Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 18:31:20

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебчета ОКТОМВРИ-НОЕМВРИ-ДЕКЕМВРИ 2  (Прочетена 83275 пъти)
 
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #240 -: ноември 24, 2012, 17:59:21 »

оооо Руме аз станах от леглото на 5тия час от секциото .. мен стимула ми беше да видя Ема и понеже съм адската проклетия ме срязаха на 9ти в 17:00ч. след обяд и на 10ти в 13:00ч. изкачих близо 40 стъпала от единия етаж на АГ-то до другия, където беше детската стая и Ема беше там .. верно, че ги качвах 10 минути, ама ги качих и си я видях и си я докоснах и се счупих от рев от щастие blush
да ти кажа първоначално след операцията е много неприятно освен, че боли, си и отпаднал и малко омотан и вързан за системи и катетри и прочие, като цяло всяко движение е неприятно, не можеш да вървиш прав и се движиш буквално със скоростта на костенурка в гипс, обаче след 1-2 дена вече усещането аз мога да ти го опиша като много силна мускулна треска .. на 3тия ден вече успявах да се навеждам донякъде и да клякам, на 4тия ден ми дадоха Ема да я прегърна - аз можех и преди това, амаааа за всеки случай, чакаха да са сигурни, че съм заякнала, на 5тия сложих ластичен колан и буквално се родих като ми прибра корема и ме стегна - вече можех да се движа съвсем нормално, а на 6тия ден ми свалиха конците .. все още мястото около разреза е абсолютно безчувствено - все едно не барам мен, ами някой друг - и доста сериозно ме сърби от процеса на зарастване, но като цяло е само това, нямам никакви други неприятни усещания или дискомфорт .. иначе болката от свиването на матката и таза те са неминуеми .. мойта кърма хубаво слезе някъде на 3-4тия ден след секциото, но едното момиче, с което бяхме в стаята още на 2рия ден започна да отделя кърма .. в общи линии да ти кажа човек с човек не си прилича, но аз като знам какво изкарах, докато се опитвах да родя нормално, после болката от секциото ми се видя като разходка в парка .. не казвам, че при всички жени така се получава, най-вероятно мен първоначално ме е боляло много повече заради усложненията и затова така ми се струва, но искам да ти кажа, че е много важно сама себе си да нахъсваш и да се стимулираш да станеш, да се движиш - това е нещото, което най-много помага - а не да си повтаряш, че те боли good

за стерилизацията - мен преди да ме светнат, че няма нужда да стерилизирам всичко всеки път щом е било ползвано, направо спрях тока на стерилизатора от въртене в микровелето biggrin но наистина веднъж на 24 часа, ако си извариш шишета, биби и прочие и после като ги измиваш с преварена вода, си е съвсем наред smile
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #241 -: ноември 24, 2012, 19:16:29 »

Рафии,поуспокои ме,благодаря.явно бебчетата дават сила. а този колан сама ли си го купуваш?аз съм по дебела и затова се притеснявам.а на страни кога можеш да спиш,че аз по гръб не мога да спа?.
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #242 -: ноември 24, 2012, 21:49:33 »

Руме аз в АГ-то влязох 100-102 кила, излязох 94 и се събрах в колан с размер М, който купих от магазин за бельо и имаше поне 4-5 различни видове - с банели, без банели, по-високи /тука си представи как колана ти стига до под гърдите/ и не толкова високи, изцяло ластични или такива, които са комбинация от плат и ластика и т.н. има варианти, а цените бяха от 4 до 12лв. .. аз лично си купих от тия по-високите колани, които са изцяло от ластична материя и прибира повече от чудесно .. панталона ми за бременни както ми беше плътно прилепнал и като ми се прибра корема и изведнъж ми стана голям biggrin
за спането настрани да ти кажа никой не ни е ограничавал, щом можеш да се завъртиш настрани и да стоиш така - действай good
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #243 -: декември 04, 2012, 15:47:31 »

Темичката позамря нещо,много малко мами останахме.
чудех се предвид на студа с какво е подходящо да се облече завие бебето.с одеалце ли, с космонавт ли,всичко друго съм взела,само това не.
Активен
miauka
Наблюдаващ
Сватбен ГУРУ
***
Пол: Жена
Публикации: 793


"Не е важно какъв си-важното е да си добър човек!"


Моят сватбен албум

« Отговор #244 -: декември 04, 2012, 17:53:00 »

Руми, наистина замря темата,но май само ние двете останахме за Декември!
Мисля,че въпроса ти е свързан с изписването ако греша поправи ме.Аз съм му купила комплект дрешки който си има и пеленка,но тя е много тънка за зимно време.За това съм решила да го завием и с едно дебело одеало при излизането от болницата,живот и здраве.Спрях се на варянта с одеало защото ще трябва да сложим бебето в столче а в колата вече ще е топло и ако е с космунафтче трябва пак да го събличам!А така ако преценя само ще го завия в яйцето.Всеки си преценява аз мисля,че така ще е най-удобно и за мен и за него  girl_wink
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #245 -: декември 04, 2012, 19:08:00 »

Дааа точно за изпивването говоря.Сега като захладня и се притесних.азсъм купила комплект за изписване но той няма връхна дреха,трябвада взема нещо,но се чудя между космонавт,одеало или чувалче.АЗ ине знам количката дали ще дойде.поръчали сме,чакаме доставка,всички 4 налични колички Стоке свършиха за пет дена.така че и без кошче за кола ще го взимаме.
Активен
emetoem
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1064



Моят сватбен албум

« Отговор #246 -: декември 04, 2012, 19:18:53 »

Аз също съм на мнение, че за изписването по-удобно е да е увито бебето в одеялце, племенника ми е зимно бебе, роден на 14.01 и на изписването беше облечен с комплекта за изписване и одеялце- такова с копчета и цип,не знам дали има точно наименования, но и аз като miauka съм на мнение, че е по-удобно smile
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #247 -: декември 04, 2012, 19:22:41 »

Ние взехме Яворче облечен с боди и ританки и едно гащеризонче памучно .Имаше и шапка.А беше увит в една стара пелена от прабаба и отгоре одеало т.нар порт бебе
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #248 -: декември 04, 2012, 19:48:54 »

Руми, и аз споделям мнението на Рафаела, че колкото по-рано станеш след секцио толкова по-добре. Аз първите 24 часа бях на системи  и катетър, сменяха ми превръзките през няклко часа ( само ще кажа че кървеенто не беше кой знае колко много, по скоро като по-обилен цикъл).Бебка през цялото време си беше при нас в стаята, дори ми я даваха да я кърмя. На следващия ден почнах да ставам. Да беше си трудно и болеше, правех малки крачки понеже не можех по-големи и вървях свита, но съм абсолютно съгласна че движението е много важно. Постепенно почнах да се движа по-нормално. На 4 ден м махнаха телчетата, понеже раната беше захваната с телчета като от телбод (изобщо не болеше когато ги махаха). А някъде след седмица вече бях спряла и обезболяващите лекарства и се движех съвсем нормално. Усещах опъване само при ставане от леглото, но нищо повече. Вече съм 3 седмици след секциото и се чувствам нормално. Дори забравям че съм била със секцио и че ми е казано да се пазя 1 месец. Гледам да не си стягам раната с колани или панталони или дънки на които колана се пада там все още понеже ме е страх да не и направя нещо.

За изписването- ние бяхме с гащеризонче и една камизолка под него и едно палтенце с шапка и завита с дебела пелена от комплектите за изписване. Аз не съм доволна от комплекат за изписване понеже макар че бебка се роди 3158кг което не е голямо бебе, дрешките от комплекта за изписване ги е облякла точно веднъж и вече не и стават макар да не е пораснала кой знае колко.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #249 -: декември 06, 2012, 14:05:03 »

мили момичета,както винаги много ми помогнахте.вчера му купих одеалце тип порт бебе и вече мисля,че сме почти готови.бях пак напреглед и нещата са наред за момента.Нямам още точна дата за секциото,но колкото понататък подобре.
Ани,кофтито при нас е че не пускат никой,няма свиждане в родилното.и реално ме приятес яват първите два дена.Но добре,че Рафи ме подготви какво да очаквам,за да няма изненади.
Активен
emetoem
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1064



Моят сватбен албум

« Отговор #250 -: декември 07, 2012, 17:24:34 »

Еее Руми, защо да няма свиждания, за първия ден разбирам, защото ще си в реанимация , но за след това защо да не може? Странна работа. Ние тази седмица бяхме на преглед всички е наред с изключение, че "малчо" въврви със седмица назад в развитието, но казаха че е норамално, защото съм по дребна (бях преди да забременея сега съм с 10кг отгоре), казаха ми също, че има вероятност да не износя до края бебето и да се роди по-рано и също така, че ако бебо върви нормално, т.е. на кг е като нормално бебе сигурно ще трябва да родя секцио, но за сега това са само предположения, да се надяваме, че всичко ще е наред и ще върви по план. Не че съм избрала как ще разждам, но...все пак. Все още не мога да реша и къде да раждам ,а вече мисля, че е време поне с това да съм наясно, но....не знам, все още не мога да взема никакво решение.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #251 -: декември 07, 2012, 17:46:20 »

Емето,няма свиждане, не пускат никой в отделението, аз мога да излизам във едно фоайе, но това ще стане сигурно на втория. ден най рано.А най гадно ще е първия ден,така си мисля.
Тия дни съм по цял ден сама,мъжът ми към 11 се прибира,защото е ангажиран,направо полудявам,на моменти яко се притеснявам.ама какво да се прави.
Активен
emetoem
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1064



Моят сватбен албум

« Отговор #252 -: декември 07, 2012, 18:29:43 »

Аааа недей така, сама не сама гледай позитивно на нещата, аз поена така се опитвам да настройвам и себе си  smile предавам и на вас моите опити за позитивизъм smile
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #253 -: декември 08, 2012, 00:16:17 »

Руми, изобщо не се притеснявай. Просто мисли че не си първата нито последната със секцио и бъди уверена че всичко ще е наред. Аз си мислех че ще се панираме и двамата като дойде момента, понеже имахме дата за секцио, но бебка я изпревари и като ми изтекоха водите, просто си взехме багажа и тръгнахме към болницата, но не съм се притеснявала за нищо. Напротив бях щастлива че този ден ще гушна малката си дъщеричка и нищо повече нямаше значение за мен - нито контракциите, нио че ще е секцио. Нямах търение да дойде лекарката ми и да преминем към секциото за да гушна по-скоро Мими. Настрой се позитивно и мисли само за това че ще гушне малкото съкровище.
Активен
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #254 -: декември 08, 2012, 15:38:49 »

Привет , и ние сме все още 2 в 1  smile. Руми и аз ще съм секцио , при мен се налага , защото вдигам високо кръвно от притеснение и за това ще е по - удачно секциото , за да не стават фалове по време на нормалното раждане . Имам още 2 седмици , много ме е страх , но няма как. Все ще трябва да се роди , мисля си за малкото ми детенце и просто нищо друго няма значение за мен. Дано всичко мине добре.
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines