Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 00:44:43

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 17   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебчета ОКТОМВРИ-НОЕМВРИ-ДЕКЕМВРИ 2  (Прочетена 83266 пъти)
 
V_e_S_i
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 879



Моят сватбен албум

« -: септември 10, 2012, 16:39:44 »

ТУК СМЕ СЕ СЪБРАЛИ
МНОГО ЩАСТЛИВИ БЪДЕЩИ МАМИ!
ВСЯКА БРОИ ДНИТЕ С НЕТЪРПЕНИЕ
И СВОЕТО БЕБЧЕ ОЧАКВА С ВЪЛНЕНИЕ!!!




ЕТО НИ И НАС:



V_e_S_i




Katence

 


Ivonbufon




Daisyto




Smily




Snow_White





Karamelche_




RafaeLa




Anita81




Didi_Watson





Fiibi_bg

Roumyana





Red_roses




Miauka




Emetoem




Miri

Malia





СТАРАТА ТЕМА
« Последна редакция: септември 10, 2012, 16:44:33 от V_e_S_i » Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: септември 10, 2012, 17:52:38 »

Айде да се топна и тук smile
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: септември 10, 2012, 19:31:03 »

Да ви следя.
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: септември 10, 2012, 19:35:16 »

уууу Веси много е хубава темичката, мноого! браво! поздравления! give_rose
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: септември 11, 2012, 07:57:20 »

Браво Веси, много хубава темичка си направила. нека да е изпълнена само с положителни емоции и накрая всяка една да гушка хубави пухкави бебета.
Активен
malia
Ентусиаст
**
Публикации: 136



« Отговор #5 -: септември 11, 2012, 10:27:56 »

Страхотна темичка Веси нека да е изпълнена само с хубави коментари,положителни емоции и едни живи и здрави бебчета на финала give_rose
Активен
Katence
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 92



« Отговор #6 -: септември 11, 2012, 13:43:57 »

Веси,темата е супер,поздравления за търпението да намериш термините на всички Bravo
Активен
malia
Ентусиаст
**
Публикации: 136



« Отговор #7 -: септември 11, 2012, 16:22:51 »

Момичета от няколко дена ме стяга корема от лявата страна много странно все едно всички мускули ми се стягат и се случва за секунди и отминава.Най- често ми се случва като се засмея изведнъж или ако кихна даже снощи ми стана като се завъртях на една страна може би много рязко го правя.Утре съм на доктор и се надявам всичко да е наред  smile Ако на някоя от вас и  се е случвало моля да сподели.
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: септември 11, 2012, 17:30:11 »

Малиа сега матката е доста по-чувствителна заради процеса на разтягане и заради наместването на другите органи, така че просто каквото и да правиш го прави плавно и мисля, че няма да имаш проблем - аз усещах същия дискомфорт, когато се опитвах да се протегна или когато простирах /че простира ми е доста висок/, сега вече правя всичко бавно - то всъщност и да искам да го правя бързо няма как biggrin - и не усещам нищо good между другото знаеш ли от коя страна е бебчето?
Активен
malia
Ентусиаст
**
Публикации: 136



« Отговор #9 -: септември 11, 2012, 19:40:08 »

Дано да е наистина от уголемяването на матката  и да няма проблем  crazy ами не знам от коя страна е утре съм на доктор и ще го питам,но предполагам че е от лявата защото още в началото като ме наболяваше корема винаги беше от ляво.
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: септември 11, 2012, 19:51:49 »

Едно отчетче от днешния преглед. Бебка явно си е наваксала и вече си отговаряме на дните и седмиците, т.е. 30 седмици и 6 дни. Тежи 1519кг и сме в 19% и главичката все още е горе, но казаха че има достатъчно течност да мърда и може да се обърне до раждането. Плацентата все още с висока устойчивост, което лекарите не могат много да си обяснят, понеже при такава плацента обикновено бебетата са много много малки  а нашето си е ок. Единствено го отчитат на факта че по време на у/с бебка мърдаше доста и това оказвало влияние върхи мерките на доплера и притока на кръв, т.е. показва ги с по-високи стойности. Като цяло сме доволни от прегледа, но ни викат пак след 4 седмици за всеки случай.Тогава ще видят и дали бебка се е обърнала с главата надолу. Засега това от нас. Много ми е послушно момиченцето  heart
Активен
emetoem
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1064



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: септември 11, 2012, 22:44:32 »

И аз да се впиша в новата темичка, да сме живи и здрави всички и да се радваме на хубавите емоции от бременеенето smile и последствията от това- бебочковците smile
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: септември 12, 2012, 07:27:01 »

malia аз имах болки в дясно няколко дни, когато ходех, като бяха леки и по-скоро като разтягане и отпред на корема леки като вървях дълго. Лекарят ми каза, че това е нормално и че матката като расте се разтягат мускулните  влакна, които я държат и няма проблем, като говорих и с коелжки , все повече болежки, ще има с напредване на бременността. Докторът каа, че е проблем, ако усещам контракции, питах го как точно се усещат, той не искаше да ми каже, за да не си внушавам, но после каза, че се усеща как се стяга целия корем и се отпуска после. Съотвтено наистина после и до сега все се питам дали не чувствам контракции, абе луда работа. Така че ако го чувстваш като контракция, най- добре кажи на лекаря.
Моето бебе псоледния път беше разположено с главата надолу, преди това седлищно, но лекарят каза, че сега се върти и е рано оше да се определи предлежание( така май се казва).
Активен
malia
Ентусиаст
**
Публикации: 136



« Отговор #13 -: септември 13, 2012, 08:10:01 »

Здравейте момичета аз вчера бях на лекар и всичко е добре  danceg бебчо си е точно в седмицата даже доктора ми каза че май ще е момче  smile а за стягането на корема каза че е съвсем нормално даже вчера на прегледа бебето беше отишло от дясната страна. Аз искам да ви попитам понеже няма да си правя БХС вие кога си направихте първата фетална морфология.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: септември 13, 2012, 08:36:07 »

malia аз първата фетална морфология я прескочих, но моят лекар си ме гледаше много подробно, а и зада направиш БХС се искат и ехографски снимки с размери на глава и бедро и май още нещо.Тя реално не е много подробна, защото не всичко се вижда добре.
Втората фетална е по-важна според мен, там вече се виждат много неща. Тя е най-добре да се направи в 20 седмица може и 21 и 22. аз си я правих при марков в София. По принцип зависи и от твоя лекар дали е добър или не и апаратът му дали е добър, това по-скоро е по-важно.Моят сам ме насочи за фетална и ми каза кога да я правя. Третата ФМ пак зависи дали имаш проблеми или не.Марков ми каза, ако нямам нещо нововъзникнало , няма смисъл да ходя на трета ФМ.
Аз май пак се разболявам и вече ми писна, защото разни колеги идват болни на работа и ще си взема болничен този път.
Иначе започва да ми натежава корема, появяват се разни болежки, екстрасистули, безсъние и други подаръци, ще става и по-зле, притеснявам се за всякакви глупости и изобщо...
по-напредналите мами, как сте? тежат ли ви коремите?
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 17   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines