Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 05:07:32

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 17   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебчета ОКТОМВРИ-НОЕМВРИ-ДЕКЕМВРИ 2  (Прочетена 83358 пъти)
 
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: септември 13, 2012, 08:53:19 »

първата ФМ се прави в 9-13г.с. и когато е комбинирана с взимане на кръв и изследване на показатели се нарича БХС, ако е само ехографско изследване, тогава е Фетална морфология .. аз я правих, защото имам аденом на хипофизата и отделно хашимото, та просто за да съм спокойна - ако твоя лекар не ти препоръча да я правиш, според мен няма смисъл от нея good
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #16 -: септември 13, 2012, 09:34:02 »

Здравейте, коремчета! Веси, страхотна нова тема  god Flower
Добре дошли и на новите мами и леко бременеене smile
malia, както са ти писали момичетата, първата ФМ се прави около 11г.с. (моя доктор каза, че по-рано е безмислено, тъй като развитието на плода не е достигнало степента, в която трябва да се видят определени неща) и заедно с нея може да се вземе кръв за БХС. Аз лично правих БХС, но имам личното усещане, че това изследване не е твърде показателно, поради статистическия си характер.
Руми, дано бързо се справиш с вируса или каквото там те мъчи и от опит ти казвам - не се мъчи, а взимай болничен, защото никой няма да ти каже: "Браво", само ти и бебчето ще страдате....
Иначе като цяло на мен не ми тежи особено корема все още.....само вечер явно натежавам и започвам да се клатя до леглото като патица  biggrin
Anita81 как така те викат чак след 4 седмици, ако имат съмнения за нещо? Просто ми е странно....моя доктор като има притеснение за нещо ме вика на ставка след седмица или най-много 2. Например, аз в петък (когато влизам в 32 седмица) започвам със записите на тонове.
Активен
emetoem
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1064



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: септември 13, 2012, 09:40:20 »

Аз успях да се запиша за женски консултации пред 10ина дни и пуснаха като изследвания само кръв, урина и секрет, за ФМ никой нищо не ми е казал, а по изчисления на АГ в деня на прегледа бях в 11-та седмица. Трябва ли да надавам глас да се прави или да изчакам доктора да каже? Задавм много глупави въпроси, но хич не съм наясно какво трябва да се случва ....На праглед съм на 02.10...Искрено се надявам по-напредналите от вас да ми дадат насоки какво, къде...smile
Активен
V_e_S_i
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 879



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: септември 13, 2012, 09:57:48 »

emetoem, malia, момичета ФМ и БХС-то не са задължителни прегледи и не се поемат от ЗК, така че всеки сам решава дали да си ги прави. Аз ранната ФМ не съм си я правила, нито БХС, а единствено ФМ в 20 г.с. и аз при д-р Марков в София. Много голям специалист е му имам пълно доверие. Каза ми, че с това бебе повече нямам работа при него и ни чака по-натам с някое момче blum

Много  се радвам, че ви харесва темата, надявам се да не съм сгрешила термина на някой give_rose give_rose

Руми, оправяй се бързо give_rose

Малък отчет и от мен - все още ме държи мързела и не знам кога ще ме хване желанието за т.нар "гнездене" blush blush Бях си запланувала малко задачки да свърша, ама от две седмици ставам с един и същи план всяка сутрин и нищо не правя от заплануваното. Blush Blush Blush Вече почти всичко сме купили за посрещане на бебчо вкъщи. Остава ни само спално чувалче и памперси май, друго не се сещам crazy crazy Тези дни ще снимам детската стая, мъжа ми сглоби гардероба и вече ще мога да започна спокойно с пране, гладене и прибиране на дрехи. 

Вече съм кажи-речи в 9-месец look и да ви кажа корема ми се е смъкнал малко надолу. Почти всеки, като ме види и забелязва разликата. Обаче.......доста ми тежи вече. Всяко клякане, навеждане или пък ставане от леглото са ми доста трудни. Явно и тазът се разширява, защото чувствам болка и натиск в костта дето е отдолу - срамната кост мисля, че беше. Мишончето още мърда доста, не са му намалели движенията, но за щастие не ме рита болезнено, нежничка е girl_wink girl_wink Контракции, не съм сигурна дали имам, но нещо чак много болезнено не съм усетила. Два три пъти ме стегна ниско долу в дясно като менструална болка, но корема не ми се е втърдявал и за това не знам какво е. Все пак нали казват, че няма как да обърка родилните контракции, за това съм спокойна все още - явно нямам такива Wink В понеделник съм на преглед и нямам търпение да видя бебка heart heart heart


Това е от мен. Желая ви лек ден и много усмивки!!! give_rose give_rose
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #19 -: септември 13, 2012, 10:02:03 »

Еми, направо си му кажи или питай....Не са ти глупави въпросите, нормално е да не знаеш какво ти предстои, аз също бях много объркана какво кога и как трябва да се случи. Много често докторите покрай цялата си заетост забравят нещичко, така че го питай смело - в крайна сметка това сте ти и товето бебе и сте си най-важни smile прати ми на лични едно мейлче, за да ти пратя листа с предстоящите изследвания по седмици, който ми даде моя доктор в началото - не е задължителен, но поне е насочващ какво и кога smile
Момичета, някой да е чувал нещо от Фийби-бг? Много се притеснявам за нея....
Активен
malia
Ентусиаст
**
Публикации: 136



« Отговор #20 -: септември 13, 2012, 14:08:52 »

Благодаря ви за отговора момичета  give_rose  Да и моя доктор каза че ще я направим в 20 седмица, но се чудих за ранната има ли смисъл да се прави и за това реших да ви попитам smile
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: септември 13, 2012, 15:51:55 »

Сноу-уайт, ами викат ме след 4 седмици пак просто за всеки случай, а не че нещо ги притеснява. Казаха че всичко изглежда наред и бебка си отговаря на седмиците. Просто за всеки случай пак да отида след 4 седмици. Иначе си имам консултация другата седмица.

Руми, оправяй се
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: септември 14, 2012, 11:31:59 »

Здравейте!
Сигурно тук не е точното място за проблема, но все пак ако някой може да ми отговори ще съм благодарна. Вас дали ви е болял корема през първите месеци на бременността? Ако да, може ли да споделите малко инфо как, колко къде и до кога?
Активен
Katence
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 92



« Отговор #23 -: септември 14, 2012, 14:37:05 »

punk_girl123 мен ме боля може би първите 6-7 седмици,беше тъпа болка като при менструация , усещах и тежест,не знам до колко е нормално,защото аз в началото имах и доста проблеми,но и никой не ми е казвал че те са свързани с тази болка.Тялото ти се променя и всеки реагира по различен начин,а и всеки период от бременността е свързан с някакви болежки,така че стига тези неразположения да бъдат споделени с лекаря не мисля,че са проблем good
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: септември 14, 2012, 14:50:05 »

punk_girl123 аз болки не съм имала никави, единствено по време, когатао трябваще да ми дойде имаше съвсем леки, все едно ще ти идва, по-скоро като неразположение в яйчниците. предишния път, когато нещата не завършиха добре има болки, така, че по-добре иди на лекар или поне питай лекаря по телефона. Не се плаши предварително, може някои момичета да са имали болки.
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: септември 14, 2012, 15:49:30 »

punk_girl123, аз също не помня да съм имала болки, но все пак всяка бременност е за себе си. Това че при нас не е имало болки, не значи че е нещо ненормално да има. Най-добре питай лекаря си, за да ти е спокойна главата. Успех
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: септември 14, 2012, 18:29:00 »

мен пък ме боля нерегулярно докъм 12та седмица, не съм се притеснявала, защото ми обясниха, че това е от разширяването на матката good
Активен
emetoem
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1064



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: септември 16, 2012, 21:03:34 »

И аз имам леки болки в корема в 12-та седмица съм, не са страшни, но все пак са неприятни , и на мен ми обясниха, че са от разширяването на матката и от наместването на органите. Някой път ме боли и като кихам или просто когато се опъвам в кревата...
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #28 -: септември 16, 2012, 22:00:01 »

Еми, аз имах същите болки...първо като предменструални (до около 12 седмица), после срязващи при кихане, рязко дижение (може би до 5 месец)....явно при всеки е индивидуално  pardon
Момичета, аз пак да попитам за Фийби-бг...някой чувал ли я е? Много се притеснявам за нея и се моля да са добре с бебчето..
Веси, ти си пример за бременна  Bravo
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: септември 17, 2012, 07:21:22 »

Аз четох във една тема, че не е добре и е в болница. Дано всичко да е наред, защото след това нищо не съм чела от нея! sad
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 17   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines