Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 01, 2024, 23:14:49

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 34   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Покупки за бебето и детето" 17  (Прочетена 173554 пъти)
 
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #15 -: октомври 26, 2012, 21:26:43 »

Ние нямаме много място - спалнята ни е малка, но въпреки това аз държах детето да има истинско стабилно легло, а пък с преносимата кошарка няма да се разминем - бабите са далеч и като пътуваме би била удобен вариант. Освен това, аз държах леглото да е дървено, а не ПДЧ, тъй като никой не може да гарантира качеството и безопасността на ПДЧ-то (професионално поназнайвам разни неща  blush)...в крайна сметка намерихме дървено легълце 120/60см и то на доста добра цена. Но в крайна сметка всеки може да има собстевно мнение и съображения по въпроса.

За количките, аз също съм запленена от дизайна на количките CAM, но прочетох, че не са много здрави, а като се опитах да вдигна една такава установих, че са и тежки. Аз съм дребен човек и ми трябва лека и маневрена количка. Освен това, багажника на колата ни е малък, затова търсихме количка, която е максимално компактна в сгънато положение. Накрая се спряхме на новия модел на Mutsy - Evo. Много харесвам Quinny-тата, но не са толкова компактни, а и ми идват тежички  pardon

За слинговете, много искам да си взема, чела съм много положителни мнения. Аз лично не харесвам кенгуру-тата. Слинга ми напомня на люлка, освен това четох, че е удобен за кърмене, а и е по-удобен за бебето. За момента не мога да се спра на конкретен модел, затова ще съм благодарна, ако някой сподели опита си smile
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #16 -: октомври 26, 2012, 21:49:27 »

Много харесвам Quinny-тата, но не са толкова компактни, а и ми идват тежички  pardon



Вярно е че са тежички ,но тази която ние имаме е доста компактна и доста маневрена.Забравих да спомена ,че е триколка ,а това явно има значение.smile
Активен
V_e_S_i
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 879



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: ноември 01, 2012, 12:01:08 »

Здравейте и от мен! Включвам се по темите:

Количката - взехме ето тази: Още не съм я пробвала, но тези дни ще мога да изкажа мнение от опит! Иначе отговаря на моите критерии - комбинирана, без отделни кошове, коша да се обръща, а не дръжката, за да може по всяко време бебето да е с лице или с гръб към мен, както имам нужда. Освен това да е с единични гуми. Много в важно тези откъм дръжката, където ще буташ да са единични, защото с двойни са ми се оплаквали много мами, че пречат и се ритат в тях.Друго, друго....май това е. Само багажника й е малък, но все ще се преживее някак.

Кошара или легло: ние взехме за сега сгъваема кошара и сме доволни. По-натам направо на юношеско легло ще я сложим малката и така. Дори да решите да вземете дървено легло, кошарата пак си е полезна при пътуване, по-късно за игра и т.н.

Между другото искам да вметна, че ако някой си търси стерилизатор, аз продавам моя на АВЕНТ. Абсолютно чисто нов е, не е ползван, защото още в болницата си поръчах помпа за кърма на Томи Типи, а тя е в комплект със стерилизаторна кутия и дефакто, този стерилизатор ми е ненужен. Комплекта е с 2 шишета, резервни биберони и залъгалка. Цената като нов е 79 лв, но го продавам за по-малко, защото по-добре така, отколкото да ми седи в шкафа. Ето обявата, ако се интересувате: http://banner.prodavalnik.com/chisto-nov-sterilizator-za-mikrovlnova-avent-i11582067
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: ноември 02, 2012, 00:38:49 »

Момичета, помагайте моля.  smile
След месец, месец и нещо идва времето да захранвам малката госпожица и сега голямата ми чуденка е какъв стол да взема. Разгледах доста модели и виждам, че цените варират доста като някои столове са 3 пъти по-скъпи от другите. Разбирам, че главната причина за това е, че имат повече позиции на седалката и масичката, както и регулиране на височината, което предполагам си е предимство. Заслужава ли си инвестицията според вас?  А дали столчетата са и до различна възраст? На повечето столове, които гледах само пише от 6 месечна възраст, но до каква не пише. Освен един модел на Чико мисля, че беше, пишеше че е до 3 годишна възраст (15 kg).
Благодаря за отговорите предварително.  smile
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: ноември 02, 2012, 09:01:19 »

Нашето столче за хранене ми го подариха, когато бебето беше на месец, без да ме питат дали и точно какво искам и е от най-евтините на Бертони - нещо такова http://kasida.bg/bertoni-stolche-za-hranene-bravo-blue-dolphin-2012-238-17532.html. Всъщност това е вариантът, който производителя предлага в момента, а преди три години беше по-евтин. Та мисълта ми е, че тогава първо си помислих, че сигурно бих купила някой с позиции на облегалката, обаче се оказа, че не ми беше нужен. В началото на захранването ползвахме шезлонга, но много скоро детето ми започна да сяда и вече го слагах в стола. Две години и половина вече, когато ще навършва вече три, малкия още го ползва ежедневно. Противно на правилата, сам се качва и слиза от него много отдавна, но самият стол е много стабилен. От сегашната ми гледна точка най-важните качества на стола са стабилност, ако детето реши като моето да се прави на маймунка и е достатъчно отделна табла, която да се маха и мие. От там нататък може и без всички "екстри". В крайна сметка е стол за хранене, а не легло или забавачка и няма нужда детето да прекарва много време в него.
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: ноември 02, 2012, 13:40:41 »

Нашето е Chipolino Tino...и съм много доволна...най-важното е стола да стабилен и да може лесно да се почиства. Аз търсех специално и сгъваемо столче, първо защото нямам място и за него и второ, защото ние много пътуваме. Това столче се сгъва точно за 1 сек. много лесно, става голямо, колкото чанта и много здраво. всички механизми му работят вече втора година. Когато е разпънато леко пружинира, но това не означва, че не е стабилно и може да се счупи, защото малката как му се е мятала...с пълна сила напред, назад и  е ОК...Тогава го купих от магазина на Чиполино, който ми е близо и беше на промоция за 75 лева...Ето го и модела, само че нашето е в синъо и оранжево...http://bebolino.mymall.bg/products/%D0%A1%D1%82%D0%BE%D0%BB-%D0%B7%D0%B0-%D1%85%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%B5-%D0%A2%D0%B8%D0%BD%D0%BE--CHIPOLINO.html
« Последна редакция: ноември 02, 2012, 13:43:05 от m_eleva19 » Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: ноември 02, 2012, 15:20:20 »

Ние първо бяхме, дори още си го пазим за пътуванията, с eто това: http://misto-bg.com/kidskit/hi-seat.htm
Практично, супер компактно. Но в един момент таблата започна да не достига за храната, а и не се регулира височината, тъй като се вързва на нормален стол. Идеално е за малки пространства good

Впоследствие взехме ето това на Cangaroo - Bon Appetit:

http://tobolino-bg.com/products-page/cangaroo/cangaroo-%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BB%D1%87%D0%B5-%D0%B7%D0%B0-%D1%85%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%B5-bon-appetit

Тук има повече снимки: http://www.detski-magazin.com/stolcheta-za-hranene/775-bon-apetit-new-cangaroo.html

Доволна съм. Засега си е ок. За мен най-важното беше да има повечко позиции за височината на самото столче (това става супер ниско, като за холна маса), позиции на облегалката, махаща се табла, стабилност и ако може - кош под него. Ели също доста рита и се чекне в него и не сме имали произшествие засега, пу пу! Кошът вечно е пълен с книжки, лигавници и една мушамичка, която ползвам за да постилам отдолу, за да не си играя после да чистя килима blum
Таблата е достатъчно голяма, за да събира посудата, и се маха за по-лесно почистване. Те всъщност са 2 таблите, една под друга.
Важно ми беше и да не е с текстил, а с гумирано покритие столчето, за да забърсвам без проблем. Харесва ми и това, че има пластмасова част, която се спуска от таблите надолу, която застава между краката на детето и препречва евентуалните му опити да се изхлузи отдолу. На една дружка столчето няма такава и малкия й бандит редовно се промушва от там. Благодарение на тази същата част не ми се и налага да си играя да слагам коланите, защото таблите са съвсем приближени към гърдичките и няма шанс да излезе нито отгоре, нито отдолу.

Успех с избора! smile
Активен
aprilka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 665



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: ноември 02, 2012, 16:40:24 »

Princess ние сме с дървено и съм супер доволна  smile Подобно на това: http://www.amazon.co.uk/East-Coast-Natural-Multi-Height-Highchair/dp/B002LAQZVA/ref=sr_1_5?ie=UTF8&qid=1351866581&sr=8-5 И аз като Светли първо я храних на шезлонга, но после към 7ми месец я прехвърлих на дървеното. Има различни височини на седалка и крачета. Едиственото допълнение, което направих беше да взема възглавничка: http://www.amazon.co.uk/East-Coast-Watermelon-Insert-Months/dp/B002K9DN6M/ref=sr_1_5?ie=UTF8&qid=1351866746&sr=8-5

Сега вече сме махнали табличката и е като нормален стол, но достатачно висок, за да се чувства тя удобно на нашата маса.

Албенчик имат ето този: http://www.amazon.co.uk/East-Coast-Combination-Highchair-Wood/dp/B002LAQZV0/ref=sr_1_12?ie=UTF8&qid=1351866746&sr=8-12 , който сега им служи като столче с масичка  good На мен този вариант ми харесва повече, но при нас не върши много работа и затова ни трябва и маса със столче/та, които още не съм харесала и купила  blush

Успех!
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: ноември 03, 2012, 01:09:44 »

svetli, m_eleva19, sunray, aprilka - момичета златни сте, много благодаря за мненията.  give_rose
Сега само трябва да реша на нас кой вид ще върши работа.  smile И също докато сме на тази вълна да попитам на първо време при захранване от какви други неща ще имам нужда освен специални детски лъжички, купички, пасатор, бурканчета, форми за замразяване, машинка за топлене на бутилки ( не знам точно как се нарича). Нещо пропускам ли?  blush
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: ноември 03, 2012, 06:39:21 »

 Princess_of_the_Dawn,

ние сме с дървено столче. На Стокке. Расте с детето smile Само детето да иска да седне на него - хахаха (а не като моето дете - веднъж седне, веднъж тича и се храни, но тук "проблема е в нашия ТВ")

Самото столче е изключително стабилно. Лошо нещо не мога да напиша за този продукт.
Аз исках дървен стол, на който седалката да е на 90 градуса. Започнах захранването на 6м и Леа сама се захрани, съответно не можех да поема риска да е полегнала. Според мен столчетата, на които гърбовете се коригират, се използват при захранване, което започва по-рано, например на 4м.
Ние използваме табла, която е залепена с 4 вакумчета за нашата маса и реално детето се храни на масата с нас. Лесно се измива.

Много съм доволна от лигавниците на Bumkins с къс ръкав - не пропускат течност върху дрехата, докато тези от Икеа пропускаха...

Купих купички с капаци за хранене навън. Също и подложки за хранене навън на Zoli.

За задушаване на зеленчуците използвах метална решетка/поставка. Струваше няколко долара.

Специални чинии, лъжици, машинка за топлене, пасатор - не съм купувала. Топля на водна баня/котлон/грил. Мачкам с вилица или късам парчетата месо. Използвам нашите метални прибори - големи и малки.
« Последна редакция: ноември 03, 2012, 06:51:29 от Anichka » Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: ноември 03, 2012, 17:13:23 »

В началото си купих специални лъжички...(имам един вагон в момента, Раличка си играе с тях). Купичка не съм и купувала, ползвала съм бурканите и от нашите купички и чинии. Някой ми беше подарил уред з а затопляне на бертони, който си стои в кутията. Затопляла съм на котлона, или в микровълновата. За задушените неща съм ползвала метална скаричка, която съм я слагала в тавичка с вода, подобно на Anichka...ще ти трябват един вагон лигавници и мокри кърпи... blum. и пасатора, ползвах го за да пасирам месото... имам предубеждение за замразените храни и не съм замразявала. Готвя и докато са врели изсипвам в буркани, до самият ръб на буркана, затварям и обръщам. Ползвам в рамките на една седмица. Ако искам за повече, или лятото, задължително слагам по-малко в буркана и заварям за 10 мин. Това е за храни, без яйца и мляко.
« Последна редакция: ноември 03, 2012, 17:19:08 от m_eleva19 » Активен
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: ноември 03, 2012, 18:22:22 »

Мами, да ви питам с какъв крем мажете личицата на бебчетата през зимата при излизане. На пазара има толкова много марки и всичките са с различни съставки по тях. Препоръчайте ми някакво кремче и изобщо трябва ли да го мажа Алекс като излизаме?
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: ноември 03, 2012, 18:46:17 »

Аз лично ползвах през зимата, но Ели вече беше на почти годинка. Предната зима, когато беше съвсем мъничка, не съм ползвала никакви кремове за лице.
Та, миналата зима ползвах на Клоран - Cold cream срещу вятър и студ. Много бях доволна, просто нито веднъж не й изпръхнаха бузките, а кожата й е нормална към суха.
Обаче сега разбрах, че марката не била от най-качествените и съм решила да заложа на Avene  smile
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: ноември 04, 2012, 00:18:38 »

Anichka, m_eleva19 благодаря от сърце, много полезна информация отново получих. За някои неща, които сте писали, направо не се бях сетила.  smile
Anichka, между другото и аз не съм доволна от лигавниците на Ikea.

ellimink и аз тази седмица поръчах крем за лице на малката. Определено ще й трябва в студеното време, виждам, че малко й изпръхна кожата на бузките. Ние излизаме всеки ден, независимо дали е студено или не. Ето този крем ми препоръчаха и съм го поръчала:
http://www.kozmetika.bg/show/WELEDA/41484_%D0%97%D0%B0%D1%89%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BD-%D0%B1%D0%B0%D0%BB%D1%81%D0%B0%D0%BC-%D1%81-%D0%BD%D0%B5%D0%B2%D0%B5%D0%BD-%D0%BF%D1%80%D0%B8-%D0%B2%D1%8F%D1%82%D1%8A%D1%80-%D0%B8-%D1%81%D1%82%D1%83%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D0%BE-%D0%B2%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B5/
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: ноември 04, 2012, 00:22:48 »

Принцеса, сега като видях крема на Веледа, се сетих че този пробвах първо. Уви, много мазен ми дойде. Кожата на Ели направо лъщеше като намазана с олио. Сигурно иначе си е ефикасно, но това ме накара да го захвърля. Дано ти си доволна! good Иначе марката ми е любима и доста техни неща ползвахме, но от крема се разочаровах.

И аз иимам въпрос. Някой беше писал по-назад, че е виждал на живо продуктите на Дзета. Изморих се да търся голямо чувалче, което обаче да не е 100 лв sad Попаднах на ето тези и ако някой има отзиви дали е меко и колко е дебело чувалчето, ще дсъм му благодарна. Това, че е хасе ме навежда на мисълта, че е твърдо, като колосано, но знам ли...От друга страна не ми трябва някое супер дебело, имаме такова на Sucre D'Orge и не го слагам, защото Ели не понася никак да й е топло. Тоест, трябва ми нещо със средно дебела вата.

Ето го въпросното чувалче:

http://dzeta.info/infusions/online_shop/index.php?p=productsMore&iProduct=145&sName=
« Последна редакция: ноември 04, 2012, 00:39:55 от sunray » Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 34   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines