Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 01, 2024, 11:29:32

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РЕСТОРАНТИ!!!! ЧАСТ 10  (Прочетена 150207 пъти)
 
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #240 -: януари 26, 2013, 12:18:01 »

Според мен допълнителното осветление винаги е добър избор, без значение какъв е ресторанта. С допълнително осветление и човек, който знае как да го използва се получават страхотни неща. Създава се съвсем различна атмосфера, така се влияе и върху настроението на гостите, разбира се в положителна насока smile. Друг е въпросът, че много малко младоженци се съгласяват на него, защото е нещо за което обикновено не се предвиждат средства или пък самите клиенти не са наясно точно какво ще се постигне с допълнителното осветление. Това си е мое мнение, може и да не се съгласявате с него  pardon
Активен
bilyana_l
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Стани звезда на своя празник!


« Отговор #241 -: януари 26, 2013, 12:48:15 »

Аз мога ли да изкажа мнение от другата страна Girl_hide

Аз например много мразя по-тъмни помещения и ако някой може да ме предупреди за подобно ще съм благодарна, защото ще го изключа от списъка give_rose

Хубав ден!

 Точно за това става въпрос, Casky! Sunshine
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #242 -: януари 26, 2013, 13:02:59 »

 Няма сериозно събитие без ефектно или при нужда телевизионно осветление. Вярно, че сватбеният бюджет никога не предвижда подобна "екстра", но най-често ситуацията в ресторантите е следната - гаси се почти цялото осветление над дансинга и става ... и аз не знам какво, на мен лично не ми харесва, нека да не забравяме, че телевизията е цвят. Телевизионното осветление не спасява ситуацията дори, ако го има налично. Особено тава важи за големите зали или ресторанти с по-големи сватби - над 80 човека примерно. Просто си е задължително в Принцес, Кемпински, Парк ин, Шератон, Царско село .... Друго настроение и друга нагласа придава за купон ефектното осветление.
 А на тези, които не обичат да са на тъмно да не ходят по-тъмни места !
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #243 -: януари 26, 2013, 13:09:59 »

И вие сте прави, но пък всичко е въпрос на вкус. От друга страна ако става въпрос за през деня за какво осветление на ресторанта си говорим... Ако е за нощно време ОК, наистина ще създаде друга атмосфера особено за по-младите, но пък баба ми Петка изобщо няма да й хареса да й пресвяткват лампите blum
А и аз предпочитам слънцето, не лампи blush Не знам, но наистина супер много мразя тъмни стаи и т.н. даже и за дом. Като цяло обичам слънце да има smile
Мое мнение на невежа в областта give_rose
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #244 -: януари 26, 2013, 13:29:51 »


 Статстиката показва, че дневните християнски сватби в по-големите градове са 80 % "вечерни". По-големите ресторанти или зали са почти затъмнени и целодневно осветени с изкуствено осветление. Слънчевите сватби в ресторанти са голяма рядкост. Сватбите в болшинството си са в топъл сезон и всеки слънчев лъч лично върху мен ми създава дискомфорт, включително при включен и нормално работещ климатик. Колко младоженци са изяли едни словесни думи при слънчава баня евентуално в ресторанта.....Слънцето е нежелано при тържеството в ресторанта. Появява се пот и мирише дори при климатична инсталация. Неприятно е при слънчевите сватби.
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #245 -: януари 26, 2013, 13:38:54 »

Затова нашата беше вечерна слънчева до когато може навън Sunshine
Но даже и да беше вътре...въпреки, че такава опция изобщо не беше включена...нямаше да е в тъмен ресторант blush А ако и цветовете са такива съвсем....
« Последна редакция: януари 26, 2013, 13:41:22 от casky » Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #246 -: януари 26, 2013, 14:55:51 »

Да, Пачоран, съществуват различни възможности- вече зависи от предпочитанинята на младоженците... например, ресторната на хотел " Родина" - каквото и мобилно осветление да имаш според мен, наоколо всичко е в толкова неприятно кафяво, че трудно може да се компенсира...Точно за това, Делийски, е добре те
(младоженците) също да обърнат внимание - дори и с непрофесионално око. Аз съм за това всичко да се обсъжда, да се дават възможности за избор! То е казано
" Колкото повече пот в тренировката, по -малко кръв в боя"  good

bilyana_l
Мога да ви уверя, че за целта се исползва интериорно осветление. Има такива варианти вече, че всяка една зала ще изглежда неочаквано различна с подходащо интериорно осветление включително и тази в Родина. А и няма проблем това осветление да е съобразено и с цветовата тема която сте си избрали. Разбира се всичко е въпрос на бюджет. Мога също така да ви уверя, че едно подобно интериорно осветление съвсем не е дълеч от възможностите и на тези с по-нисък бюджет.
« Последна редакция: януари 26, 2013, 14:59:36 от DjNick Mc » Активен
djdimi
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 361


dimifoto.weebly.com


« Отговор #247 -: януари 26, 2013, 16:15:27 »

Темата за осветлението в ресторантите е много обширна и може да се се дискутира с месеци, не е зле да има и отделна тама за това.Доброто интериорно и ефектно осветление има огромно значение, а забелязвам,че е на последно място или изобщо се пренебрегва от младоженците.За фирмени и корпоративни мероприятия, няма проблеми, бюджета им е голям и наемат яко техника на килограм.За сватби обаче това не е така.В повечето случаи се разчита на това, залата на ресторанта да бъде добре оборудвана,но колко са тези хотели и ресторанти,които са добре обурудвани с ефектно осветление.За гр. Пловдив се сещам само за два, Новотел Пловдив и Санкт Петербург в някои други има тук-там по нещо, но крайно недостатъчно.За София не мога да кажа (в Принцес, бившия Новотел си спомням, че имаше и озвучителна апаратура...с неработещи драйвери-хорни smile, дано са ги ремонтирали.Изобщо на собствениците на ресторанти това не им е приоритет.От миналата година, забелязвам, че се търсят все повече ресторанти с градина (особено след забраната за пушене на закрито) и тържеството в ресторанта започва малко по-рано от обикновено (не в 19 ч. а в 17 - 18 часа), а има и доста обедни сватби (от около 13 ч.) така до 21 ч. е все още сравнително светло.Много може да се дискутира по въпроса...

П.П. Тенденцията за по-ранните сватби на открито, също е свързана и с ограничението за силната
музика в населени места, до 23 часа...
« Последна редакция: януари 26, 2013, 16:29:11 от djdimi » Активен
bilyana_l
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Стани звезда на своя празник!


« Отговор #248 -: януари 26, 2013, 16:23:50 »

И вие сте прави, но пък всичко е въпрос на вкус. От друга страна ако става въпрос за през деня за какво осветление на ресторанта си говорим... Ако е за нощно време ОК, наистина ще създаде друга атмосфера особено за по-младите, но пък баба ми Петка изобщо няма да й хареса да й пресвяткват лампите blum
А и аз предпочитам слънцето, не лампи blush Не знам, но наистина супер много мразя тъмни стаи и т.н. даже и за дом. Като цяло обичам слънце да има smile
Мое мнение на невежа в областта give_rose

Да, въпрос на вкус е - така е! Що се отнася до слънчевата светлина - за мен няма нищо по-красиво от нея и ние специално предпочитаме и препоръчваме ресторнати, където има повече естествена светлина  Flower
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #249 -: януари 26, 2013, 23:23:53 »

Относно ресторантите smile Ние посетихме и "Жасмин" в Симеоново. Ресторантчето е на два етажа, много приятно. За съжаление, на втория етаж имаше мероприятие и не можахме да го видим, но така или иначе нямаше да ни събере, така че отпадна. Иначе първият етаж е сравнително голям за 80-90 души по мои груби изчисления, заедно с дансинга. Базовият куверт е 35 лв. и всичко допълнително се заплаща. Няма никакви такси (внасяне на алкохол. overtime..). Откъм украса имат едни кремави калъфи за столове с панделки. Имат голям паркинг към комплекса и предполагам, че биха предложили и нощувка на младоженците. Надявам се да съм била полезна smile
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #250 -: януари 27, 2013, 01:28:08 »

Аз например много мразя по-тъмни помещения и ако някой може да ме предупреди за подобно ще съм благодарна, защото ще го изключа от списъка give_rose

.. например, ресторната на хотел " Родина" - ................. всичко е в толкова неприятно кафяво, че трудно може да се компенсира...................Точно за това, Делийски, е добре те
(младоженците) също да обърнат внимание

 :offtopic:Мислех, че такива факти са добре забележими , да не казвам направо Очевадни  и за пълен лайк. Но, ако все пак клиента си е избрал такъв ресторант, какво друго ни остава, освен да реагираме  според вече натрупания опит. Преди години, когато и техниката беше на доста по-ниско ниво, се наложи да снимаме в заведение с име "Мечата Дупка". От към светлина беше  дупка, без дансинг, Г образно, изобщо според мен  напълно неподходящо за сватби. Но младоженците работеха в заведението и имаха собствени мотиви за избор. И какво да направиш - нищо, снимаш , оправяш се както знаеш. Според мен колеги, съжалявам , ако съм бил разбран грешно, не желая никого да репликирам, но нека оставим хората да си избират ресторант както си решат. А ние после да се оправяме според собствения си опит.
« Последна редакция: януари 27, 2013, 01:49:49 от Deliysky » Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #251 -: януари 27, 2013, 01:47:46 »

Аз бих посочил следните изключително важни условия, за да може един ресторант да бъде подходящ за такова тържество:(описвани са вече няколко пъти назад в темите smile )
1. Добра визия,подхождаща на такъв тип официално тържество. Вкусна и качествена храна.
2. Любезен персонал, професионално обслужване съобразено  с всички етични и професионални норми в ресторантьорския бизнес.
3.Самостоятелно обособен дансинг, достатъчен за присъстващите гости. Големина съобразена с факта, че гостите ви трябва да се чувстват комфортно, а не като в консерва.
4. Официалната маса трябва да бъде видна за абсолютно всички гости. Не е удачно гостите ви да са разпръснати и да са в повече от 1 зала.
5. Подходящо желание за работа у собствениците, управителите и целият персонал, а не просто стремеж да се вземат поредните няколко хиляди лева!

Всеки от вас може да добави и още много условия, но ако горните не са налични, шанса да останете недоволни е голям. За съжаление голяма част от хората които притежават ресторанти и хотели, не са изминали нормалния бизнес път за натрупване на първоначалния си капитал , а са достигнали до това ниво с по-бързичкият наречен "Далавера". Негативното в случая е, че у тях навиците скоро няма да се променят. Поради тази причина, мили булки, избора на ресторант въпреки голямото предлагане си остава трудна задачка. Добавяме и факта, че все още у нас малцина са готови да инвестират в специализирани комплекси ( каквито има в по-богатите държави) и картинката е пълна.
« Последна редакция: януари 27, 2013, 01:51:55 от Deliysky » Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #252 -: януари 27, 2013, 12:40:59 »

Да, въпрос на вкус е - така е! Що се отнася до слънчевата светлина - за мен няма нищо по-красиво от нея и ние специално предпочитаме и препоръчваме ресторнати, където има повече естествена светлина  Flower

От фотографска гледна точка - бяла светлина, бяла светлина и пак бяла светлина.
Само че има една подробност - защо дискотеките и развлекателните заведения работят нощем ?!?!.
Ефектно, интериорно и всякакво друго осветление внасят допълнително настроение и дори Баба от село да присъства (както беше споменато в предишен пост) ефектното осветлението ще има положителен ефект за сватбеното парти. Резбира се осветлението се монтира така че нито на Баба нито на Дядо или на който и да е от гостите не свети в очите когато си седи на масата и хапва или пийва. Само като факт мога да спомена, че в държавите, които ние винаги се стремим да догоним, сватбените партита не минават без допълнително осветление, което е станало като неразделна част от оборудването на Dj.
Много неприятен момент обаче е, когато в мястото където се провежда сватбеното парти и младоженците са отделили бюджет за допълнително осветление (било то ефектно или интериорно) се появят 2, 3 или четири мощни бели прожектора (така наречените вани) които фотографи или видеооператори монтират свързани с тяхната работа и всички екстри като допълнително ефектно и интериорно осветление губят смисъл. Всички седят на силна бяла светлина като на разпит и се наслаждават на естествените цветове по стените, тавана и мокета на заведението.
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #253 -: януари 27, 2013, 13:44:52 »

 До момента в койта ДЖ слагат измислени тела за ефектно осветление /за по 100 лв. бройката /, а операторите слагат градински вани или тела за осветяване на строителни обекти и т.н положението с осветлението е все още драматично. По-добре да не се поставя изобщо. Често се влачат тела за осветяване с мощност 1-2 киловата крадени или взети от БНТ, театри, зали, осветления на по 40 години технология.... Много опасен момент е осветлението да подчертае негативните черти на ресторанта, когато се поставят тела с неподходяща мощност, предназначение, вид и пр.Един добър подходящ комплект бяло тв осветление е към 10 000 лева. Най -лесно е градински вани за 40 лева.
 Подходящи материали за 100-200 лева и осветление за 300-400 лева наемна цена превръщат и ресторанта на Родина в прекрасно място. Ама къде ти 600 лева ...
Активен
ra4e1
Сватбар
***
Публикации: 177


« Отговор #254 -: януари 28, 2013, 07:38:03 »

Аз бих посочил следните изключително важни условия, за да може един ресторант да бъде подходящ за такова тържество:(описвани са вече няколко пъти назад в темите smile )
1. Добра визия,подхождаща на такъв тип официално тържество. Вкусна и качествена храна.
2. Любезен персонал, професионално обслужване съобразено  с всички етични и професионални норми в ресторантьорския бизнес.
3.Самостоятелно обособен дансинг, достатъчен за присъстващите гости. Големина съобразена с факта, че гостите ви трябва да се чувстват комфортно, а не като в консерва.
4. Официалната маса трябва да бъде видна за абсолютно всички гости. Не е удачно гостите ви да са разпръснати и да са в повече от 1 зала.
5. Подходящо желание за работа у собствениците, управителите и целият персонал, а не просто стремеж да се вземат поредните няколко хиляди лева!

Всеки от вас може да добави и още много условия, но ако горните не са налични, шанса да останете недоволни е голям. За съжаление голяма част от хората които притежават ресторанти и хотели, не са изминали нормалния бизнес път за натрупване на първоначалния си капитал , а са достигнали до това ниво с по-бързичкият наречен "Далавера". Негативното в случая е, че у тях навиците скоро няма да се променят. Поради тази причина, мили булки, избора на ресторант въпреки голямото предлагане си остава трудна задачка. Добавяме и факта, че все още у нас малцина са готови да инвестират в специализирани комплекси ( каквито има в по-богатите държави) и картинката е пълна.
Напълно съм съгласна с вас,
За съжаление 5 точка се разбира почти на свършен факт !
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines