Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 06:38:12

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 7   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани зимно пролетни бебчета Януари,Февруари,Март  (Прочетена 36351 пъти)
 
Мими Рашкова
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 562


Едно щастливо семейство!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: октомври 03, 2012, 18:30:59 »

Привет и от мен момичетаааааа! Хайде и аз цоп в темата с термин 24-26 януари - там някъде Wink

За сега сме мъже, но не се знае най-накрая какво ще се появи. Каката е много щастлива и нетърпелива и само пита кога ще си вземем бебчето. Хич не се зарадва на братче, но няма как да го сменим  smile За дрешките - май ще се наложи да понакупя малко.........

Хайле леко бебеносене
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: октомври 03, 2012, 18:52:18 »

Svetli, плацентата я обработват и я слагат в капуслки, както едно време предлагаха в капсули антибиотика. Обработка става или чрез нарязване и капсулирана сурова (в този случай се съхранява във фризера), или чрез обработка на пара и изшуване в дехидартиращо устройство. Правят я на прах и я капсулират. В този си вид се съхранява в хладилника. Общо взето процеса на капсулиране мисля че беше най-много 48 часа. Плацентата съдържа клетки и хормони, които са с възстановителни качества и препазват от. т.нар. baby blues, достатъчно количество кърма, а някой , които успяват да я приемат в първите 24 часа след раждането твърдят ,че кърмата слиза по-бързо и лесно. Ето и сайта на жените към , които съм се ориентирала http://placentapills.com/ .
Може да $200 да не с амалко пари , но предвид колко хиляди дават жените за анидепресанти (аз за радост се справих без тях) и АМ , които не само ,че не винаги помагат ,а и са вредни. Предпочитам еднократно да дам тези пари и да се предпазя от усложнения.
Активен
Vanilly
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1838


http://vanily.multiply.com/


Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: октомври 03, 2012, 20:25:47 »

Мими, страхотна новина! Браво на вас! heart
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: октомври 04, 2012, 07:54:47 »

Мими, честита синя новина! Наистина няма място за рекламации в тази работа, а пък каката трябва да е доволна, че няма да й пипат куклите един ден  tease

Мири, наистина цената не е ниска, но пък си права, че си заслужава. Понякога плащайки една висока цена спестяваме други много по-страшни. В България такива услуги, обаче няма. Или поне аз не съм чувала. Ще ми бъде интересно, ако имаш информация, как стои положението със съхранението на стволови клетки при вас. Популярно ли е? Скъпо ли е?
Активен
Деска
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 107



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: октомври 04, 2012, 09:20:37 »

Здравейте Бъдещи мами smile аз също се записвам в темичката - нашата дата е 14.02 и ще си имаме ПРИНЦЕСА smile Виждам , че в темата има майки ветеранки и има какво да се научим от тях smile
Активен
Vanilly
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1838


http://vanily.multiply.com/


Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: октомври 04, 2012, 12:50:31 »

Деска, честито! Лека бременност ти желая!
Момичета, съжалявам, че пиша в темата ви, но като няма наша....
Днес бях на биохимичен скрининг и ехограф. На ехографа всичко беше ок. Показаха ми бебенцето, с главата надолу си лежи и махаше с ръчички...много емоционално  за мен беше. Отново ще е момче! Е, явно не ми е писано да съм амйка на момиче:) Криско ще е много щастлив! Той иска братче... пък и явно няма да купувам много нови дрехи:) Само играчки, защото у нас малкия всичко чупи:)
Какво да ви кажа да е живо и здрави, пък...каквото такова:)
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: октомври 04, 2012, 13:54:19 »

Мили, ама моля ти се не се извинявай. За мен, а предполагам и за останалите, е удоволствие, че пишеш тук! Честита ти момчешка новина! Погледни го от добрата страна - освен материално осигуряване имаш и практически опит с мъже  girl_wink
Активен
Vanilly
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1838


http://vanily.multiply.com/


Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: октомври 04, 2012, 14:57:15 »

Светли, опредлено си права, опита си казва думата, тъкмо си мисли, че с момичета сигурно е много по-различно. Сега остава дилемата с име...понеже имахме сигурно за момиче още от преди 4 години....но затова в другата тема:)
Активен
miauka
Наблюдаващ
Сватбен ГУРУ
***
Пол: Жена
Публикации: 793


"Не е важно какъв си-важното е да си добър човек!"


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: октомври 06, 2012, 22:46:20 »

Здравейте момичета,хайде и аз да се запиша в тази тема  yahoo до сега писах малко в предишната.
Според ехографа термина ми е 10.01.2013г.Според цикъл 23.12.2012,но тъй като  е нередовен,а и  овулацията ми е доста късна ще се доверя на модерната апаратура.Когато се роди тогава, важното е да е жив и здрав  heart Ще си имаме момче,даже си имаме снимка на малката му пишка  blum Аз бях в чужбина до сега,от няколко дни вече съм си в БГ и се чувствам много по-спокойна защото съм си в къщи  smile В Понеделник съм на преглед и нямам търпение да го видя  heart Моя доктор има 3Д и 4Д ехограф и много ми се иска да си направя,ще говоря с него да видим кога е най-добре да го направим.Аз преди не исках но едни момичета пред лекарския кабинет ми бяха показали на тяхните бебета и на мен така ми се прииска...на тези снимки е толкова по-реялно!Бебчо е много активен,което много ме радва.И таткото го усеща всеки ден  heart Иначе имам подготвителни контракции от 4 месец и много се пазя,докторите ме предопредиха,че трябва да почивам.Напълняла 3кг. и то само в коремчето което не е много голямо,аз съм 1.78см. и явно си имам място за бебчо  smile
Това е от нас за сега,леко бременеене на всички  give_rose
Активен
malia
Ентусиаст
**
Публикации: 136



« Отговор #24 -: октомври 07, 2012, 21:14:43 »

Момичета може ли да кажете някоя хубава книга за грижа на детето или как се развива бебето по месеци след като се роди, нещо което обхваща всичко от раждането до първата годинка на детето. Интересуваме след раждането, а не по време на бременността. Искам да си взема някаква хубава книга, а на пазара има страшно много и просто не мога да си харесам.За сега съм се спряла на "Какво те чака през първата година на детето".Някои има ли мнение за нея ще съм ви много благодарна.  smile
Активен
miauka
Наблюдаващ
Сватбен ГУРУ
***
Пол: Жена
Публикации: 793


"Не е важно какъв си-важното е да си добър човек!"


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: октомври 08, 2012, 16:59:47 »

Момичета днес видяхме нашия бебо  smile
Бяхме на 4Д и беше толкова реално  heart Наистина си заслужава и бих го повторила!!!
Видяхме всички органи,100% мъж  blum,крачета,пръсчета и личицето  heart
Офицялно термина ми е 05.01.2013!
Също така ми измериха маточната шийка,аз много държах заради нещата които бях чела из нета.
Исках да попитам какво обличате надалу?Аз по принцип си нося дънки,те ми стават,но не ги закопчавам.Лятото беше лесно,но сега като захладня  crazy
Активен
malia
Ентусиаст
**
Публикации: 136



« Отговор #26 -: октомври 08, 2012, 17:39:55 »

miauka честито ви момченце  give_rose  и аз нямам търпение за 4Д, но ще е чак другия месец. Аз си ходя с дънки за бременни страшно са ми удобни все едно съм си  с анцунг изобщо не ги усещам. Съвсем изчистен модел са ми тъмнички и долу крачолите са стеснени, изобщо не си личи че са за бременни.
Активен
Мърче
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 546


come true..........


Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: октомври 09, 2012, 10:20:04 »

miauka Честит ви малък мъж. На мен панталоните принципно ми стават, но никакъв шанс за закопчаване. Лятото беше лесно - рокли, шорти...При първото застудяване обаче проблемът лъсна. Ходих до магазини за бременни и честно казано се втрещих от цените. 60-70 лв за панталон /а на мен ми трябват най-малко два/, който след това не съм сигурна, че мога да преработя и да нося ми се видя чист обир.  Та реших проблема по следния начин - в Джъмбо си купих две долнища от трико за бременни /нещо като тип анцуг/ за по 15 лв. Купих си широк ластик и един панталон, който принципно не нося ще го преработя и ще му сложа ластик, та да ми е за по-официален и с това засега мисля да я карам. Но имам друг проблем - зимно яке. Моите не мога да ги закопчая....
malia В събота за рождения ден ми подариха книгата на д-р Спок /много ми е смешно, звучи ми като Спок от Стар Трек/. Още не съм я гледала в детайли. Сега ѝ хвърлих поглед на съдържанието. Съветите са до тинейджърска възраст и са по проблематика, а вътре по възраст. Не съм сигурна дали е добра, но интересното е, че мама я е имала, когато аз съм се родила. Моят подарък е преработено издание, но все пак щом се котира толкова години значи става.....
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: октомври 09, 2012, 10:50:17 »

Мърче и аз се плаша от цените на дрехите за бременни. Лошото е, че предишния път бях бременна през различни сезони и сега нямам особено дрехи. Поне едни дънки, които нося в момента, ще ми вършат работа и няколко блузи с дълъг ръкав. Но ще се наложи покупката на още един панталон, който да става за работа. Живот и здраве имам намерение до последно да ходя на работа. Хубавото на дънките ми за бременни е, че са страшно удобни. Стават ми и другите ми дънки, но все от някъде ми притискат или подпират и изобщо не може да се каже, че са ми удобни. Виж, в Джъмбо не знаех, че има дрехи за бременни. Аз само дрехите за малчовци съм гледала  crazy Определено ще се обзаведа и аз с нещо подходящо за в къщи.

За книги, Спок нещо нямах нерви да го чета, че ми го подариха вече като имах едно ревливо чудо, но една друга прочетох и ми хареса как е написана http://www.book.store.bg/p18284/kniga-za-majkata-hristo-mihov.html Стилът на автора на моменти е странен, но книгата съдържа доста добре систематизирана информация и на мен ми беше много полезна.

miauka наистина вълнуваща среща с бебето сте имали. Аз може да прозвуча малко студено, но този път честно казано не ми е никак интересно да ходя на лекар. Иска ми се по-бързо да минава времето и да идва раждането.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #29 -: октомври 09, 2012, 11:56:59 »

Аз да се намеся за книгата на д-р Спок  smile. Имам я като издание от 79г. и купена по "втория начин" по онова време. Беше ми настолна книга при отглеждането на двете деца. Написана е с изключителна любов към децата и майките. Четох я преди да забременея и си спомням, че плаках на уводните глави, толкова силно ме развълнува. Някъде към 92- 93г. по вестниците излезнаха статии, че в Америка съдят д-р Спок за начина, по който е възпитавано тогавашното поколение - освободено и безотговорно, приемащо всичко като игра. То по принцип там всеки всекиго съди.....Точно тогава ходех на курсове по педагогическа правоспособност и попитах за мнение преподавателя по психология. Той спомена нещо от сорта на "това да им е проблемът на американците", но мен все още нещо ме гложди.
Мърче, ще ми е интересно да чуя твоето мнение. Книгата е повече за отглеждането на детето, за режимите за хранене, имуниациите и другите подробности трябва друга книга /поне по мои спомени/.
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 7   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines