Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 15:37:09

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 34   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Покупки за бебето и детето" 17  (Прочетена 173048 пъти)
 
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #150 -: януари 29, 2013, 11:34:06 »

На една от лекциите, които посещавах като бременна една педиатърка каза, че бънджито (и проходилките) трябвало със закон да го забранят - изобщо не било подходящо за бебета.
Явно колкото лекари, толкова мнения  pardon
Активен
katerinaatan
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 205



Моят сватбен албум

« Отговор #151 -: януари 29, 2013, 11:35:43 »

Чувала съм,че много бебета се забавляват с бънджито, но и според мен не е подходящо за неукрепналите ставички...
Активен
V_e_S_i
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 879



Моят сватбен албум

« Отговор #152 -: януари 29, 2013, 12:59:29 »

Момичета, не знам какво става, но имам чувството, че живеем във време, в което всичко се отрича - вода, мед, ранно захранване, повиване с пелени, проходилки, бънджита, кенгуру и т.н. Явно наистна колкото лекари, толкова и мнения. Аз съм била с проходилка, а пък съм си и лазила. Други мои връстници също pleasantry Ето тук д-р Алексиев не ги отрича: http://spisania.rozali.com/ot-moeto-dete/p10101.html  и мисля, че малко се прекалява с отричането на всичко.
Все пак, аз съм решила за себе си и очаквам майки, които са купували или ще купуват, да споделят мнението си:)
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #153 -: януари 29, 2013, 13:05:34 »

Нормално е да се отричат много от старите методи по простата причина, че науката се развива и се откриват нови и нови начини за диагностициране и намиране на причина за определени болести и проблеми при развитието на децата.

Това е все едно още да се пуска кръв за здраве на хората, макар науката да го отрича.

Всяка майка сама за себе си решава как да гледа детето си и как да го възпитава.Така че щом си решила да имате проходилка, не мисля че трябва да искаш разрешение от някой, особенно пък от форум.
Активен
prety
Сватбар
***
Публикации: 208



« Отговор #154 -: януари 29, 2013, 13:20:46 »

За проходилките знам, че е важно седалката да обхваша добре, да не се изхлузва на една страна. Също и за бънджитата и кенгуру. За колелцата не знам. Ние имахме проходилка  на Чико(не съм купувала, дадоха ми я да я ползваме) и нашия педиатър ме посъветва ако ще я слагам да е за кратко (10-15мин). За бънджито, ако е от тези, който се закачват на врата, ми каза също само за кратко и да не я оставям сама на него(не сме ползвали такива, аз си питах само). За бънджи от тези на земята важи същото, както за проходилката.
Ето такава прохидилка ползвахме
http://www.chicco.in/OurProducts/SchedaProdotto/tabid/1360/art/00067648700000/Default.aspx
Активен
emetoem
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1064



Моят сватбен албум

« Отговор #155 -: януари 29, 2013, 15:14:24 »

Моите племенници и двамата си бяха с проходилка и не са имали никакъв проблем, даже е имало дни дето по цял ден а вършеели из къщата с проходилката и им е било много приятно, че могат да бъдат като големите.
  Веси щом си решила да си купиш, купи си , то ако се вслушваме във всичко и във всички, няма да има и какво да ядем даже. Аз също съм на мнение, че живот и здраве ще имаме проходилка! Важното е наистина да гледаш седалката, защото при племенника ми се получи едно протъркване от ръбовете на седалката и беше много неприятно. Другото прецени какви са ти разстоянията в къщи, да не е много широка, да може спокойно да си взима завоите и т.н, според мен това е важно за проходилката.
Активен
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #156 -: януари 29, 2013, 16:10:39 »

Веси, аз нямам проходилка,но две от моите приятелки с по-големи бебчета са с проходилки Chicco.От тях знам ,че са доста стабилни и маневрени,както че имат и музикален панел отпред. Аз съм купила бънджи на малкият и само чакам да пристигне с куриера. Успех с намирането на подходящата.
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #157 -: февруари 05, 2013, 04:59:13 »

Веси, ние купихме най-обикновенна проходилка, преди две години, когато гостувахме на майка ми за 2 месеца, тъй като там няма много подходящи условия просто ей така да го оставиш на земята да се въргаля. Освен това, Крис още от бебе изкаше да бъде във вертикална позиция и по този начин проходилката ни улесни. Тогава Крис беше на 6 месеца. По същото време започна и да се изправя сам. След като се прибрахме, му купихме уокър, който много малко се използва по предназначение, защото той си лазеше навсякъде. На 10 1/2 месеца проходи. Може би щеше да проходи и по-рано , ако точно по това време не се местехме в ново жилище (отне ни 3 седмици) и той прекара доста време в колата. Всичко е строго индивидуално.
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #158 -: февруари 06, 2013, 17:36:28 »

Мамчета, да попитам, дали някоя от вас има ето този тип количка или нещо подобно http://www.amazon.com/Little-Tikes-Deluxe-Cozy-Roadster/dp/B004RSGB40/ref=sr_1_3?s=toys-and-games&ie=UTF8&qid=1360164760&sr=1-3&keywords=Push+Around+Buggy

Крис има рожден ден другата седмица и исках да го изненадам с нещо , а той харесва колите.
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #159 -: февруари 06, 2013, 18:05:49 »

Мири,
ние ползвахме известно време това колело на Little Tikes и е ужасно трудно да се управлява. Не може да завива лесно, трябва да го повдигнеш буквално, за да завиеш.  Сега го продавам.
http://www.amazon.com/Little-Tikes-3-in-1-Trike-Purple/dp/B006JW15N4/ref=sr_1_5?s=toys-and-games&ie=UTF8&qid=1360166214&sr=1-5&keywords=little+tikes+bike

Сега купихме това колело и е много много по-добро и на разумна цена: http://www.amazon.com/Schwinn-Easy-Steer-Tricycle-White/dp/B003BWITGG/ref=sr_1_8?ie=UTF8&qid=1360166194&sr=8-8

Имали сме и това, но няма колан и го вьрнах, защото Леа иска да се вози права и да се навежда надолу: http://www.amazon.com/Joovy-135-Tricycoo-Tricycle-Orangie/dp/B004Y3DX4O/ref=sr_1_1?s=toys-and-games&ie=UTF8&qid=1360169364&sr=1-1

С две рьце препорьчвам тази кола - невероятно лесно се управлява, Леа лесно слиза и се качва, бе голям хит е в нас и в парка:

http://www.amazon.com/Step2-Push-Around-Buggy-Red/dp/B00000IZEM/ref=sr_1_1?s=toys-and-games&ie=UTF8&qid=1360166406&sr=1-1
« Последна редакция: февруари 06, 2013, 18:49:59 от Anichka » Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #160 -: февруари 06, 2013, 18:11:32 »

Аничка, благодаря, за бързият и информативен отговор. Второто колело, което сте купили страшно много ми хареса, а и изглежда доста по удобно за бутане.
Активен
radi.
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 241



Моят сватбен албум

« Отговор #161 -: февруари 07, 2013, 22:28:11 »

Ние ползвахме ето тази проходилка http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=8468&cat=70 доволна съм още е здрава и ни беше от голяма полза  smile
Активен
bubi_baby
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 474



« Отговор #162 -: февруари 11, 2013, 22:25:01 »

Здравейте!Някой има ли този дневник ?



Може ли да сподели мнение и ако може някои снимки от него, за да добия представа, защото го гледах в един сайт, но няма качени снимки от вътрешността.
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #163 -: февруари 12, 2013, 00:24:06 »

bubi_baby аз имам абсолютно същия, само че на английски. Не е много подробен, само основни неща, на страниците може да се лепят 1-2 снимки, но е красиво нарисуван вътре. Аз бях пуснала снимки на първите страници на дневника в моята тема.  smile
Активен
katerinaatan
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 205



Моят сватбен албум

« Отговор #164 -: февруари 12, 2013, 07:57:01 »

В Джъмбо бях гледала интересни дневничета. Трябва и ние да си купим, но се двуумя между дневник и фотокнига  sad
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 34   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines