Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 28, 2024, 10:15:20

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СВАТБА ВЪВ ВАРНА - 13част  (Прочетена 138557 пъти)
 
Milataaa
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 338



Моят сватбен албум

« Отговор #345 -: януари 31, 2013, 22:39:37 »

Ето тук има адреси на салони във Варна, предлагащи спрей тен:
http://bgspraytan.com/contacts.html
Не съм опитвала, бях чела доста по форуми, най-различни мнения, но според мен опитайте доста преди сватбата, за да знаете какво да очаквате и да няма изненади. Аз лично така и не пробвах, въпреки голямото ми любопитство smile
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #346 -: януари 31, 2013, 23:05:45 »

Аз съм пробвала и при мен се получава добре, но в бг не съм ходила досега никога, и въпреки всичко си личи че не е истински тен, на мен поне най-много ми харесва цвета на слънчевия тен, затова и лятото ще си ходя на плаж просто преди сватбата, освен това морската вода действа съпер и на кожата, така че нито спрей нито солариум заменят истинския плаж, разбира се с необходимите предпазни средства от "лошите" лъчи! Просто сега се налага да спася положението за снимките с изнъчената ми от учебе физиономия :-) Иначе благодаря за адресите и аз точно тази страница открих.
Активен
silver_f
Професор
****
Публикации: 477


Моят сватбен албум

« Отговор #347 -: февруари 01, 2013, 11:45:34 »

Момичета колко точно струва ритуала в ритуална зала през седмицата (+ полазване на наш фотограф) и през почивните дни? Че по телефона не дават инфо.
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #348 -: февруари 01, 2013, 14:21:37 »

silver_f, нашият граждански брак ще е през седмицата и струва 80 лв. в зала с лек музикален фон (казаха, че няма да е Менделсон, но какво точно ще звучи не знам). Фотоправо струва 69 лв., а имало и опция да се платят 5 снимки - 20 лв. Но не знам дали става въпрос за ваш или техен фотограф. Ние до края на месеца трябва да платим и ще ги питаме за снимането. Все пак ако 5-те пози са от наш фотоапарат някой ще следи колко пъти ще щракнем ли?  blum

Ето тук можеш да видиш ориентировъчно цени, май са ги увеличили с 10-20 лв.
http://svatbavarna.blogspot.com/2012/06/blog-post_24.html
« Последна редакция: февруари 01, 2013, 14:43:50 от Noir » Активен
Winterchill
Любопитен
*
Публикации: 25


« Отговор #349 -: февруари 01, 2013, 18:31:06 »

Silver,
ето им актуалния ценоразпис:
битов ритуал през седмицата: 120.00
музикално изпълнение: 80.00
подписване зала: 50.00
подписване канцелария:18.00
видеозаснемане през седмицата: 30.00
фотоправо през седмицата: 60.00
 за съжаление няма легенда:)
Активен
Seagirl
Сватбар
***
Публикации: 224


And lived happily ever after....


Моят сватбен албум

« Отговор #350 -: февруари 01, 2013, 19:46:45 »

Аз лично много се ядосах по отношение на това фотоправо за 69 лв. Ние сключихме брак през седмицата, на цена 80 лв (така наречената церемония с музикално оформление). Та тъй като не бях с роклята, бяхме само с кръсниците и родителите, нямаше да снима професионален фотограф, ставаше въпрос за 2-3 снимки на подписите и толкова, с любитески фотоапарат, направени от майка ми. Ама не, не можело, 69лв. и тогава може. Какво е това фотоправо за собственото ми подписване, за което съм платила вече? За мен е наглост да се искат такива пари, особено като става въпрос за любителски снимки. Не знам кой трябва да се сезира по въпроса, но мисля че във Варна се злоупотребява с размера и броя на таксите.
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #351 -: февруари 01, 2013, 20:13:14 »

 Общинският съвет е този, който отговаря за местните данъци и такси според Закона за местните данъци и такси. Много е спорен въпросът, кой трбва да плаща тази такса за право за снимане. Лично аз считам, че трябва да се плаща от студията, но в този случай винаги ще се злоупотребява и няма как общината да събере този данък. Има вариант, в който младоженците предварително да декларират, че техният оператор или фотограф са платили таксата и в противен случай на недеклариране да я заплащат те. това обаче води до разкриване на недекларирани доходи подлежащи на патент или корпоративен данък. Може някой юрист или финансист да вземе мнение !
« Последна редакция: февруари 01, 2013, 20:26:58 от Pachoran » Активен
KrassyAndreev
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 179



« Отговор #352 -: февруари 01, 2013, 20:30:50 »

Най-интересното е, че дори и да си платиш правото за личен фотограф, щатния си обикаля навсякъде из залата и снима директно със светкавицата... а наетият от младоженците фотограф е заставен да стои в ъгъла и няма право да снима от различни ъгли smile
Също е интересно да се знае, че във Варна обредният дом, или фирмата, която е сключила договор за тази услуга е една, а в София са ... ? познайте колко smile
Активен
silver_f
Професор
****
Публикации: 477


Моят сватбен албум

« Отговор #353 -: февруари 01, 2013, 20:33:13 »

Днес пак звънях  и успях да изкопча информация, доста мила жена се обади smile и по повод на това фотоправо 60 лв. ( ако те снима твоя фотограф), а 69 лв. ако снима твоя фотограф+фотографа на ритуална , верно си е доста висока цената... и ако не желаеш да плащаш за фотоправо ми казаха за 5 снимки 20 лв., за 6-24лв. и това фотоправо го има само през седмицата, а иначе събота и неделя си е 300 лв. с всичко до 13ч. Много странно ритуалите в Пловдив и София са на половината цена от тези във Варна  shok
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #354 -: февруари 02, 2013, 07:37:11 »

ние само подписахме в зала за 50 лв, не си струва според мен всичко останало  good и пак имаше хубави емоции, снимки си правихме преди и след подписването, дават да се правят снимки при отваряне на шампанското в коридора като се подготвяш и преди да влезеш
Глупаво е, високи са цените ...да; глупаво имам предвид къде може да се снима и къде не  good

п.с. girlinblue182, честито ви бъдещо бебче и лека бременност  heart винаги се радвам за такива новини  smile smile
« Последна редакция: февруари 02, 2013, 07:47:59 от _Ezra_ » Активен
girlinblue182
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 65



« Отговор #355 -: февруари 02, 2013, 13:23:59 »

п.с. girlinblue182, честито ви бъдещо бебче и лека бременност  heart винаги се радвам за такива новини  smile smile

Благодаря ти от сърце, Езраgive_rose

За ритуала, моя приятелна "изнудиха" служителките в ритуална да им дадат инфо за подписване, което струваше 18лв. То става в канцеларията им, само с кумовете. Дори нямаха още халки, но пък ги питали пак "Съгласни ли те... бла,бла,бла" Тя беше много доволна. Но това беше миналата година през април, сега не знам как е.
Ние бяхме в съботен ден, битов ритуал и трябваше да заплатим 340лв, от които 60 или 90лв бяха за фотоалбум "подарък". Снимките не са лоши, ама мерси за подаръка. biggrin
Във FB може да разгледате снимките на младоженците от всеки един месец, ще добиете представа за качеството им, ако не друго.
Активен
feelings
Любопитен
*
Публикации: 42



« Отговор #356 -: февруари 04, 2013, 19:56:09 »

Защ замря темичката?Ние въпроса с халките го уредихме,оказа се ,че при моята фризьорка ходи баш майстора/собственика на ателието зад Дилайт и се видяхме там и се разбрахме,ще му занесем малко,колкото имаме старо злато и той ще ни направи халките по снимка,но няма да бързаме,разбрахме се за август,нямало смисъл от сега.Още нещо отхвърлихме от списъка.Другите,къде сте?Ние май ще се наложи да поспрем с организацията понеже бъдещият ми съпруг /уча се да го казвам/ се налага да замине за дъъъъълга командировка,а аз сама не искам да уреждам нищо,остава ми само да обикалям за рокля и да пробвам ли пробвам.......За тортата ми предложиха някакъв цех в Аспарухово,забравих името-отзиви?
Активен
osinko
Любопитен
*
Публикации: 20


« Отговор #357 -: февруари 04, 2013, 23:00:00 »

Днес се срещнах с водещия Горчев, всичко хубаво ама дружката с която бачка като диджей е зает на нашета дата...и сега какво? Предложете ми добър ДЖ моля виииии   crazy Иначе сме с една стъпка напред - харесахме си ресторант....и на мен ми предстои да пробвам роклиииии. Ох, вече нямам търпение  Bravo
Активен
iskrichkavn
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 109



Моят сватбен албум

« Отговор #358 -: февруари 04, 2013, 23:02:13 »

Защ замря темичката?Ние въпроса с халките го уредихме,оказа се ,че при моята фризьорка ходи баш майстора/собственика на ателието зад Дилайт и се видяхме там и се разбрахме,ще му занесем малко,колкото имаме старо злато и той ще ни направи халките по снимка,но няма да бързаме,разбрахме се за август,нямало смисъл от сега.Още нещо отхвърлихме от списъка.Другите,къде сте?Ние май ще се наложи да поспрем с организацията понеже бъдещият ми съпруг /уча се да го казвам/ се налага да замине за дъъъъълга командировка,а аз сама не искам да уреждам нищо,остава ми само да обикалям за рокля и да пробвам ли пробвам.......За тортата ми предложиха някакъв цех в Аспарухово,забравих името-отзиви?
Малко инфо за местонахождение? Не съм чувала, пък Аспаруховка ще ставам  pleasantry
Активен
shiny
Любопитен
*
Публикации: 48


Моят сватбен албум

« Отговор #359 -: февруари 04, 2013, 23:39:34 »

И аз ще ставам Аспаруховка smile Днес минах и си капарирах роклята smile. На ред са украса, покани, халки и торта smile

Сякаш се отказах от варианта да имам чанта, ще ангажирам някой да ми държи телефона и документите. Момичета от къде си купихте обувките, искам да са хем красиви, хем и удобни, че да издържа цял ден на крак.
Активен
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines