Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 19:10:37

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко около кърменето - част 4  (Прочетена 201819 пъти)
 
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #150 -: февруари 27, 2014, 20:09:24 »

Snow_White и аз мисля, че описаното поведение не е свързано на 100% с кърменето. Това за което говориш и аз съм го преживяла с моя син по приблизително същото време, макар той да престана да суче на 7 месеца. Така че си зависи по-скоро от периода, в който се намира детето.
Активен
Aila
Ентусиаст
**
Публикации: 104


IBCLC


« Отговор #151 -: февруари 27, 2014, 22:13:35 »

Аила, а как си ги приспивала?
Вкъщи до година и половина някъде със сукане, защото ми беше най-лесно и бързо. Кърмех близначките едновременно. След годинката успях да махна успях нощните кърмения и да остане само гушкането, защото търсеха през повечето време да сучат не от глад, а за да се приспят. Рано сутрин вече си имаха едно кърмене.
На ясла след като тръгнаха бяха до обяд само, след това близначките с майка ми, а малката с детегледачка докато не станаха първа група. Не успяхме да се разберем с яслата, че вече не носят пелени или памперси и затова не оставаха там да спят.
Вкъщи майка ми ги приспиваше като се гушкаха, детегледачката по същият начин малката, а първите пъти когато остана малката на обяд да спи в детската една сестра и беше държала ръчичката за кратко, после свикна да заспива с другите дечица.

Близначките бяха на 2,9 г когато се роди малката и след като видяха, че няма място при нас започнаха да си спят в техните легла. Около 4-тата им година се преместихме в нов апартамант и вече си имаха детска стая и си спяха там без проблеми. Бях подготвена съответно за малката и макар тя да спеше при нас малко по-докъсно отдавна вече си спи и тя в детската стая при каките. Имаше период в който заспиваше в леглото си, но по някое време се събуждаше и идваше в спалнята, но и това отмина.

След първият месец от раждането на близначките в който нощем не можех да мигна защото ту едната ту другата ставаше да яде открих как да ги кърмя легнала едновременно и двете и през повечето време си бяха направо при нас на спалнята, но пък аз бях наспала се и доволна  smile Както писах по-късно имах проблеми малко с това, но успях да махна сукането нощем за приспиване. Сега бих се възползвала отново от този начин за приспиване, но бих търсила и алтернативни варианти с които детето да свикне да преминава към фазата на съня.
Ето една хубава статия за това - Пет стъпки бебето ви да спи по-добре
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #152 -: март 01, 2014, 15:22:19 »

И аз приспивам на гърда и случаите да заспи без цица в устата се броят на пръстите на едната ми ръка. Ама засега нямаме проблеми, т. к. по цял ден сме заедно. Питах от любопитство.
Би ли споделила как си кърмила новородени близначета едновременно? Oh my ... Струва ми се доста сложна гимнастика. give_rose
Активен
Aila
Ентусиаст
**
Публикации: 104


IBCLC


« Отговор #153 -: март 04, 2014, 09:12:10 »

  Има различни варианти и пози за кърмене на близначета едновремено - Ето тук картинно са показани повечето, макар да имат много вариации.
  При мен съвсем естествено още от болницата се получи тъй наречената двойна люлка, а по-късно успях да я приложа и в напълно легнал вариант.
  Ето няколко снимки  - В болницата
                                - Пред компютъра, бирата не е моя  smile
                                - По-големи
                                - Легналата поза, тук във вариант изрязване на нокти.  smile
Активен
Roxanne_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



« Отговор #154 -: март 04, 2014, 13:12:27 »

Aila, прекрасни сте! Винаги ми е било интересно как се кърмят близнаци. Наскоро на консултацията се запознах с майка на тризначета, която ги е кърмила до 6 м. изключително. Ей това, вече не знам как става. Много сладко семейство сте, щастлив татко с толкова прекрасни момичета около него. give_rose
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #155 -: март 04, 2014, 22:49:20 »

Страхотни сте! Благодаря, че сподели give_rose!
Аз се опитвам да кърмя чавето пред пц, но не ми се получава, тя държи цялото ми внимание да е насочено към нейна милост. smile
Активен
Aila
Ентусиаст
**
Публикации: 104


IBCLC


« Отговор #156 -: март 05, 2014, 08:09:10 »

  Благодаря  smile
  posum като по-големи и при нас не ставаше вече, но те и тогава хапваха набързо. Първият месец обаче имаше период в които се бях отказала да ги оставям. И след като ми омръзна да лежа и да чета книжка успях да открия вариант да кърмя докато пиша и ровя във форума. Понякога отново не ги оставях защото докато стана да оставя едната, втората я събуждах. Хубавото е че това беше първите месеци, после наистина нещата се промениха и стана по-лесно.
  С малката вече ми се струваше много лесно всичко, но и тя беше голямо и спокойно бебе, за разлика от каките си.  smile
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #157 -: март 14, 2014, 19:42:01 »

Здравейте, да попитам и тук, че влизат повече мами, кърмили до късно за мнение и съвет.

Ние още се кърмим с Вероника, повече от 21 месеца. Не съм  махнала нощното кърмене, защото в повечето случаи тя търси да се кърми ранно сутрин и мислех до към 2 годишна възраст да си остане на поискване и после да махна нощното и после и сутрешното до отбиване евентуално.
Сега проблемът е следния:
След 15 месечна възраст Вероника започна да се буди през нощта много често, а сега последните 3 месеца много вечери се буди през половин - един час. Понеже й никнеха кучешките и задните кътници, реших, че е заради зъбките, обаче сега започвам да си мисля, че може от глад да се буди. Тя през деня се храни отлично, като се храни по малко, но по-често. Вечерята й е между 6 и 7 и преди лягане обикновено й давам малко кисело мляко с бисквита или без за засищане. Като заспи спи непробудно и обикновено започва честото будене след 3-4 часа сутринта и иска да суче и то добре, ако сучеше 5-10 минути и да заспи, а тя виси с часове на мен, суче 10-15 мин, унася се и като я махна от мен, се буди и постоянно местене от едната гърда на другата. Единият вариант е да нямам достатъчно кърма и да е гладна, другият пак да е от зъбките. Но преди като се будеше от зъбите, се будеше с плач, пищене, което е ясно, че е от болка, а сега не се буди с плач, просто си сяда на леглото и идва ме търси. И вече ми идва доста нагорно, това неспане и висене на мен и се чудя какво да правя. От бутилка мляко не е пила и няма да иска, знам го със сигурност, сокове не пие, само вода, но съм пробвала не иска вода през нощта. Също виждам, че най-зле е положението преди и по време на цикъл. Вярно ли е, че кърмата намалява когато майката е в цикъл? Какво мислите за това положение?
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #158 -: март 15, 2014, 07:58:24 »

Аз не съм кърмила до толкова късно, но при мен със сигурност кърмата намаляваше по време на цикъл. А аз си имах цикъл от втория месец след раждането, така че в това съм сигурна.
Относно буденето, не мога да ти дам съвет. Личното ми мнение е, че детето трябва да свикне да не се храни през ноща, за да може стомахчето да си почине и детето да спи спокойно. За мен доказателството е, че моето дете спря всякъв вид хранене през ноща/дори и сутрешното мляко/ на 6 месеца. Щом на 6 могат, значи и по-големи могат.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #159 -: март 15, 2014, 11:13:20 »

Един случай не е показателен, за да бьде пренесен като заключение вьрх цялото население. Децата са различни, родителите са различни, нуждите са различни.

Принцес, Aila ще се включи сигурно и ще ти даде компетентен и адаптиран за вас сьвет. Успех.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #160 -: март 15, 2014, 22:10:50 »

Инче, знаеш, че уважавам мнението ти, особенно ако става въпрос за кърменето. Както съм посочила, това е мое лично и скромно мнение. Може би го споделят 90% от педиатрите, но аз не се ангажирам с точност.
В крайна сметка кърменето си е хранене, а едва ли би дала на детето ти да яде мусака в 2 посред нощ и после пак в 4. На ясно съм, че кърмата не е мусака, но примера е хипотетичен.
А относно буденето, около мен е пълно с деца около годинката до 2 и никое от тях не се храни приз нощта. Та не си мисли, че го казвам, защото при нас е така, а си е масова практика. По скоро е изключение да се дава хапване през ноща на такава възраст.
И в заключение ще кажа, че всеки си решава. Аз не карам никой на сила!
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #161 -: март 15, 2014, 22:41:54 »

Не мисля, че в конкретния случай става вьпрос само за хранене. По-скоро е свьрзано с афективни нужди на детето, навици, врьзка, която е изградена по някакьв начин и т.н Има много фактори, които са намесени. Затова трябва да се разгледа конкретната двойка майка/дете и да се помисли за техния комкретен случай. Общи постулати едва ли ще решат корена на проблема.

В тоя смисьл примери с теб, или мен, или които и да е други хора, за които дадено решение е подействало и е било правилно не са удачни. Не знам дали успявам правилно да обясня какво имам предвид.

Разбира се, че имаш право да си дадеш мнението, това е публично пространство и всеки е свободен да се изкаже  good

Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #162 -: март 15, 2014, 22:53:50 »

Принцес, когато децата са малки имат нужда от кьрмене на поискване за самото хранене. Когато почнат зьбите, гьрдата им трябва да успокояване на болката. Когато отминат зьбите, удоволствието от меката, топла и ухаеща гьрда на мама и навика/нуждата от вашето "малко нощно рандву" не изчезват току така.

Ако разчиташ детето да спре и да каже "Край, аз няма да цокам вече през нощта", това няма да се случи.

Решението е в рьцете на майката. А майката често вьпреки ужасната умора натрупваща се с недоспиването, често е раздвоена между радостта от тоя интимен момент с детето и нуждата от сьн. Докато не си взела окончателно решение за себе си, защото си стигнала до момента на граничното неиздьржане и "Край, това беше, не мога повече", а още се чудиш какво да правиш, няма смисьл да се опитваш да махнеш нощното кьрмене. Просто няма да се получи.

ПП. Друг е вьпроса, че за сьжаление има деца, които и след това не спят гладко нощем и то до голяма вьзраст, но разбира се това може сьвсем да не се отнася за вас.
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #163 -: март 15, 2014, 23:45:45 »

punk_girl123 благодаря, че се опитваш да дадеш съвет, но в случая не мисля, че имаш идея за какво говоря. Затова и писах, че търся съвети от майки, които са кърмили по-дълго.
В нашият случай не става въпрос за хранене. Дете почти на 2 годинки определено не се храни с кърма. При малки бебета преди да са се захранили и преди да са им заместени хранения, кърменето е хранене, така е, но не и в нашия случай. По скоро се чудех дали е възможно да не се храни достатъчно за вечеря и това да я кара да търси да суче. Дете, което е захранено напълно и е голямо, но продължава да бъде кърмено е със съвсем друг замисъл. Тук става въпрос за емоционална, психологическа връзка меджу майка и дете и по начина, по който майката реагира на нуждите на детето.

inaxastra много благодаря за включването.  smile Да, определено са зъбките плюс емоции, събрани през деня. Напоследък имаме много активни и различни занимания, групи, деца, Вероника вече вижда и разбира нещата по съвсем друг начин, по детски, а не бебешки и определено нещата се натрупват. Много добре описваш нещата с кръстопътя, точно така се чувствам, в момент на умора и недоспиване си казвам край, приключвам с кърменето и на другия ден не съм готова да го направя още. Знам, че Вероника няма да се откаже сама, та това за нея е рай, блаженство, успокоение, сигурност и топлина, знаеш не по-зле от мен. Предполагам, че ще дойде един ден, в който ще взема решението и пак няма да е лесно, но така е. Не беше и малко.  smile
« Последна редакция: март 15, 2014, 23:47:57 от Princess_of_the_Dawn » Активен
Scarlett
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #164 -: март 16, 2014, 00:23:44 »

Принцеске, да внеса доза оптимизъм - Иван се отказа напълно сам от нощните кърмения на две години и половина. Просто спря да се буди през нощта и това беше. Никога не съм се опитвала да му спирам нито дневните, нито нощните кърмения и си дочаках естественото му отбиване. Кърмихме се до последно само за приспиване вечер, но кърменето беше станало накрая някаква битка като вашата и едно дълго висене по мен. Аз го отдадох на това, че вече бях бременна и усетих, че лактацията много сериозно намаля. Каква е причината при вас, нямам представа. Да не би пък да е жадна, ако яде по-солена храна? Може и да е на емоционална почва - да усеща твоята умора от кърменето и това да я прави още по-настървена? Причините могат да са стотици, ние тук само можем да гадаем.
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines