Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 11:46:12

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 22   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Взимане на булката - 3 част  (Прочетена 166611 пъти)
 
videoto
Ентусиаст
**
Публикации: 56


« Отговор #30 -: януари 08, 2013, 14:24:25 »

E все пак нещо ритуално монети  в обувката  приеми да се пуснат -всичко това си носи своята смволика...
Активен
Evriala
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 204



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: януари 24, 2013, 11:08:33 »

Здравейте момичета,от скоро съм във форума. Реших да споделя мои идеи за вземането на булката.Да уточня, сватбата ще е юни и макар, че има много време до тогава аз вече съм започнала с идеите. Та моят бъдещ съпруг е математик и съм решила малко да го поизпотя.Сватбата ще се проведе в Ямбол, тъй като той е от там, а мен понеже съм от друг град, ще ме вземе от сестра си. Домът им е на три етапа и ето как смятам да го тормозя: най на първата врата ще го чакат двамата ми бъдещи зетъове, и за да го пуснат да влезе ще го накарат да решат някоя задача, за да видят дали ще може финансово да разчитам на него- това е на входа на кооперацийката. На входната врата на апартамента ще го чака мама с метла и сметник и някакъв боклук на земята, та да видим дали ще ми помага в домакинството. На вратата на стаята, където ще се крия ще го очакват шаферките (  сестрите ми ), които ще искат да плаща.
 Това, което съм намислила го крия от младоженеца, тъй като искам да го изненадам.
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #32 -: януари 24, 2013, 15:00:46 »

Звучи супер good
Моя имаше на всяко стъпало въпроси (ние сме в къща) и ако отговори правилно му се даваше бонбон, ако не - лимон blum Ама той май само бонбоните изяде и само веднъж не е познал blum

П.П. И голям цирк - но аз в последствие разбрах, че той лимони без нищо не ядял biggrin И не знам как съм го пропуснала това, защото ние сме почти еднакви, а аз много обичам лимони даже ей така без нищо си ги хапвам и явно съм го сложила под общ знаменател, но ми беше останало в съзнанието, че обича blum blum blum
Активен
Mucka<3
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: януари 24, 2013, 21:06:35 »

Хей момичетаааа...страхотни сте  Bravo Casky, много е било забавно при теб smile Горкия ти мъж...ама така е не може живота му да е  само сладък...нали сме затова-да им го вгорчаваме Wink
Евриала, и твоята идея е страхотна! Да не му даваш трудна задача на момчето, че ако е рритеснено току виж не успее да я реши Wink Хихи...и аз май трябва да измисля нещо забавно на мойто пожарникарче, но освен да запаля блока друго не се сещам smile
Активен
murphy
Регистриран

Публикации: 6


Нашият Ден - 1-ви юни


« Отговор #34 -: януари 27, 2013, 11:17:19 »

Момичета,помагайте с идейки!
Нашата сватба ще е през юни и ми се иска по отрано да измисля нещата около моето взимане smile Намислила съм на всяка врата да има препятствие за моята половинка,докато успее да се добре до мен. Та разполагам общо с 5 врати....И за правилен отговор ще спечели блокче млечен щоколад,а за грешен- черен шоколад.
Малко съм безидейна и ще се радвам на всякакви предложения smile
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: февруари 22, 2013, 03:05:32 »

Момичета, аз съм решила да не ме взима. В съзнанието ми си представям как баща ми ме води към него и как той ме вижда като булка за първи път..и как се гледаме докато вървя към него (ритуалът ни ще е изнесен, дано времето да е хубаво! smile.) И той не е много запален по краденето. Мислите ли, че това е скучно?? Някак си, много ми е предвидимо цялото взимане...той идва, не го пускаме, после плаща и така...И това с плащането някак си не ми допада...

Какво мислите? Кумовете като че ли се поразочароваха, че няма да ме краде. Но все пак - сватбата трябва да си е нашата приказка, както ние си я представяме.
« Последна редакция: февруари 22, 2013, 03:08:00 от milenuity » Активен
artemida777
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 466



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: февруари 22, 2013, 04:09:47 »

milenuity, много хубава идея. В никакъв случай няма да е скучно, даже е по-оригинално от стандартното "крадене". Предполагам, че на гостите ще им направи хубаво впечатление, дори да има разочаровани, най-важното е на вас да ви харесва. На мен ми звучи много романтично give_rose
Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: февруари 22, 2013, 08:18:28 »

milenuity, направете го както на вас ви харесва Wink. Не съм съгласна с теб обаче, че взимането е предвидимо- толкова истории съм прочела във форума и мога да ти кажа, че една с една не си приличат. На мен например много ми харесва идеята да не се дават пари, а шоколадчета във формата на монети (от онези с жълтия станиол).
Според мен взимането на булката е голяма емоция,както за младоженците, така и за най-близките гости и не бих го заменила за западния вариант.
Щом не ви е на сърце обаче, просто не го правете, няма какво да се чудите give_rose
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: февруари 22, 2013, 09:10:37 »

благодаря ви за коментарите, момичета smile. Аз напоследък съм кълбо от емоции и стрес, и дори нещо такова като взимането, което принципно не би трябвало да ми създава някакви притеснения, ме прави бръм smile  crazy
Активен
Tonina
Професор
****
Публикации: 354



« Отговор #39 -: февруари 22, 2013, 10:14:09 »

Момичета, аз съм решила да не ме взима. В съзнанието ми си представям как баща ми ме води към него и как той ме вижда като булка за първи път..и как се гледаме докато вървя към него (ритуалът ни ще е изнесен, дано времето да е хубаво! smile.) И той не е много запален по краденето. Мислите ли, че това е скучно?? Някак си, много ми е предвидимо цялото взимане...той идва, не го пускаме, после плаща и така...И това с плащането някак си не ми допада...

Какво мислите? Кумовете като че ли се поразочароваха, че няма да ме краде. Но все пак - сватбата трябва да си е нашата приказка, както ние си я представяме.

milenuity  , направете си го както на вас ви се иска и не се притеснявай. В много държави е така и пак е емоционално. Аз в началото бях категорична, че не искам да ме взимат от нас, но седмица преди сватбата промених "програмата" (типично в мой стил  blum ). Добре че беше една съфорумка да отреагира мълниеносно и да ми помогне. В никакъв случай обаче не исках да разкарвам гостите по "обекти за вземания"  Wink , не исках атакуване на врати и т.н. Той дойде да ме вземе заедно с родителите си, сестра му с годеника си и кумувете. Естествено и със страхотните музиканти (облечени в красиви народни носии) от съфорумката ни Пантерка. Препятствието му беше едно тържествено обещание, което трябваше да даде пред вратата на булката на висок глас (нещо като клетва пред Родината smile  ) Аз обичам да пиша и нещата в "списъка" бяха ориентирани към мен - естествено всичко това беше с много чувство за хумор. И така...беше забавно, защото никой не очакваше такъв "сценарий" - вместо с бъклица и дрян, младоженецът бе посрещнат с чаша студена вода, за да не му пресъхва устата, докато обещава  blum  (Как ли се е чувствала милата ми свекърва в този момент не знам, но моето момче се държа мъжки ).
Извинявам се за дългия пост, но исках да ти кажа, че най-важното е да си организираш нещата така, както на вас ви се иска. В такъв ден емоциите винаги са много красиви и празникът ви ще бъде наистина чудесен smile Успех!!   good
Активен
silver_f
Професор
****
Публикации: 477


Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: март 13, 2013, 15:36:33 »

Момичета имам един въпрос... След като подписването ни ще бъде в петък (а самото тържество и църковния брак в неделя) малко ми е странно как ще протече всичко. След като подписваме в петък няма да е много удачно да има гости ,защото в неделя ще е вземането... Вие как мислите?Много ми е объркано как ще стане. Подписваме в петък, а в неделя идва младоженеца и ме взема, заедно с кръстниците и всички гости , и ме отбулва ( а ние вече ще сме женени  crazy ) и става един театър, но пък не искам да минаваме без тези емоции-взимане на булка и на кръстник. И се чудя как да го направим..Някакви идеи?
Активен
Mucka<3
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: март 13, 2013, 16:52:18 »

Мисля че няма значение, че ще бъдете женени вече Wink Така или иначе на повечето сватби с изнесен ритуал, когато предния ден е сключен брака, пак си има вземане на булка и т.н.  good Според мен си го направете както ви е кеф Wink
А някакво подписване пред гостите ще имате ли или само църковен брак?
Активен
silver_f
Професор
****
Публикации: 477


Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: март 13, 2013, 17:04:07 »

Ще има да изнесен ритуал в градината на ресторанта, а преди него ще е църковния, но се чудя да каним ли гостите на подписването в ритуална ..
Активен
Mucka<3
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: март 13, 2013, 17:12:54 »

Според мен няма смисъл да ги каните в ритуалната зала два дена преди тържеството smile Нали затова се прави изнесения ритуал  good
Активен
bbride
Професор
****
Публикации: 439



« Отговор #44 -: март 14, 2013, 14:26:50 »

И аз много исках да избегнем взимането ми от дома ми, но май няма да стане. Първоначалната идея беше сватбата да е в един хотелски комплекс и ние да се настаним там от сутринта. И баща ми направо да ме изведе за подписването , като нито кумове, нито младоженец ме виждат предварително, но се оказа, че ще сме в ресторант в града и май ще ме взимат от вкъщи. Аз не искам лудници и бутаници по вратата, но пък някак само да дойдат с кумовете и да тръгнем пак не ми се нрави. Но ще го измислим.
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 22   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines