Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 01, 2024, 11:30:32

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РЕСТОРАНТИ!!!! ЧАСТ 10  (Прочетена 150225 пъти)
 
petrova1234
Новак
*
Публикации: 9


« Отговор #225 -: януари 24, 2013, 22:28:30 »

Според мен (не го налагам на никой) тези 1600лв. наем за зала са грешно дадени пари. При условие че в един ресторант тези пари ще се оползотворят много по функционално и изгодно.

Съгласна съм, а това е цената без маси и столове. Ако искаш и тях - още 1600. Затова и предпочетохме общия пакет за 70лв./чов, който включва и украсата и безалкохолните на корем smile
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #226 -: януари 25, 2013, 02:04:46 »

Как стои въпроса с осветлението? Винаги искайте да ви покажат максимума и после да обсъдите с екипа, който ще ви снима дали ще искате да се наеме допълнително осветление.

Това е персонален въпрос, който трябва да се съгласува с видео и фото екипа. Ресторанта няма отношение. Може да задължите ресторанта ( по молба на видеото или фотото) да поддържа осветлението на макс, защото наистина го намаляват без да питат, но има и момент в който прекалено силното осветление пречи на купона. А всеки си знае кога ще снима и кога му е нужно. Това са персонални изисквания, ние имаме собствено осветление, което е включено в цената и не се интересуваме от ресторанта ( освен факта, че трябва да ни осигурят достъп до удобни контакти )
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #227 -: януари 25, 2013, 10:33:59 »

Ако някой се интересува, току-що ми изпратиха оферта от Берлин на е-мейла, мога да Ви я изпратя. Изпратила съм запитване преди 2-3 дена и до Вега, но още чакам... Sleep
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #228 -: януари 25, 2013, 10:41:54 »

Ако някой се интересува, току-що ми изпратиха оферта от Берлин на е-мейла, мога да Ви я изпратя. Изпратила съм запитване преди 2-3 дена и до Вега, но още чакам... Sleep

Ще те помоля да ми я препратиш smile Ще ти пиша на лс и-мейла си. И  Offtopic Добре дошла!  give_rose
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #229 -: януари 25, 2013, 13:40:55 »

Ако някой иска офертата на Берлин в Бояна, а не му се чака мога да ви я дам, аз сега я получих.
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #230 -: януари 25, 2013, 14:44:14 »

..........Въпросът ми беше по-скоро от такава гледна точка, която аз като непрофесионалист не мога да предвидя........
:offtopic:Да , съгласен съм. Когато споменах комичните ситуации имах предвид не да засегна някого, а факта , че ми се е случвало да присъствам на такива. Преди време бях пуснал подобни въпроси в нета относно видеозаснемането. Впоследствие се появиха няколко булки при мен, които си носеха разпечатки и питаха всичко, без да се замислят. Питаха за неща, който нямаха никакво отношение към техните сватби, даже без да обърнат внимание , че точно аз съм дал нужните съвети и въпроси.
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #231 -: януари 25, 2013, 15:07:03 »

А сега Deliysky  blum С "твойте камъни по твойта глава" хахахахахах.  tease
Активен
bilyana_l
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Стани звезда на своя празник!


« Отговор #232 -: януари 25, 2013, 17:03:02 »

Това е персонален въпрос, който трябва да се съгласува с видео и фото екипа. Ресторанта няма отношение. Може да задължите ресторанта ( по молба на видеото или фотото) да поддържа осветлението на макс, защото наистина го намаляват без да питат, но има и момент в който прекалено силното осветление пречи на купона. А всеки си знае кога ще снима и кога му е нужно. Това са персонални изисквания, ние имаме собствено осветление, което е включено в цената и не се интересуваме от ресторанта ( освен факта, че трябва да ни осигурят достъп до удобни контакти )

 Делийски, аз никъде не съм казала, че осветлението трябва на макс, а че младоженците, ако искат ( както е в случая) могат предварително да се осведомят по въпроса, точно, за да го съгласуват със снимачния екип. Стандарт за това също няма и всеки сам преценява за себе си как да процедра - дали ще разчита на осветлението, което има, или ще се наеме допълнително. По-важно е  младоженците да бъдат осведомени по въпроса и аз мисля, че Amelie разбра какво имам предвид.  Offtopic Не мисля, че е удачно тук да се обсъжда кой с каква техника разполага и т.н. Вече няколко пъти забелязвам, че се опитваш да вадиш думите ми от контекста и не считам за това за колегиално, нито за учтиво! sad
Активен
eldjy
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 63



« Отговор #233 -: януари 25, 2013, 17:41:57 »

adi4ko, бих искала да споделя своето мнение за един от ресторантите, на които си се спряла - "Стара София" в х-л Вега. Моята сватба беше там (юли, 2012). Харесах си ресторанта още първия път, когато отидохме да се срещнем с управителя. Капацитетът на ресторанта, по мое мнение, е за около 75 човека. Моите гости бяха около 60 и имаше достатъчно място за дансинг. Моите лични впечатления - управителят, който се казва Васко, е млад и с него се общуваше много лесно. Направихме 2 срещи, на втората правихме дегустация на менюто и той седя с нас, докато му задам всички въпроси, които си бях подготвила (а те бяха един лист А4  pardon). Присъстваше през цялото време и на самата сватба, предлагаше шампанско на гостите по време на welcome drink-а, а в последствие и в качеството на сервитьор на самото празненство. Имаше и още 2 сервитьорки. Всички се държаха изключително адекватно, разменяха си шеги с гостите и в последствие не чух никакви лоши отзиви за тях. Бяха много мили, съдействаха през цялото време, дори ми качиха торта в стаята (хотелския апартамент, който получавате за една нощ), защото им беше направило впечатление, че не сме я опитали. Храната беше ок като качество, не се различаваше от онова, което бяхме опитали на пробната вечеря, макар че на самата сватба нямахме много време за ядене  Dance2. На следващия ден момичетата от ресторанта ни помогнаха да натоварим всички букети, върнаха ни неизпития алкохол (включително отворените бутилки), бяха ми събрали в един кашон и останалата декорация по масите. С две думи - напълно съм доволна от избора на място и нямам никакви забележки към персонала и обслужването. Единствено по въпроса за пушенето - във Вега няма тераса. Ресторантът е на втория етаж, така че пушачите слизаха на първия, за да пушат.
По отношение на офертата, моят съвет е да не чакаш да ти отговорят на мейла, направо се обади на телефона в ресторанта.
Моето повествование се получи малко дългично, но се надявам да ти е от полза. Ако имаш някакви допълнителни въпроси, съм на линия  smile.
PS. Снимката е от нашата сватба
Активен
bilyana_l
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Стани звезда на своя празник!


« Отговор #234 -: януари 25, 2013, 19:12:27 »


 Хубаво е, ако нещата в този ресторант са се подобрили, защото като обсатновка е хубав, близо е и до парк " Мир и Дружба" на Студенстки град. Впечатленията, които аз съм споделила са с по-стара дата наистина , от май, 2009 година!
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #235 -: януари 25, 2013, 21:14:48 »

Леле eldjy мноооого благодаря!  good Bravo give_rose 10x Всичко написано е страшно полезно, супер си. Другата седмица планирам да отидем
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #236 -: януари 26, 2013, 03:04:09 »

 Вече няколко пъти забелязвам, че се опитваш да вадиш думите ми от контекста и не считам за това за колегиално, нито за учтиво!

 :offtopic:Нищо не вадя, просто не съм съгласен, че младоженците трябва да се интересуват от този въпрос. Ние сами трябва да си го решаваме. Както виждам вие ( както и повечето колеги) добре познавате почти всички ресторанти в София. Защо в такъв случай трябва да се интересуват младоженците от осветлението? Поправи ме ако нещо не сам разбрал в поста ти. Но предлагам на ЛС, за да не пълним темата.
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #237 -: януари 26, 2013, 04:54:59 »

 Аз съм на мнение, че за доброто настроение на присъстващите и при финансова възможност е хубаво да си наемете ефектно осветление. Има специализирани фирми за това и цената варира между 300 и 2 000 лева в стандартните случаи, когато ресторанта е типичен ресторант , а не зала. Обособяването на дансинг и неговото подходящо осветяване създава едно съвсем друго настроение, особено сред по-младите гости. Професионалното ефектно осветление е и една много добра у"краса" на ресторанта .
Активен
bilyana_l
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Стани звезда на своя празник!


« Отговор #238 -: януари 26, 2013, 12:04:54 »


 Да, Пачоран, съществуват различни възможности- вече зависи от предпочитанинята на младоженците... например, ресторната на хотел " Родина" - каквото и мобилно осветление да имаш според мен, наоколо всичко е в толкова неприятно кафяво, че трудно може да се компенсира...Точно за това, Делийски, е добре те
(младоженците) също да обърнат внимание - дори и с непрофесионално око. Аз съм за това всичко да се обсъжда, да се дават възможности за избор! То е казано
" Колкото повече пот в тренировката, по -малко кръв в боя"  good
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #239 -: януари 26, 2013, 12:08:45 »

Аз мога ли да изкажа мнение от другата страна Girl_hide

Аз например много мразя по-тъмни помещения и ако някой може да ме предупреди за подобно ще съм благодарна, защото ще го изключа от списъка give_rose

Хубав ден!
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines