Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 23:27:13

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 11   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на dixie - 08.09.2012  (Прочетена 48059 пъти)
 
dixie
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 281



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: август 12, 2012, 17:34:37 »

Така да разкажа малко повече за сватбата ни. smile Още като решихме, че ще се женим без дори да обсъждаме бяхме напълно единодушни, че сватбата ни трябва да е на морето. (И двамата сме родом от Варна .) Тъй като при нас нещата се случиха много спонтанно взехме решение  на Великден тази година и още следващия уикенд  бяхма във Варна, за да уредим нещата. За 2 дни запазихме дата, църква, ресторант, дж, фотографи, видео.smile
Много ми се искаше тематиката на сватбата да е с нещо морско, точно заради това се спрях на комбинацията от цветове тюркоазено и червено. Хем ми беше морско, хем някак с това червено се прибавя нотка страст, закачка и някак ретро полъх. Ето да добиете малко представа, аз се влюбих в тази комбинация Wink

http://images.polkadotbride.com/wp-content/uploads/2009/11/red-and-bright-aqua-mood-board.jpg
http://1.bp.blogspot.com/_0pMivzyqaEg/TBQ3Ul98jAI/AAAAAAAAACY/8J84vxxvZtw/s1600/aqua_red_at.jpg
http://www.herecomestheblog.com/wordpress/wp-content/uploads/2010/07/polka-dot-red-teal-inspiration-board.jpg
http://d1xejl9xcsndu9.cloudfront.net/wp-content/uploads/2012/04/19_FLO_636x636.jpg
http://bzevents.com/blog/wp-content/uploads/2009/10/Red-turquoise-place-setting.jpg

Ще имаме ритуал в ритуална зала, тъй като много държах да се подпишем точно на тази дата. smile
Църквата е "Св. Атанасий" - с чудесен озеленен двор и точно над руините на римските терми. http://purebulgaria.net/pictures/st_atanasii.jpg

Ресторантът е на "Слънчев Ден" - хотел "Марина" http://www.sunnydaybg.com/data/uploads/gallery/content/MarinaHall.jpg
http://www.sunnydaybg.com/data/uploads/InsideGallery/cueyxm6uaf.jpg
Много ни хареса,че пред ресторанта има голяма тераса с гледка към морето Wink

Гримът още не съм сигурна какъв ще е, но мисля да е нещо силно подчертаващо очите, а косата ми ще е със сигурност на кок, само обмислям дали да е голям кок с подплънка - централно или да е нисък долу по-рошав Wink) Още съм пред дилема, но ще го мислим по-натам.. И в двата случая ми харесва как стои с булото smile
Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: август 12, 2012, 20:14:46 »

Честита темичка!!! Страхотна цветова комбинация Bravo
Активен
Josephine®
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 640


Come Josephine in my flying machine


« Отговор #32 -: август 13, 2012, 07:20:17 »

dixie, ресторантът е страхотен! Това е мечта за всяка булка - ресторант с изглед към морето. А за цветовата комбинация нямам думи! Разказвай още - подаръчета за гости, шаферки, букет...  Girl_hide
« Последна редакция: август 13, 2012, 08:05:42 от Josephine® » Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: август 13, 2012, 07:55:22 »

Много свежа и оригинална цветова комбинация!  good
Шаферките ти ще са облечени ли еднакво?  blush
Активен
Lady_sunflower
Професор
****
Публикации: 308



« Отговор #34 -: август 13, 2012, 09:20:11 »

dixie, ресторантът е страхотен! Това е мечта за всяка булка - ресторант с изглед към морето. А за цветовата комбинация нямам думи! Разказвай още - подаръчета за гости, шаферки, букет...  Girl_hide

Dixie,  ресторантът и цветовата комбинация са срахотни  Bravo Bravo Bravo Bravo good good good good. ПОздравления, ще бъде мноооого красива сватба!
Активен
Josephine®
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 640


Come Josephine in my flying machine


« Отговор #35 -: август 13, 2012, 14:25:19 »

Прекрасна dixie, ако имаш още материал и/или нерви, ето моето предизвикателство  Girl_hide

Активен
dixie
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 281



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: август 13, 2012, 15:01:29 »

О, Josephine®!!! Това е много яко! lol Ще се пробвам да интерпретирам идеята и ще ви покажа в най-скоро време Wink

Lady_sunflower, ще имаме 2-ма шафери - племенниците ни, които са на по 4  годинки.
За момиченцето поръчахме такава рокличка, като панделата е тюркоазена, а момченцето ще е като младоженеца - с черно костюмче и бяла риза. Wink
http://img3-llalt.etsystatic.com/il_570xN.331340303.jpg
Подаръците за гостите са ароматни свещи,които ще изглеждат като на снимката, само тагчетата промених, в най-скоро  време ще комплектовам и ще покажа. ( Купих си страхотна джаджа от Практикер за правене на дупки и слагане на капси.)

Букетът ми ще е в кремаво-бяло, като ще има орхидеи,мини розички и по-големи рози и хортензии. Цветята по масите ще са от малки рози, хортензии, големи рози и разни дребни цветя, като ще преобладава червеният цвят, но ще има и акценти от бяло и синьо.

Иначе днес най-сетне си направихме изследванията, което за мен беше най-големият кошмар от всичко,  така че ми падна голям камък от сърцето. Wink


* DSC_6264_malka2.jpg (70.08 KB, 300x199 - видяно 2452 пъти.)
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #37 -: август 13, 2012, 15:09:24 »

Аз съм по джаджите, разкрий коя е джаджата за дупки и капси и колко инвестира в нея?

Все повече ми харесват нещата smile
Активен
Josephine®
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 640


Come Josephine in my flying machine


« Отговор #38 -: август 13, 2012, 15:10:22 »

Дикс, аз мисля да се залавям да ги правя на филц - черен и червен. В търсене съм на филц на листа. Или може би фоам (гумена хартия). Надявам се да станат добре. Благодаря ти от сърце за вдъхновението! А тези горните са страхотни!  give_rose
От къде намерихте тази приказна шаферска рокличка, защото ще имам 3 кукли!
Подаръчетата са супер! Bravo
Между другото и аз се бях спряла на нежни нюанси за букета, но фотографа ми даде съвет да бъде по-цветен, за да не се слива с роклята, и сега съм в огромна чуденка.
Поздравления за всичко - прекрасно е!!!
« Последна редакция: август 13, 2012, 15:22:40 от Josephine® » Активен
dixie
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 281



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: август 14, 2012, 11:18:36 »

Кивче, джаджата струваше 15 лв със 150 броя капсички в пакета, заедно с тагчетата които сътворих - на снимката. Wink Понеже исках всички тагчета да са със златно си купих допълнително за 4-5 лв още 400 броя капси.
Josephine®, рокличката я поръчахме по снимка в едни сватбен сало във Варна, надявам се да се справят, защото не мисля,че е кой знае колко сложно.Като вземем роклята ще показвам Wink
Малко почвам да се притеснявам, че няма да успеем с времето, защото хората около мен отлагат това което трябва да свършат .. Нашите искат ремонти да почват и уж щеше да е тази седмица, но им изникна работа и се отлага от седмица за седмица, което много не ми допада olele
На всичко отгоре въпроса със бутилките за ракия стои много сериозно и продължавам да не мога да намеря прилично решение Wink
Днес ще ходя да купувам свещите, виното, шампанското и още някой дреболийки smile Трябва да отидем и да доплатим ресторанта, да се обадим в хотела, за гостите които ще идват от други градове и да видя какво ще правя с  бутилките за ракия  danceg
Утре се връщам към рязането и творчеството Wink))


* IMG_0301 (2)_m.jpg (53.46 KB, 832x554 - видяно 233 пъти.)
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #40 -: август 14, 2012, 11:35:14 »

Много добре са станали тагчетата! Браво!

Отивам да си намеря таква джаджа в софийския практикер, че съм решила да си измайсторя едно подобие на римска щора.
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: август 14, 2012, 11:51:19 »

Миличка, тези роклички са страхотни! Супер сладурски са!!! yahoo Много ме радваш с твоя ентусиазъм и творчество и чакам с нетърпение да продължаваш да показваш творенията си give_rose
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: август 14, 2012, 12:11:38 »

всичко е много хубаво  danceg
Активен
Josephine®
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 640


Come Josephine in my flying machine


« Отговор #43 -: август 14, 2012, 15:37:19 »

Стискам палци рокличката да стане перфектна! На мен нещо не ми се занимава със шивачки  nea Имам време, ще търся и дано открия. Скоро видях, че откриват Debenhams в България Мол в София и се надявам да имат сватбените и шаферски красоти. Но ти задължително постни тази красота да и се порадваме!
Активен
dixie
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 281



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: август 15, 2012, 00:15:39 »

Josephine®, за шивачите напълно те разбирам. Добре,че братовчедка ми се зае да се занимава с шиенето на шаферската рокля, защото ако трябваше и това да следя... Но е ужасно как по магазините няма нито една подобна детска рокля. Всички слагат едни  тънки презрамки, които на малко детско телце въобще не ми харесват..Дано да се справят от булчинският салон, ние поръчахме в "Алба" и ми се стори, че жената наистина разбира, а и се държаха много добре. Ще видим скоро и ще споделя. lol
m0onlight, тази сватба толкова много съм си я представяла, че имам чувството, че 100 ръце да имам пак не мога да смогна да сътворя всичко, което ми е  хрумвало.  Girl_hide
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 11   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines