Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 01, 2024, 11:32:47

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РЕСТОРАНТИ!!!! ЧАСТ 10  (Прочетена 150262 пъти)
 
maya_the_bee
Ентусиаст
**
Публикации: 116



Моят сватбен албум

« Отговор #270 -: януари 31, 2013, 12:10:50 »

Май месец 2012 бях на сватба на братовчед ми в Диана 3, храната беше хубава, градинката и фонтанчето бяха много посещавани от пушачите и не само. Като недостатък само според мен е ниският таван, особено ако има балони, някак си седи прехлупено. Не знам как стои въпроса с климатиците, защото на 12 май беше доста топло и вратите към градината бяха широко отворени през цялото време. Относно видимостта, колоните си пречат няма как. Не е много, но по-крайните маси имат по-малка видимост. Като цяло обслужването беше добро като за сватба- сервитьорите хвърчат и са любезни, но все пак трябва да ги викаш за още лед например. Дано да съм била полезна.
 
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #271 -: януари 31, 2013, 12:29:46 »

Май месец 2012 бях на сватба на братовчед ми в Диана 3, храната беше хубава, градинката и фонтанчето бяха много посещавани от пушачите и не само. Като недостатък само според мен е ниският таван, особено ако има балони, някак си седи прехлупено. Не знам как стои въпроса с климатиците, защото на 12 май беше доста топло и вратите към градината бяха широко отворени през цялото време. Относно видимостта, колоните си пречат няма как. Не е много, но по-крайните маси имат по-малка видимост. Като цяло обслужването беше добро като за сватба- сервитьорите хвърчат и са любезни, но все пак трябва да ги викаш за още лед например. Дано да съм била полезна.
 

Нашата сватба също ще е по това време на годината и ние предполагахме, че градинката с фонтанчето ще бъде много приятно местенце за гостите. Относно  балоните аз се опитвам да убедя половинката да има само на дансинга (така беше на сватбата на брат ми и беше много хубаво), а не и над масите, но ще взема под внимание твоето виждане. А относно колоните, ние сме малко хора за този ресторант и все си мисля, че ще успеем да наредим така масите, че всички да са във видимата част. В крайна сметка, както все по-често чувам около мен е, че хората правят сватбата, а не мястото. Поне това ме успокоява донякъде  blum А и впоследствие като се разходихме из ресторанта видяхме, че точно срещу главната маса има и една ниша специално оборудвана за ди джея smile
Много благодаря за отзивите. Наистина ми успокоявате, тъй като се замислих дали правим правилен избор там  give_rose
Активен
maya_the_bee
Ентусиаст
**
Публикации: 116



Моят сватбен албум

« Отговор #272 -: януари 31, 2013, 12:40:46 »

Ani_ogbg щом сте по-малко хора мисля, че няма да имате проблем тогава с масите. Забравих да напиша, че мисля, че на външните маси имаше хора на свободна консумация- не знам дали сте го коментирали с управителя, но според мен е важно да си решите дали ще искате да има външни посетители в градината.
Напълно съм съгласна, че хората правят сватбата, пожелавам ви незабравим и весел ден!
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #273 -: януари 31, 2013, 12:51:43 »

Ani_ogbg щом сте по-малко хора мисля, че няма да имате проблем тогава с масите. Забравих да напиша, че мисля, че на външните маси имаше хора на свободна консумация- не знам дали сте го коментирали с управителя, но според мен е важно да си решите дали ще искате да има външни посетители в градината.
Напълно съм съгласна, че хората правят сватбата, пожелавам ви незабравим и весел ден!

Охооо, въобще не се сетих да я питам за такава възможност, а и тя нищо не каза.. Днес задължително ще попитам! Много ти благодаря за помощта, както и за пожеланията! smile
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #274 -: януари 31, 2013, 13:33:11 »

Честито, АНИ  Bravo Поне сега можете да поотдъхнете за малко от организацията girl_wink
Аз за петък, събота и неделя съм планирала обикаляне на ресторанти, ще пиша след това  writer
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #275 -: януари 31, 2013, 13:41:34 »

Честито, АНИ  Bravo Поне сега можете да поотдъхнете за малко от организацията girl_wink
Аз за петък, събота и неделя съм планирала обикаляне на ресторанти, ще пиша след това  writer

Ах, благодаря ти  give_rose, но нека да изчакаме, когато следобяд го резервираме и знаем, че със сигурност е наш  blum И приятно обикаляне! Пожелавам ти да си харесаш ресторант много бързо и да не минаваш през дилемите, през които минах аз biggrin
Активен
maya_the_bee
Ентусиаст
**
Публикации: 116



Моят сватбен албум

« Отговор #276 -: януари 31, 2013, 15:31:02 »

Сега се сещам да споделя преди години бях на една много готина и алтернативна малка сватба. Тя беше в Чешкия клуб (ул. Кракра до Дом на архитектите), там има малка бална зала, сватбата беше на кетъринг по-скоро коктейл на щъркели. До колкото си спомням има нещо като сцена, на която беше ди джея- страшен купон стана. Там си има и ресторант, който според мен също може да осигури храна. Та който търси не много голяма бална зала може да провери мястото.
Активен
iskrichkavn
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 109



Моят сватбен албум

« Отговор #277 -: януари 31, 2013, 15:56:33 »

Как мислите да процедирате вие? Ние имаме малко разногласия кой да я плаща.
При нас кувертът не е уточнен все още, но ще бъде 4-степенно меню, с по 2 безалкохолни, 1 мин. вода на човек. Преди ресторанта ще има кафе във фоайето на хотела, след това като пристигнем - чаша шампанско. Отделно ще се купува алкохола и ще се внася. Струва ми се, че консумацията извън куверта няма да е голяма..
Извинявам се, прерових доста и не видях такава тема, ако я има, моля да ми я посочите.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #278 -: януари 31, 2013, 16:37:18 »

И при нас ще е нещо подобно, но още не знам дали ще имаме уелкъмдринг и какъв. Алкола ще си го внесем, ще има доста ядене и немисля, че на някой няма да му стигне, а безалкохално и вода всеки колката иска ще си поръчва. Само незнам дали ще ни дадът да внесем бира
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #279 -: януари 31, 2013, 16:59:01 »

Как мислите да процедирате вие? Ние имаме малко разногласия кой да я плаща.
При нас кувертът не е уточнен все още, но ще бъде 4-степенно меню, с по 2 безалкохолни, 1 мин. вода на човек. Преди ресторанта ще има кафе във фоайето на хотела, след това като пристигнем - чаша шампанско. Отделно ще се купува алкохола и ще се внася. Струва ми се, че консумацията извън куверта няма да е голяма..
Извинявам се, прерових доста и не видях такава тема, ако я има, моля да ми я посочите.
ние внесохме повече от всичко за пиене, консумацията извън куверта се поемаше от гостите, както ни бяха предложили като опция и от ресторанта. В крайна сметка, при куверт от 55 лв, включващ всичко от салата до десерт, отделно торта, не можехме да си позволим допълнителна консумация да заплащаме ние.
Не се притеснявайте да излезете с ясна позиция по въпроса, особено ако имате да гоните бюджет.
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #280 -: януари 31, 2013, 17:05:43 »

Аз също много го мисля въпроса с допълнителните поръчки  mda
В началото си мислех да се разберем с ресторанта за някаква сума, която сме склонни да платим като допълнителни поръчки, примерно 300 лв. Но след това прецених, че не е разумно, някой от началото може да изпие 5  18-годишни уискита и накрая друг гост да не може да си вземе кафе  huhhuh.gif
И сега си мисля да покрием само допълнителни безалкохолни /ако е нужно/, сокове и топли напитки. А за допълнително поръчана храна мисля всеки гост да си я заплаща, все пак менюто е 4 степенно и отделно има торта  girl_impossible
Активен
_perlichkata
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 459



Моят сватбен албум

« Отговор #281 -: януари 31, 2013, 17:10:53 »

Виждам, че говорите за допълнителните поръчки. Според мен не се притеснявайте за тях, ние нямахме ограничение, оставихме всеки да си поръчва, каквото иска и най-накрая платих няма и 200 лв., хората си бяха поръчвали кафета, сметанки и няколко чаши мляко(най-вероятно за децата). Разбира имахме 5 степенно меню и всякакъв алкохол. Но все пак вие си решавате при вас как да е  smilesmilesmile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #282 -: януари 31, 2013, 17:19:44 »

Виждам, че говорите за допълнителните поръчки. Според мен не се притеснявайте за тях, ние нямахме ограничение, оставихме всеки да си поръчва, каквото иска и най-накрая платих няма и 200 лв., хората си бяха поръчвали кафета, сметанки и няколко чаши мляко(най-вероятно за децата). Разбира имахме 5 степенно меню и всякакъв алкохол. Но все пак вие си решавате при вас как да е  smilesmilesmile
имали сте прекрасни и възпитани гости, обаче няколко съфорумки разправяха вече за състояло се поръчване на скъп алкохол и редбули ..... angry shok и допълнителни сметки над 500 лв....
затова и ги предупреждавам - по-добре да си  уточнят нещата с ресторанта отсега, новите булки.
Активен
katerinaatan
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 205



Моят сватбен албум

« Отговор #283 -: януари 31, 2013, 18:14:59 »

Лично аз по сватби не съм поръчвала допълнително и освен  за кафе към тортата мисля да няма допълнителни поръчки на нашата...
Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #284 -: януари 31, 2013, 18:21:18 »

ma6ka_ според мен може да инструктирате ресторанта да приемат допълнителни поръчки - кафе, сокове, мляко, но без редбул, 15 год. уиски и тн глезотии  smile сигурно съм, че ще съдействат  good по този начин гостите ще се чувстват спокойни ще поръчват, а ще се "презастраховате" срещу несъобразителните  Wink повечето хора се съобразят с поръчките (особено в тези кризисни времена...) при всички случаи е добре да имате или лимит или да ги помолите да ви съобщават като сметката достигне до пр. 200 лв, 300 лв и тн, за да знаете как се движат нещата  good а най-добре е да си имате някой, който докато се забавлявате, да отговаря за тези неща, а не да ви дърпат сервитьорите при всяка поръчка  Wink
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines