Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 11:59:42

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на petenceto0 -22.09.2012  (Прочетена 41157 пъти)
 
irishka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 302



Моят сватбен албум

« Отговор #165 -: октомври 12, 2012, 11:25:13 »

Много си красива, Петенце! Пу пу пу!  give_rose  yahoo
А за това - не се ядосвайте, така или иначе е минало - то кусури по сватбите - бол, но важното е да не им обръщате внимание и да се наслаждавате един на друг и на всички любими хора, които са дошли да споделят вашата радост!
Сигурна съм, че цялостното впечатление от самия ден е невероятно  yahoo
А между другото в тази темичка липсва разказ - 1 бр.  blum
Активен
petenceto0
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 202



Моят сватбен албум

« Отговор #166 -: октомври 12, 2012, 12:33:32 »

Права си irishka smile
Нека да започна тогава така...

Вечерта преди сватбата въобще не бях напрегната...не мога да си го обясня дори как се случи така, при положение, че по принцип съм страшно притеснителен човек pardon Дори спах супер спокойно и ако нашите не ме бяха събудили сигурно щях да си спя до обяд biggrin Събудих се със страхотно настроение, някак все още неосъзнавах какво ми предстои Wink smile Отидохме с баща ми да вземем погачата, която бяхме поръчали за църквата и да вземем още няколко дребни нещица, през това време майка подготвяше трапезата и....някак неусетно времето мина и на вратата позвъни фризьорката..нави ми косата и тъкмо да започне да оформя самата прическа, бърка в куфара си, изважда кутийката в която държи фибите и какво да види...фибите ги няма shok супер много се притеснихме,защото времето си минава,а пък тя беше дошла от Костинброд и примерно нямаше време да се връща до салона за да ги вземе...отново ангажирахме баща ми да ходи да търси магазин от който да купи фибички...фризьорката супер много се притесни, започна да рови из куфара си и изведнъж остановява, че фибите са изпаднали от кутийката и са на дъното на куфара biggrin  pardon Направи ми прическата и сякаш по поръчка гримьорката ми пристигна и ме захвана тя...Фотографа малко закъсня, но успя да заснеме поне грима както и обличането  smile Понеже бяхме с един фотограф, го изпратихме при моя мъж...В цялата тази дандания, бързане и т.н. аз все още продължавах да съм супер спокойна girl_wink Пристигнаха моите роднини и приятели и малко след тях започна да се чуват клаксони и музика пред блока yahoo Кумата се качи при мен, забулиме както си му е реда, а брат ми с братовчеда веднага отидоха на вратата с обувката. Обаче на брат ми обувката му се видяла малка и дойде пак при мен за да ме пита дали нямам ботуш biggrin biggrin biggrin Аз разбира се имах, но ботушите ми бяха прибрани в кутий..тъй като все още не сме се подготвили за зимния период biggrin Малко поизмъчиха мъжлето, но все пак го пуснаха yahoo Но той дори не подозираше, че го очаква още пазарлък, тъй като при мен в стаята бяха шаферките и още един мой братовчед, които чакаха на вратата  danceg И все пак успя да стигне и до мен Girl_hide Dance2 Закачих бутониерките, вдигнахме наздравица иии тръгнахме...аз обаче с моята рокля голяма имах малко трудни моменти biggrin  И един от тях беше именно излизането от блока...едва извървяхме стълбите до долу, тъй като аз в асансьора трудно се побирах  biggrin При нас традицията беше с ритане на менче със здравец и вода пред входа, след това се хванахме на хоро...ии се качихме по автомобилите и....дим да ни няма girl_wink За съжаление неприятната част е точно при ритуалната зала sad бяхме около 10 минутки по-рано...затова търпеливо изчакахме отпред, направихме си снимки с част от гостите и роднините и когато стана време се качихме в залата с кумовете...влязахме вътре..залата празна, само един възрастен човек...подминахме го, тъй като видяхме отворена врата(никой не ни беше обяснил какво трябва да правим) и надникнахме...вътре бяха въпросната София, още една жена и около 2-3 мъже мисля,че имаше и обсъждаха нещо...този възрастния човек, който беше там вървеше по нас и едва ли не ни изгони...и стояхме и чакахме пред залата...гостите започнаха да идват и се събрахме всички пред залата...там се започна великото чакане,в което никой не излизаше да каже какво се случва... angry вече минаваше уговорения час...но все още нищо... huhhuh.gif накрая тази София излезе едно такова сопната, набързо ни нахвърля какво трябва да правим и поканиха роднините вътре...влязахме и ние и както азах в предния си пост...тъкмо стигнахме до нея и тя започна с въпроса...директно...ние само трябваше да кажем "да" или "не" и това беше...после каза две изречения и всичко приключи...изведе ни и ни каза,ей там по стълбит долу,може да си приемете поздравленията....и всеки който влезе от входната врата първото,което вижда сме ние... angry angry :angry:Отвратително просто...след това по график бяхме определили един час за снимки с гостите...обаче изведнъж срещу нас започнаха да идват други хора и съответно други младоженци...приятели веднага ме задърпаха да ходим към градината за да не се срещнем с другите...викахме гостите да ни последват, но се оказа,че малко са разбрали....направихме няколко снимки...но времето все едно неминаваше...фотографа предложи да ни направи част от фотосесията там...снимахме се и тръгнахме към църквата....там пак имаше снимки, след това ритуала...от там сме доволни,всичко беше страхотно smile

За сега ще спра с разказа си,тъй като стана много дълъг и рискувам да отегча някоя от вас  Wink blum
Следва продължение....
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #167 -: октомври 14, 2012, 22:01:58 »

Петенце, честито отново! Била си вълшебно красива булка, а с това цвете в косата си като екзотична испанка heart
Това в ритуалната зала наистина е било тъпо, но съм сигурна, че за сметка на това всичко останало е било перфектно! Както Иришка каза, няма сватби без гафове! Нашият беше, че не изпратихме фотографа при младоженеца и сега аз имам суууупер много снимки за сметка на него и семейството му sad
Много ми хареса украсата на ресторанта и това че сте имали фолклорна група! Bravo
И моята рокля беше огромна - същата ситуация на излизане от блока и хорото  tease
Чакаме разказче за веселата и танцувална част! Но...съдейки по снимките, всичко е било страхотно yahoo
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #168 -: октомври 14, 2012, 22:13:08 »

всичко е мн хубаво, снимките, роклята, украсата, младоженеца, букета, прическата, браво -мн хубаво е всичко  smile smile give_rose
Активен
petenceto0
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 202



Моят сватбен албум

« Отговор #169 -: октомври 15, 2012, 10:21:20 »

Благодаря give_rose give_rose give_rose

Ето и продължението на разказа...
След като ни информираха, че гостите ни са настанени, тръгнахме към ресторанта smile Когато влязахме се почувствах като филмова звезда 10x biggrin Всички аплодираха станали на крака и втренчили погледи в нас blush  Girl_hide Беше страхотно....от ресторанта бяха опънали бялото платно посредата на дансинга, за да може всички гости да имат видимост.smile След това последва захранването от свекървата. Направихме изненада и за нея blum Тъкмо се канеше да остави питата и DJ-я я спря като каза,че следва и снахата да захрани свекървата, както и зета да захрани тъщата Wink biggrin Аз гледах да не изложа свекървата и отчупих едно средно на големина парченце и без да се замисля го потопих в меда...а моят мъж такова грамаданско парче отчупи, че целия ресторант избухна в смях biggrin biggrin biggrin Разбира се и той го потопи в меда. girl_wink
След това ритнах менчето и след няколко преобръщания, най-накрая излезе червената розичка yahoo На мен ми светнаха очите, защото тайничко се надявам един ден детенцето ни да е момиченце Wink blum
След като седнахме имахме 15 минутна почивка, след което кума изнесе речта си...с която страшно много ни трогна, едва се сдържах да не се просълзя...той не я беше мислил предварително,ами на момента...жалко, че май никой не се е сетил да запише този трогателен момент sad (за съжаление нямахме видео на сватбата и разчитахме само на това, което са записали приятелите).След това дойде ред и на първият ни танц като семейство, беше на песента на Celine Dion - The power of love. Dance2
Направихме ритуала с петела и тортата smile Получихме като подарък от кумовете танца на двете момичета от ансамбъла, които виждате на снимките smile След това чупихме питата...мъжът ми ме водеше само с едно парченце Wink и аз тъкмо се нацупих,че не стига,че ме настъпи в ритуалната,а ми сега и по-голямото парче отчупи и DJ-я каза,че в който е по-голямото,той ще носи парите в къщи...изведнъж камък ми падна от сърцето и веднага усмивката ми се върна на лицето yahoo yahoo tease
Имахме и ритуал,които е известен по моя край, наречен танц на булката...след това последва хвърлянето на букета и на жартиера smile
Рязането на тортата не го направихме кой знае колко забавно,тъй като имахме уговорка с мъжа ми да не се омазваме...и бяхме културни Wink Но за сметка на това извикахме още около 10-тина двойки, който направиха шоуто smile Относно тортата...малко бяхме неприятно изненадани тъй като на външен вид не беше това, което искахме и за което се бяхме разбрали с човека, който я прави...но тъй като беше много вкусна и съвсем прясна не го направихме на проблем smile
Ииии така...купона завърши с много танци, дори колегите ми от университета ме поздравиха пеейки yahoo
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #170 -: октомври 15, 2012, 17:44:00 »

Я разкажи за тази традиция с танца на булката - стана ми интересно, а не се сещам дали съм виждала нещо подобно  Wink
Активен
AliTia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 593



Моят сватбен албум

« Отговор #171 -: октомври 15, 2012, 19:38:46 »

Мила, да не става въпрос за булско хоро huhhuh.gif И по нашия край го има yahoo
Активен
petenceto0
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 202



Моят сватбен албум

« Отговор #172 -: октомври 16, 2012, 07:17:17 »

AliTia, не е булско хоро smile Традицията е следната...DJ-я пуска един блус, бащата на булката кани дъщеря си на танц и всеки следващ, който се хване на мястото на бащата дава някаква символична сума на булката...накрая, когато вече няма желаещи, младоженеца заедно с букета на булката отива и довършва танца smile
Активен
AliTia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 593



Моят сватбен албум

« Отговор #173 -: октомври 16, 2012, 08:48:18 »

Супер ми звучи, много различно и определено не съм го чувала до сега good
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #174 -: октомври 16, 2012, 12:20:27 »

petenceto0, страхотен разказ Bravo
Активен
Lady_sunflower
Професор
****
Публикации: 308



« Отговор #175 -: октомври 22, 2012, 12:48:43 »

Petenceto0, Честита ви месечинка! Flower Flower Flower Flower Flower Бъдете много щастливи и красиви! ОБИЧАЙТЕ СЕ и днес да го отпразнувате подобаващо  Dance2 Dance2 Dance2
Активен
irishka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 302



Моят сватбен албум

« Отговор #176 -: октомври 22, 2012, 13:42:59 »

Честита Месечинка, Петенце! Още много пъти по много месечинки ви пожелавам!  yahoo
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #177 -: октомври 22, 2012, 16:30:49 »

Честита месечинка  give_rose Бъдете здрави и щастливи! Много усмивки и сбъднати мечти!
Активен
petenceto0
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 202



Моят сватбен албум

« Отговор #178 -: октомври 23, 2012, 07:39:42 »

Благодаря, мили момичета give_rose Много здраве, безкрайно щастие, нестихваща любов, прекрасни мигове и много, много, много поводи за празнуване на всички вас! smile
Активен
Lady_sunflower
Професор
****
Публикации: 308



« Отговор #179 -: октомври 24, 2012, 17:50:02 »

Леле, Петенце, аз чак сега разгледах снимките. Къде съм бляла badgirl badgirl badgirl

Миличка, страхотна сватба. Роклята ти с тези падащи презрамки е страхотна, косата и грима ти са чудесни, а украсата - толкова е пищна. Свещниците, вашата маса - всичко е страхотно. А този диджей е много добър- няма младоженци, които да не са останали  доволни от него. Видях и младоженецът с микрофон в ръка  Bravo Bravo Bravo Bravo  music music musicsinger singer singer
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines