Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 21:09:26

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани пролетно празнични бебчета Април,Май,Юни!  (Прочетена 106276 пъти)
 
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« -: ноември 09, 2012, 16:55:30 »

Хайде пролетни мамчета заповядайте в темичката си.
На всички пожелавам лека бременност,леко раждане и само незабравимо положителни емоции!
Априлски мами
malia -04.04.2013г
Miri -04.04.2013г
Vanilly -16.04.2013г
Майски мами
punk_girl123 - 11.05.2013г
Юнски мами
« Последна редакция: ноември 19, 2012, 09:02:33 от gucci » Активен
Vanilly
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1838


http://vanily.multiply.com/


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: ноември 11, 2012, 20:31:51 »

Фибииииииии, благодаря ти за новата темичка!!!! Веднага се прехвърлям тук с термин на 16.04.2013! heart
Активен
malia
Ентусиаст
**
Публикации: 136



« Отговор #2 -: ноември 11, 2012, 22:25:50 »

 И аз се записвам в тази темичка с термин 04.04.2013  smile
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: ноември 15, 2012, 10:12:17 »

Здравейте!
Ние живи здрави ще се раждаме на 11.05.13г. Супер подарък за годишнината от сватбата!
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: ноември 19, 2012, 06:42:16 »

Хайде и аз дас е прехвърля тук. Моят термин е  04.04.2013г. И аз да дам едно малко отчетче.Вече съм в 20 г.с. и официално във втори триместър.  В четвъртък бях на ЖК. Слушахме тоновете, 145/минута. Крис беше с мен и докато слушахме тоновете, започна да се услушва с интерес. Взеха ми кръв за СПИН, Вит Д, ТСХ и не знам още какво друго  blush .  Възвърнала съм си теглото от преди забременяването (нали боледувах през първия триместър, а и с гаденето бях свалила доста кила). Резултатите от кръвните изследвания ще получа в понеделник. Дано всичко е ок с щитовидната жлеза. Иначе аз се чувствам добре, изпълнена съм със страшно много енергия, коео помогна при местенето в новия дом.
 Разлика между първата и бременност и тази има. С Крис емоционално бях страшно спокойна, но не се хранех много здравословно имного ми се ядеше месо. С тази бременност настроението ми е по-променливо, но за сметка на това ме влекат задравословни храни , предимно плодове и зеленчуци. Все още не съм ходила на УЗ, но и ние не бързаме , тъй като ще бъде само за установяване на пола. Генетични изследвания няма да правим, тъй като за нас няма значение , дали има генетични изменения или не. И така това е от нас за сега. Прегръдки на всички вас. give_rose
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: декември 04, 2012, 10:13:37 »

Хайде малко да живна темата, че сме много малко мами за сега.
Вчера ни излезнаха резултатите от двата БХС. Докторката каза, че всичко е напълно нормално. Аз много се зарадвах понеже в нашия род се предава една спина бифида и се радвам, че моя бебо я няма.
На втория БХС се видя и пола. Лично за мен е учудващо, че доки го видя, понеже нашето джераме не спря да мърда - то не бяха ръце, то не бяха крака. Не знам като порасне повече как ще се разбираме с тези шутове и юмруци!  girl_impossible А и ни казаха, че бебо върви седмичка напред с размера. По принцип овулацията си ми е наред, пък и той последния месец е дръпнал. Може би понеже всички от семейството сме високи, та и бебо ще е висок!
Сега ще видим на ФМ дали ще се потвърди пола, въпреки че аз за себе си съм сигурна. На ФМ ще ходим чак на 17 Декември. Направо нямам търпение да видя малкия звяр.
А една докторка така ме ядоса. Вика - " не го гледайте толкова често на ехограф, ще го облъчите" Кво облъчване, кви пет лева? Нали е ултлазвуково изследване, а не радиационно! Имам чувството, че им раздават дипломи на килограм!
« Последна редакция: декември 04, 2012, 10:18:20 от punk_girl123 » Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #6 -: декември 04, 2012, 11:12:25 »

 Girl_hide една от любимите ми теми. Нали преди 2 години и половина и аз писах в същата heart

punk_girl123, по-малко нерви особено за неща, които не те засягат(кой каквото иска да си говори). относно ехографа, аз съм на принципа всичко с мярка. В тази статия много кратко е описано най-важното според моите разбирания.
 http://www.9m-bg.com/?p=cat_inner&sub=1&id=4883     give_rose
Мири, дано преместването мине леко и бързо, а изследванията да са добри
галки по коремчетата момичета  heart
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: декември 04, 2012, 11:23:37 »

Мерси за инфото malinkata.
Аз не се ядосвам, но ми е тъпо някой без да го питаш да дава мнение, че на всичкото отгоре и некомпетентно. Аз също знам, за броя на ехографските прегледи, но вече правят толкова допълнителни изследвания, че е невъзможно да се вместиш в три.
А иначе моето мнение е, че ехографът е напълно безвреден за бебето.
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: декември 04, 2012, 20:09:32 »

punk_girl123 , радвам се че изследванията са излезли нормални. А какъв е полът на бебенце или предпочиташ да изчакаш ФМ за по- сигурно? Относно ехографските изследвания, знам от моя позната гинеколожка, че тези 3 са напълно достатъчни и че най-точни са кръвните изследвания, всеки допълнителен ехограф е за повече пари. За полезността или вредата от ехографа има различни противоречиви становища, но както Маликата е казла, всяко нещо трябва д абъде умерено. Но аз напълно те разбирам, с неисканите съвети, за съжаление май това си ни е българска черта. И съм така понякога, но успявам да се хавана навреме и да замълча.

Ние се преместихме най-накрая и след последната вълна от кашони , новата къща пак стана хаос, обаче мен такъв мързел ме хванал, че нищо не ми се пипа. Само ми дай разходки с малкия  blum . Иначе почти всички резултати са добри , с изключение на ТСХ (за щитовидната жлеза). Паднал е пак 0,92 , води се в границата, но аз си усещам симптомите. Най-добре се чувствам, когато е между 2-3 , но пък акушерката ми каза, че е нормално леко да падне вторият триместър за по-сигурно пак ще ме изследват в третия триместър. Иначе бебето си шава, особено нощно време, даже и таткото може да усеща движенията. В чудо съм се видяла с дрехите. Тези от предишната ми бременност са се разтегнали и ми падат, а нормалните ме пристягат , най-удобно ми е в пижама или анцуг. Това е от нас за сега.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: декември 05, 2012, 10:41:55 »

Мири казаха, че ще имаме мъж. А относно прегледите с ехограф, по принцип може и да не не гледа и пак да се роди здраво дете. Но при мен нещата бяха така
1 при установяване на бременността
2 при записване  на ЖК за да се види дали всичко се развива
3 при ранния БХС
4 при късния  БХС
До тук са 4 от които аз не мога да кажа, че има излишен.
Активен
Josephine
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1053



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: декември 05, 2012, 11:03:02 »

Пънки, следя те и те чета отдавна, и мога да кажа че бях сигурна че ще е мъж smile Много се радвам smile
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: декември 05, 2012, 11:11:28 »

Жосефин а на теб кога ти са пада термина? Ти какво си си поръчала розово или синьо?
Активен
Josephine
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1053



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: декември 05, 2012, 11:15:37 »

на мен термина ми е за 25.07.2013, ама очаквам корекция на датата евентуално smile Иначе нищо не съм си поръчала, каквото дойде smile Скоро мислих над този въпрос, чета в отчетната в мамата всички искали девойки, аз не мога да реша искам и момиче и момче smile
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: декември 05, 2012, 17:33:07 »

Браво за сините гащи! Само да кажа,че да си имаш момченце е голяма веселба у дома (казвам го в положителен смисъл) и няма такова усещане, когато синът ти те прегърне.
А за ехографа, явно системите на всякъде са различни. мен са ме гледали веднъж за установяване на бременността , а след това само ми взимаха кръв да изследват чхг-то , дали всичко се рзвива добре. ЗА БХС , нямах идея ,че се прави с ехограф, мислех , че е само кръвно изследване, но ние и през първата и втората бременност отказахме това изследване. Само сега по някое време ще отидем за установяване на пола, че съм страшно любопитна. Повечето познати твърдят ,че е момиче и ако съдя по това как протича бременността би трябвало да е , но.... в крайна сметка каквото и да е , наше си е и ще си е обичано smile
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: декември 05, 2012, 17:41:15 »

Според мен майката усеща какво ще е бебето, ако ще и подсъзнателно да е! Така че сигурно ще е момиче!
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines