Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 05:48:42

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани пролетно празнични бебчета Април,Май,Юни!  (Прочетена 106219 пъти)
 
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #435 -: февруари 21, 2013, 17:09:26 »

Явно всеки доктор си има мнение по въпроса  smile
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #436 -: февруари 21, 2013, 17:19:50 »

Даже ония ден чух коментар, че бебето може да хване пениса по време на секс. Много ни е ниска половата култура!  girl_impossible

Това така ме разсмя  biggrin

Пънки, с първото дете, в 7-ми,  след една нощ с Бракстън Хикс контракции, забраних на мъжа ми всякакви контакти ( а нямах забрана от доктор-а, точно обратното, но страх  smile ) Той се зачуди, но не го прие тежко. И така откарахме 5 месеца без секс, защото раждах нормално и горе долу поне 2 месеца са необходими , за да се възстановиш. Сам, месеци след това си призна, че го е било страх , че може да ме нарани, но след това се е отпуснал.
Активен
miauka
Наблюдаващ
Сватбен ГУРУ
***
Пол: Жена
Публикации: 793


"Не е важно какъв си-важното е да си добър човек!"


Моят сватбен албум

« Отговор #437 -: февруари 21, 2013, 17:22:55 »

Момичета аз има тази помпа на Медела Мини Елетрик.Моята майка ми я купи докато бях в болницата,защото като ми слезе кърмата на втория ден беше нещо страшно  angry Моя бюст не от големите,но гърдите ми стана тройни на буци ужасно и много болеше.В болницата ми дадоха ръчна на Нук,но става много трудно и бавно и почти нищо не изцеждах.От помпата на Медела съм много доволна четох,че имитира съченето на бебето.Сега не я ползвам много,само ако се налага да изляза.Изчакайте и вижте дали имате къма,ако имате възможност пробвайте различни видове помпи, все пак 165лв не са никак малко.Като е за бебета слагат страшни цени на нещата  crazy Винаги могат да ви купят и донесат в болницата.
За крема за зърна мога да кажа,че е страшно важен.От постоянното сучене,започва да боли и дори да се разразняват.При мен стана така в болницата.От едната даже течеше кръв  sad Ужас!!!Моя братовчетка ми беше препоръчала крема на Медела Пурелан 100.Е няма такъв крем  good За 24 часа раната хвана коричка,тя падна и нямаше помен от нея Oh my ... Струва 20лв,но е много гъст като мед е и се слага малко.Не се отмива и предотвратява гъбички в устата на бебето.Аз от 2 месеца кърмя и още съм на първата опаковка.За мен една от най-добрите ми покупки Wink

Ето го как изглежда: http://2.bp.blogspot.com/-4wUt_48_aZE/UBkwk12lw4I/AAAAAAAAEp0/lPGk4_XZ-Z4/s1600/8.jpg
Ето и гъстотата: http://3.bp.blogspot.com/-OwMTdvoXKrU/UBkwlWC8spI/AAAAAAAAEp8/S7wNf6zwpTE/s1600/9.jpg
« Последна редакция: февруари 21, 2013, 17:29:26 от miauka » Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #438 -: февруари 21, 2013, 20:19:43 »

Ами при многоплодна бременност не се препоръчва секса и по принцип се води рискова и доки каза че е препоръчителен само между 3-ти и 5-ти месец евентуално.Аз чувствам и дискомфорт откакто съм бременна така че решихме да се въздържим от секса.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #439 -: февруари 21, 2013, 20:45:46 »

Човек се учи докато е жив. Това за многоплодната бременност никога не съм го чувала. Но пък в крайна сметка резултата си заслужава! good
Активен
cveta_d86
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1290



Моят сватбен албум

« Отговор #440 -: февруари 21, 2013, 20:53:32 »

 И аз изпитвам дискомфорт при секс и предпочитам да се въздържаме. Определено мисля, че мъжете се притесняват дори и да не си го признават...а и все пак говорим за няколко месеца и мисля, че могат да издържът  Wink
Активен
emetoem
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1064



Моят сватбен албум

« Отговор #441 -: февруари 21, 2013, 22:02:11 »

Относно кремовете за кърмене аз си взех Лансинох, все още не съм почнала да го ползвам...т.е. да се мажа. Взех него защото го знам от сестра ми и е изпитано, не за друго...струва 12 лева.
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #442 -: февруари 21, 2013, 23:47:08 »

Даже ония ден чух коментар, че бебето може да хване пениса по време на секс. Много ни е ниска половата култура!  girl_impossible
Цитат от един филм, не помня кой :" А според теб как стават трапчинките на брадичката?!"
На мен накрая така ми се правешеее, но не смеех.
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #443 -: февруари 22, 2013, 14:49:12 »

Я да нахлуя и аз във вашата темичка и да се изкажа по някои въпроси  blush
За помпата - явно сбърках в избора си, въпреки, че четох ужасно много по въпроса. Реших, че не е нужно да инвестирам в електрическа помпа, защото и ръчните вършели работа по писанията които четох. Колебаех се между Авент и Томи Типи, и в крайна сметка си взех ръчната на Томи Типи. Е, след около месец мъки да изцедя нещо с нея стигнах до извода, че тя въобще не е подходяща за моите гърди. Имам сравнително големи гърди и зърна, които запълваха цялата фуния на помпата и като резултат манипулацията с нея беше болезнена и безрезултатна. Засилих се да си поръчвам ел. помпата на Медела, но докато се намотам минаха почти два месеца и реших, че вече няма смисъл. В крайна сметка сега се цедя на ръка, но е ужасно изморително и неприятно. Така, че, мили мамчета, когато си избирате помпи, гледайте да ги съобразите с гърдите си smile
И още нещо - ако сте решили да кърмите, се образовайте максимално по въпроса и знайте, че не винаги е лесно, в повечето случаи се иска много упорство и инат. На практика едва 2-3% от жените не могат да кърмят. Колкото до зърната, аз се мажех с Лансинох и все още се мажа (вече втора опаковка от 56гр мажа, която струва около 23лв), защото явно имам ужасно чувствителни зърна.
За секса - аз нямах желание (за сметка на това само розови сънища сънувах), а него го беше страх. Сетих се за един виц, който може да се интерпретира за бременни (и с който затапих безспирните въпроси на нашия кум), а именно:
"-Знаете ли как правят секс таралежите?
 -Внимателно" biggrin
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #444 -: февруари 22, 2013, 16:58:23 »

Сноуче това с розовите сънища ми е доста познато и акот се събудя всичко ми е разхлопано и после няма заспиване.Представям си ако решим да правим секс с тези бошуващи хормони.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #445 -: февруари 22, 2013, 17:05:02 »

На мен лично секса по време на бременността ми е стахотен. Е в началните месеци /след известно въздържание/ беше по хубав от сега, понеже бях по подвижна. Но и сега си е ок. А за розовите сънища...явно въздържанието си оказва влияние. Не ме разбирайте погрешно...и аз не получавам секса, който ми се иска, та и при мен се прокрадва някой дрег такъв!
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #446 -: февруари 22, 2013, 17:10:50 »

Пънки аз почнах с розовите сънища още доста раничко-към 3-ти месец.Казват че с мъжко тестостерона идвал в повечко и от рано се почва.Иначе ,че липсва липсва ама пред преспективата да си навлека контракции с тея двамата бандита предпочитам да ми липсва.То сле дрозови сънища имам контракции,пък след секс сигурно трябва до болницата да тичам.
Активен
Roxanne_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



« Отговор #447 -: февруари 22, 2013, 20:21:53 »

И аз да нахлуя в темата ви. blum Относно помпите аз ползвах ръчна на Авент и ел. на Нук. Електрическата ми скосяваше нервите, страшно бавно става, мучи като крава, а бе ужас. От ръчната на Авент съм страшно доволна. За отрицателно време цедях промишлени количества кърма. Ставаше много бързо, максимум 5 мин. и пълнех цялото шишенце. Пожелавам на всички ви успешно да кърмите бебенцата си, като минат първите няколко седмици е нещо прекрасно.  give_rose
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #448 -: февруари 22, 2013, 21:05:50 »

И аз да се изкажа по наболелите въпроси:
1.Ползвах ръчна помпа на Авент - докато Явче беше в болницата се цедях постоянно ,но аз нямах и друга работа.Много време отнема обаче и ръцете ми направо изтръпваха.Може би е по добре електрическа.Най-добри отзиви съм чувала за тази на Медела.Моят съвет е и също да видите как тръгва кърменето - ще се налага ли да се цедите постоянно или ще е инцидентно и тогава да се насочвате към избора на помпа.
2.За секса и розовите сънища.Секс нямаше никакъв от 2 месец.Първо временно лекарката ми беше забранила,после съпружето се притесняваше ,а и каза,че не е проблем за него да издържи и трето не,че нямах желание ,но все пак си мислех за сигурността на бебо .Тъй като знаете ,че имах проблем със шийката,а оргазмите по принцип не действат добре на шийката.Розови сънища колкото искате .Като се събудех чувството беше ужасно .Понякога се събуждах даже с контракция ,абе гадна работа.Но майките ,които очакват момчета наистина са с друг хормонален баланс от тези ,очакващи момичета.Моята лекарка с това ме успокояваше.А като лежах в болницата последните седмици за задържане освен магнезий бях помолила лекарката да ми слагат и бром - добре действа smile.
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #449 -: февруари 22, 2013, 22:29:04 »

Хайде и аз да се цопна.
Аз ползвах електрическа помпа на Медела и съм страшно доволна. При нас в болниците ползват тази марка само. Но и моят съвет е да не купувате предварително, тъй като може да не ви се наложи да ползвате, има момичета, които кърмят успешно, без да са ползвали помпа в началото. Но поне набележете марката и магазина, откъдето да се купи, за да може евентуално, ако се наложи, да изпратите някой да купи.
За хормоните слушах едни специални мелодии, които действат на подсъзнателно ниво и като цяло хормоните ми се държаха добре. Ако някой ги иска, да ми пусне имейл, ще ги пратя. smile
Желая на всички ви успешна бременност и леко раждане!  smile
Активен
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines