Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 24, 2024, 18:20:49

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 7   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани зимно пролетни бебчета Януари,Февруари,Март  (Прочетена 36371 пъти)
 
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« -: септември 28, 2012, 11:48:30 »

Хайде ,бъдещи мами заповядайте във вашата си темичка.Малко се позабавих ,но съм сигурна,че ще ми простите!
Успех на всички,лека бременност и здрави бебоци!
« Последна редакция: септември 28, 2012, 11:50:43 от fiibi_bg » Активен
emetoem
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1064



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: октомври 01, 2012, 21:46:41 »

Кацам и тук smile честита нова темичка smile
Активен
Vanilly
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1838


http://vanily.multiply.com/


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: октомври 02, 2012, 10:12:15 »

 Offtopic Здравейте, момичета! Да ви попитам, скоро ще има ли и темичка за очакваните бебета през Април, Май и Юни...защото искам да се запиша danceg
Активен
malia
Ентусиаст
**
Публикации: 136



« Отговор #3 -: октомври 02, 2012, 13:09:55 »

И аз се записвам в тази темичка  smile Благодаря Fiibi  give_rose  Нека да е изпълнена само с положителни емоции и едни живи и здрави бебчета на финала.
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: октомври 02, 2012, 13:23:11 »

Май и аз съм за тази темичка  Girl_hide На всички, които ще пишат тук пожелавам леко бременеене и здрави бебчета на финала! Пък като има такива като мен и Ванили, с малко повечко опит, може и да сме от по-голяма полза  give_rose
Активен
emetoem
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1064



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: октомври 02, 2012, 18:15:26 »

Offtopic Здравейте, момичета! Да ви попитам, скоро ще има ли и темичка за очакваните бебета през Април, Май и Юни...защото искам да се запиша danceg
то и аз съм за темата Април, Май и Юни, защото термина ми е на 01.04, ама... smile
Пожелавам на всички не лека бременност, безпроблемно раждане и живи и здрави бебоци smile
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: октомври 03, 2012, 03:44:57 »

И аз съм за априлската темичка, но ще се преместя, когато я пуснат. Минах и втората ми консултация преди седмицас акушерка. Слушахме само тоновете на сърцетео. 150/минута . Нормално. Не ме мериха, само ме разпитваха подробно за предишната бременност и минали и настоящи заболявания. След 3 седмици съм пак на консултация. Тогава ще ми правят кръвни изследвания. Аз покрай моето боледуване се бях притеснила за бебето, нали отслабнах страшно много (чак се наложи да си сваля пръстените, защото почнаха да падат), но вече почти се оправих, само тази гадна кашлица да се махне. Наскоро научих за един метод , който прилагат тук след раждането. Капсулиране на плацентата. Може да ви се стори гнусно, но вече чувам само добри отзиви от майки, които са дали на жена да им капсулира плацентата и след това я приемат за определен период от време. Твърдят ,че не са имали проблеми със следродилна депресия и са имали достатъчно количество кърма. Смятам и аз да занеса моята , където го правят , предвид че минах през много гадна следродилна депресия.
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: октомври 03, 2012, 07:16:35 »

Мири, извинявай за невежеството, но в какво точно се изразява това капсулиране и какво съдържа плацентата, което ще помогне за депресията? Някакви хормони ли? Много интересно ми стана и ще се радвам, ако имаш възможност да разясниш повече.
Активен
Vanilly
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1838


http://vanily.multiply.com/


Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: октомври 03, 2012, 09:40:30 »

И аз ще пиша тук тогава, след като има и други априлски мами:) Не успях да си запиша час при гениколожката, понеже няма дати, а после е и в отпуска, та чак на 17.10 ше ходя. Още не са ме записали и не са ми пуснали изследванията. Утре ще ходя на биохимичен скрининг и ехограф в Майчин дом. Някой може ли да ми каже колко струваше и от колко часа беше работното време? Не се записва предварително час, нали? Поздрави! give_rose
Активен
emetoem
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1064



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: октомври 03, 2012, 11:52:24 »

Да дам малко инфо за нас, вчера бяхме на ЖК, всички изследвания с в норма, всички показатели от кръвната картина са добри, не ми изписаха никакви допълнителни хапчета да пия, совен фолиевата киселина, която си въврви ( А впрочем до кога трябва да се пие фолиевата киселина). Гледаха ме на ехограф, "бобчето" е добре, вече е наваксало малко, на предния ехограф изоставаше със седмица и половина сега си отговаря на 15-та седмица smile. Средата на месеца ме пратиха на скрийнинг в Майчин дом, някой може ли да ми каже каква е цената  и само кръв ли се взима , и много ли се чака? И записахме час за ФМ за началото на ноември във Фемина.
  Вече направих и някои полезни покупки за бебето, малко рано....но, много на много изгодни оферти попаднах в английските сайтове, за 60лв си поръчах стерлилизатор на авент за микровълнова и комплект шишета за новородени с биби и четка за чистене, много съм доволна smile сега с нетърпение ги чакам smile
   
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: октомври 03, 2012, 12:08:45 »

Привет момичета
БХС-то мисля ,че струваше само около 30 лв,отделно ехографа ,ако предварително нямате такъв е 25 лв.Не се за писва час .Ето тук има абсолютно подробно инфо.
http://genetika.maichindom.com/
Това е сайта на Националната Генетична Лаборатория.Имайте впредвид,че са много важни параметрите от УЗ и е необходимо да ви ги вземе специалист.Ако не ви се ходи отделно на такъв в Майчин дом има и става бързичко.
Активен
Vanilly
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1838


http://vanily.multiply.com/


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: октомври 03, 2012, 12:18:11 »

Благодаря ти Фийби! Утре ще отскоча сутринта до Майчин дом!
Emetoem, браво за покупките:) Аз имам обикновен стерилизатор, не за микровълнова и няма да купувам, но за шишетата на авент и аз ги заглеждам!  Аз да ви кажа, май си имам почти всичко от Криси и много малко неща ще купувам. Задължително помпа за кърма на Авент, миналия път ползвах такава назаем и шипета, биберони! А ако е момиченце, на което силно се надявам, и дрешки:))))))))))) Но хубавото е, че бебето ще се роди почти в периода, когато Криси се появи и всички дрешки ще стават за носене според сезоните! Изполвах хубавите дни и изпрах и бебеката платнена кошарка! А след Нова година ще почвам от провинцията да донасям багажа от Крисковите бебешки години:) Мале...бях забравила каква тръпка е! Забравила съм и да пиша тук, дано не спамя много! give_rose
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: октомври 03, 2012, 12:35:45 »

Мили, точно това си мислех и аз - нищо няма да купувам, само комплектче за изписване, защото старото го подарих  smile Даже ми е малко странно това положение, ама пък да харча излишно, за неща, без които мога, пак няма смисъл. Аз помпа за кърма си имам, трябва да й проверя силиконовите части и ако нещо не е наред само него да сменя, но последно си бяха добре. Шишета - имах едно, от което давах вода, само биберон ще му купя и на него, защото на практика само го миех и пълнех и предлагах вода, но нямаше кой да я пие... Абе хем съм доволна, хем малко ме сърбят ръцете  crazy
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: октомври 03, 2012, 12:54:48 »

Извинявам се, че нахълтвам в темичката ви, момичета, но искам само да кажа, че и моята акушерка ме посъветва с две ръце да си запазя от плацентата и после да я приемам. Както Miri пише, помагало за следродилна депресия, за кърма, въобще за цялостното състояния на майката, дори за по-бързо възстановяване. Абе с две думи само хубави неща.  smile Но аз не го направих, не ми се занимаваше ли и аз не знам, само стволови клетки запазих, но слава богу при мен раждането мина бързо и лесно и не съм страдала от депресия или проблеми с кърмата, но ако имах проблеми, бих съжалила 100 пъти, че не съм го направила. В плацентата знаете се съдържат първичните клетки, които са уникални и са с лечебна и рекреативна способност. Стволовите клетки нали от там се вземат поради тази причина.
Активен
emetoem
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1064



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: октомври 03, 2012, 17:07:34 »

Фийби много благодаря за инфото, тя мойта доки ми каза да отиде сутринта рано при нея преди БХС, за да измери бебето, та значи май ми остава в Майчин дом само кръв да ми вземат smile
Днес си запиах час за ФМ във Фемина както ме посъветва доки, но...цената ме разби 100лв!?!, ама какво да се прави, явно за всичко ще трябва да се изваждаме, не че е маловажно изследване, ама все пак....
 Ванили и Светли, много е хубаво, че си имате повече неща и не трябва да купувате, това си е едно добре спестяване и то точно в това време, дето всичко струва майка си и баща си smile Аз също имам някои неща от сестра ми, тя има две деца и момиче-6г и момче-2.5г, но проблема е , че с нея раздадохме почти всичко по приятели и познати, та ако успея да събера каквото мога ще се въползвам и аз на 100%. smile
За шишета на авент давам предложение , цената е много изкушаваща http://www.amazon.co.uk/Philips-SCD271-00-Newborn-Starter/dp/B003MAJ5OM/ref=sr_1_47?s=baby&ie=UTF8&qid=1349276816&sr=1-47, ако поръчвате от сайтове дерзайте, аз вече поръчах smile Мога да дам отзиви като дойдат
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 7   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines