Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 01, 2024, 11:32:24

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РЕСТОРАНТИ!!!! ЧАСТ 10  (Прочетена 150253 пъти)
 
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #75 -: декември 31, 2012, 06:58:08 »

 Ех, не може това "лапане" по сватбите да не ви е в устата непрекъснато. Като не ви харесва идете в Куба или Северна Корея, там такова чудо няма. Запитва ли се някой, как вече 2 месеца ресторантите живеят с лапане от сватби. А в следващите два още повече...въздух от сватбите.
 Не може интелигентен и съвременен човек да говори срещу някакъв род услуга, ей така, колкото лаф да става. Като нямате възможност да използвате услугите на сватбения бранш-не ги използвайте, не е задължително и никой на сила не ви кара. Не правете сравнение с други държави, неточно и некоректно е.
 Пазарната икономика и бизнесът не търпят социалистически популистки идеи за зависимост на цени и заплати. Бизнесът не може да работи на загуба, заради това, че ви са малки заплатите или сте ги похарчили по екскурзии, телефони  и автомобили. Има толкова много ресторнти с куверти на приемливи цени, има стол ресторанти към ведомства, които са още по-евтини, варианти има много. За всекиго по нещо има.
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #76 -: декември 31, 2012, 12:03:01 »

Цена е едно, заплата е друго. Не е възможно бизнесът непрекъснато да се съобразява със заплатите на клиентите си. Ако го прави както е до този момент, то никога заплатата няма да е нормална и да покрива общите нужди на индивида. Няма как да се дават нормални заплати при ниска цена на услугите.
Напротив - възможно е! Няма как да се предлага нещо, за което никой не може да плати...търсене и предлагане Wink
По тази логика като вдигат тока през месец няма никой да недоволства и да иска да се съобразяват с нашата икономика... Това тук е една порочна практика - всичко се качва, а заплатите са си непокътнати
.
Не може интелигентен и съвременен човек да говори срещу някакъв род услуга, ей така, колкото лаф да става. Като нямате възможност да използвате услугите на сватбения бранш-не ги използвайте, не е задължително и никой на сила не ви кара.
Никой не говори само лаф да става, ама и трябва да сме наясно къде се намираме. Относно ползването на сватбени услуги - не съм ги ползвала, защото не съм видяла смисъл, а и можах сама да си направя нещата.

П.П. Едно цветче струва 0.15 стотинки, а направено на фуркета 2.5...нали се сещате, че разликата от едното и другото състояние е в това, че е навряно на една фиба! За другите неща няма смисъл да правя сравнения...

Относно ресторантите хубавото във Варна е поне, че се предлагат достатъчно качествени услуги, на реални цени. Просто някой хора си правят парите от посещаемост, а не от ценова разлика и доста добре се справят Wink Има различни икономически похвати за печалба в зависимост от пазара, затова в съвременните държави преди да предлагат каквото и да е пазара се сегментира и се насочва към определени потребители, което само по себе си означава, че се съобразява цена - заплата, защото заплатата е критерии за социален статус!
« Последна редакция: декември 31, 2012, 12:04:47 от casky » Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #77 -: януари 02, 2013, 14:28:26 »

За какво трябва младоженците да ходят в Куба или Северна Корея crazy Те имат идея тук в България да си организират сватбата. Абсолютно правилно е че доста фирми и заведения свързани със свабения бранш гледат да се налапат неоправдано много само защото имат грешно виждане, че младоженците щом организират сватба значи имат неограничен бюджет. Има ги доста такива и casky е абсолютно права в поста си !!!
« Последна редакция: януари 02, 2013, 15:02:29 от DjNick Mc » Активен
Josephine®
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 640


Come Josephine in my flying machine


« Отговор #78 -: януари 02, 2013, 16:28:40 »

Спорът за цените в сватбения бранш се повдига почти всеки месец, особено изразен при смяната на сватбените сезони... Мили булки, щом има клиенти, готови да платят обсъжданите цени, е съвсем естествено ресторантите да правят своето ценообразуване спрямо тях. Кой каза - търсене и предлагане - пазарна икономика... На някой им се струва много, на други не. Всеки е готов да плати цена за предлагана услуга и качество, и ако "аз" съм готова да платя 80лв, това не означава, че "ти" ще отделиш същата сума за конкретната оферта и обратното. По този начин се прави и естествен подбор - не всеки може да си позволи сватба в Шератон, например. Точно заради това, Шератон е един от еталоните за скъпи сватби. В това няма нищо лошо, не ме разбирайте погрешно...  give_rose Скъпа сватба не означава стилна и/или весела  Wink
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #79 -: януари 02, 2013, 18:01:36 »

Josephine®,
Няма как в тема, в която предмета на обсъждане да е обвързан с покупка на стоки и услуги, да няма и финансови дебати - това в никакъв случай не е лошо и вредно. Лошото е друго, че тук във форума има такива, които са аутсайдери във всичко с което са се захванали и само разводняват темите и объркват правилното мислене на голяма част от юзерите. Няма нищо лошо да се обсъждат цени и услуги стига да има реално представяне и тематични постове - точни ясни и конкретни. Темата за ресторантите е основна тема когато става въпрос за бюджет и поглъща по-голямата част от средствата за едно сватбено събитие.
« Последна редакция: януари 02, 2013, 18:05:37 от DjNick Mc » Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #80 -: януари 02, 2013, 18:17:16 »

Josephin напълно съм съгласна с теб относно пазарна икономика, но пък като си правим куверт 80лв. трябва да е ясно към кои потребители си насочваме услугата и че това не е средния потребител, съответно няма как да се очакват по 3 сватби на ден. Другото, което ми направи впечатление е начина, по който се говори за клиентите - няма как да говориш така, при положение че е ясно, че клиента винаги е прав...просто от начина лъха неуважение, което ме навежда на мисълта, че и на яве е така good

В случая по принцип говорех да има равновесие цена - услуга и качество, защото едно е да искаш, а съвсем друго да осигуриш. Всъщност главната ми идея беше, че тук в БГ се прекалява и то доста често като увеличението т.е. ценовата разлика е в немислими проценти (както дадох пример) smile
А че си има и реални цени и услуги спор няма...дано всеки е доволен от това, което е получил на база цена, която е заплатил good
Активен
Josephine®
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 640


Come Josephine in my flying machine


« Отговор #81 -: януари 02, 2013, 19:03:24 »

Напълно съм съгласна, че спорове и подобни теми са полезни - хората отдавна са казали, че в спора се ражда истината! Не съм съгласна, обаче, с грубите и крайни изказвания кой колко "лапа" и кой къде трябва да ходи, като не му е удобно тук...   shok
Casky, ще съм щастлива, когато дойде денят, в който повечето ресторанти и изобщо сватбени услуги, достигнат нивото, което трябва да бъде. За моя радост сватбените фотографи вдигнаха качеството на услугите си драстично в последните няколко години - организират форуми, срещи и т.н. Но това не е за тази тема... Има много ресторанти, които оправдано имат по-високи цени - това беше моята идея. Но за съжаление се броят на пръсти. Нима е необходимо да се правят компромиси с топла храна, добра вентилация, качествено обслужване, покривки без дупки от цигари... Не са ли това задължителни изисквания? Отново за съжаление, у нас, те са лукс, платим в по-високите куверти. Girl_hide
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #82 -: януари 02, 2013, 20:03:54 »

  DjNick Mc , "аутсайдери" във форума няма. Ако случайно визираш моят псевдоним в този форум, то случайно ти подсказвам, че с работата си внасям като данъци месечно изключително много, много повече отколкото ти заработваш нелегално годишно по сватбите като ДЖ - включително бакшишите. Популистки умозаключения като твоето не помага на бъдещите младоженци. Не може от понеделник до петък да си СОТ, а в събота и неделя - велик ДЖ на сватби.
 Ресторантският бизнес като всеки друг бизнес има своите правила. И считам, че е един от най-трудните в сравнение с всички останали в бранша. Не случайно 50 % от бюджета за сватби отива в касата на ресторанта. Така, че случайни работници правещи са на ДЖ не е нормално да ръсят съвети на хора заложили доста много , повече от ДЖ пулт за 100 лева ,лаптоп за 800, 4 дарака наречени тонколони за 400 лева и крадена музика от насам-натам...
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #83 -: януари 02, 2013, 20:28:06 »

Честита Нова Година на всички give_rose give_rose give_rose

От спора се ражда истината както казвате, и до тук има поне една положителна новина. Тя е, че вече няма да има дупки от цигари по покривките. danceg danceg danceg

Бих искал да предизвикам дискусия на тази тема тъй като виждам, че има случай, в които забраната се нарушава в определени ресторанти. Аз лично бях свидетел на това в Новогодишната нощ. Това се случи в един хотел в Чепеларе, където първи нарушиха забраната от масата на която седеше собственика на хотела. Най-безцеремонно някой хора от неговата компания си запалиха пури. В резултат на това от другите маси решиха, че щом едни могат, могат и те. Въобще простотията си каза думата. А пък аз заблудения си мислех, че хората отиват в Чепеларе да спортуват, тоест да карат ски и да дишат чист планински въздух. Вярно че това се случи към 05:00ч. сутринта, но все пак не беше редно, защото в следващите 1-2 часа си припомних състава и миризмата на въздуха от преди забраната. Не беше никак приятно. Още повече, че имаше и деца, две от които бяха именно на собственика на хотела.  Надявам се това да са единични случай и в скоро време и те да изчезнат. Ако знае някой, за заведение в София където това е практика, моля да сподели името на заведението. Ще е от полза на всички.  good good good
« Последна редакция: януари 02, 2013, 20:43:40 от AIVEN » Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #84 -: януари 02, 2013, 20:43:40 »

 Дискусия не може да съществува ! В ресторантите продължава да се пуши като се нарушават закони. В ресторантите ДЖ пускат музика, за която не са платили и 1 стотинка и нарушават също закони и печелят хиляди на гърба на други ! Така ли е !
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #85 -: януари 02, 2013, 20:51:26 »

Дискусия не може да съществува ! В ресторантите продължава да се пуши като се нарушават закони. В ресторантите ДЖ пускат музика, за която не са платили и 1 стотинка и нарушават също закони и печелят хиляди на гърба на други ! Така ли е !
Абсолютно си прав колега, но само до някъде. Ако се пуши на много места, това не е добре и трябва да се направи нещо по въпроса. Що се отнася до дейността на дж-те. Излезе закон според който заведенията, в които се пуска музика са длъжни да плащат някаква такса за авторски права. До колко я плащат не съм запознат. За сега никой не е определил дейността на дж-те като незаконна. Аз също съм против нарушаването на законите в тая държава и плащам данъци и осигуровки като теб. Също така съм един от първите, които ще сигнализират при нарушаването на забраните. Особено при нарушаване на забраната за тютюнопушене на обществени места.
« Последна редакция: януари 02, 2013, 21:29:36 от AIVEN » Активен
i_krustanova
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #86 -: януари 02, 2013, 21:45:11 »

Здравейте  smile някой има ли мнение за пица- ресторант Ниагара на ул. Цар Симеон?
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #87 -: януари 03, 2013, 10:26:26 »

Здравейте  smile някой има ли мнение за пица- ресторант Ниагара на ул. Цар Симеон?

Приятно място за около 60-70 души, които обаче са разположени в три части на залата, които за съжаление имат малка видимост помежду си.
Добра кухня и обслужване поне до преди една година, когато за последно съм бил там.
« Последна редакция: януари 03, 2013, 10:47:14 от DjNick Mc » Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #88 -: януари 03, 2013, 15:47:07 »

с работата си внасям като данъци месечно изключително много, много повече отколкото ти заработваш нелегално годишно по сватбите като ДЖ
...
 Не случайно 50 % от бюджета за сватби отива в касата на ресторанта.
Че ни всички данъци не плащаме ли, че да искаме адекватна услуга на база цена, която заплащаме?
И не е вярно, че 50% от бюджета отива в ресторанта, или поне с нас не беше така! Сватбата беше малко над 8хил, като за ресторант дадохме 2500 някъде Wink

Josephine  изказването с "лапането" беше мое, просто тук във форума не се чувствам като на презентация толкова да си меря приказките. Приятелите ми знаят, но тук явно трябва да внимавам. Просто не виждам смисъл да обяснявам нещо в 10 изречения, като мога да го направя с една дума, а и не обичам празни приказки. Не виждам и нищо обидно в това да нарека нещо с точната му дума, без заобикалки, още повече, че според мен друг трябва да се срамува и това са хората, които си го позволяват smile Но явно е моя грешка за изказа.

Ще се опитам да онагледя изказа си, с точни примери, защото всъщност обяснявах, че е важно това, което плащаме да е равносилно на това, което получаваме, а не кой колко има възможност да даде. По време на нашата сватба обиколихме доста ресторанти във Варна, като кувертите бяха от 25 до 35лв, като най-висок беше в Корал 40. държахме на градина, другото щяхме да го решим на момента. Давам конкретен пример с „Камелия”, куверт 25лв, меню – традиционна салата, скара и пържени картофи?!?!?! Управителката просто ми направи УЖАСНО впечатление, стана ми напълно ясно, че до и по време на самата сватба така ще ни пързаля, че свят ще ни се завие. По принцип имам опит с клиенти, предлагане и т.н. и не ми беше много трудно да го отгатна. За стол искаше 2лв – 1 за калъф и 1 за пандела, всичко останала няма да го споменавам. Просто мога да се обзаложа, че до сватбата куверта от 25 щеше да стане поне 35 на човек с неофициалните му работи. А градината какво да ви кажа - приличаше повече на парник, отколкото на градина...
След това минахме през Бриз 2, управителя просто страхотен. Дето се вика – то е ясно, че поне малко ще ме излъже, но поне да го направи с финес, а не да се чувствам като глупачка да ми го навре в лицето. Менюто – просто уникално, напълно различно, изобилно...абе всичко е на супер ниво. Който е ходил там може да потвърди smile И наистина беше нeтрадиционно, където повечето от тия, които се бият в гърдите с ресторантьорския си бизнес могат да се наврат под масата (дано пак не се изказвам прекалено грубо blum ) Само давам пример със салатата – домати, краставици, до тук всичко нормално, ама имаше патладжан? Аз доста се опъвах на какво ще прилича това вътре, но управителя успя да ни накара да се доверим. Ами не знам в какво беше киснат този патладжан, но придаваше страшен аромат на цялата салата. Просто всички гости бяха възхитени от храната, включително и ние! Куверта беше 30лв, като всички панделки, драперии и прочие беше от тях, без такси алкохол и подобни неща. Както управителя каза – от една сватба се печели доста повече, че да се правим на цигани за 50лв!

И така – платихме по-висок куверт, но той си заслужаваше всяка стотинка, за разлика от други...това всъщност беше главната ми идея с предходния ми пост smile Трябва да има адекватно обслужване и реална услуга и да е ясно, че няма как да ми се искат 2.5 за една фуркета при положение, че тя струва 20 стотинки с фибата, нали? И пак ще кажа, ако има някой несъгласен силно се надявам да е също толкова съгласен, когато му вдигат тока, защото в цяла Европа нашия бил най-евтин...без значение, че и заплатите са ни най-ниски!
« Последна редакция: януари 03, 2013, 15:50:40 от casky » Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #89 -: януари 03, 2013, 17:22:19 »

Виждам сериозен спор, от такива спорове файда няма. Истина е, че в сферата на услугите тенденцията е към влошаване и причините са много. Цената в много от случаите е една от основните причини, но не винаги. В повечето случай причината е, че на някого не му изнася - или на клиента, или на собственика. И в двата случая, това е огромен негатив. В първият - клиента остава с убеждението, че е съдран и има прекалено високи изисквания. Те обикновено не се оправдават и той остава недоволен. Във втория случай собственика е принуден да продава по цена която не му изнася и си го изкарва ........ на Вас. Може да не сте го принудили вие, а ситуацията ( пазарните условия). Но бъдете сигурни , че ще си го избие от вас и ще останете пак недоволни. Начините са хиляди - евтини нискокачествени продукти, грамажите на порциите, заплатите на персонала ( пак рефлектира върху вас). Назад по старите постове съм давал какви ли не съвети как да си изберете ресторант - с посещения и вечери без да споменавате , че ще се жените и какви ли не още хитрости. Някой от тях са били доста негативно приемани (как да обиколим всичките ресторанти и колко време ще ни трябва за да вечеряме във всеки един от тях хихихи).
Но всъщност истината е една! Навсякъде в БГ (а и по света) , ще срещнете точно 2 вида хора. Едните искат просто да ви вземат парите и да мине сватбеният ви ден ( и нищо повече от това), а другите искат да си свършат работата и да останете доволни ( и нищо повече от това) Явно първото е по-лесно, защото хората от вторият тип намаляват прогресивно. Наред с това виждам, че тук пишат все по образовани и отворени булки, така че отваряйте си очите на четири, научете се да разпознавате хората още на първа среща, ценете и уважавайте тези които ви предлагат нещо повече от " да ви вземат парите".Форумът е много полезен, но в него пишат и много лъжебулки.  Много от постовете на колегите са неутрални, но има и много които търсят скрити дивиденти. Така, че приемайте всяко мнение за субективно! Успех от мен на всички през новата 2013г.
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines