Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 23, 2024, 11:02:55

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани зимно пролетни бебчета Януари,Февруари,Март  (Прочетена 36367 пъти)
 
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: ноември 09, 2012, 09:44:43 »

По принцип няма смисъл от ФМ при всеки преглед. Тя е разделена на 3 етапа - ранна, междинна и късна, в различни г.с., защото през различните етапи на бременността, органите и промените (не дай си, боже) се виждат различно. Тоест, някои са по-видими на по-ранен етап, други - на по-късен. Затова медицината е категоризирала ФМ в различни времеви рамки. Примерно, има някои органи, които при ранната не могат да се измерят/ огледат добре, а някои пък при късната не могат да бъдат обхванати, защото вече плодът е голям.
Така че, не е нужно ежемесечно правене на ФМ, дори и да е просто на добра воля от лекаря smile
Аз лично правих втората поред, плюс БХС, за който жестоко съжалявам, но да не съм отивала в крайна сметка huhhuh.gif Продължавам да твърдя, че БХС е глупост, с която само ни взимат парите, защото не е диагноза, а прогноза. И то доста често, твърде често дори, погрешна. Може да доведе една бъдеща майка до ръба на отчаянието, а бебето да е съвсем здраво. Доколкото се информирах, дори генотипа, който използват за БХС не е български, а грузински, защото бил най-близък до нашия NO
« Последна редакция: ноември 09, 2012, 09:47:49 от sunray » Активен
baby0810
Любопитен
*
Публикации: 21


« Отговор #76 -: ноември 09, 2012, 18:36:34 »

Днес бях на преглед в 31 г.с.и тежим 1600г.Мн. рита особено вечер.Момичета искам да ви питам вашите мъже колкото вас ли се вълнуват за нещата около бебчо. Аз каквото и да питам моя мъж той само отговаря:Има време.Вече ме изнервя.Даже и името не сме обсъждали понеже има време. Oh my ... shok
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: ноември 12, 2012, 13:14:01 »

Отново стигаме до темата с ултразвуковите прегледи, които някои лекари правят на редовната месечна консултация. И сега за разликата между това и ФМ - ако гинекологът е специалист и си върши работата отговорно, такава разлика няма и съответно няма нужда да се ходи допълнително при друг лекар на ФМ. ФМ се прави и от специалисти по образна диагностика, които не са гинеколози, но точно за това изследване, могат да бъдат много по-добри от тях. Вече дали техниката ще е 2Д, 3Д, 4Д - няма никакво значение. Добрият специалист вижда каквото трябва и на обикновен ехограф.
Мърче, реално се поемат от здравната каса ФМ, защото се предполага, че ще ти ги направи наблюдаващия гинеколог и на практика това са онези 2-3 УЗИ, които влизат в пакета от здравна каса.
sunray абсолютно права си, че БХС е всичко друго, но не е точно изследване. Там се разчита основно на статистика. В този смисъл и аз съм на мнение, че ако ФМ се направи от добър специалист, човек може да бъде много по-спокоен и сигурен в нещата, отколкото да се прави БХС и да му се вярва безрезервно.
Vanilly това с килограмите и мен ме притеснява доста. Предишната бременност качих като по учебник 12 кг и месец след раждането нямаше и помен от тях. Този път обаче нещата отиват на зле от сега. В същото време не съм се отпуснала да се тъпча или нещо подобно... В крайна сметка важно за самото раждане е килограмите да не бъдат прекалено много и ще трябва да се позамислим по въпроса.
baby0810 това е абсолютно нормална мъжка черта. Повечето са такива спокойни. Според мен не е до незаинтересованост, просто те са с идеята, че винаги има още много време и (поне моя мъж) правят нещата в последния момент. Пожелавам ти да имаш достатъчно търпение в тази ситуация. Пък за името нали знаеш - който преживява раждането има по-големи права при избора му.

Последно да ви попитам дали сте срещали някъде статия или информация относно това кои фактори влияят върху размера, в смисъл килограмите, които ще бъде бебето при раждането си. Знам, че при гестационен диабет например се раждат големи бебета. Мислех си дали има храни, които влияят също?
Активен
Поли
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 464



Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: ноември 12, 2012, 14:15:26 »

Svetli, не мисля че има храни, които влияят за това колко голямо ще се роди бебето, аз мисля, че това си е генетично. Ето и една статия относно това:
http://www.9m-bg.com/?p=cat_inner&sub=&id=2473

Аз винаги съм варирала едни килограми 55-57 при ръст 180см, т.е не може да се каже , че съм била пълна и въпреки това родих голямо бебе 4.500, 56 см. Вярно, че качих 28кг, но бяха основно на корем:)
Моят мъж се е родил 4, 500 и 58 см, така че за това си мисля, че наистина си е генетично заложено.
Според всички статии, които съм изчела знам , че първите дечица винаги се раждат по-малки, но не знам до колко е вярно. Ако се окаже наистина така, при нас второто живот и здраве сигурно ще е 5 кг:)
Дано ти е полезна статията.


И сега понеже виждам , че сте коментирали проблема с венците по време на бременността: силно препоръчвам кокосово масло, убедих се в действието му , защото моя приятелка имаше сериозни проблеми. Дори може да си направите домашна паста за зъби от кокосова масло и сода. Мога да пост-на информация за него, стига да не спамя темичката ви.
« Последна редакция: ноември 12, 2012, 14:43:18 от Поли » Активен
malia
Ентусиаст
**
Публикации: 136



« Отговор #79 -: ноември 12, 2012, 17:18:43 »

За храни съм чувала да се яде  жълтък,но колко е вярно не мога да ти кажа.Аз имах една колежка от този тип момичета 45 кг най-много 1,50 висока и много не ядеше и бебчето и изоставаше с килограмите и доктора и беше казал да спира с разходките и да яде повече яйца накрая роди бебе 2,500. И аз съм чувала че второто дете се ражда по едро от първото и че килограмите на детето зависят колко килограма са се родили родителите ако вие сте се родили по 2,500 нямало как вашето бебе да се роди 4 кг ,но колко е вярно това нещо не знам. smile
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: ноември 13, 2012, 09:43:16 »

Поли, благодаря за статията!  give_rose Ако не те затруднява ще се радвам да споделиш това за кокосовото масло и венците.

Аз също знам, че вторите бебета се раждат по-големи, но пък знам и за примери, които са изключения. Същото важи и за това колко големи са се родили родителите. При първото ми дете не се оправдаха тези предположения. Така че май няма правило и не може да се влияе върху това.  pardon
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: ноември 13, 2012, 11:49:05 »

Svetli, абсолютно съм съгласна за това, което си писала за ФМ и прегледите. Моят доки беше достатъчно съвестен и си ми я правеше, без да ходя и да давам още пари на друго място. Естествено важно е и това колко е добър лекаря зад устройството. А за биохимичния скрининг и аз съм на същото мнение  good най-добре ФМ първо и ако има съмнения, тогава другото. И пак не е на 100 % сигурно, с тези теории на вероятностите само стряскат хората.
За храните и кг на бебето- при мен първа бременност, качих 13 кг., ядях основно салати, сирене, кашкавал (много обичам млечни продукти), плодове, хванах сезона на истинските плодове и зеленчуци. Не съм се ограничавала, но и внимавах, ограничих тестените и сладки неща, защото гинекологът ми ме предупреди, че с тях трупам кг на себе си, но не и на бебето. Следеше ме много стриктно човека и само да разбереше, че съм се отклонила, ми правеше забележки smile Е, хапвала съм понякога тестени и сладки, но в малки количества и рядко. Накрая бебка се роди 3,400 кг., което за мен си е много. Аз съм 53 кг. (при височина 1,66) и преди да забременея и сега. Таткото е висок, но с нормални кг. Като цяло, ако се гледат родителите, при нас би трябвало да се роди по-малко бебе. Затова си мисля, че е индивидуално и няма нещо, което да го определя. А ако това, че второто бебе се ражда по-голямо от първото, е вярно, не ми се мисли един ден, сигурно ще стигне 4 кг., хахах... мен това ме озори, камо ли по-голямо  angry
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #82 -: ноември 13, 2012, 12:38:04 »

Разсмяхте ме - аз родих първото 4100 ,второто  колко ли ще  е  crazy pleasantry

Аз качих  14 кг ,като през цялата бременност не съм спряла да повръщам - ядях  главно....чакайте да се замисля ,че май не наблягах на нищо кой знай колко .Плодове не съм яла кой знай колко защото просто при мисълта и ми се гадеше- та не е важно да се тъпчеш за да родиш голямо бебе- генетично  е заложено от майката - аз съм се родила 4 кг .
Яжте мили бъдещи мами толкова колкото ви се яде ,като Леърче е права да се ограничават сладките и тестени храни ,които са излишни калории и мазнини.

Леко бременеене give_rose
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: ноември 13, 2012, 15:41:29 »

Аз не мисля, че нещо може да повлияе сериозно върху размера на бебето. Още по-малко пък това какъв е ръста на родителите или какъв тип храна яде майката.
Храненето е важно през бременността, в смисъл да е разумно и разнообразно. Не се яде като за двама. Но и това не винаги определя нещата. Аз се хранех като преди да забременея и ходех много пеш, но трупнах 25+ отгоре angry, а Ели се роди 3240г и 51 см - идеални мерки. Как лепнах всичко на себе си, не зная. Факт е, че заради киселините не ядях сладко, а пържено и мазно по принцип не обичам. Помня че ядях много плодове.
Та, просто трябва да се следи какво и по колко се хапва, другото не зависи от нас smile
Активен
emetoem
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1064



Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: ноември 14, 2012, 22:20:11 »

Здравейте момичета, ние да се отчетем вчера ходихме на ФМ и ни казаха, че ще е момче, точно каквото си бяхме поръчали, както се казва, всичко ни е наред и в нормите smile
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: ноември 15, 2012, 08:40:51 »

Момичетата с термин Април,Май и Юни вече имат темичка.
Еми честити ти сини гащи.
Активен
La_Fleur
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 286



« Отговор #86 -: ноември 22, 2012, 11:39:34 »

Напълно съм съгласна със sunray и съм много против бъдещите майки да се ограничават в храната буквално, за да са слаби и след раждането. Според мен няма норми за напълняване при бременност, които да са общовалидни, защото има значение колко са били изходните килограми, какъв е метаболизмът на бъдещата майка, движи ли се - нормално е много слаби майки да качат повече например, за да износят безпроблемно бременността. Повечето рамки препоръчват наддаване в рамките на 15 кг, но това не значи да се спазват диети, само за да се побереш в рамката. Всеки качва индивидуално. И аз в началото се бях вторачила в стрелката на кантара и охках всеки път, ако бях над прочетената в интернет норма. Иначе се храних по 3 пъти на ден, винаги само с 1 филия хляб, а качих 30 кг ( вечер обаче преяждах с мандарини, задължително по нещичко шоколадово и в 8 и 9 месец по кутия сладолед) danceg Нито веднъж гинеколожката ми не ми е направила забележка след 7-мия месец, когато всъщност трупнах близо 15 кг. И как да ми направи като при ръст 173 см килограмите не си личаха, просто бях изключително слаба, когато забременях. Родих бебе 4,150, прекрасно, енергично сладоледово бебе  girl_wink, а ние с таткото сме били бебета по 3 и малко. Следователно и теорията, че раждаш бебе и му е генетично заложено да е колкото родителите си не се оказа вярна. Разказвам всичко така подробно не за да ви досадя, момичета, а защото и аз много се притеснявах за килограмите (във всеки пост в нашата темичка  smile)и за да ви споделя, че няма нужда толкова да се плашите дори да сте над тази прословута рамка. 5 дни след раждането бях свалила 10 кг, а в първия месец свалих още 5-6 кг. Шест месеца след раждането съм около 60-62 кг и ми остава още малко, за да сляза под 60, както бих се чувствала най-добре, но сигурно и това ще стане като проходи малкият. И всичко е без диети и спорт,  а не съм и кърмела; някои момичета свалят допълнително и от това. Моя приятелка беше качила 40 кг през втората си бременност, а след година-две нямаше и помен от тези килограми. Така че не се притеснявайте, радвайте се на бременността си и най-важното е сте здрави и вие, и бебчето!
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #87 -: ноември 22, 2012, 12:50:20 »

АЗ пък не съм съгласна, че не трябва да се яде ограничено! Може да си свелиш килограмите след 6 месеца или година, но през това време си си дебел. А относно яденето на сладолед, шоколад и всякакви такива junk foods, съм на мнение, че в тях няма нищо полезно за детето. Бременните просто си търсят оправдание да ядът каквото им падне, защото "ядът за двама" или защото са бременни. Аз също си хапвам боклуци, но много ограничено количество. За момнта съм качила 3-4 кила в четвърти месец.
Активен
carol
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 607



Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: ноември 22, 2012, 13:15:41 »

относно храненето по време на бременност,като родила преди 2 месеца,мога да ви кажа ,че е важно бременната да не с тъпче с боклуци,аз за цяла бременност качих 12,5 кг,родих в 38+5дни,но не ядях като за двама,като кажат яж,на бебето му се ядяло...това са пълни глупости,яжте си нормално,не пекалявайте,защото като излезете от родилното ,ако не ви пука как ще изглеждате,мога да ви кажа ,че аз лично плаках,толкова дебела се чувствах,корема  издут,каката отекли,а и като опиташ да се намъкнеш в дехи преди раждането и изглжда ,че вс едно са забравили да извадят бебето,тогава се разбира ,каква грешка е ядне за двама,не говоря за спазване на диети
Активен
bubi_baby
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 474



« Отговор #89 -: ноември 22, 2012, 14:44:14 »

carol, напълно те разбирам мила!Аз за цялата бременност качих 9 кг. и следакато излязох от родилното след 9 дни бях свалила 6 кг, но все още си ми стоят 3 кг. на корема и паласките.А не съм прекалявала с храната, може би си е и до структура.Макар, че едва ли структурата ще помогне, ако се яде "за двама".
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines