Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 23, 2024, 08:13:20

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: DJ за сватба част 2  (Прочетена 179742 пъти)
 
Josephine®
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 640


Come Josephine in my flying machine


« Отговор #30 -: януари 14, 2013, 12:18:46 »

Моля за съвет... Малко съм объркана при избора на DJ. Бяхме се спряли на DJ, който сме виждали и чували по време на сватбено тържество, но той е зает за съжаление. И сега изниква въпросът: Как да одобря и избера DJ, който не познавам като стил на работа? При фотографите и видеото ми се струва по-лесно и там изборът ми беше категоричен, но при тях разглеждах доста време и добих представа за колегите им, сравних работата им. Предполагам, че при среща с DJ трябва да обсъдим типа музика, ритуалите, първи сватбен танц, ресторанта, където ще се проведе тържеството... Трябва ли да съм подготвена с технически въпроси? И все пак какви са акцентите, които са ориентиращи? Извинявам се, ако въпросите ми ви се струват безумни, но има толкова много DJ  blush
Благодаря ви много!!!  give_rose give_rose give_rose
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: януари 14, 2013, 15:11:42 »

Аз мога да ти споделя ние как си избрахме....
Понеже ДЖ е доста търсен го запазихме около 8 месеца преди сватбата/дето се вика даже дата в гражданското още не бяхме запазили/. Ангажирането стана по телефона, но като се срещнахме с него ми направи впечатление, че си записа всяко наше предпочитание към неговата работа, след което обясни как работи той. Добави, че ако ние искаме нещо по специално ще се съобрази с нас, но опита му показва, че това е по добрия начин на водене.
В последствие той спази всички изисквания и се получи едно много весело тържество, на което винаги имаше танцуващи хора и дансинга беше празен само по време на тихата музика, пусната за да може всички да хапнат докато ние поздравим гостите!
П.П. ходили сме на няколко сватби с не толкова известни водещи, но разликата на дансинга си беше забележима, въпреки сходството в пусканите песни!
Така че най-добре говорете с човека лично и вижте дали ви допада неговия начин на работа.
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #32 -: януари 14, 2013, 15:12:08 »

Josephine®,
Определено има много Dj София.
Една малка част от тях са професионалисти в бранша.
Още по-малка част обаче са профилираните сватбени Dj.
Ето с това трябва да започнете като начало.
Би било добре изборът ви да се спре на Dj, който през изминалата година е имал повече
сватбени изяви, което ще е до известна степен гаранция че е търсен и че има опит и практика.
И след това в течение на разговора ще усетите сами дали този човек ви допада или не.
Ако изпитате някакъв дискомфорт или нещо ви дразни в поведението му, по време на срещата и контакта с него, това е предпоставка че от този момент, чувството на несигурност в избора ще ви тормози чак до края на събитието. А това е много натоварващо, особено когато имате да организирате още много хора и неща покрай вашата сватба.
Не е много правилно да се предоверявате на чужди препоръки или отрицателни мнения, защото те ще са от хора различни от вас по много фактори.
Много често, положителните или отрицателни ЧУЖДИ мнения и препоръки са с комерсиален оттенък а това със сигурност не отразява реално това което ви интересува.
Ами такива неща като за начало smile smile smile
Активен
manol_l
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #33 -: януари 16, 2013, 10:26:48 »

Здравейте предстои ни сватба през май 2013 година в Пловдив и ни остана само организацията с DJ ама нямаме представа кои да бъде някви мнения и предложения?
Благодаря предварително
Активен
Фотография Русинов
Ентусиаст
**
Публикации: 57



« Отговор #34 -: януари 16, 2013, 11:08:43 »

Здравейте предстои ни сватба през май 2013 година в Пловдив и ни остана само организацията с DJ ама нямаме представа кои да бъде някви мнения и предложения?
Благодаря предварително

В града не липсват добри сватбени DJ и те не са без известни и трудни за намиране.Въпроса е какво на Вас по-точно ще ви хареса, тъй като всеки си има определен стил на водене, някои са по-официални и представителни, други харесват да има шеги и закачки.Това най-добре може да прецените при личен разговор, тъй като по отношение на отзиви тук е прекалено индивидуално, това което се е харесало на някого, може на Вас да не ви хареса.Отделно е въпроса, че добрите DJ се запазват от рано.
Успех!  good
« Последна редакция: януари 16, 2013, 11:15:16 от Фотография Русинов » Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #35 -: януари 16, 2013, 11:47:01 »

manol_l,
Един от колегите Dj, когото аз лично определям като много еродиран и гъвкав по отношение на поведение и запознат с всякакъв вид и стил музика е Dj Алекси Маронов. За него мога да кажа още, че за всяко сватбено парти се подготвя индивидуално, което означава, че на вашето сватбено парти ще се представи в такава светлина в каквато вие имате желание.
Проверете и се убедете лично, това е задължително условие за да сте сигурни и спокойни че правите правилния избор!!!
Успех !!! smile
« Последна редакция: януари 16, 2013, 11:52:23 от DjNick Mc » Активен
Amelie
Ентусиаст
**
Публикации: 72



« Отговор #36 -: януари 17, 2013, 10:48:18 »

Записвам се с питане за Dj.
Нашата сватба ще се проведе юли месец в София. Тъй като половината от гостите ще са чужденци имаме нужда от някой, който говори английски и е пускал на подобни сватби.
Някакви предложения?
Активен
djdimi
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 361


dimifoto.weebly.com


« Отговор #37 -: януари 17, 2013, 15:49:41 »

Записвам се с питане за Dj.
Нашата сватба ще се проведе юли месец в София. Тъй като половината от гостите ще са чужденци имаме нужда от някой, който говори английски и е пускал на подобни сватби.
Някакви предложения?
От опит мога да кажа, че е най-добре да си наемете и водеща (жена)  с добър английски за ритуалите и игрите (ако желаете да има и игри, британците се кефят), получава се страхотен екип, а DJ-ят трябва освен приличен английски и сватбен опит е добре да има и познания за британската култура и музиката която се слуша и се приема добре на Острова , а ако е работил като DJ в курортите (Боровец, Пампорово, Слънчев бряг ) , още по-добре.

П.П. За София не мога да дам мнение или препоръка, от Пловдив съм.
« Последна редакция: януари 17, 2013, 15:52:52 от djdimi » Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: януари 17, 2013, 15:58:49 »

manol_l,
Един от колегите Dj, когото аз лично определям като много ерОдиран и гъвкав по отношение на поведение и запознат с всякакъв вид и стил музика е Dj Алекси Маронов. За него мога да кажа още, че за всяко сватбено парти се подготвя индивидуално, което означава, че на вашето сватбено парти ще се представи в такава светлина в каквато вие имате желание.
Проверете и се убедете лично, това е задължително условие за да сте сигурни и спокойни че правите правилния избор!!!
Успех !!! smile

Не знам колко е ерУдиран, но сайтът му е пълен с правописни грешки, като започнем от "кумуве"!

Ако този е ерудиран, не знам другите какви са.

За да не съм съвсем  Offtopic , ще кажа, че предложението на djdimi определено заслужава внимание според мен!
Активен
veninceto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 150



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: януари 17, 2013, 19:20:58 »

Мога да споделя личните си наблюдения за наистина добри DJ от Пловдив, като най-желаните и търсени DJ, които със Сигурност ще се съобразят с желанията ви и ще ви направят сватбата готина са:
DJ Алекси (Алекси беше нашия DJ и останахме много доволни, страхотен е!!!)
DJ Миро и DJ Дидо (били сме на сватби водени от тях и те са много добри и правят купон!!!)
За DJ от София съм чувала и чела само положителни отзиви за DJ Стоян Петров!!!
P.S.
Това с правописните грешки си е чиста форма на заяждане според мен... В Google има цели създадени теми с "КумУве" и "КумОве",  и е правилно КумУвам, а не КумОвам...
и вместо да търсим правописните грешки по сайтове и форуми и да се заяждаме "тънко" (ЕрОдиран, или ЕрУдиран и др. такива) споделете мнение за конкретен въпрос да бъдете полезни а не да Spamite. И аз самата също понякога бърквам в писането заради "Language Bar-a" Wink
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #40 -: януари 18, 2013, 00:49:05 »

Записвам се с питане за Dj.
Нашата сватба ще се проведе юли месец в София. Тъй като половината от гостите ще са чужденци имаме нужда от някой, който говори английски и е пускал на подобни сватби.
Някакви предложения?

Честа практика е при подобна ситуация, когато голяма част от гостите са чужденци, да се наема преводач за да може на всички да е ясно какво се случва.
Dj не е задължително да е работил на море, на планина, в Щатите, в чужбина или да е изучил историята и културата на съответната държава за да знае как се забавляват англичаните например. Просто е необходимо да си наемете добър професионалист - сватбен Dj, с практика и умения и всичко ще бъде както трябва.


veseto_87
Не ви прави чест след толкова много постове във форума да се занимавате с кокошкарски постове за  правописни грешки !?!?! Дребнаво и ненужно !
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: януари 18, 2013, 09:11:24 »

Просто смятам, че не е редно някой да има толкова претенции, когато допуска правописни грешки!
Затова сме на такова положение...И все по-зле ще става!
Не мислите ли че е редно първо да сме грамотни и после да сме професионалисти?


Но хайде де, по-голяма чест е да сме неграмотни, отколкото да казваме истината!
« Последна редакция: януари 18, 2013, 09:27:12 от veseto_87 » Активен
Amelie
Ентусиаст
**
Публикации: 72



« Отговор #42 -: януари 18, 2013, 10:00:54 »

От опит мога да кажа, че е най-добре да си наемете и водеща (жена)  с добър английски за ритуалите и игрите (ако желаете да има и игри, британците се кефят), получава се страхотен екип, а DJ-ят трябва освен приличен английски и сватбен опит е добре да има и познания за британската култура и музиката която се слуша и се приема добре на Острова , а ако е работил като DJ в курортите (Боровец, Пампорово, Слънчев бряг ) , още по-добре.

П.П. За София не мога да дам мнение или препоръка, от Пловдив съм.
Гостите няма да са англичани, ще са германци, но болшинството от тях говорят английски,просто ми се стори твърде много да искаме DJ,който говори немски. girl_wink Вариантът за водещ, който говори немски ми допада, въпреки че ние мислехме да отпечатаме информативни брошури за всички чуждестранни гости с подробна информация кой обичай защо се изпълнява, откъде идва и каква е символиката. Тъкмо ще имат какво да правят, докато ние си правим фотосесията и после ще имат шанс да видят нагледно. Пък и това може да бъде красиво направено, под формата на книжка, която после да си остане спомен за тях. Преводач не ми се ще, защото ще стане голямо разводняване.
Що се отнася до музиката - ще дадем примерни изисквания, дискове, идеи и т.н. То май всички младоженци правят така, за да може DJ-ят да усети техните предпочитания и настроения.  pardon
Ако нещо не съм в час, моля пояснете.
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #43 -: януари 18, 2013, 10:49:35 »

Amelie,
Много правилно сте решили да го направите. Това с книжката е оригинална идея, наистина ще е интересно а и не се среща често като вариант.  good


veseto_87,
Сега се сетих за няколко случая с младоженци, които още на следващия ден след сватбата се разведаха, защото разбраха че диджеите им са пропуснале две запетайки и три точки в сайтовете си. И за съжаление такива случаи зачестяват все повече и повече...........
« Последна редакция: януари 18, 2013, 11:17:13 от DjNick Mc » Активен
eleni4ka
Професор
****
Публикации: 346



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: януари 19, 2013, 17:36:10 »

Запазихме си DJ днес  danceg - Митко Томанов, голям сладур, лесно се общува с него, след сватбата ще дам и още отзиви!
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines