Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 16, 2024, 01:21:13

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: DJ за сватба част 2  (Прочетена 185788 пъти)
 
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #105 -: февруари 10, 2013, 15:35:24 »

 С моята скромна практика аз лично съм присъствал на повече от 50 сватби, в които чужденците са малцинство или мнозинство. Единствените сватби , в които българите са били малцинство са две афганистански през 1996 и 1997, няколко турски за 15 години , няколко цигански за 15 години, една казахстанска през 2012, една грузинска през 2003, няколоко руски. На тези сватби на българските гости не им се превеждаше по ред причини, но най-интересно беше на афганистанската сватба, там само аз бях българин, имаще пущунски, руски, английски , таджикистански и пакистански на тази сватба. И никой на никого не превеждаше, включително на мен. А на мен и ритуалите нямаше кой да ми разясни въпреки добрия ми руски.
 Всички сватби, на които съм бил с до 50 % чужденци, са били с бълароговорящ ДЖ и партньорка и/или партньор от гостите на младоженците с по-изявени артистични заложби. Няма случай, в който "преводачите" да не се справят чудесно, особено ако са двойка - мъж и жена. Нямам случай с чуждоговорящ ДЖ на българска сватба, с изключение на турските сватби - някои.
Активен
bilyana_l
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Стани звезда на своя празник!


« Отговор #106 -: февруари 10, 2013, 16:38:46 »


 Аз също не съм попадала още на чуждоговорящ водещ/ DJ. Е, отделни реплики - да, но не изцяло...и то не винаги се приемат добре... huhhuh.gif Ако младоженците са смесена двойка, единия превежда на другия.  Имаше една сватба, където кумувете бяха американци, и то в " трета възраст" - бяха ни ангажирали само до влизането в ресторанта и не знам как са я карали до вечерта, но докато бяхме заедно се оправяха общо взето сами хората; по едно време заговорих жената нещо и тя щеше да умре милата от притеснение, че й говоря аз на нейния език, отколкото обратното...Като цяло съм забелязала, че на сватби чужденците не обичат да им се обръща чак толкова специално внимание, а искат да усетят атмосферата на българския празник! На една друга сватба, на която имаше засилено чуждо присъствие - литовци, испанци, уругвайци, чилийци и пр. -  младоженците бяха си измислили един ритуал при влизане в заведението, защото не беше точно ресторант, и бяха раздали предварително на всички гости нещо като "програма", на английски и български...
  С това пъстро етническо присъствие в България и многобройните смесени бракове, може би въпроса с чужденците и сватбите, заслужава отделна тема... girl_wink
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #107 -: февруари 10, 2013, 19:14:30 »

В желанието си да се покажете кой е по-по-най-компетентен сте овапцали и тази тема. Не че нещо ме учудва де, но........ въпросът си има много простичък отговор. При тържества с чужди гости перфектната работа върши преводач, не е нужно да е водещ! Ако има поне един от гостите да говори добре съответния чужд език, също е вариант, защото неговата помощ ще е нужна предимно за ритуалите.  Естествено, ако има водещ на чужд език е добре. За София ДЖ Емил Андреев (има и други) може да води на английски. В Варна и региона съм виждал един  Коко Паносян. Той е от Шумен но води предимно по морето и говори добре английски.
Едит, извинете колеги, но в другата тема написах - или имаш какво да кажеш на булките ( полезно!) или.................... абе пишете си, и тая тема ще заключат smile .
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #108 -: февруари 10, 2013, 19:31:14 »

 Делийски , всеки от нас споделя какво е виждал и как се е получило. Аз снимам сватби от 1991 г., а ти 10 години по-късно от мен.  Много ясно съм казал, че преводачи от гостите с определени артистични заложби би било най-чудесното нещо, което би било помогнало в превода на казаното от ДЖ. Разбира се не буквален превод и не на всичко, не е необходимо. Много добре знаеш , че при официалните ритуали - ритуална и храм на чужденеца му превежда неговия бъдещ спътник в живота. Това е необходимо задължително, защото имаме официални документи и ритуали. В ресторанта всичоко е въпрос на импровизация и точен превод на подходящите места. Иначе темите винаги могат да се затворят. Сватбите съществуват много преди съзадаването на този или дрги сайтове, а и може би много след ,бъдещето ще покаже.
 Ако пък някой много държи на преводач наемете го, има много агенции. Изгответе предварителен сценарии на събитието с точен текст и лесно след всеки анонс на събитието от ДЖ преводача ще преведе. Аз обаче такъв случай в моята практика нямам. Винаги близки на младоженците по свой определен начин се справят със задачата.
« Последна редакция: февруари 10, 2013, 19:37:26 от Pachoran » Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #109 -: февруари 10, 2013, 21:40:38 »

Ако на сватбено парти с международно участие не желаете да наемате преводач с някакъв език, другия вариант, за да не говори първо Dj и после преводача да превежда - е да си наемете водещ с определен език. Така само един ще води и ще говори и на двата езика. Има такава практика и нещата се получават добре. Разбира се водещият трябва да е с перфектен чужд език, а не да се мъчи докато измисли следващата дума, защото тогава става тягостна обстановка и ритуалите си губят ефекта, а също така и хората се отекчават.
« Последна редакция: февруари 10, 2013, 22:12:31 от DjNick Mc » Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #110 -: февруари 10, 2013, 23:27:00 »

Да DjNickMc, точно това е което търся! И помолих за препоръки, вместо това се получи малко безмислен според мен спор, както и да е мадявамсе да се еключат и булки с подобен опит!
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #111 -: февруари 11, 2013, 10:57:02 »

Мрявка аз съм била на две сватби на които гостите и младоженеца не са българи.Едната беше немска ,а другата английска.На първата сватба превеждаше приятелка на младоженците живяла дълго време в Германия.На втората ДЖ водеше на двата езика-първо на български и после на английски.На мен повече ми допадна първия вариант с превод от приятел.Тя познаваше голяма част от гостите и може би начина по който им обясняваше беше по достъпен за тях,от сухо преведия текст от ДЖ.При двете сватби имаше само ритуал в ресторанта.Те бяха подписали предварително и нямаше църковен брак.И на двете сватби все пак имаше напечатан текст за гостите от чужбина.
Активен
foundy
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #112 -: февруари 14, 2013, 20:37:14 »

Здравейте, извинявам се, че нахлувам така в темата. Може ли някой да ми прати телефон на DJ Митко Томанов.
Активен
djxopxe
Новак
*
Пол: Мъж
Публикации: 8


« Отговор #113 -: февруари 15, 2013, 12:52:43 »

Здравейте давам ви тел.на МИТКО ТОМАНОВ
0888702147
0897913725
Активен
foundy
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #114 -: февруари 15, 2013, 18:52:19 »

Благодаря Ви, за съжаление е зает за нашата дата smile
Активен
alesq
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 22



« Отговор #115 -: февруари 16, 2013, 09:02:52 »

Избрахме си за DJ! danceg
Прочетох много мнения за Варна и разбрах, че най-добрите са DJ Sunny, DJ Willy, DJ Дидо и DJ Иво...това са най-споменаваните имена. DJ Дидо се оказа зает на Нашата дата и ни препоръча DJ Иво. След разговор по телефона с него се разбрахме за среща. В края на месеца ще се видим. Каза, че щом не искаме чалга, сръбско, гръцко, турско и т.н. значи няма и да пуска. SERENADE
Сами мислим да си изберем плейлистата и се надяваме, че всичко ще е добре! Good luck

Кой може ли да сподели впечатления за DJ Иво? music
Активен
zaikova88
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #116 -: февруари 19, 2013, 20:36:06 »

ЗДРАВЕЙТЕ И ОТ МЕН МОМИЧЕТА smile ЗАПОЧНАХМЕ ОРГАНИЗАЦИЯТА ЗА НАШАТА СВАТБА КОЯТО ЩЕ Е НА 07.09.2013Г. В ПЛОВДИВ, ИМАМЕ ЗАПАЗЕН РЕСТОРАНТ ВЕЧЕ, ОБРЕДЕН ДОМ И ЦЪРКВА. ИМАМ НУЖДА ОТ ПРЕДЛОЙЕНИИЯ ЗА DJ, МОЛЯ ПОМАГАЙТЕ
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #117 -: февруари 20, 2013, 08:18:53 »

В темата за пловдивска сватба са коментирани многократно Дж Миро, Дж Дидо, Дж Алекси! Ти търсила ли си някой конкретно?
Ако не - хвърли един поглед в темата. Там има много предложения.
Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: февруари 20, 2013, 10:27:36 »

Сигурно въпроса ми не е за тази тема, но се надявам ди джеите да ми помогнат: Чух една народна песен, но си нямам идея кой я изпълнява или как се казва песента. Запомних само "Георги на мама думаше" и имаше нещо за рожден ден  pardon
Песента не е "Мама на Георги думаше". Ако някой се сети, моля да ми пише, че много ми харесва give_rose
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #119 -: февруари 20, 2013, 11:05:56 »

http://www.vbox7.com/play:8709b24469 - да не би да е тази?

Ние избрахме DJ Stoian  good
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines