Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 01, 2024, 09:19:06

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РЕСТОРАНТИ!!!! ЧАСТ 10  (Прочетена 149855 пъти)
 
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #60 -: декември 17, 2012, 21:12:33 »

А защо мислиш, че не е удобен за сватби, AIVEN? Днес следобед малко след твоя пост получих оферта от хотела, в която твърдят, че ресторантът събира 120 души smile Място за дансинг ли няма или самото разположение на масите не е добро? smile
Точно така. Подредбата на масите е проблем. Защото за разлика от другите ресторанти където могат спокойно да са пренаредят като за сватба, то там няма как да стане още повече за 120 човека, и  да има място за дансинг. От едната страна е входа, от другата страна има бар, от трета страна е другия вход от към градината и мисля че на средата имаше някакъв шадраван или оазис с цветя (не помня точно). Това на сайта не се вижда. Най-добре отиди на място да се убедиш лично и не слушай какво ти обещават. Представи си как са подредени масите за 120 човека и на Бяла роза къде ще станат поне 100 от тях и къде ще се завърти това хоро.
Активен
ra4e1
Сватбар
***
Публикации: 177


« Отговор #61 -: декември 17, 2012, 21:25:41 »

Защо винаги управителите на ресторантите дават една такава информация за местата, която после на практика е неизпълнима? 120 места може да е капацитета без дансинг, въпроса ако има дансинг колко места са? На моя първоначален избор управителя се скъса да ме увещава, че мястото ще събере 100 души и 8-9 технически персонал, реалността обаче е че мястото бе за не повече от 80!така или иначе в последствие бяхме на друго място,където бе за 100, но пък ние станахме 110( без децата) и добре че имаше люлки в градината и половината танци се изнесоха....
Активен
ra4e1
Сватбар
***
Публикации: 177


« Отговор #62 -: декември 17, 2012, 21:28:47 »

Мили бъдещи младоженци, ако сватбата ще ви е 100 души, винаги търсете като за 120, така поне в последния момент няма да се окаже че нямате място за танци
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #63 -: декември 17, 2012, 21:36:39 »

Благодаря ви за информацията... give_rose Изглежда, че в крайна сметка Holiday Inn е най-добрият избор.

ra4e1, вашата сватба къде беше, ако не е тайна?
Активен
ra4e1
Сватбар
***
Публикации: 177


« Отговор #64 -: декември 17, 2012, 21:50:39 »

Студентски град, ресторант " Фелиз" зад зала Христо Ботев,
Малко е странно как попаднахме там, защото сватбата трябваше да е в р-т"Биляна", но собственика ни дублира датата и взе да ми обяснява как трябва да си сменя датата или как ще изгони другата сватба, че била по-малка от нашата и мен ми стана много гадно от цялата ситуация и му теглих една дълга.това стана 10 дни преди сватбата! Offtopic
Обадих се на нашия DJ, който има сватбена агенция и той ми намери мястото.
В нашия случай( аз бях пред нервен срив) вече нямах никакви капризи или изисквания, само да има ресторант. "Фелиз" не е супер луксозен, но собствениците ни накараха да се чувстваме добре, храната и обслужването ни бе супер ( само малко ни бе тесничко) и не взеха нито стотинка за over time, а останахме +5 ч. след времето което се разбрахме. Кувертата ни бе почти на половин цена спрямо "биляна", а нямаше някаква разлика с менюто
Малко дълго стана,дано съм била полезна
Активен
djuliani
Любопитен
*
Публикации: 28


« Отговор #65 -: декември 17, 2012, 22:28:59 »

Ние капарирахме Форум,Централ.Дано не сме сгрешили.Станахме 50 човека..
Активен
bilyana_l
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Стани звезда на своя празник!


« Отговор #66 -: декември 18, 2012, 00:26:56 »


А някакви отзиви за Витоша парк хотел или Метрополитан?

 Витоша парк хотел е сравнително просторен, въпреки че е Г-образен. Има си и място за танцуване, а масите не са сгъчкани. Килима е наистина наситено червен и това малко се отразява на снимките, но като цяло си заслужава да го проучите като възможност. Понеже живея съвсем наблизо и залеза там е разкошен. Ако сватбата ви е вечерта, например, може да организирате нещата, така че да излезете по залез за още малко снимки в парка. Отстрани има също така фонтанче, а това лято сложиха отпред едни много готини охлюви, с които също може да се получи закачка.
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #67 -: декември 19, 2012, 11:31:20 »

AIVEN, благодаря за отговора! Разочарована съм, защото на снимките в сайта им и ресторантът и екстериорът на хотела изглеждат доста красиво и свежо  sad

А някакви отзиви за Витоша парк хотел или Метрополитан?

scilla,
Въобще не се разочаровайте предварително преди да сте видели и проверили лично.
Заведението става за 120 души без никакъв проблем, като остава и идеално пространство за дансинг.
Мястото е много дабро за сватбени партита, има страхотна градина както за изнесен ритуал, така и да се ползва от гостите и пушачите.
Заведението е с традиции в сватбените партита и ще сгрешите ако се откажете преди да сте проверили лично.
Кухнята е много добра, обслужването - на ниво.

И като финал - не работя с това заведение (за да няма съмнения за реклама)  smile
« Последна редакция: декември 19, 2012, 11:36:46 от DjNick Mc » Активен
rita_777
Новак
*
Публикации: 17


« Отговор #68 -: декември 19, 2012, 11:33:27 »

Много ми помогнахте, когато търсех ресторант (40 човека)за нашата сватба. Затова, ще споделя мнението ми за ресторанта, на който се спряхме. Бяхме в Червения салон на хотел България. По български маниер, ни се предлагаха и представяха нещата така като на тях им изнасяше .Но ние бяхме непреклонни- искахме кръгли маси, искахме те бъдат подредени по "нашия" начин, въпреки техните уверения, че така няма да има  достатъчно  място за танци. Накрая сме доволни, че те изпълниха нашите "капризи". Получи се страхотна, тържествена обстановка, с достатъчно място за танци и добър купон. Менюто - доволни сме. Всичко, за което се бяхме разбрали беше  така както го искахме  - изнесения ритуал в зала Десислава(подредбата и обстановката в залата), коктейла с шампанското, посрещането в ресторанта. Всичко беше добре. Лесно се работи с тези хора. Една малка забележка-   забравиха бонбоните и кроасаните за коктейла, но в този момент обградени  от приярели, в добро настроение и в приятната атмосфера  и ние не забелязахме тяхната липса. Накрая се сетихме и почерпихме в ресторанта. Моя съвет е настоявайте за вашите изисквания и "капризи", те да бъдат изпълнени. Все пак качеството на обслужването в BG се подобрява и ще намерите точните хора, които да ги изпълнят.
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #69 -: декември 19, 2012, 11:42:23 »

 Лично мое мнение е, че основна причина за всички проблеми е ниската цена на всяка услуга в България. Не визирам само ресторантьорския бранш или сватбения бранш. Мизерията е майка на всичко от десетки години , ако не и от столетия. Със сигурност всички няма да се съгласите с това мнение, но аз като човек работил само в частния сектор и винаги като собственик твърдо стоя зад него.
Активен
rita_777
Новак
*
Публикации: 17


« Отговор #70 -: декември 19, 2012, 12:07:23 »

Да, от една страна причина за лошото обслужване е ниската цена, но от друга стана проблема е ПРОФЕСИОНАЛИЗЪМ.Просто липсва професионализъм, подход към клиента. Не може на всички клиенти да им се предлага едно и също нещо. Не може да се направи един шаблон и да се казва на всички така се прави. Трябва да се чуе клиента, да  се съобразят с неговите изисквания. Понякога  "капризите" на клиента не изискват много пари за да  се изпълнят, но липсва гъвкавост.
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #71 -: декември 19, 2012, 12:37:05 »

Pachoran, аз нямам нищо против да плащам за услуги, когато те са на ниво както казва и rita_777. Друг е въпросът, че цените на услугите в България все пак трябва до някаква степен да се съобразяват и със средната заплата за града/страната. Разбира се винаги ще има нисък/среден/висок ценови клас и все пак - средната цена за една услуга трябва да си отговаря на джоба на българина, иначе много от хората, които предлагат услуги ще останат без клиенти Wink

DjNick Mc, благодаря за мнението! Мисля да отида все пак на място да разгледам, защото наистина много ми харесва самия ресторант и градината (от снимките в сайта им).

Поздрави!
« Последна редакция: декември 19, 2012, 12:38:41 от scilla » Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #72 -: декември 19, 2012, 13:08:19 »

 Твърдо не съм съгласен със съобразяването със заплатата. Има редица услуги, които не търпят ниска цена, особено ако инвестицията е много голяма в активи и бавно възвращаема. Цена е едно, заплата е друго. Не е възможно бизнесът непрекъснато да се съобразява със заплатите на клиентите си. Ако го прави както е до този момент, то никога заплатата няма да е нормална и да покрива общите нужди на индивида. Няма как да се дават нормални заплати при ниска цена на услугите. А услугите са основата на икономиката в държавата в момента, следвани от търговията и накрая някакво производство.
 Ресторантьорският бизнес е също потърпевш. Той не е изключение
Активен
Josephine®
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 640


Come Josephine in my flying machine


« Отговор #73 -: декември 30, 2012, 20:28:23 »

Бъдещите булки могат да включат в списъците за оглед новият хотел Novotel на Цариградско шосе (София) - само идея - мисля, че го отвориха съвсем скоро и предполагам ще е с много приятна атмосфера. В Пловдив Novotel е сред топ ресторантите за сватби.  smile
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #74 -: декември 31, 2012, 03:15:05 »

Pachoran, аз нямам нищо против да плащам за услуги, когато те са на ниво както казва и rita_777. Друг е въпросът, че цените на услугите в България все пак трябва до някаква степен да се съобразяват и със средната заплата за града/страната.
Оф това е голяма тъпотия с извинение Offtopic Тук в България сватбарите са голяма ниша и кой колкото може "лапа" от тях. Не е по темата, но е факт...
Иначе си много права, ама мястото не е по тия географски ширини good
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines