Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 21:40:09

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани зимно пролетни бебчета Януари,Февруари,Март  (Прочетена 36187 пъти)
 
La_Fleur
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 286



« Отговор #90 -: ноември 22, 2012, 16:49:58 »

Момичета, не сте ме разбрали правилно! Не съм имала предвид нито тъпчене за двама, нито преяждане. Дадох положителен пример, защото смятам, че бременната жена е обградена само с "не"-та (не прави това, не прави онова) и излишно трупа стрес, вместо да се наслаждава на периода. Дадох пример и със себе си, защото аз и преди да забременея, и по време на бременността и след нея ям съвсем нормални количества по 3 пъти на ден, а качих толкова килограми, въпреки че се движех страшно много. Това е до организъм, моят е имал нужда от тези килограми, за да е всичко ок. Колкото до вметката със сладоледа и нея я направих, защото аз се шегувах накрая със себе си, че съм си отгледала сладоледено бебе, докато кумата ми, която през цялата бременност ядеше ескимо в промишлени количества не качи нищо, т.е. индивидуално е на кой какво му се лепи. Мисълта ми беше, че съм против драконовите диети и това да не ядеш, когато ти се яде нещичко, само защото ще трупнеш кило в повече. Не знам, може би разсъждавам така, защото цял живот съм била слаба и не съм имала проблеми. Такава ми беше максимата през цялата бременност - въпреки трудностите да се наслаждавам на нея, вместо да живея в стрес и постоянни ограничения. Това желая на всички, щастлива бременност и спирам да оспамвам темичката ви give_rose
Активен
Мими Рашкова
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 562


Едно щастливо семейство!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #91 -: декември 21, 2012, 10:13:21 »

Eхоооооо, къде се загубиха всички бъдищи зимни мамииииии?

Аз да си дам отчетчето - вече реших окончателно и съм се насочила за раждане в Селена. Вчера бях на преглед там при доктор Минев. Стори ми се много внимателен и обяснителен човек. За 30 минути ме заля с инфо, което осмислях 2 часа. Прегледа ме, каза че всичко с бебчо е наред и насрочихме дата за секциоооо /първото е секцио, а пък и януари бях оперирана от жлъчка и май нямам друг избор, въпреки че след гинекологичния преглед каза, че ако раждам нормално ще родя много бързо - чесно казано не разбрах защо./ Каза и нещо което ме стресна, не знам колко добре ще го обясня, но ако някой може да помогне със съвет ще съм благодарна - на бебчо ципичката на двата тестиса не се била затворила. Каза че 80% от момчетата се раждат така амаа .........
Поради лека анемия ми изписа хапчета, които да пия и насрочихме дата за следващ преглед. Надявам се, че всичко ще е наред. Бебокчо расте доста голям при термин 26.01 по данни от 4Д-то излезна 15  blush

Хайде момичата да раздвижим темичкатааааааааа.

Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: декември 21, 2012, 10:27:46 »

А ако не е тайна каква е цената за раждане в Селена?
Аз много се колебая къде точно да родя и доста клоня към държавна болница, но ако таксата е разумна и нямам усложнения може и да се замисля зе частна структура. /ако майка ми ме остави, че тя е лекар и според нея в Селена не е добра идея да се ражда/
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #93 -: декември 22, 2012, 11:56:44 »

Мими Рашкова, с д-р Минев няма да имаш никакви проблеми, страхотен специалист е. Той е моя гинеколог, следеше ми бременността и родих при него, пазя много хубави спомени smile абсолютно безболезнено (аз не търпя болка изобщо) и леко протече всичко. Раждах нормално, но тези, които са секцио, също съм чувала, че са много доволни. Аз имах проблеми по време на бременността и ако не беше д-р Минев, който следеше всичко много стриктно, щях да родя в 6-ти месец, затова ще съм му винаги много благодарна! Успех ти пожелавам и леко раждане!
Punk_girl123, аз съм раждала в Селена и честно да ти кажа след това, което видях там и това, което съм виждала (от свижданията на мои приятелки) в държавните, ако ще и 2000-3000 лв. да ми кажат, пак ще избера Селена. Ако те притеснява това, което нон-стоп дрънкат неосведомените, че ако стане нещо с бебето и го карат в държавна болница, мога да те успокоя, че вече не е така. На Селена проблема им беше, че нямаха договор със Здравната каса и затова, ако бебето се роди с тежки сърдечни увреждания, се налага слагането на много скъпи инжекции, които касата поема и са без пари, а Селена понеже нямаха такъв договор с тях, трябваше да родителите да плащат всичко. Затова ги транспортираха, а не защото са нямали необходимата апаратура. По-скоро всичко беше административна неуредица. А техните кувиози и цялата им апаратура е в пъти по-нова и по-модерна от тези в държавните болници. Постоянно вкарват нови и нови неща.
От миналата година имат сключен договор с касата и вече имат необходимите разрешителни, ако случайно нещо се случи да си лекуват бебетата с проблеми в тяхната клиника, а не да ги транспортират в държавните. Да не говорим, че това разширение, което направиха и новото крило, което построиха е точно затова- стават най-големия център в южна България по неонатология, с най-модерната апаратура. В него ще приемат бебчета с проблеми от други болници и ще има специални стаи, в които да остават и техните родители. Това ти го казвам на 100 %, защото когато бях бременна съм се интересувала и съм говорила с моя лекар, който ми разясняваше всички тези подробности.
Ако имаш възможност изобщо не се чуди и отивай в Селена. Всеки един лев си заслужава. Отиваш само с дамската чанта, всичко ти осигуряват за теб и бебчо. Влизат през 15 мин. да те питат имаш ли нужда от нещо, да мерят темп. и кръвно и да следят показатели. Аз само да писнех, че ме боли нещо и веднага се постараваха чрез медикаменти да ми премахнат болката. Носеха ми даже крем за разранени зърна, за хемороиди, които облекчават болките, от каквото и да имах нужда, само казвам и за 5 мин. ми го осигуряват. Храната е с кетъринг, носят едно разнообразно меню и си избираш първо, второ, трето. А мин. вода и натуралните сокове всеки ден ми зареждаха нови бутилки. Това си влиза в цената и не се плаща допълнително.
Абе с две думи, голяма клиника по всички европейски изисквания, каквито трябва да бъдат и държавните, но за съжаление държавните имат още много хляб да изядат, за да ги стигнат. Да не говорим, че в държавната като дадеш 500 лв. за избор на екип (моя приятелка ражда във ВМИ и плати толкова), по-добре дай още 500 лв. и роди в Селена.
Поне няма да се налага да купуваш нощници, халати, превръзки, помпи за кърма, дрехи за бебето, памперси, кремове и тем подобни, включително и упойката (мисля, че в държавните болници и това се плаща допълнително)- това всичко си влиза в цената.
Малко дълго стана, но се надявам да съм ти била полезна с това обяснение. С две думи, в Селена ще те гледат като принцеса smile И на теб ти пожелавам успех, ако имаш въпроси съм насреща smile
Активен
Деска
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 107



Моят сватбен албум

« Отговор #94 -: януари 04, 2013, 13:18:13 »

Хей , момичета къде сте ? нещо не мърда тази темичка ... защо така ?
И на нас ни остава още малко и ... май вълнението и притеснението се засилват
искам да ви питам как се справяте с безсънието , ако имате такова разбира се ?
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #95 -: януари 04, 2013, 13:55:53 »

Мими това за ципата на тестисите си го обяснявам така - при развитието на бебето в утробата, има момент когато тестисите се смъкват в торбичката си и съответно пътят им обратно в тялото се затваря. В повечето случаи обаче, при раждането е възможно този процес все още да не е завършил напълно, а да приключи по-късно. Това съм чела аз и доколкото знам, просто трябва да се наблюдават нещата. Ама то това педиатърът ще го направи при консултациите след раждането. Не мисля, че имаш повод за притеснение.

Деска наистина е доста тихо тук. Май няма много бъдещи мами наоколо за този период. Доста избягаха и в следващата тема  tease За безсънието - на мен ми го осигурява бъдещият батко. Ако той кротува съм толкова изморена, че нямам време за безсъние  girl_wink В този смисъл не мога да съм ти от полза. Все пак обаче е нормално да имаш такива проблеми. Има един много приятен чай - Лека нощ се казва, на Биопрограма. Може да си пийваш от него и да видиш дали ще ти подейства. Не очаквай чудеса разбира се. Единственото, което мога да ти препоръчам е повече движение и разходки на чист въздух (това разбира се, ако не ти е противопоказно).
Активен
Деска
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 107



Моят сватбен албум

« Отговор #96 -: януари 04, 2013, 15:33:18 »

Благодаря smile За разходките аз не се спирам даже Д-р ми вика хайде стига вече по по малко smile но се чувствам добре и няма смисъл да се залежавам smile Пробвах какво ли не топло мляко с мед , не знам си какви бабини дивотии и нищо smile Ще пробвам и с това чайче дано да има ефект smile
Активен
emetoem
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1064



Моят сватбен албум

« Отговор #97 -: януари 04, 2013, 16:09:50 »

Хей момичета здравейте, как сте?
Деска снощи за пръв път откарах да будувам, такова ритане му удари нашият мъж, че нямаше нита наместване, нито заспиване от мен. На сутринта ми беше доста тежко, но трябваше да ставам, че бяхме на консултация. Добре сме, изписаха ми Магнезии, че почна да ми се стяга корема и да заема някакви странни форми, малкия бута с глава...хихихи...поне там където става бучката в момента му се намира главата...Вече сме в 28-ма седмица, и малкия си отговаря на седмиците и тежим вече 1кг smile Все още не са ми казали нищо за термина за сега си остава на 01.04 smile
Активен
baby0810
Любопитен
*
Публикации: 21


« Отговор #98 -: януари 04, 2013, 19:55:57 »

За безсънието мен ме хвана преди 2 месеца някъде ама не съм намерила решение.Будувам по цяла нощ почти  и спя до по-късно.Карам на принципа когато ми се приспи тогава.Така че Деска  не си сама.
Мен са ме налегнали едни мисли sad *crazy*понеже ми остават 15 дни някаде до раждането  Термина ми е на 19.01.и ми е много притеснено.Опитвам се да мисля само за положителни и хубави неща ама нещо не ми се получава.
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #99 -: януари 07, 2013, 09:05:00 »

baby0810 колкото и да се стараеш, няма начин да си все спокойна. Нормално е да се притесняваш от неизвестното. Все пак се успокоявай, че по един или друг начин, ще дойде и ще мине и ще си гушкаш бебчето след това! Леко и бързо раждане ти пожелавам и здраво бебенце!  give_rose
Активен
baby0810
Любопитен
*
Публикации: 21


« Отговор #100 -: януари 07, 2013, 13:32:10 »

Благодаря ти за пожеланията svetli, а дано:)Тези дни нещо напрежението и нервите ми дойдоха в повече и затова сега си патя от зъбите.Сега нощите са ми безсънни заради болката cray :'(Още малко остана ще го изтърпя:)
Активен
Деска
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 107



Моят сватбен албум

« Отговор #101 -: януари 25, 2013, 21:43:41 »

имаме ли инфо как е минало раждането на baby0810 ?????
И аз съм на финала и притеснението и напрежението ме обвзеха smile
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines