Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 05:31:19

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 40   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Всичко за бебето и детето" 7  (Прочетена 191022 пъти)
 
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: август 14, 2012, 18:33:41 »

dodo23 права се оказа, днес на консултацията ми казаха, че най-вероятно е от венците, въпреки че сме малки още, както казваш подготвителен процес е. Надявам се, че не я боли все още.

sunray браво на вас!  good  smile
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: август 14, 2012, 22:35:19 »

Момичета гледам, че за чай от копър говорите, та исках да ви питам според вас, дали мога да ползвам изсушен домашен копър .. имаме си село, където майка ми гледа, та се зачудих дали ще стане?
Активен
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: август 15, 2012, 13:08:49 »

Фиби,ние също приготвихме самостоятелна стая на малкият, но с идеята да бъде там като поотрасне малко. Сега спи в кошарка до нашето легло. Не си представям всеки път когато измрънка, проплаче или върне храна след ядене аз да търча до др  стая, да не говорим че така няма и да го чуя . Аз все още се стряскам при всеки негов шум , до момента в които не заспя, понякога не го чувам и това ме притеснява, но тогава се намесва мъжа ми. Той е на мнение, че колкото детето е мое,толкова и негово и става нощно време, люлее го за дазаспи, говори му, успокоява го. Няма вариант, това да стане ако сме в отделна стая,така ще се притесняваме и двамата.
Момичета да ви попитам две неща и по конкрертно за едното към майките на момченца- какво мислите за забелването на пишлето,защото нашата педиатърка вече иска да почваме, а аз съм малко в дилема дали не е рано,дали трябва да го правя и така.
И другото нещо- за физиологичното кривогледство- има ли ли са някои от вашите бебчета и към кои месец е отшумяло. Педиатърката ни посъветва да не слагаме въртящи се играчки над него, които да му привличат вниманието.  
« Последна редакция: август 15, 2012, 13:11:09 от ellimink » Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #18 -: август 15, 2012, 14:05:27 »

Марта беше кривогледа, но не си спомням кога отшумя. Май кьм 4-5 месец. За играчки никой не ми беше казал и имаше бебешки мобил над повивалника.

Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: август 15, 2012, 14:09:28 »

Момичета гледам, че за чай от копър говорите, та исках да ви питам според вас, дали мога да ползвам изсушен домашен копър .. имаме си село, където майка ми гледа, та се зачудих дали ще стане?

Да, можеш изсушен да го ползваш. По принцип в аптеките го продават на семенца.
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: август 15, 2012, 15:13:14 »

Принцес мерси за отговора, значи спокойно да дам разрешение майка да го приготви give_rose
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: август 15, 2012, 16:00:54 »

Педиатърката ни посъветва да не слагаме въртящи се играчки над него, които да му привличат вниманието.  

Това съм го чела по книгите good Първите месеци е добре да се избягват, защото не им е фокусирано зрението и с въртележките може да се измести центъра на зрението им. Мисля, че след 3-ти месец примерно, не би било проблем вече.
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #22 -: август 16, 2012, 09:35:57 »

 sunray,  give_rose браво за памперса  heart и ние махнахме памперса през деня (и на нас ни отне почти същото време). С малката разлика, че Влади не казва, а показва - като има пиш се сочи отпред между крачетата, като има ако се сочи отзад на дупето  smile

аз исках да ви се похваля (едно тихичко и непредизвикващо обратни последствия), че Влади най-накрая оздравя. Лечението ни мина успешно и сега сме си вкъщи и добре
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: август 16, 2012, 13:07:11 »

Малинка, значи и на вас Честито! То с това памперсомахане сме за честитене smile Забелязала съм, от форумските бебета, че момченцата често показват/ или се пипат/ отпред или отзад като имат зор. Важното е че подават сигнал good
Радвам се, че сте здравички вече и дано скоро не ви сполетяват никакви такива гадости! smile
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #24 -: август 16, 2012, 13:38:49 »

Дани, браво !!! На теб и на Ели !  Bravo Bravo Bravo

Ние нямаме абсолютно никакьв напредьк. Марта категорично отказва да пишка в гьрнето. Сяда на него само за малко и веднага става, понякога се изпишква ил иза..а точно до него, но в гащите. Досега вьтре е пишкала само един-единствен пьт. Дори, когато я сложа след сьн не става. Усеща, че пишка, защото докато го прави казва, но никога предварително и не ми изглежда, че може да стиска. Когато й предлагам гьрнето вика "не, не" и това е  huhhuh.gif

Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: август 16, 2012, 14:18:33 »

Ина, а пробвала ли си със седалка за малки деца на голямата тоалетна?

Мое племеник казва след като се е напишкал, за акането въобще не казва.А сега ходи почти само по гащи, защото от жегата се подсече много лошо.Той е месец по-малък от Мартето на Ина.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #26 -: август 16, 2012, 14:56:50 »

От голямата тоалетна я е страх.

Мислех да пробвам с гащи лятото и като се вьрнем, ако не е готова да сложа пак памперса, но се отказах. Ще продьлжавам както досега. Все някога ще стане. Септември и октомври са все още топли месеци. Дано до ноември да има напредьк.
Активен
melusina
Ентусиаст
**
Публикации: 130


Коя е думата с 4 букви, която се пише с 5 грешки?


« Отговор #27 -: август 17, 2012, 12:19:05 »

Здравейте на всички мами, аз се вмъквам в темата с 1 въпрос, извинете, ако вече са били обсъждани в някоя темичка. Бихте ли ми дали (тези, които са наясно) малко информация относно обичая с питата и т.нар. чиста молитва, които се правят, съответно четат, за новородено на 40-я ден след раждането. Благодаря предварително!
Активен
Roxanne_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



« Отговор #28 -: август 17, 2012, 20:23:23 »

Здравейте на всички мами, аз се вмъквам в темата с 1 въпрос, извинете, ако вече са били обсъждани в някоя темичка. Бихте ли ми дали (тези, които са наясно) малко информация относно обичая с питата и т.нар. чиста молитва, които се правят, съответно четат, за новородено на 40-я ден след раждането. Благодаря предварително!
Мога да ти кажа за църковния обичай, но с това което се прави вкъщи не съм наясно. В църквата се чете молитва на майката, казва се "чиста", защото след 40 дни тя се е очистила от лохиите след раждането и може да влезе в църква. Същевременно бебчето се благославя и представя на Господ като се вдига високо към олтара, името му не се казва, защото още е младенец, след кръщението му вече се казва и името му. Обичаят идва още от Стария завет младенците да се представят на Господ на 40 ден. Самият Христос е занесен на 40 ден в Йерусалим, това събитие празнуваме като празника Сретение Господне. Оттогава този обичай е пренесен и в Християнството.
Активен
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: август 17, 2012, 21:36:37 »

Fibi, Roxanne_ ,Princess_of_the_Dawn и не само вие правите ли вече масажи на вашите бебенца. Нашата педиатърка препоръча за започнем, но някои от показаните ни упражнение ми се струват за по големи бебенца. При вас как е?
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 40   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines