждам биберон на 21 месеца.  laugh По-вероятно да я оставя на баща й.  smile
Активен
Scarlett
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #168 -: март 16, 2014, 23:53:50 »

Ние не сме ползвали биберон-залъгалка и пак сам си спря нощните кърмения, т.е. спря да се буди през нощта на две години и половина. Продължихме да се кърмим до третия му рожден ден. Продължава да си има здрав сън и сега - спи непробудно между 10 и 12 часа на нощ. Това, което искам да кажа е, че може и да се кърмите, а да започне да спи добре, може и да спрете нощните и пак да се буди, както е станало при Ина. Божа работа в общи линии. Каквото и да решиш, ти пожелавам да мине леко и безпроблемно и за двете ви. Ако ти е писнало вече, няма защо да имаш угризения. Дала си й повече от достатъчно, и ти си човек. Ако имаш сили за още, дерзай. smile
Активен
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #169 -: март 17, 2014, 14:45:28 »

И аз се чудя как ще го спрем това нощно кърмене... няма изгледи засега. Елена се буди по 2 пъти през нощта, почти като по часовник. Аз вечер и казвам, че ще трябва вече да спре да суче през нощта и да чакаме да стане светло и тя се съгласява, но после през ноща се буди и плаче и ми вика "само мако, мамо, само мако" (малко).... как да и откажа, невъзможно просто. Въпреки че е имало някои нощи, в които съм лягала до нея и на първото събуждане успявам да я залъжа с песничка или нещо друго и тя плаче минутка-две и се успокоява, но за второто нощно събуждане вече няма шанс да се успокои с нищо. Общо взето май изчаквам нещата да се подредят от само себе си.

Ако ми се будеше Елена по 10 пъти сигурно по друг начин бих реагирала.... не знам  pardon
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #170 -: март 17, 2014, 22:37:20 »

Принцеске, от два дни се мъча да стигна до писане тук...И според мен не цока от глад Рони. Както съм споделяла Ема си суче денонощно, като има нощи в които почти не суче, има и такива, в които ме дъвче по цяла нощ. Винаги, когато ми дойде в повече това надничам тук и някак се успокоявам и зареждам с нови сили smile Едва ли някой може да ти отговори еднозначно защо са зачестили нощните кърмения и/или събуждания на Рони  pardon
Всъщност, пиша, за да ти споделя какво правим ние (съвсем отскоро), пък ако го намериш за уместно, можеш да пробваш в моменти на изтощение. Преди няколко дни аз отново се почувствах на предела на силите си и решихме със съпруга ми да предприемем нещо, но възможно най-безболезнено и нетравмиращо за нея. Понеже Ема спи между нас (и категорично отказва да доближи леглото си) просто с баща и си размениха местата и доближихме нейната кошара до спалнята, за да не тупне на пода. Първата нощ се събуди 2 пъти, баща и просто я гушна и тя се успокои и заспа веднага, втората нощ спа непробудно. Направо не е за вярване, но си направих извода, че очевидно не суче от глад. Аз съм далеч от мисълта, че съм премахнала изцяло нощното цокане, просто имах нужда от малко почивка. В момента имаме гости и се налага през деня да оставям Ема за няколко часа и да поработвам и тя отново реагира с тотално залепване за мен и сукане. Поне се събужда чак към 5-6 часа, прескача баща си и идва да си поцока и да ме почувства, което напълно ме устройва. Ох, много съм многословна, пак, простете....дано съм ти била поне малко полезна  heart

П.П. И Бубет не употребява биберони, отказва вода и каквито и да е други залъглаки нощем.
« Последна редакция: март 17, 2014, 22:42:43 от Snow_White » Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #171 -: март 18, 2014, 11:43:33 »

Благодаря ви момичета за подкрепата и съветите. Винаги сте ми били от помощ.  give_rose
Ние сме в процес на махане на нощното кърмене, ще пиша след няколко дена да ви кажа как е минало.  smile
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #172 -: март 18, 2014, 12:36:52 »

Успех и дано всичко да мине възможно най-леко!
Активен
Aila
Ентусиаст
**
Публикации: 104


IBCLC


« Отговор #173 -: март 19, 2014, 22:51:05 »

  Здравейте,
включвам се малко късно и аз, но всички са дали отлични предложения, идеи и насоки.
  При всяка двойка майка-бебе или бебета премахването на нощните кърмения се получава по-различен начин, както и кърменето е различно.
  Определено при бебчета над 1,5 г нощното кърмене е по-скоро нужда от близост, контакт, за успокоение и приспиване, отколкото за храна. И макар първите месеци и година, нощното кърмене да е важно за лактацията и удобно дори и за майката, в даден момент наистина може да натежи. При мен с близначките към 1,5 г вече не издържах с постоянното нощно сукане и затова заявих, че или махам нощното хранене или ги отбивам. С гушкане постепенно успяхме доста да намалим кърменията нощем, така че това да не ми пречи . По този начин се кърмихме до около 2,5 г, когато се отбиха заради новата ми бременност.
   Важно е да се отбележи, че обикновено тези моменти на премахване на нощните кърмения почти никога не могат да минат без плач от страна на бебчето, но ако наблизо е мама да го гушне или татко това не е стресиращо за малките и е просто етап в развитието им. Мама пак е там, но и тя има нужда да си почине и просто сега само ще гушка, но няма да дава да сучеш. Бебчетата трябва да открият и да заместят кърменето с друг тип близост и комфорт, както и начин да преминат от будно към сънено състояние.
   Предложението за оставяне на бебчето в леглото, но от страната на таткото е отлична, друга мама беше заместила кърменето при тях с игра с косата и. Ограничаване на кърменето като продълителност и махането на бебчето веднага след като не суче активно както през деня така и през ноща също може да са от полза. Аз не препоръчвам използването на лимон, или даум ексол за намазване на зърната нощем, заедно с обяснението, че гърдите сега спят и затова горчат и на сутринта всичко ще е наред, но има майки, които използват и този вариант за премахване на кърмения. Наскоро една близнашка майка беше опитала това, след което обаче съжаляваше. Други майки са доволни от подобни мерки за справяне с проблема. Наша консултантка след като реши да премахне нощното кърмене около 1,5 г, просто вечер си пускаше филм без звук и гушкаше бебчето когато се събуди и започне да плаче и иска да суче. След като това се повтори няколко вечери и тя и то си спяха заедно, но то просто не се будеше вече за сукане през ноща.
   С малката ми дъщеря имаше период в който се разхождахме в слинг около годинка и половина нощем, което се оказа доста по-удобен при нас начин за приспиване отколкото само разхождането или гушкането. Малко по-малко тя свикна, че нощем ако се събуди може да се гушнем, (първо лягаше върху мен, после до мен) и едва към 5-6 сутринта, когато вече искаше наистина да хапва, а не да виси на гърдите и давах, но пък тогава тя хапваше, завърташе се и си заспиваше. Отби се малко след третата си годинка, след кратък период на пристрастяване след връщането ми на работа и тръгването на ясла и влизането след това отново в ритъма кърмене вечер и рано сутрин. След премахване на нощното кърмене обаче, и трите продължаваха да спят при нас до около 3-тата си годинка, след което без проблеми се преместиха в отделни легла в детската си стая.
   Мисля, че по-горе бях пускала различни статии за начините за заспиване и изграждане на навици за приспиване без кърмене, които може да са от полза и в този случай - Пет стъпки бебето ви да спи по-добре
   Както и частта за намаляване на кърменията от статията за отбиването от блога на Хриси и заместване на близостта на кърменето с друг вид контакт и игри. -  Първи стъпки в отбиването.
   П.П На вашата възраст спокойно може да взимаш малката с вас на масата и вечер, както и да хапва  по-късно и по-солидни количества преди заспиване. Около цикъл, както правилно си забелязала количеството на кърмата намалява, но и при отбиването като цяло количеството кърма е значително намаляло и макар все още да осигурява за денонощието един  добър процент от общият прием на калории, то количеството на едно хранене е малко и е нужно да има и прием на твърда храна освен това.
    Ще се радвам да споделите, коя техника и вариант при вас се е оказал най-удачен и от полза при премахване на нощното кърмене.  smile
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #174 -: март 22, 2014, 19:53:06 »

Благодаря punk_girl123!

Много благодаря Aila за споделената информация и съвети.  give_rose Изключително полезни ми бяха, особено в частта, че наистина всяка двойка майка-дете са индивидуални и няма смисъл да следвам техники, само защото така пише или така трябва, а така както аз го усещам. И не сгреших.  smile

И ето какво се получи при нас:
Поредната нощ, в която Вероника заспа в 10, аз легнах в 11 и до 2 часа, тя се будеше на всеки час и от общо 3 часа, час и половина поне тя вися на гърдите ми и си казах край, спирам това, не мога повече. Не започна така, както аз бих предпочела, тоест исках да планирам коя нощ, да се подготвя психически и т.н, но явно така е трябвало да стане, спонтанно. И към 2 часа като се беше събудила пак за сукане, не й дадох. Тя започна да плаче истерично. Дадох я на баща й, но тя плачеше още по-силно при него и я взех пак аз. Опити за гушкане, пеене не вървяха. Така плака около 10 минути, които ми се сториха цяла вечност, а на мен ми се късаше сърцето. Добре, че не беше повече. И изведнъж спря да плаче, все едно не е плакала никога. Разсъни се съответно и започна да обикаля из спалнята да си търси занимания. Моят най-голям страх беше при спирането на нощното кърмене как ще се научи да си заспива особено през нощта, след като толкова време е заспивала по един и същи начин. Има заспивания не на гърда, но се брояха на пръсти, освен навън в количката, разбира се. Затова реших да й предложа всички възможни начини за успокоение, пък нека тя да си избере. Не исках аз да налагам. Също съм и против метода с намазване на гърдите с нещо горчиво. Предпочитах да й обясня със спокоен тон, че вече е голямо момиче и няма нужда да суче през нощта и че ще има пак когато се съмне, сутринта. Предложих й бутилка вода, бутилка мляко, от тези бутилчици с кисело мляко, които се смучат, таблета с песнички, книжки, любима играчка да гушне, пях, приказки разказвах, гушках я, люлях я, сложих и няколко залъгалки, които обича да дъвче през деня от сорта на една пластмасова спринцовка, четка за зъби и една биберона (намерих някаква бебешка даже не знам те водят ли се за някаква възраст). Реших, че съм съгласна на всичко, стига прехода да мине с най-малко стрес за детенцето, а и за мен. Така че моля не ме линчувайте за бибероната.  smile Тук няколко мнения по-горе много смешно ми е било за бибероната, но в 2 часа през нощта с дете, което не може да заспи, хич не ми беше смешно.  smile И от всички тези неща за избор, Вероника да отиде да вземе точно бибероната. хахаха Смешно е знам. Може би й е станала интересна, защото не я познава като предмет. Но веднага я сложи в устата и я засмука активно, все едно суче. Намести се в леглото и взе да се унася. Заспа. Махна я сама от устата и я държеше в ръката през останалата част от вечерта. Заспа и повече през нощта не се събуди, до 7 часа за сутршеното кърмене. След него заспа пак и стана в 9 часа. Та така мина първата ни нощ без нощно кърмене. Сутрешното кърмене не мисля да спирам все още, така че новият режим определено ми хареса, но не бързах да се радвам, защото беше минала само една нощ. На другата вечер тя се събуди в 2 часа, не й дадох, плака този път 5 минути, взе бибероната в устата, държа я малко, махна я и заспа за има няма 3 минути като пак си я държеше в ръката. Направо се учудих, че успя да заспи за толкова кратко време. Само да вметна, че през деня не се сеща за биберон между другото. На следващата нощ пак се събуди в 2 като по часовник, плака 1 минута, взе бибероната без да я лапа, само в ръката я държа и пак заспа много бързо. Като през всички тези нощи тя не се будеше повече чак до сутрешното кърмене. Понякога вместо бибероната, взема друг предмет да държи в ръка: спринцовката, зайчето, вчера пък термометъра държа (имаше висока Т и той беше на шкафа), та мисля тази нощ да скрия бибероната и да приключим кратката ни история с нея.  smile На следващата нощ дори не заплака като се събуди и не взе бибероната, просто я гушках, игра си с косата ми и пак заспа бързо. Предполагам, че и това будене в 2, което си й е по навик ще отпадне. Убедих се и аз, че децата наистина се адаптират към новите ситуации много бързо, а толкова се притеснявах как ще мине всичко. Виждам, че и на Вероника след като спря да се буди през нощта й влияе добре, тъй като последните месеци обикновено се събуждаше сутрин с плач, а сега се буди с усмивка, весела. Също така при заспиване вечер предпочита вече сама да си заспива и даже по-бързо заспива отколкото на гърда. Няма и седмица от новите промени, а толкова бързо и лесно всичко стана. И определено е за по-добро в нашия случай. Надявам се така да продължи и занапред.
Благодаря на всички още веднъж за подкрепата и ценните съвети.  give_rose И извинявайте за дългия пост, но реших да споделя как е минало при нас, може пък да съм полезна на някой.
« Последна редакция: март 22, 2014, 20:11:19 от Princess_of_the_Dawn » Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #175 -: март 23, 2014, 07:21:34 »

Браво на вас! Децата наистина са доста по-адаптивни и оправни отколкото ние си мислим!
Активен
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #176 -: март 23, 2014, 10:35:26 »

Браво  Bravo

Това показва единствено, че Рони е била напълно готова за този момент, ако тя не беше готова едва лш щеше да стане толкова лесно, поне така смятам аз  pardon

Активен
Aila
Ентусиаст
**
Публикации: 104


IBCLC


« Отговор #177 -: март 25, 2014, 00:28:45 »

Радвам се че сподели и че отново кърменето е удоволствие и всички сте щастливи и доволни. Определено е била готова за тази стъпка, просто е трябвало да открие подходящият начин за нея с твоя помощ  smile
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #178 -: март 25, 2014, 14:58:47 »

Така е. Наистина Вероника е била готова за тази стъпка. Винаги съм се чудила как ли ще стане така, че както заспива на гърда, да може да си легне сама и да заспи. А може би това често сукане е било начинът й да покаже, че нещо трябва да се промени, знам ли. Помня, че когато беше по-малка се чудех как ще я науча да заспива сама и много приятелки ме съветваха, че трябвало да започна да я уча, а на мен ми беше много по-лесно и бързо да си заспива на гърдата и все се отказах. След това inaxastra беше писала тук, че когато детето е готово, то ще започне да си заспива само. Добре, че я послушах.  smile
И да ви кажа за бибероната. Няма опасност да се научи на биберон на такава голяма възраст. Първата вечер само я смука за 1 час, на втората около 5 минути, след това 2 нощи само я държеше в ръката, а от следващите не иска и да я види. Та явно решението ми не е било толкова лудо в края на краищата.  pardon
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #179 -: април 27, 2014, 20:42:17 »

Здравейте момичета,
Пак се включвам с въпрос.  smile
В момента сме в процес на отбиване. Преди да започна имахме 3 кърмения (следобедно - което си беше възвърнала отпреди няколко месеца, преди заспиване вечер и сутрешно). Следобедното и вечерното ги махнах постепенно и проблем нямаше, не се налагаше да се цедя и нямах напрежение в гърдите. Обаче сутрешното как да го махна? Предполагам ще трябва да си купя помпа да се цедя, но няма ли пак да се стимулира кърмата по този начин? Вие как процедирахте?
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines