Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 01, 2024, 11:20:38

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РЕСТОРАНТИ!!!! ЧАСТ 10  (Прочетена 150049 пъти)
 
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #210 -: януари 24, 2013, 13:23:10 »

Нормален ресторант, малко тъмен, не става за повече от 80-90 души. Прилично обслужване, хубава храна.
Активен
shantall
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 765



Моят сватбен албум

« Отговор #211 -: януари 24, 2013, 13:38:06 »

в отговора на запитването ми пише 120 души, а снимки на сайта им няма. понеже любимия е на очни и през седмица е малко трудно да отидем се надявам при първа възможност да ми обърне внимание и да проверим на място smile благодаря за отговора  smile
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #212 -: януари 24, 2013, 13:55:24 »

Всеки път ви пишем за ресторантите - едно е какво му се иска на управителя, друго е хората да се чувстват комфортно  и да има място за танци. Всеки си преценява сам на място, това е моя преценка.Може да я завишиме до 100, но за 120 не съм много убеден.
Активен
shantall
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 765



Моят сватбен албум

« Отговор #213 -: януари 24, 2013, 14:10:41 »

това, че бройката е завишена от управителя е ясно. затова аз свалям 20 души и смятам, че 120 отговаря на 100.
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #214 -: януари 24, 2013, 15:24:35 »

За Св. Валентин не питате който трябва. За 2010г. съм направил там около 30 сватби. До 120 човека няма проблем. За повече хора не става. Самият управител им отказва. Не защото не може да събере поне 130-140, а защото е един от малкото управители, които държат, младоженците да останат доволни. За онзи, който не вярва мога да покажа снимки със сватби 120 човека от там. Между другото същото важи и за Флауърс. От пръв поглед не си личи, че там могат да се съберат 120човека, но е факт, че се събират и няма никакъв проблем, нито с масите, нито с дансинга. Доказателства също мога да дам. Тук от форума булката V_E_S_I  (ако не се лъжа така се изписваше нейният профил) в чиито албум можете да разгледате клипчета и снимки от сватбата, която беше във Флауърс (ресторанта) със 120 човека. За залата на Флаурс не мога на преценя. Бях там Декмври месец - Сватба 70 човека и имаше празни маси и място, но за 120 нямам представа до като не ги видя. Във Интерпред също сават 120 човека. И за там мога да дам материал.

Успех give_rose give_rose give_rose
« Последна редакция: януари 24, 2013, 15:34:26 от AIVEN » Активен
shantall
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 765



Моят сватбен албум

« Отговор #215 -: януари 24, 2013, 15:42:42 »

аз се надявам нашата бройка да не надмине 100 smile но много бих искала да видя снимки на въпросния св. валентин или по-скоро да ги покажа на любимия, че той е капризния при нас. даже миналата седмица толкова ми беше писнало от неговите капризи, че на въпроса ми: ти ли ще си булката? той отговори с : ДА!    shok
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #216 -: януари 24, 2013, 15:52:41 »

аз се надявам нашата бройка да не надмине 100 smile но много бих искала да видя снимки на въпросния св. валентин или по-скоро да ги покажа на любимия, че той е капризния при нас. даже миналата седмица толкова ми беше писнало от неговите капризи, че на въпроса ми: ти ли ще си булката? той отговори с : ДА!    shok
Пиши ми на лични. Ще ти пратя диск. Да не вземат да ме обвинят в реклама. А и не е редно да напълня темата със снимки и клипчета. Освен ако модераторите разрешат? give_rose
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #217 -: януари 24, 2013, 16:00:00 »

Здравейте, момичета. От 24.12. и на моя пръст "цъфна" диамантче  yahoo От 1 месец ви чета, но чак сега се престрашавам да пиша. Запазихме вече дата в гражданското и църквата - 07.09. Мисля да започваме да издирваме и ресторант вече (защото доколкото прочетох някои мнения май-май си е по-хубаво от по-раничко, въпреки че кандидат-съпруга смята, че аз съм луда от толкова рано да организирам  crazy) Та, значи, гостите ще са около 60-65, искам ресторант с хотелска част и задължително градина или поне тераса (за пушачите, много сме), нещо от сорта на Каза Бояна (Брат ми се ожени там 2008 г., беше просто перфектно). Казата, обаче ми е малко скъпичка, защото разбрах че на брат ми куверта му е бил 65 лв.  shok, което е далеч над нашите възможности (до към 45-50 лв.). Прочетох няколко части от форума, и горе-долу тези ресторанти, които влизат в моите критерии са хотел Вега/ресторант Стара София, хотел Берлин, Атлантик. Специално за тези трите, понеже имаше и добри и лоши отзиви, моля, ако има някой, който наистина е ходил скоро на сватба там, да ми каже специално обслужването как е, правят ли "мизерии" персонала, а също и как стоят проблемите с музиката за вечерни сватби. Мнооого ще съм ви благодарна  give_rose

П.С. А също като се поразрових и поразгледах в мненията, ми е интересно дали наистина някой е бил на сватба в това прословуто 6ато (не съм от "онези"   dodger ) и във Face в горна баня?

Мерси много и сори за пре-дългото писане  blush
Активен
Amelie
Ентусиаст
**
Публикации: 72



« Отговор #218 -: януари 24, 2013, 17:16:42 »

Ох, кажете, какви по-конкретни въпроси да задаваме при разговори с управители на ресторанти. Аз вече си направих един определен списък, но не знам за какво още да внимавам.
1. Климатизация
2. Озвучение (което впрочем може да се достави и от ДЖ)
3. Такса "Бушон"
4. Възможност за внасяне на безалкохолни
5. Размер на капаро
6. Overtime

Има ли още нещо съществено?
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #219 -: януари 24, 2013, 17:19:32 »

амели, ако не се лъжа, в миналата тема бях дала един дълъг списък, а някой го бе допълнил.
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #220 -: януари 24, 2013, 18:08:41 »

Озвучение - не между впрочем, а задължително - доставя се от ДЖ, въпросът трябва да отпадне, безмислен е. И между другото, питайте това което вас лично ви интересува. Малко е смешно да се разхождате с анкетни карти и въпросници, защото може да попаднете в комична ситуация. Един въпрос или внимателно е обмислен или няма смисъл да се задава машинално, просто защото фигурира в нечии списък. Аз бих ви дал следните работещи съвет за избор на ресторант:

1. Харесвате си го ( от предварителното инфо в нета)
2. Проверявате дали е свободен за вашата дата и какви са условията ( например чрез мейл)
3. Отивате без предупреждение, вечеряте и всичко ви става ясно. при този вариант ще видите много неща, който може да ви убягнат от погледа , ако ресторанта предварително се е подготвил за вашето посещение ( разбирай , ако сте го уведомили).
4. Ако до тук не се е получило нещо което да ви разочарова или нещо което не ви харесва, изисквате  среща с управителя и разговаряте по същество. Поставяте си условията и въпросите направо без увъртания.
5. Ако имате някакви съмнение, може да пробвате с разговор, но бъдете убедени, че както се работи на дадено място , така ще се работи и занапред. Тоест , ако обслужването е зле, няма да стане по-добре, ако храната е скапана, няма да е по-вкусна на вашата сватба.

Едит  - някой може да ме апострофира, че това изисква известно време и финансов ресурс, но ако знаете какво точно искате избора ви ще се сведе до 3-4 ресторанта. Когато давате 5000+ за сметка в ресторанта, 100лв и 4-5 романтични вечери с любимия, не са кой знае каква загуба.
« Последна редакция: януари 24, 2013, 18:20:01 от Deliysky » Активен
bilyana_l
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Стани звезда на своя празник!


« Отговор #221 -: януари 24, 2013, 18:09:01 »

някой с впечатления от св. Валентин ... и евентуално снимки на ресторанта, че от сайта им почти нищо не се вижда sad

 Общо взето съм съгласна с поста на колегата Делийски, въпреки че сватбите, които аз съм снимала бяха по-скоро около 100 -120 души наистина. Дансингът не е много голям и малко продълговат -  при ритуалите става тесничко. Масите са горе-долу добре разположени - ако не се очаква всички да танцуват, може теснотията да не се усети толкова. Светлината обаче е най-големия проблем!

Ще ти пусна на ЛС линк за видеа и снимки!
Активен
Amelie
Ентусиаст
**
Публикации: 72



« Отговор #222 -: януари 24, 2013, 18:52:42 »

Делийски, мерси за изчерпателния отговор. Ние вече сме свели своя избор до 3 места и съответно се опитваме да го стесним максимално. Съобразили сме се с обстановката, отношението на персонала(въпреки че едното място е зала, а не редовен ресторант, в който можеш просто да отидеш на вечеря) и т. н.
Въпросът ми беше по-скоро от такава гледна точка, която аз като непрофесионалист не мога да предвидя.
За пример ще дам, че до преди да прочета тази и предишната тема, не се бях замисляла за физиологичните нужди на екипа(не че съм жестока и искам да държа хората гладни и жадни, ами просто не ми дойде на акъла...то по принцип е близко, но от моя явно е далече  blush )
Не е казано, че трябва да питам всичко като анкета, просто ще избера нещата, които ме интересуват.

Еми, сещам се аз, че някъде бях срещала подробни примерни въпроси. Сега ще се върна и ще се разровя.  Flower
Активен
bilyana_l
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Стани звезда на своя празник!


« Отговор #223 -: януари 24, 2013, 19:12:23 »

Ох, кажете, какви по-конкретни въпроси да задаваме при разговори с управители на ресторанти. Аз вече си направих един определен списък, но не знам за какво още да внимавам.
1. Климатизация
2. Озвучение (което впрочем може да се достави и от ДЖ)
3. Такса "Бушон"
4. Възможност за внасяне на безалкохолни
5. Размер на капаро
6. Overtime

Има ли още нещо съществено?

 

 Как стои въпроса с осветлението? Винаги искайте да ви покажат максимума и после да обсъдите с екипа, който ще ви снима дали ще искате да се наеме допълнително осветление. От някой ресторанти по някое време решават да затъмнят на своя глава в един момент, което е много неприятно и също трябва да се има предвид при разговорите с управителя!
  Що се отнася до това къде да бъде настанен екипа - добре е да има такова място наистина и то да не е отвън някъде във фоайето, където няма възможност да се следи какво се случва вътре!  NO Предполагам, че много младоженци смятат, че от персонала се грижат за това, но всъщност зависи от тях! Хубаво е също така,  снимачния екип да бъде настанен веднага, преди гостите, за да може да отдъхне малко, да снимат обстановката и гостите и да се приготвят спокойно за снимането на посрещането на младоженците. girl_wink
Активен
Amelie
Ентусиаст
**
Публикации: 72



« Отговор #224 -: януари 24, 2013, 19:25:03 »

Мерси много, Биляна, за масата в ресторанта сме предупредени - най-хубавия изглед към младоженците трябва да имат фотографа и видеооператора. Трябва да са близо, да имат къде да си сменят обективите най-малко и за да могат все пак да си почиват, но същевременно да имат видимост.
Това са малки неща, но аз като непрофесионалист не мога да си ги представя.
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines