Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 09:00:27

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Взимане на булката - 3 част  (Прочетена 167305 пъти)
 
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #285 -: април 27, 2015, 11:40:24 »

Значи тъй като нашите снимки ще са преди всички ритуали, се чудя в колко да дойде да ме вземе за да имаме време за фотосесията. Гражданското ни е в 16:15 и си мислех да му кажа 13:00 да е вкъщи, за да можем да се помотаме половин-един час с взимането та към 14:00 най-късно да сме тръгнали, фотосесията още не съм я измислила къде ще е, но където и да е до към 15:30 - 16:00 трябва да сме приключили...час и половина някъде ми се струва достатъчно, а и фотографът така каза и така smile Та как ви се виждат тези часове, ще имаме достатъчно време за всичко?
Активен
mistarlupo
Новак
*
Пол: Мъж
Публикации: 11



« Отговор #286 -: май 29, 2015, 10:21:12 »

Здравейте,

Някой да има по-пресни впечатления от музиканти в София за взимането на кумовете и булката? Първоначално си мислех да пускаме музика от кола/касетофон, но с оркестър ще е по-ефектно. Но не искам цигански...

Благодаря!
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #287 -: май 29, 2015, 10:24:22 »

Ние ще звъним.. не знам и аз кога, все отлагаме, а  няма време на оркестър Зевзеци, те са млади хора, обличат се в народни носии и няма цигания  good
Активен
Sisku
Професор
****
Публикации: 422



Моят сватбен албум

« Отговор #288 -: юни 18, 2015, 18:50:15 »

Я, да раздвижа малк темата. Знаете ли от ляво или от дясно но мен трябва да застане младоженеъг, когато дойде при мен да ме вземат?
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #289 -: юни 18, 2015, 18:56:31 »

Не ми кайзвате, че и за това има поверие  crazy
Активен
Sisku
Професор
****
Публикации: 422



Моят сватбен албум

« Отговор #290 -: юни 18, 2015, 19:44:12 »

Честно да ти кажа, надявам се да няма, но ми зададоха въпроса и реших да питам  blum
Активен
flutter
Сватбар
***
Публикации: 229


« Отговор #291 -: юни 18, 2015, 19:47:57 »

Момичета, не се затормозявайте излишно с такива глупости. Суеверията нямат значение, ако не вярваме в тях.
Активен
sarnichka
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 12



Моят сватбен албум

« Отговор #292 -: юли 02, 2015, 00:09:52 »

Момичета, помагайте. Кой слага бутониерите на кума, кумата и младоженица.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #293 -: юли 02, 2015, 07:27:00 »

Аз ще сложа бутониерите на младоженецът, родителите ни, кумата, кума.. Шаферките, шаферите и останалите ми приятелки, ако не ми писне  pardon
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #294 -: юли 02, 2015, 09:54:16 »

Мен ме взеха от хотел. По-точно аз слязох, а младоженецът и роднините чакаха долу. ММ беше с гръб към мен, аз го извиках и той се обърна. Тогава се видяхме за пръв път като младоженци.
За закичването- закичих моите родители и шаферките, които бяха при мен в стаята в хотела. После закичих младоженеца и кумовете. Няма да имате много време, за да си закичите гостите, така че делегирайте задачата на няколко човека. Аз бях нагласила няколко плика с бутониери, които раздадох на шаферките и свеки.
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #295 -: юли 02, 2015, 10:13:37 »

Правилно е казала Нансита, че няма да имате време при взимането. Ангажирайте ваша приятелка с това.. Аз закичих младоженеца, кумовете, родителите и още няколко гости.. Като влязат при булката и всеки почва да се бута да види, да снима и става пълна лудница..
Активен
mistarlupo
Новак
*
Пол: Мъж
Публикации: 11



« Отговор #296 -: септември 16, 2015, 14:05:34 »

Здравейте,

Спешно ми трябва помощ, скоро съм младоженец! pardon

За "купуването" на булката имах идея да напълня няколко торби с шоколадови моментки, наподобяващи на златни. Обиколих много магазинчета покрай Женски пазар и Джъмбо, но никъде не продават angry

Някой да е засичал нещо подобно да се продава някъде из София? Мерси много!
Активен
radity85
Любопитен
*
Публикации: 43


« Отговор #297 -: януари 20, 2016, 15:55:21 »

И аз се чудя как точно да го направим това с взимането... Сватбата ще е в Стара Загора, младоженецът е от Стара Загора, но аз не съм... Малко ми се струва неудобно да се ангажират приятели и дори роднини със вземане на булка от жилището им. Все пак това са много хора, шумотевици, музики, хора с обувки навсякъде из стаите... Бъдещата свекърва предложи и двамата с младоженецът да сме у тях, като те с него в една стая, ние с моите хора - в друга. Той младоженецът тъй или иначе ще излезе да вземе кумовете и после просто да се върнат. Но нещо май не ми харесва тая идея да сме на едно място. Пък и нали ще трябва да излизам на фризьор, на гримьор, ще трябва постоянно да се крием. Сега ми хрумна идеята да наемем за една вечер някоя къща в етно стил и от нея да ме вземат, само че хич не мога да намеря нещо подобно в Стара Загора или в съвсем близките околности. Някой да знае нещо подобно?

Според мен това са остарели разбирания със вземането и т.н.... защото не е като едно време, мисля, че самата сватба трябва да се направи малко по-така.. pleasantry
« Последна редакция: януари 20, 2016, 16:19:27 от radity85 » Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #298 -: януари 24, 2016, 16:51:03 »

Да не ядете с лъжицата, с която готвите, че ще имате дъждовно взимане на булка  danceg   DANCE

https://www.facebook.com/viralonlinetv/videos/473236152855972/

Според мен това са остарели разбирания със вземането и т.н.... защото не е като едно време, мисля, че самата сватба трябва да се направи малко по-така.. pleasantry

Напротив, все повече се спазват традициите и обичаите на българската сватба.. Дори все по често се среща булка облечена в народна носия.. И точно по този начин е по тържествено и празнично  smile
 

Активен
blizna4kata87
Любопитен
*
Публикации: 41



Моят сватбен албум

« Отговор #299 -: януари 24, 2016, 18:26:50 »

Аз съм твърдо за спазването на традициите и мисля, че няма нищо по-хубаво от това да те вземат от бащината къща, този ритуал според мен придава по-тържествен вид на сватбата. Съгласна съм с djosi в днешно време има доста булки, които избират да се върнат назад във времето и да се венчаят с народна носия. good
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines