Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 22:25:23

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 31 32 [33] 34   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Покупки за бебето и детето" 17  (Прочетена 172919 пъти)
 
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #480 -: януари 04, 2014, 12:28:20 »

И ние използваме, този който е показала Sunray, нашият не е Бертони, но дизайнът е същия и го намирам за много практичен. Започнахме да го използваме преди да навърши три години, вече сам го поставя и се качва с помоща на малко специално столче.
Децата реагират различно, например нашето момче си помисли, че вече е много голям, щом използва "голямото гърне", както той го нарича. Така че всичко е индивидуално, зависи от фазата, в която се намира детето.
Успех! give_rose
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #481 -: януари 04, 2014, 13:38:02 »

И аз мисля, че за възрастта на Ема е рано, но не пречи да пробваш, може пък да й хареса на нея, всяко дете е индивиадуално все пак.  smile Бях сложила Рони направо на тоалетната чиния около годинката, защото нямах гърне под ръка и нямаше проблем. Но 2-3 месеца след това като я сложих на такава приставка, пак поради липса на гърне и въобще не пожела да стои, плачеше и я беше страх.
Иначе и при нас след прохождането Рони не искаше да стои в гърнето, ставаше, но й давах разни играчки за да се задържи. А сега вече тя сама си сяда в него или казва като й се ходи, но обича да разглежда книжки като е на гърнето и имам цяла купчина в близост, може би заради навика.  smile
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #482 -: януари 05, 2014, 14:56:06 »

      Аз да попитам някой има ли наблюдения или впичатлиния за столче за кола nania Cosmo sp. Дават ги с добри резултати при краштестовете.
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #483 -: януари 06, 2014, 10:26:21 »

Искам да попитам какви шишета ползвате - Нук, Авент, Томи Типи?
Каучуков или силиконов биберон, стъклени или пластмасови шишета? smile
« Последна редакция: януари 06, 2014, 11:09:52 от lunno momiche » Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #484 -: януари 06, 2014, 10:35:58 »

Първите две години само НУК, като през първата годинка - стъклени шишета и каучукови биберони. После минахме на силиконови. Аз лично бях много доволна.
Активен
AliTia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 593



Моят сватбен албум

« Отговор #485 -: януари 06, 2014, 12:03:54 »

Ние ползваме Авент пластмасовите шишета със силиконови биберони. В началото дохранвах с АМ и на малкия много му хареса. Сега сме само на кърма и шишето си го ползвам за чай.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #486 -: януари 06, 2014, 22:16:15 »

Ние Томи Типи -пластмаса и силикон.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #487 -: януари 07, 2014, 00:19:54 »

Към софиянци...кои магазини за набавяне на първоначални покупки ще ми препоръчате. Главно колички, легла, спални комплекти, ванички, одеяла и подобни ми се иска да ги видя преди да ги купя. Сещам се за магазина на Angel Baby само.
Активен
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #488 -: януари 07, 2014, 07:41:13 »

Mrs.™ ,от един магазин едва ли ще успееш всичко което желаеш да закупиш.
Магазини които съм ползвала са :
Вис Виталис --има колички,ванички,дрехи,козметика,шишета и т.н
Пакостник -в Овча Купел( имат електронен магазин,но и норрмален)
Хиполенд- най-вече Сердика Мол ( по-голям е и повече избор има)
Аико -има легла,колички( малко на брой),спални комплекти,повивалници,одеала.
Предполагам,че ще се сетя и за др които съм ползвала,но сега тези ми изникват...

Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #489 -: януари 07, 2014, 09:42:13 »

Аз бих добавила ИКЕА - легла, скринове, повивалници, спално бельо, одеала.
Можеш да влезеш в някой Mothercare(по моловете) и ако харесаш нещо да си го поръчаш от Англия - неколкократно по-евтино.
Mагазин Premaman - мулти бебешки магазин, а ако си закупиш клиентска карта ползваш целогодишно намаление smile

Момичета, благодаря за мненията за приставките за тоалетна.....длъжна съм да пробвам, защото гърнето продължава да е пръв враг на Ема  pardon
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #490 -: януари 07, 2014, 14:29:03 »

 Offtopic Иси, знам, че при васко дете е индивидуално, но аз четох една статия, че тъй като памперсите са голямо удобство за съвременните майки, те слагат децата си на гърне около и дори след годинка. При което, детето изживява стрес, тъй като за него вършенето на тези работи става в памперса. Следоватлно доста трудно привиква, защото цял живот си е вършило работата в памперса. Може би е просто въпрос на време за Ема.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #491 -: януари 07, 2014, 21:37:41 »

Цял живот в случая звучи странно, при положение, че говорим за период от около година.
Да, за невръстното дете всичко в началото е ново - не само сядането на гърне и отучването от памперс. Същото се отнася за приобщаването към малка общност в ясла или градина. Свикването с общата храна. Прохождането. Все нови неща, нормално е.
Не е задължително да е трудно отучването. Важното е да се подходи с внимание, нежност, но и с постоянство. Това е. Ели на година и 4 месеца беше окончателно без памперс, с изключение по време на сън. Около годинката започнах редовно да й предлагам гърне. Естествено, имахме 2-3 седмици по десетина напишквания на ден, но всичко отминава. Рано или късно.
Принцеска, опитай както се сетиш. Докато детето не е стресирано, всичко може да помогне. Книжки, песнички smile Аз по едно време се улавях, че се държа като истински шут  pardon
Като цяло, базирано на моето обкръжение, отучването отнема месец-месец и половина, до два, при положение, че памперса се свали от раз и не се слага повече.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #492 -: януари 09, 2014, 11:02:08 »

По повод шишетата и аз много се чудих какви да купувам. В крайна сметка взех едно пластмасово на Авент със силиконов биберон и едно самостерилизиращо се на МАМ - пак със същите характеристики. Това на МАМ го ползвам само за вода и ми е удобно. Авентското е ползвано за хранене, когато ме е нямало и някой е хранел малката с изцедена кърма.
Сега обаче имам друга питанка Wink Майка изрови шишета на Чико, купувани от Корекома навремето за мен. Естествено бибероните отдавна за нищо не стават, но шишетата са стъклени и са си запазени в перфектно състояние. Идеята ми е да им купя биберони и да ги ползвам, когато започна със соковете. Някой пробвал ли е нещо подобно? Новите биберони стават ли на старите шишета на Чико?
Активен
macituu
Сватбар
***
Публикации: 219



« Отговор #493 -: януари 09, 2014, 17:16:51 »

Стъклените шишета не са ли тежки и неудобни за разнасяне.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #494 -: януари 09, 2014, 17:31:44 »

Със сигурност е така, но аз шишета не разнасям по разходките... Поне засега. pardon
Хубавото им е, че не се захабяват от плодовите сокове. А тези, които имам и без това са големи. До сега съм купувала само малки и мисля, че няма да са ми много удобни като се захраним. Не съм го измислила окончателно nea
Активен
Страници: 1 ... 31 32 [33] 34   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines