Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 17:08:31

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 34   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Покупки за бебето и детето" 17  (Прочетена 172912 пъти)
 
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« -: октомври 23, 2012, 18:48:09 »

Активен
miauka
Наблюдаващ
Сватбен ГУРУ
***
Пол: Жена
Публикации: 793


"Не е важно какъв си-важното е да си добър човек!"


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: октомври 25, 2012, 20:29:26 »

Момичета хайде аз да открия темата с няколко въпроса.Аз вече съм в средата на седмия месец и вече започнах да разглеждам и да проучвам какво предлага пазара.
Първо за леглото за бебето искам да попитам вас които имате опит на какво заложихте вие: дървени или сгъваеми легълца?Гледах цените са горе долу сходни,мъжа ми държи на дървено легло и аз така мислех,но преди няколко дни видях ето това легло и се разколебах.

Другия ми въпрос е за количките.Тъй като очакваме нашия бебо края на Декември началото на Януари,живот и здраве,едвали ще можем да го водим на големи разходки първите 1-2 месеца като се има в предвид предишната зима,а и си имаме столче за кола подарък.Мислех си дали дали е удачно да си вземем традициона количка а не комбинирана.Въпроса ми е дали мислите,че зимния кош е задължителен при положение,че традиционата количка която съм харесала има пълно легнало полужение?
Ето я и тази която ми грабна окото:

Благадаря ви предварително kiss2
« Последна редакция: октомври 25, 2012, 20:32:53 от miauka » Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: октомври 25, 2012, 21:47:08 »

Аз изкарах с комбинирана количка, която е на чиполино и беше подобна на твоята с различни положения на облегалката и имаше легнало положение...и започвам с негативите...не знам от кой град си, но ако зимата е като миналата година тази количка с тези 4-ри колелета....всяко в различна посока, да ти кажа, ако си от София е голям кошмар. Спомням си зимата как затънала в една пряспа, в кварталната уличка се опитвах да стигна до детската кухня и как се разревах от безсилие, а майки с колички тип "триколка" с големи гуми ме минаваха като пътен знак...Тези колички са трудни за управление дори и лятото, ако няма нормален тротоар. И другото...облегалката е мека и бебето някак си потъва в нея и аз все се притеснявах, че не и е удобно, а и металните пластини, които я придържат се "поддават" на тежестта на бебето и създават дискомфорт. Под нея слагах по 2-3 пелени да не и убиват, после пък се запарваше и така...И последната ми забележка...към дръжките...търси си с една...много често ти се налага да управляваш количката с една ръка...И да е лека количката...За второто изобщо няма да слушам никого - ще си купя количката сама и ще бъде маневрена триколка с големи гуми smile. Иначе на вид изглежда добре...
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #3 -: октомври 25, 2012, 22:07:27 »

Ние купихме дървено легло, така и не успях да харесам преносимите кошари. Имам много съображения за избора си, но всеки сам си решава какво ще му е най-удобно и практично pardon

За количките - това си е цяло висше образование - четох доста и се присъединявам към мнението на m_eleva19, въпреки, че все още нямам личен опит. Аз много държа на т.нар. зимен кош, защото той всъщност малко грешно се нарича зимен, това е кош за новородено. Пак да отбележа, че аз нямам все още личен опит, нека се изкажат и мамите - "ветеранки" по въпроса smile
Активен
miauka
Наблюдаващ
Сватбен ГУРУ
***
Пол: Жена
Публикации: 793


"Не е важно какъв си-важното е да си добър човек!"


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: октомври 25, 2012, 22:16:42 »

m_eleva19 много ти благодаря за искрения отговор  good Тази количка е 2012 модела за 2013 има само една дръжка,така че има някакво подобрение  girl_wink Външния вид е хубав,но най-важно е удобството на бебо и на мама също  girl_wink!
За гумите и аз се замислих за колелата,че най вероятно всяка ще е със собствено мнение  *db*Но някои мами не са доволни от триколките. Аз съм от Варна,но се омъжих в Благоевград,но и тук е пълен кошмар с улици и тротоари (ако не са заети от коли  beating ) А и като си спомня миналата зима  crazy Наистина трябва добре да проуча  girl_wink
Ще ви попитам сега след като сте минали през отглеждането на едно дете и ако сте на мое място каква количка бихте си взели?Може да кажете/покажете конкретна марка/модел! give_rose
Snow_White мила много благодаря май и аз клоня към дървеното лагалце  girl_wink За коша си напълно права  good но исках да чуя какъв би бил въриянта без него!Това наистина си е цяло висше образование  crazy Вие на каква количка сте се спряли?
« Последна редакция: октомври 25, 2012, 22:22:14 от miauka » Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: октомври 25, 2012, 22:17:54 »

miauka, това количка CAM ли е? Не от личен опит, но от наблюдения покрай мен, доста се разкърцват. Ако има мама с тази марка, нека даде и лично мнение все пак.
За четирите гуми обаче не съм съгласна с m_eleva 19. Нашата комбинирана беше такава и не съм имала никакви грижи зимата. Аз пък не избрах триколка именно защото за мен те са по-опасни. Но това е отделна тема.
Наистина по-добре с една цяла дръжка, защото често се налага да държиш само с една ръка. При две дръжки това ще е невъзможно. Нито ще можеш да говориш по телефона, нито нещо друго.
Гледай да не е тежка количката, важно е.

Много пъти сме обсъждали За и Против коша за новородено. В смисъл, отделен такъв, а не другия кош, ама с напълно легнало положение. Аз съм ЗА кош за новородено. Няма начин другия да му създаде същото удобство. Коша за новородено освен напълно легналото си, РАВНО, положение за цялото телце, е и по-закътан при вятър и студ. Той не се ползва само зимата.
Ели се роди средата на февруари, но си го ползвахме активно 6 месеца. Докато му става коша, е по-добре детето да е в него.

За кошарите  - аз съм за дървените. Това вече зависи и от пространството в стаята ви. Нашата основна е дървената, а преносима взехме за пътувания, гостувания при бабите и т.н. Тя също си влезе в употреба, многократно. Особено като се тръгне по екскурзии и почивки.
« Последна редакция: октомври 25, 2012, 22:19:46 от sunray » Активен
miauka
Наблюдаващ
Сватбен ГУРУ
***
Пол: Жена
Публикации: 793


"Не е важно какъв си-важното е да си добър човек!"


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: октомври 25, 2012, 22:28:33 »

sunray да на САМ е,но аз  не можах да намеря почти никакви отзиви за тази марка.Моля някоя мама ако има опит да сподели  give_rose Гледам из града има много такива и от комбинираните,които са по 1500лв  crazy Oh my ... което за мен е прекалено за бебешка количка!
Количката ще е от последните неща които ще купиме,но мисля,че трябва да съм информирана и готова с избора когато дойде момента  girl_wink
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: октомври 25, 2012, 22:38:41 »

Доста изчетох и аз преди да избера количка. "Минах" през няколко марки, докато дойде време да купуваме.
А за цените си права. Повечето хубави марки са по толкова средно, но това е защото обединяват именно кош за новородено, кошче за кола и летен кош.
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: октомври 25, 2012, 23:15:39 »

Исках само да допълня и нещо за кошарите...(аз имам и двете и са ми необходими и двете...с едната пътуваме, а другата е вкъщи и ще кажа съображенията да си купя и дървена кошара, при положение, че ми подариха преносимата)...бях чела няколко статии за нуждата на детето да бъде люляно и след като се роди...вътре в утробата то постоянно се полюшва и като се роди изпитва тази потребност. Исках много да си купя първоначално кош (от онези красивите, малките, целите обшити с дантелки), но прагматизма ме отказа и си взех кошара, която се люлее. Малката твърдо отказваше да заспива в нея - и до ден днешен- но като заспи и я преместя е много по-лесно когато леко се разбуди да побутна с крак леко кошарата и тя да заспи, отколкото да ставам всеки път, защото когато сме със сгъваемата ми се буди.
Активен
carol
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 607



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: октомври 25, 2012, 23:54:52 »

хаиде сега и аз на всяка манджа мерудия....количката на която се спрях е stokke такавани е и кошарата,после става за по-голямо дете до 10-12г след това-табуретки,дървена еи не съжалявам за избора,количката есуперудобна поне за мен ,леко семаневрира с неяи самоседна ръка,има пълно легнало положение и за следо коло 5-6м на детето когато започне да сяда,удобна е за пренасяне ,но тов е мое мнение ,все пак съм мама само от 37 дни
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: октомври 26, 2012, 02:45:15 »

miauka, и ние се спряхме на дървено легло. За мен беше важно да исзползвам , колкто се може по-малко неща произведни от синтетични материали. Ако пътувате често, по-нататък можете д аси вземете и една преносима, просто когато ходите на гости или почивка. За количката , ние си взехме на Чико, която си дойде със седалката за кола. Доста преживя тази количка, пропътува океана два пъти, но се запази.
Аз също имам едно въпросче, към мамите, които са ползвали слинг. Тъй като сме в очкаване на #2  blum , баткото ще бъде на х=годинка и два месеца тогава. Смятам ,че ще ми е по-лесно ако бебето е с мен, особено когато ходим на разходки. иска ми се да не купувам двойна количка. Крис много обича да играе, тича, но идва момент, когато се уморява и с удоволствие сяда в количката. Въпроосът ми е, какво да гледам , когато избирам слинг? Марка , която препоръчвате, а и също колко безопасно е да се носи детето в слинг?
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #11 -: октомври 26, 2012, 10:19:56 »

Лично аз съм за така наречения зимен кош - детео е защитено от всякъде-тоест какво имам в предвид ,като се сложи "капака" на коша бебето е защитено и ако влиза някакъв ветрец примерно той е минимален.Не съм превърженичка на количките които са летни и които се ползват ,макар да имат пълно легнало положение за новородени,но както момичетата казаха въпрос на личен избор.
Ние бяхме се спряли на АВС ,но в крайна сметка сме с количка на Quinny.
За количките на CAM нямам наблюдения ,но се надявам изборът Ви да оправдае очакванията Ви.

За кошарите и ние си взехме дървена със скрин отстрани.Ако вземем преносима кошара ,то няма да я вземем с ясната цел за пренасяне на някъде ,а  ще я вземем за хола - Крис от сутрин до вече е в хола,където съм и аз .Сега спи на дивана или на шезлонга ,но когато започне да шава доста повече от сега ,да сяда и да се заиграва мисля ,че ще ни трябва тази подвижна кошара - за игри ,не за спане.
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: октомври 26, 2012, 14:55:04 »

Аз май и преди съм казвала, че съм силно ЗА кошът за новородено на количката. Освен горепосочените причини, като му се сложи дъждобран и става практически непропусклив за нищо. Зимата това е важно за майки, които няма на кого да оставят детето, когато им се наложи да излизат. Наистина кошът си е до 6 месеца, а не само за зимата. Не го заменям за нищо. Първото дете го отгледах в тази количка Нищо и няма при ежедневна употреба в продължение на две години и при всякакви метеорологични условия, така че и второто ще се вози на нея  girl_wink
Аз също съм привърженик на дървените легла, ако има място и финанси за тях.
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: октомври 26, 2012, 15:17:36 »

По отношение на кошарата, ние купихме дървена, която в последствие става на юношеско легло и на спалня по-късно. За мен по-удобно от нормално легло няма. ПОнеже живеем вкъщи а спалняти ни е на 2 етаж и там ще бъде кошарата поне до лятото, решихме да купим и от подвижните кошарки, които тук наричат паркове за 1 етаж, като там ще бъде само когато  е будна, за да е до нас, а не да я държа на ръце или пък да я оставя самичка в стаята. Това обаче мисля че е нужно само ако живеете в къща. Ако сте в апаратемнт, една обикновена дървена кошарка  е напълно достатъчна. И аз нямам опит все още, но това е мнението ми за моемнта.

За количките, не мога да дам никакви отзиви, също, само ще кажа че ако мислиш, че няма да се ползва често зимния кош то тогава може би няма нужда от него. Безспорен е факта, че само той би дал нужния комфорт на бебето, но все пак всеки си решава според ситуацията. При нас, понеже не съм в БГ, зимата е много студена и е пълен абсурд да тръгна някъде на разходка с количката навън. Излизаме главно с колата и съм виждала че хората си ползват кошчетата за кола, които лсагат в пазарските колички докато пазарят или пък на специални адаптори за седалки за кола та решихме че и ние евентуално бихме купили от тези адаптери за кошчето за колата, ако се наложи, а лятото ще купим количка, която е от по-леките, а не от тези тежки комбинирани колички. Поне при нас са тежки,не знам как е в БГ.
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: октомври 26, 2012, 15:51:12 »

Наистина количката, която показвам си е тежка, ако трябва да се носи по етажи и апартаменти. Аз си я държа в гаража и нямам проблеми с носене и вдигане, а по тротоари и бордюри се качва лесно и не тежи, а напротив - много е стабилна. Другото, което на мен ми беше плюс при избора е цената. Аз не исках скъпа количка и тази ме устрои идеално.
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 34   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines