Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 04, 2024, 17:36:27

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 30 31 [32] 33 34   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Покупки за бебето и детето" 17  (Прочетена 175465 пъти)
 
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #465 -: декември 09, 2013, 11:42:18 »

Момичета, чета ви, но малко време ми остава за писане. Затова с малко задна дата - така и не сложихме шперплат на нашата кошара. Оказа се, че няма да е много лесно и ще трябва да се разпробива наново. Затова намерих една подходяща едноцветна покривка с дължина 140 см. Затискам я с матрака, а от другия край я оставям да виси като перде отпред. Така скривам дупката и малко от малко предпазвам нещата да не се прашат в чекмеджетата.
Маги, много ми харесва вашата give_rose
Колелцата са нещо страхотно. Моят свекър ми направи скрин с 4 чекмеджета, като отгоре е повивалника. По идея на мъжа ми скринът има силиконови колела със спирачки. Така за почистването нямам проблем good Скринът стои под климатика, но при преобличане го местя, където и както ми е удобно, а като махна самия дунапренов повивалник имам плот, на който си слагам една мини дъска за гладене от Джъмбо. Гледам всяка подобна мебел да е по-функционална - нещо необходимо за по-малки жилища.
« Последна редакция: декември 09, 2013, 11:45:24 от Alichka » Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #466 -: декември 09, 2013, 12:39:22 »

Момичета, не зная дали това е темата, в която мога да помоля за мнение, относно стерилизатора. Нужна покупка ли е той? Колко време го ползвахте?
Благодаря предварително!  give_rose
Активен
Scarlett
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #467 -: декември 09, 2013, 14:18:41 »

Аз ползвах стерилизатор около 6 месеца, въпреки че детето ми е кърмено през това време и не съм му давала вода (т.е. шишета с биберони), биберон-залъгалки и т.н. Просто ми трябваше, за да си стерилизирам помпата за кърма. Нея я ползвах плътно 4 месеца за стимулация на лактацията, тъй като нямах много в началото. Ако не ти се купува стерилизатор, има едни течности за студена стерилизация, мисля, че бяха на Чико, но едва ли излиза по-евтино. Има нормални стерилизатори и такива за микровълнова. В чужбинските сайтове като цяло са по-евтини (моят например е купен от английския Амазон).
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #468 -: декември 09, 2013, 14:23:00 »

lunno momiche , аз не съм имала и не съм изпитала нужда. Кърмих и не съм ползвала никакви шишета, биберони , затова и нямах какво да стерилизирам. Наколко пъти, когато си замразявах изцедена кърма, предварително стерилизирах помпата и шишето  , но по стария начин - изварих си ги в тенджера с вода  smile
Затова, ако мислиш да кърмиш, не мисля че ще ти е нужен. Ако все пак нещо не се получи и се налага да даваш АМ, вода , биберони , то може да си го закупиш в последствие  Wink Поне аз така бих направила .
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #469 -: декември 09, 2013, 18:27:12 »

лунно момиче според мен стерилизатора е задължителен,ползвам го вече година.но си купи евтин за микровълнова ,няма смисъл от по скъп.Стерилизира се всичко,беберон,залагалки,шишета.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #470 -: декември 09, 2013, 19:01:22 »

Според мен стерилизаторът си е почти задължителен. Аз лично си взех на Авент за микровълнова и съм доволна. Стерилизирам помпата за кърма, залъгалките и едно шише, което ползвам за изцедена кърма, когато се налага да ме няма и някой близък да храни малката. В началото заглеждах скъпите варианти, но сега не виждам смисъл от тях.
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #471 -: януари 01, 2014, 12:34:29 »

Мамчета, за много години!

Моля ви, препоръчайте ми чаша със сламка, че се обърках и не знам какво да гледам  crazy
Пробвах с обикновена сламка, но Бубет не се справя на първо четене, а и отворената чаша пълна с течност много я привлича за пакости....
Активен
emetoem
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1064



Моят сватбен албум

« Отговор #472 -: януари 01, 2014, 20:48:07 »

Сноуче има такива чаши със силиконови сламки, с такава се научи племенника ми да пие от сламка. Няма да ти препоръчвам марка - 'щото и аз не знам smile
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #473 -: януари 01, 2014, 22:26:25 »

За много години! Бъдете здрави и щастливи!
Чаша със сламка ползвахме тези http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=13025&cat=91   http://www.baby.store.bg/p69023/nerazlivashta-se-detska-chasha-active-sporty-za-bebeta-nad-18-meseca-ot-seria-explora-.html
Имахме и с твърд накрайник на Томи Типи,но така и не я хареса.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #474 -: януари 02, 2014, 11:00:35 »

Явор има ето тази на Авент.Много съм доволна.Разбира,неговата е синя blum


* Nerazlivashta_chash_260_Pink.jpg (21.92 KB, 500x500 - видяно 285 пъти.)
Активен
miauka
Наблюдаващ
Сватбен ГУРУ
***
Пол: Жена
Публикации: 793


"Не е важно какъв си-важното е да си добър човек!"


Моят сватбен албум

« Отговор #475 -: януари 02, 2014, 11:22:39 »

Сноу,майка ми подари на Алекс за Коледа една децка чаша със сламка smile
Ние имаме жълтата:  http://kosara.bg/netechascha-chasha-s-s-slamka-i-dr-zhki-240ml
Той първоначално не можеше да смуче, но след 3-4 опита успя smile Аз му показах как,нали сега е на фаза да ме имитира smile Сега вече може да пие и със сламка.Много съм доволна  good Даже сега смятам да му взема тази:  http://kasida.bg/avent-nerazlivashta-se-chasha-sys-slamka-340-ml-sinq-206-22874.html само за вода  girl_wink
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #476 -: януари 02, 2014, 12:03:25 »

Да,аз забравих да кажа,че чашката на Авент е само за вода.Но аз например други течности не давам ,освен чай и вода и това не ми е проблем.Все пак чая малко трудно го пие.
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #477 -: януари 03, 2014, 23:48:17 »

Благодаря ви, момичета! Предполагам, че ги препоръчват само за вода заради почистването на сламката  crazy
Това, което ме притеснява в чашата на Авент е, че няма дръжка/и....Чашата която препоръча *mwpo много ми допадна на пръв поглед, накрая ще идем в някой голям магазин и ще реша на място  имайки наум вашите съвети и предложения pardon

Нещо друго, Ема отказва да си сяда на гърнето вече 2 месеца и обмислям да и вземем направо приставка за тоалетната чиния - някой има ли преки впечатления и препоръки ?

« Последна редакция: януари 03, 2014, 23:54:00 от Snow_White » Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #478 -: януари 04, 2014, 08:23:21 »

Сноу, адапторите за тоалетна не се различават много един от друг. Нашите са съвсем обикновени и евтини. На Бертони:

Ели започна по-сериозно да го ползва преди няколко месеца. Мисля че на възрастта на Ема още е раничко, но пък адапторите не са скъпи, не пречи да пробваш, ако държиш. Ели като по-малка се страхуваше, заради височината. Постепенно, някъде около втората годинка започна да сяда на него, но рядко. Сега вече дори сама настоява за "голямата тоалетна" smile
« Последна редакция: януари 04, 2014, 08:28:00 от sunray » Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #479 -: януари 04, 2014, 09:35:05 »

И аз мисля, че е малка още, но не пречи да се пробва. Така или иначе няма да е излишна покупка.
Никола също беше на около 2, като поиска на голямото гърне. Но все още не го използва често. Предпочита си малкото и това е .
Активен
Страници: 1 ... 30 31 [32] 33 34   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines