Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 14:41:51

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Взимане на булката - 3 част  (Прочетена 166614 пъти)
 
dani_pawlowa
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 13



Моят сватбен албум

« Отговор #300 -: януари 24, 2016, 21:03:19 »

Аз ще сложа бутониерите на младоженецът, родителите ни, кумата, кума.. Шаферките, шаферите и останалите ми приятелки, ако не ми писне  pardon

аз си закичих кумовете, младоженеца, родителите и шаферите (1 момче и 1 момиче). Така или иначе бутониери имаше само за официалните лица. good
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #301 -: януари 28, 2016, 13:30:22 »

Аз съм твърдо за спазването на традициите и мисля, че няма нищо по-хубаво от това да те вземат от бащината къща, този ритуал според мен придава по-тържествен вид на сватбата. Съгласна съм с djosi в днешно време има доста булки, които избират да се върнат назад във времето и да се венчаят с народна носия. good

То няма лошо, ама ако булката и младоженецът са от един град. Представи си една разкатавка на 10 автомобила в колона по магистралата, примерно, ако двете населени места са на 250км едно от друго. smile
Активен
blizna4kata87
Любопитен
*
Публикации: 41



Моят сватбен албум

« Отговор #302 -: януари 28, 2016, 15:56:47 »

То няма лошо, ама ако булката и младоженецът са от един град. Представи си една разкатавка на 10 автомобила в колона по магистралата, примерно, ако двете населени места са на 250км едно от друго. smile
Разбира се че става въпрос ако и двамата младоженци са от един град, мен за съжаление няма да могат да ме вземат от вкъщи защото сватбата ще е на 350 км. От домът ми, но това не означава, че ще пропуснем този ритуал с взимането, както едно се форума се изрази " взимането е отживелица и сватбите трябва да се правят по така"
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #303 -: януари 28, 2016, 19:00:08 »

Мен поради тази причина ме взеха от хотел. Без музики и излишни суетни, счупени врати (понеже и на това бях свидетел и после младоженците плащаха ремонт в хотела). За мен беше повече от идеално- в тесен кръг, без излишни хора да ни се пречкат.
Активен
Pronovias_SP
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 47


One love, one dream:)


« Отговор #304 -: януари 29, 2016, 17:36:51 »

Съгласна съм с nansita и моето вземане беше от хотела, в тесен кръг и за миг не сме се колебали да го направим по друг начин. Това ни даде възможност да запазим този ценен момент само за нас, за нашите родители и за нашите кумове, беше страхотно smile
Активен
Devilment
Любопитен
*
Публикации: 32



« Отговор #305 -: август 25, 2016, 21:05:51 »

Някакви идеи и предложения за малки изпитания за младоженеца преди влизането при булката? Гледах, че се слагат лимони в една чиния всеки написан с различно женско име и младоженецът трябва да изяде всички, докато не стигне до името на булката. Идеята ми харесва, ама нещо не хващам логиката на цялото нещо. Има ли символика?  blush

Допълнително да се похваля, че си намерих в bazar.bg халат с надпис булка на гърба, с който ще се размотавам вкъщи докато облека роклята.  yahoo Ако някоя друга булка се интересува може да ми пише на лично съобщение.
Активен
silviya91
Ентусиаст
**
Публикации: 73



« Отговор #306 -: август 25, 2016, 21:26:14 »

И аз съм чувала за лимона , другото което гледах наскоро беше на една от вратите шаферките или приятелки на булката карат младоженеца да напише 7 обещания към булката , които ще изпълнява по време на брака smile и вече останалите неща са ясни - пари в обувката на всяка врата  blush  tease
Активен
sunny_s
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 43



« Отговор #307 -: август 26, 2016, 07:44:26 »

За парите в обувката силно препоръчвам да са бутафорни, че нашите така си изчезнаха без следа  Oh my ...
Активен
lunichkataa
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #308 -: август 29, 2016, 13:25:53 »

Аз на моя мъж му бях приготвила шоколад с чили вместо лимоните smile
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #309 -: август 29, 2016, 13:31:06 »

За парите в обувката силно препоръчвам да са бутафорни, че нашите така си изчезнаха без следа  Oh my ...

Парите от обувката ги взима мом/и/чето, което ще стой с обувката..
Парите от кумската ръченица се дават на младоженците за детската стая..

Активен
sunny_s
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 43



« Отговор #310 -: август 29, 2016, 14:09:31 »

Поне те да ги бяха взели, а при нас просто някой ги отмъкна, без право на избор biggrin
Активен
silviya91
Ентусиаст
**
Публикации: 73



« Отговор #311 -: август 29, 2016, 21:30:10 »

Това за парите във всеки край е различно при кого остават според мен  :щ girl_wink при нас във Варна остават за булката или поне на тези сватби на които съм ходила sunny-s много неприятна ситуация с изчезналите пари . Сещам се че на сватбата на една приятелка парите бяха бутафорни и на излизане от къщата разпилели всичките пари и бабата на булката силно се притесни събра всичко и ги прибра някъде на сигурно ... После много се смяхме като и разказвахме , че всъщност това не са истински пари ... Горката жена.
Активен
di_t
Новак
*
Публикации: 16


« Отговор #312 -: септември 01, 2016, 12:45:20 »

Здравейте,
ще вземат булката  в 14.00ч  и младоженците отиват  2часа да правят снимки и фотосесия.Сватбарите какво ще правят пред църквата  2 часа?? се чудя crazy
Активен
silviya91
Ентусиаст
**
Публикации: 73



« Отговор #313 -: септември 03, 2016, 11:19:26 »

Фотосесията преди ритуална зала и църквата ли ще е ??

А иначе сватбарите какво да правят ,някои хапват нещо на бързо ,други пият кафе .
Намират си какво да правят за 2 часа.На всички сватби,които съм била първо са минавали всички ритуали и после преди ресторанта младоженците отиват на фотосесия.Така е най-удобно ,защото винаги можеш да подраниш малко за ресторанта.
Активен
DianaV
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 7



Моят сватбен албум

« Отговор #314 -: октомври 14, 2016, 11:08:45 »

Всъщност четох в един блог на двама фотографи (който впрочем е пълен със страхотни съвети и то от опит), че е най - добре фотосесията да е преди ритуалите, защото със сигурност ще има гости, които направот за ритуалния дом / църквата ще дойдат, а няма да са по къщите ни. Като го обсъдих с нашата агентка и тя каза, че е по-удачният вариант и намаляваме риска ресторантът да не е готов, ако се изсипят хората 1 час по-рано там. smile
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines